Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Pitrsss

Více než solidní zombie podívaná, natočená ve stylu Blair Witch. Hutná atmosféra a uvěřitelné herecké výkony, to jsou dvě hlavní domény tohodle filmu. To, co se už zmiňované Záhadě Blair Witch dařilo po celou dobu (opravdu mě vyděsit), se tady povedlo až v poslední dvacetiminutovce. Každopádně takhle kvalitní horor je v posledních letech dosti nedostatkové zboží...75% ()

RomeroIsGod

Největší bomba a jeden z mejch TOP filmů. Zombíci, španělská reportérka, hutná atmo, poloprázdnej barák, hasiči a jeden velkej průser s virem. Nemá cenu nic psát, to musí každej vidět sám. Asi nejlepší handy-cam film, kterej jsem viděl (Blair Witch se může jít zakopat i s celou čarodějnicí). 90% ()

Ole92

Nevim co na tomhle všichni vidí. Já sem měl co dělat abych neusnul a o nějakym strachu nemohla být vůbec řeč. Jednu hvězdičku dávám za ten nápad to natočit všechno jednou kamerou a jinak u mě velký propadák. ()

Skarface

No co k tomu dodat pro mě velikým zklamáním čekal jsme od toho mnohem víc ale asi jsem byl naivní když sem si myslel že ve španělsku natočí dobrý horor ale ano skoro na dobrou to dopadlo ! ale žadné extra představení které by si zasloužilo plný počet nebo by nějak zaujmulo se nekonalo ! Jestli se u tohohle někdo má bát nebo leknout tak to je opravdu sranda ani jedna jediná pitomá scena u které bych se lekl . Takže víc jak dvě hvězdy to opravdu ode mě nedostane ! ()

camper

Jako horor naprostá jednička, co jsem kdy viděl. Ze začátku plyne v pohodě, hraje si na dokument a člověk jenom může čekat na ty hrůzy, co mají následovat. Výborně posloužilo natáčení na ruční kameru a postupné ubývání světla, které na konci dojde až k night vision. Taky se mi líbilo, že i kameraman byl jednou z postav filmu. Všem mohu jen doporučit! ()

pytrisss

strasne me mrzi ten zacatek, predstavoval bych si ho zajimavejsi. Prave kvuli tomu ze mi bylo jedno co se tam vlastne deje jsem to cele dodival podruhe a kvuli tomu zacatku tomu nemuzu dat 4 hvezdy. Ten konec by si je ale zaslouzil. ()

Ronaldo79

Husí kůže mi naskočí vždy, když se mě někdo zeptá, viděl jsi Rec? Snad nikdy jsem neviděl nic tak autentického, plného násilí a hrůzy, které přináší tento ''ruční kamerou'' natočený masakr. A závěr filmu je mrazivý, že je lepší nad tímto počinem více nepřemýšlet. Pravděbodobně nejděsivější horor nového tisíciletí. To je ta nejlepší vizitka nebo ne? 100% ()

arcticsky

Proboha, kdy už skončí éra blbých roztřesených "dokumentárních" kamer? Často není nic vidět! Nejmíň jeden bod jde za to dolů... ()

Niki__Niki

Ta jedna hvězda za ten konec no. Zachránil celý film, jinak bych rozkopla televizi, že jsem s něčím takovým ztratila čas. Nejblbější postavy v dějinách filmu. Občas mi to přišlo vážně jako parodie. Vám, co jste to ještě neviděli, radím: běžte se raději podívat do hasičárny na exkurzi, bude to větší zábava. ()

TheSpearCZ

Tenhle horor je naprostej masakr! Opravdu od začátku až do konce film určitě nenudí a postavám strach rozhodně věříte. Postavy logicky myslí a tenhle dům, ve kterém se vše odehrává je skutečně ideálním místem na natočení hororu. S klidem můžu říci, že se jedná o nejlepší found footage film, který jsem kdy viděl a REC mi tímto právoplatně utkvěl v srdci. Každý fanoušek hororů si tenhle snímek rozhodně nesmí nechat ujít a jen doporučuji. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů vůbec. 5* ()

Stocki odpad!

Zdejší hodnocení zcela neodpovídá realitě. Jak laciné, ubohé, trapné, rozklepané a nudné. Není nutné psát delší a obsáhlejší rozbor, je to prostě brak, ale paradoxně to většinu lidí chytlo. Zřejmě epidemie. ()

