Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

agentmiky

James Wan dokázal v Death sentence skloubit dvě věci: výborně prodat divákovi dost smutný příběh a zároveň se vrátit k tomu, u čeho začínal, tedy napínavé sekvence plné brutality, kde se krví nešetří. Celkově Rozsudek smrti osobně zařazuji mezi dost temné snímky, ať už se jedná o pochmurnou atmosféru či samotnou zápletku (tomu všemu nesmírně vypomáhá ten kamerový filtr, jenž celý vykreslený svět ukazuje v neveselém světle). Kevin Bacon zbytečně nepřehrává, tu závěrečnou proměnu jsem mu docela v pohodě uvěřil, už v zásadě neměl co ztratit. Jinak akce fakticky dost potěšila, film těchto sekvencí nabídne pramálo, ale o to větší dopad na vás mají (třeba celá scéna na parkovišti efektně vygradovaná). Závěrečné zúčtování, kde si Wan hraje s odstíny červené, vizuálně poutavé, ale je pravda, že úplný konec jsem si představoval ideálně odlišně. Fakt se mi to líbilo, ale plný počet tomu avšak udělit nemohu, na to by to chtělo propracovanější scénář, někdy totiž postavy jednají dost nesmyslně. Jinak nemám výtek. Za mě dávám 80 % ()

Korbitch

Upřímně řečeno jsem čekal, že se příběh bude odvíjet poněkud jinak. Nedoufal jsem v nějakou šílenou řežbu, ale že se příběh ještě trochu zašmodrchal bylo nakonec jedině dobře. Nejde sice o nějak složitý děj, to vůbec ne, ale šel jsem do toho s úplně jinou představou. Suma sumárum pěkný film a 75%. ()

Paxxx.cz

Jak vidím tento film zde působí docela rozporuplné reakce... Zápletka byla jako vystřižená z filmu punisher a hlavní pointou filmu je pomsta, to už tu sice několikrát bylo ale i tak... Já rozhodně patřím ke skupině těch, kterým se film líbil. Kevin Bacon se opět předvedel v dobrém světle, spousta dobré akce (zejména ke konci). Spokojenost takže- 75%. ()

SaNcHeZ_cz

Surová béčková povídka o jedné pomstě zničeného otce. Skvělá atmosféra a vyvedené zpracování zvedají tento počin z hlubin průměru. ()

TomX2

Výborný akčný film s ešte lepším hereckým obsadením. Posledných 40 minút je veľmi akčných a napínavých, akurát škoda tej prvej polovici filmu - vtedy som sa nudil a preto aj dávam tri hviezdy, no priznávam, skôr by som dal 4. 70% ()

Asgy

Tak tomuhle říkám ztráta času. Příběh by se dal srhnout do dvou vět a druhá polovina filmu tomu nasadila korunu. Trošku mi připomínala Komando. Pro hoodně nenáročné diváky je to možná dostačující, ale ja jsem viděl spousty lepších "béček" :) ()

kobejn

Tvl ste se posrali ne? To mi někdo nemoh říct, že to je taková bomba, tendle film? Ne, nemoh. Musel sem to jako obvykle zjistit až sám čirou náhodou, o to věčí je to surprajs. Wanova pocta Taxikáři byla naprosto boží a Kevin Bejkn byl snad ještě víc badass než sám De Niro. Todle je nejlepší Wanův film! Měl by se vysrat na horory a na píčoviny vo akvamenech a točit něco v tomdle ranku. ()

Ridick

uz po zhliadnuti traileru som vedel, ze tento film ma nesklame. radim ho k snimkom typu runnig scared, t.j. malicke nezname filmy, o kt. len tak lahko nezakopnete, ale ak uz ano tak nebanujete. co je najviac zaujimave na celom filme je akcia, typicka tonymu scottovi a vynikajuci omertak k. bacon...jednoznacne musite vidiet... ()

GodComplex

Pro me docela zklamani. Od tvurcu Saw bych ocekaval neco propracovanejsiho, nez typickou akcnarnu ve stylu - Zabil si mi syna? To si nemel delat! Bohuzel cele je to az prilis prumerne a nijak zvlast zajimave. Kevin Bacon, ktereho jsem doposud prevazne povazoval za kvalitniho herce zrejme potrebuje roli, ktera mu sedi, protoze tahle se na nej vubec nehodila a proste mu to nesezerete. Davam sice plus za efektni Taxi Driverovskou transformaci, ale herecky to totalne nedal. Vetsina ostatnich hercu na tom byla jeste hur. Videl bych to na horsi 2*, ale na treti to dokopala jako vzdy skvela hudba Charlieho Clousera, coz byl jediny element, ktery si udrzel kvalitu v porovnani se Saw. Vyborny main theme, prijemna pianka, naslaple industrialni narezy, lahudka. Takze ve vysledku bych doporucil radsi soundtrack, nez film. 5/10 ()

