Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

zdenur

Absolutní spokojenost. Děj je svižný a v něm hodně překvapivých momentů. Hlavně mě překvapil závěr. Zůstal jsem čumět jak puk a nemohl uvěřit tomu, že už je konec. ()

BlaXxer

Pri tomto horore som mal zmiešané pocity. Atmosféra neustále kolísala. Miestami som skoro nedýchal a vzápätí, mi niektoré situácie pripadli smiešne. Mnohé udalosti sa dali už vopred vystihnúť a prekvapenie sa tak strácalo. Postavy boli v celku uveriteľné a zahrali to veľmi dobre. Skľúčujúci dojem zohral práve tmavý dom, ktorý skrýval nepríjemné tajomstvo. Keďže zombie vidím v každom druhom horore, nepripadali mi veľmi nebezpečné a hrozivé až na poslednú scénu kedy hlavná predstaviteľka s kameramanom a hasičom utekali do podkrovia. Dôvod neustáleho natáčania je tu opodstatnený (na rozdiel od podobného snímku Cloverfield) a kto hovorí, že nepocítil ani trochu strach je klamár, pretože minimálne v závere v podkroví, kde posledný preživší účastníci filmu odhalia samotnú nechutnú podstatu nákazy a premeny ľudí na zombie, je atmosféra taká hustá a morbídna, že by sa dala krájať. Samozrejme je rozdiel keď si to pozriete o tretej poobede, kedy rodinný príslušníci prichádzajú z práce a s nákupnými taškami alebo osamote v neskorých nočných hodinách. ()

Nightbreed

Pre mňa po dlhej dobe konečne horor pri ktorom som sa bál .Rozhodne film odporúčam milovníkom žánru .A posledná scéna s nočným videním stoji fakt za to!! ()

JK-Stinger

Po shlédnutí, kdy jsem byl sám v pokoji a při zhasnutém světle jsem si málem musel jít vyměnit trenýrky. Něco podobného jsem už u filmu dlouho nezažil. Vetšina posledních hororů je spíš o masakrování lidí, ale TOHLE má atmosféru, která by se dala krájet. Pozvolný rozjezd se stupňuje až do gradujícího finále, u kterého jsem strachy až vykřikl, nemluvě o cukání tělem při předešlých scénách. Můj hororový favorit #1. ()

Paul_cz

Khůůůůůůůrva.Tenhle film mi doporučil kamarád, s jedinými slovy - "zkoukni to v noci se sluchátkama na uších".Takže jsem od toho čekal pořádnej psychologickej horror - no, a nakonec to tak nějak dopadlo.Bylo to extra strhující, a tak nějak bezvýchodný (doslova) - a tak to mám rád.Ač jinej žánr, líbilo se mi to úplně stejně hodně jak Cloverfield. ()

wampire23

V Španielsku sa začína prebúdzať nová vlna hororových tvorcov. Tento ,,zombie" horor natáčaný digitálnou kamerou likviduje väčšinu západnej konkurencie (nemôžeme sa čudovať, že Amíci robia remake). Napätie sa dá krájať po celý film, každá scéna je pekelne dlhá a človek iba čaká odkiaľ na neho čo vybafne. Celý príbeh je bez väčších hluchých miest. Akurát ma zamrzelo to SUPER vysvetlenie v závere. To si mohol pán režisér odpustiť. Inak skvelé. Hlavne posledná scéna v izbe potme:D. ()

muoaner

Po tom krevtuhnoucím konci sem si hned rozmyslel chodit po tmě na záchod. Parádní horor, co se jen tak často neobjeví. ()

poet

Ako sa vraví "za málo peňazí veľa muziky". Z nenápadnej reportáže z hasičskej stanice sa vykľula pekne hustá atmosféra neistoty, strachu a boja o holý život. Pre mňa doteraz najrealistickejšie natočený zombie horor :)... ()