VictorMartel

Jsem odjakživa imunní vůči zombie strašení. Už na začátku mě víc než hororová náplň přitahoval záběr na bezpečnostními složkami zvenku nasvícené prosklené dveře do budovy, přes které by skuteční lidé už po prvních incidentech násilně utekli a nenechali se tu držet nějakými pokyny. Zpola to fungovalo po formální stránce, kde si hektický děj rozumí se zvukem, prostředím a roztřesenou kamerou. Zároveň ale zrazuje to pokřikování mezi postavami, vyumělkovaně hloupými. Připouštím, že přesun ke zdrojové lokalitě nákazy v budově už svými duchařskými asociacemi atakuje psychiku, ale s nástupem čarodějnické bossyně to zase padá, jak se její pronásledovací „algoritmus“ neliší od ostatních nemrtvých. Slabina zombie příšer vychází z jejich neuvěřitelné natvrdlosti. V pozadí nápadu, že zombie vzorec, jak ho známe dávno, bude děsit, stojí podle mě pojmově pomatená představa výlučně instinktivního pohybu posedlého monstra. Žádný pohyb není jen instinktivní, protože puzení samo determinuje toliko vědomí cíle. „Instinkt“ je výrazem pro skutečnost, že jsme k něčemu (zpravidla v zájmu životních funkcí) puzeni, je to geneticky uložená instrukce. Až s ohromným ignorantským zaokrouhlením se tedy o výlučné pudovosti mluví například u zvířat, což je velmi tuhý relikt z dob lidové negramotnosti a druhově šovinistického inklinování k antropocentrismu. Teprve sequel (2009) si vypůjčuje z Friedkina a nechává monstrum promluvit na způsob zásvětního vyslance, ale moc mu to nejde, protože mu chybí právě nějaký hluboce srozumitelný příběh, vybavující vznik a „účel“ posedlosti uvěřitelnými momenty. ()

Martyr

Kvalitny horor stojaci na zakladoch uz tisickrat odskusanych zombikov s prichutou niecoho noveho, ktory vsak nema na to aby sa predral do siene filmov, ktore si mozu dat privlastok originalny alebo dostatocne vylepseny. Tento rok mam za sebou zombarni uz asi zo 5 a preto musim uznat, ze REC sa splha svojim dokumentarnym pohladom ala Blairwitch na vrchne priecky aj ked urcite nesplnil moje ocakavania strachu. Sokove momenty su v podstate predvidatelne ale prekvapujuco tym nestracaju na efektivnosti. Pri jednej som mal pocit, ze moje srdce sa na chvilu zastavilo a pokozka ma mierne pali. Kamera je velmi dobra aj ked je roztrasena, za co si zasluzi pochvalu, pretoze divak sa nestraca a nemusi pozerat na zbytocne sceny len pre navodenie pocitu bezradnosti, na druhu stranu je vsak na hercov az prilis "dobra" a velmi casto aj pohodena snima kompletny priestor, v ktorom herci saleju z bezmocnosti. Za kratky cas je to druhy spanielsky horor. V suboji REC vs El Orfanato = vyhrava druhy menovany. Predpokladam, ze REC sa v konfrotnacii s casom ocitne percentualne ovela nizsie ako sa nachadza teraz. Slabe 4, velmi silne 3 69% ()

wollo

Tak takhle jsem se už hodně dlouho u hororu nebál (naposledy asi při Záhadě Blair Witch). Zapomeňte na americké "teenagerovské horory", u kterých místo strachu spíš propukám v smích. Španělsko je budoucnost hororu! ()

jorgus

tak rad bych dal lepsi hodnoceni, protoze jsem se na tento film hodne tesil, nejen proto ze je tento spanelsky prispevek tak podobny Blair. Hlavnim kladem je zde vykresleni one stisnenosti a uveritelnost. Uveritelnost dane situace ze nekdo filmuje i kdyz okolo padaji mrtvoly, ktera je mnohem vice uveritelna nez u Cloverfield. Hlavnim a nejvice srazejicim zaporem je naprosta tupost nekterych cinu postav, to nejde ani vyjmenovat, bohuzel je to tu tak caste ze jsem si pral aby umreli vsichni, kdyz i s pribivajicim dostatkem informaci se chovaji stale stejne. Je prijemne videt, ze i v "nasich" koncinach je mozne natocit takovy modni horror, jen to melo jeste na vic:) ()

Ulrich

Nepusobi to tak realisticky jako Blair Witch Project a ani to neni tak technicky dokonale jako Cloverfield, ale presto to ma neco do sebe. Navic poslednich patnact minut je opravdu narezovych. Prekvapilo me, ze se tvurcum podarilo pribeh i celkem vypointovat, takze to nekonci klasickou spadlou kamerou uprostred vety, ale da nam to pocit, ze ve snaze o realisticno nejsme ochuzeni o filmovy zaver. No jsem zvedavy na Diary of the Dead. Zjistuji, ze filmy vystavene na tomto principu me celkem bavi, tak toho musim nasat co nejvic, nez se mi to ohraje :)) ()

xxSmoldaxx

Líbil se vám ten šíleně děsnej pocit pri Blair witch?? Jestli jako mě jo, tak tohle je přesně pro vás....Ale nekoukejte v noci jako já, vážně. 75% ()

pend

Režisér opět nezklamal. Film příjemně ubíhá, jedna lekačka je opravdu povedená, efekty vypadají věrohodně. Vadila mi ruční kamera. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010