Riddick77

První půlka super, hutná depresivní atmosféra by se dala krájet nožem, divák trpí společně s Kevinem Slaninou a všechno skvěle šlape. Pak ale scenáristovi rupne v kouli a rozhodne se vytvořit z pojišťováka stroj na zabíjení. Přerod ovšem hodně hapruje, celé to schéma je nevěrohodné a místy i komické. Závěrečné holení hlavy prokládané četbou návodu k pistoli pobavilo (jako klad bych to ovšem nenazval). Výsledek? Temné filtry, nekompromisní akční scény a spousta krve ještě nedělají skvělý akční thriller. Chápu, že leckomu právě ona brutalita a nekomplikovanost imponuje, ale vážně lze Rozsudek smrti brát v druhé polovině (zejména po extempóre v garážích) vážně? Myslím, že ne, leč snímek se tak bere... 4/10! ()

Freemind odpad!

Takže si to vezmeme hezky po pořádku. Wan je idiot. To ještě není tak špatné. Wan je namyšlený idiot - dokonce ani to není trestné. Ale Wan je bohužel namyšlený idiot, kterému někdo nakukal, že má talent. A tady už začíná průser. Protože když si do křesla s nápisem "Director" sedne tupohlav bez invence, vzdělání a výtvarného cítění, pak to nemůže dopadnout jinak, než špatně, velmi špatně. Ale nebudeme se vracet k tomu, jak špatné jsou jeho předchozí filmy, vypíšeme si v několika bodech, proč je totálně nanic jeho nejnovější výblitek. a) scénář - od prvního momentu je jasné, že nás čeká těžce stravitelná lavina klišé a provařených postupů. I kdybyste nečetli reklamu, tak ve chvíli, kdy Vám režisér naservíruje 5 minut záběrů domácího videa šťastné rodinky, je zcela jasné, že záhy přijde "nečekaná, krutá tragédie". Předvídatelný děj, napětí žádné, dojetí jakbysmet. b) retardované postavy - parta chovanců Jedličkova ústavu, kteří nejsou schopni trefit Z BROKOVNICE ze dveří chlapa v koupelně, toť vskutku ďábelský gang. Hlavně, že "maj hustý káry". c) hudba jak z amerického krimiseriálu z druhé poloviny 90tých let d) vizuální stránka - jak již bylo řečeno, takhle to dopadne, když se někdo s nulovým výtvarným cítěním dvakrát koukne na Matrix a Se7en, a pak mu někdo dá do ruky modrý a zelený filtr. e) béčkoví herci, béčkové emoce f) hlavní průser filmu i celé Wanovy tvorby - ten chudák se fakt bere vážně. On si fakt myslí, že točí něco velkého a že to točí dobře. Snažil jsem se tlumit smích, ale párkrát jsem to nevydržel. Například během scény, kdy Bacon vzlyká nad nemocniční postelí svého synáčka, načež zamačkává slzu a ve zpomaleném záběru a s nasraným pohledem odchází vykonat pomstu. Tohle se prostě nedá, fakt :D Formálně zprasené, obsahově pusté. Kdyby to nebylo natočeno na kvalitní filmový materiál, bude to slabé béčko - s podporou velkého studia se tohle neštěstí snaží tvářit jako áčkový akční thriller o pomstě. Nula od nuly pojde. p.s. Když chcete vidět dobře natočenou pomstu, tak se podívejte na Road To Perdition nebo Toma a Jerryho. ()

zipper111

Tolik děr jako je ve scénáři není ani v ementálu, hromada nelogičností, prapodivnejch Nickovejch řešení... jasně, asi neměl uplně clear mind, ale nemyslím si, že by ho nenapadlo odvést svojí rodinu co nejdál to jde, a ne čekat celou noc jak na popravu... Stejně tak když po něm šli gangsteři po celým městě, mohl policajtům říct, že si ty grázlové myslej, že zabil Joea a proto po něm jdou, a ne to hned vybalit...no nevim, akce byla svižná a dobrá, film plynul v pořád dobrém tempu a občas jsem čučel skoro s otevřenou pusou a nechápal některé "zvraty"... Slušných 70%, ale ve mě ten film nezůstane. Jo a pan Slanina hrál týpka, co vezme zákon do vlastních pazour fakt výborně! ()