Perfo

Ze začátku klidné, skoro až nudné, ke konci střelba z kulometu. Perfektní horor, který si nebere servítek. Blair witchovská kamera jenom umocňuje a stupňuje atmosféru, která je tak hustá a intenzivní, že máte co dělat, aby jste se v ní neutopili. Z filmu nemáte pocit, že je to film, ale skutečný záznam skutečné události a že za kamerou neni kameraman Pablo, ale vi. Výkony herců jsou fenomenální a skutečně jsem jim věřil, to co hráli. Ze začátku ustrašené, panice podlehájící lidi, kteří nevědí co kdo proč a po kousnutí nakaženým(i) se z nich stane to, čeho se v dané situaci nejvíce obávali. Posledních 20 minut je tak nadupaných a intenzivních, že mě to málem odstřelilo z křesla. S minimálními prostředky, maximální výhra. ()

bolan

V žánru zombie-horror jde o výbornou novinku. Celý film snímá pouze jedna hands camera, což dodává na celkové autenticitě. Prý už existuje americký re-make, který je snad na chlup stejný jako španělský originál. Jmenuje se to Karanténa a asi to nechci vidět. ()

bufanda8

Wow Tohle se mi hodně líbilo :o) Třeba už tím, že to byl první španělský horor, který jsem viděla... Taky se mi líbilo , že se natáčelo dá se říct pořád, takže to nabudilo dojem opravdové reportáže, která se později změní v hrůzu. Jó a taky jsem se naučila pár ostřejších španělských slovíček, které tam občas padaly :D Místy jsem se fakt bála :P ()

maty39

Pokud jste viděli americkou verzi, pak je zbytečné Rec sledovat a obráceně. Kvalitní jsou obě (jelikož jsou totožné), akorát španělská verze je originál a reportérka je sympatičtělší a hezčí. ()

M1k9

Další film s oživlými zombiemi s prakticky neznámými herci. Tento směr hororů je podle mě naprosto přetížen a všechny zajímavé nápady už byly několikrát zopakovány. Opravdu to bylo zase to samé - kousající zombie. Ještě se k tomu připočetl naprosto zcestný dabing, který propůjčil kameramanovi hlas pedofila, který uslintaně chodí za zadkem hlavní hrdinky. Atmosféra toho filmu je napůl hororová a napůl směšná, jenže nevím proč, nějak to zabralo. Chvilkami jsem se posmál tomu jak to působí směšně a neoriginálně, ale pak přišly okamžiky kdy jsem se klepal... zimou xD Ne, opravdu se v tom dá najít trochu toho co od hororu očekáváme, což je dobře. Ten závěr byl skvělý a děsivý, ale nevím odkud bere taková pohublá poch...á důchodkyně tolik síly heh. Hororové Ctrl+C, Ctrl+V s nemalou porcí vylepšení! Nakonec ještě přidám STAR. Hodnocení Isherwood je výstižné, i když se na první pohled neshoduje s tím mým. 7/10 ()

majo_svk

Vôbec to nie je tak strašidelné a vôbec som sa nešiel posrať od strachu, ale raz som sa poriadne zľakol. Mne sa však vôbec nepáčia tieto ručné roztrasené kamery, do ktorých sa herci dívajú priamo. Pokazilo mi to celý filmový zážitok a určite si to už nepozriem. Tento druh kamery mi neprekážal jedine v časti s nočným videním. Niekomu sa film bude páčiť, niekomu (vrátane mňa) zas nie. ()

Gagner

Nejsem sice žádný hororový specialista, ale pokud vím, u nejlepšího hororu se máte bát a lekat. Upřímně píšu, že kdybych se na tento film díval sám v noci, tak bych se strachy zkácel k zemi. Při pohledu do podkroví jsem si připsal snad největší lekanec v historii filmu :)) ()

Atheas

Nesrovnávejte Rec s Karantenou. Rec je lepší :) Rec je brůtálnější a Manuela Velasco pěknější. A proto dávam pět. ()

Murphy722

Konečně horror hodný následování!! Ne žádná prázdná fraška z Holywoodu!! Má to příběh, má to styl a sledovačka ve tři ráno mě opravdu způsobila husinu!!! Viva La Espanol!! ()

waits

Expozice jako z pořadu Volejte 112 jede ještě v klidném tempu, ale pak šlápnou tvůrci na plyn a sešlapují čím dál víc až do nervního konce, přičemž stihnou neobeznámeného diváka opakovaně nalákat na zdánlivě jasný subžánr, aby pak mírně uhnuli jinam. Kamera točená z ruky až příliš poskakuje a český hysterický dabing je občas rušivý, ale kdo by si stěžoval, když mu u některých scén opravdu tluče srdce a má chut rozsvítit si v osamělém pokoji aspon lampičku( ke konci skutečně rozsvíceno:)) Jasná záležitost do sbírek prevověrného horrorového fandy a žánrových pět jistých! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010