Tony.cs

Musím se přiznat, že jsem si od tohoto snímku moc nesliboval, ale během filmu jsem otočil a na konci jsem ho jen chválil. Akce mě ani tak nevzala, byla průměrná leč dobře natočena, ale emoce které tento film obsahoval mnou téměř doslova zatřásly. Tento film patřil mezi ty lepší snímky které jsem v roce 2007 shlédl a jistě si ho rád pustím znovu. ()

SarumanKo

James Wan je zručný remeselník, ktorý zvláda drsnú atmosféru a dynamickú akciu, ale pokiaľ pracuje so scenárom plným nezmyslov a debilných dialógov, nedokáže vyčerpať svoj plný potenciál. Po emocionálnej stránke Rozsudok smrti nedokáže strhnúť ani napriek nosnému (hoci svinsky klišoidnému) námetu, ale aspoň prerod kancelárskej krysy na pomstychtivého bijca v podaní Kevina Bacona je silný a uveriteľný. Miestami zábavné, ale celkovo rozporuplné béčko. (5/10) ()

esopesokeso

Kevin Bacon dostal za úlohu napodobniť Chucka Norissa a pasuje mu to. Síce je pravda, že bez trička pôsobí dojmom somálského väzńa, ktorý drží dobrovoľne hladovku, ale ak má niekto na Chucka Norissa viac, tak je to Bacon alebo William Fichtner. To, či je škoda, že dramatický thriller postupom nadobúda čoraz viac humorných prvkov, je vec vkusu. Osobne to nemám moc rád, ale tuna to pasuje. A už teraz viem, že tento film mi zostane v pamäti veľmi dlho, lebo ten koniec ma jednoducho dostal :) ()

MATADOR

Pomalu jsem si začínal myslet, že mne James Wan po famózním snímku SAW už nemůže překvapit, ale překvapil. Skvělé akční drama v čele s úžasným Kevinem Baconem mne přímo přikovalo k židli a já se od něj nemohl odpoutat! Ono je to docela staré známé klišé, ale v tomto podání se mi to strašně líbilo. Parádní příběh normálního člověka, jemuž se život kompletně obrátí naruby po ztrátě jeho milovaného syna. Excelentní, krásně vysloužené ****. Vezmu si tyhle bouchačky! Jsou to tři podělaný táci plný zabíjení,máte na zabíjení za tři táci? Tady je 5000$. To jste můj oblíbený zákazník! " ()

FilmFan24

Efektně natočená, přímočará akce o tom, kterak hlavní hrdina, spořádaný otec rodiny (Kevin Bacon) poté co mu před jeho očima Garrett Hedlund a jeho parta zavraždí syna, rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou! Zlosynové, třeste se! Připomíná vám to něco? No jasně, akční filmy druhé poloviny sedmdesátých a začátku osmdesátých let, kdy se nešetřilo náboji a "neprůstřelný" hrdina kosil jednoho padoucha po druhém. Akční drama, kde bez skrupulí skoro vše překvapivě dobře funguje! ()

grogodil

Efektný, našlapaný, krvou a akciou poriadne nadupaný triller s presvedčivo nasraným Kavinom Baconom v hlavnej úlohe... Pokiaľ Wan točí akciu je takmer bezchybný, no to, čo pchá do úst postavám, je neuveriteľne tupé, trápne a smiešne a nech som sa snažil sám seba presvedčiť, aby som to ignoroval a užíval si len ten akčný výplach, tak to proste nešlo. Škoda ()

Dexter1

Wan nie len režisérom hororov so štýlom , ale s prehľadom zvládne i drsnú a miestami aj krutú akciu. Aj keď sa prvá 20-minutovka vlečie, tak to rozhodne vynahradzuje posledná polhoďka. Kevin Bacon stvárnil postavu nasrdeného fotra, ktorý sa rozhodol zobrať si do parády zopár spratkov, ktorý zabili jeho syna, skvelo. Potešujúce, že to nie je len klasickou poctou vigilante z 80. rokov, ale je to niečo vlastné a nové. Wan s úplným prehľadom strieda city s dynamickou akciou vo vynikajúcom tempe a umnej gradácií deja. Veď hodnotenie vraví za všetko. ()

Skip

Už mockrát omleté téma, že pomsta není tím nejlepším řešením, ale co dělat jiného, když je soudní systém tak bezzubý, jak je nám ukázáno, a pošle násilníka po dohodě advokáta s prokurátorem za mříže jen na směšně krátkou dobu za vraždu syna. Který otec by si to s dotyčným radši nevyřídil hned než se dívat, jak si vrah běhá po svobodě. Nejde o nějaký extra dobrý film, nicméně dobrý je herecký výkon Kevina Bacona v roli seriozního pojišťováka sotva schopného zabít mouchu, který je náhle konfrontován s brutálním násilím. Kvůli Baconovi stojí film za zhlédnutí. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)