REC

• Španělsko

[Rec]

Horor / Thriller

Španělsko, 2007, 78 min

85 minut plný strachu, napětí a dokonalých hororových scén, při kterých sem se fakt bál a několikrát sem se až nechutně lek, i když sem ty scény čekal a to se mi zas nějak často nestává. A díky stylu ala dokument natočenej na jednu kameru jednim kameramanem a famozním hereckým výkonům to je ještě úžasně realistický s perfektní atmosférou. Takhle hodně sem si už dlouho žádnej horor neužil, fakt paráda, vůbec nelituju, že sem si z lenosti nezjistil ani o čem to je, protože, to je podle mě jeden ze základu jak si tenhle parádní horor užít od začátku do konce v napětí, i když i bez toho to bude mít stále tu dokonalou atmosféru, která díky krátký stopáži a nasazenýmu vysokýmu tempu vydrží po celou dobu.(27.3.2008)

Záhada Blair Witch je stísňující hned od počátku, tohle začne být opravdu zajímavé až po dvou třetinách filmu. Reportérka občas příšerná (ale ne autenticky příšerná jako třeba právě ta holčina z Blair) a pár dementních berliček, kdy se postavy chovají tak, že si ten kousanec zaslouží. Tomuhle druhu filmů zběsilost a nepřehledné scény v pohybu moc nesluší. Autentičnosti Blairské čaroděnice se tohle zdaleka neblíží a nejspíš už nikdy nic nebude.(1.4.2008)

Po dloůůůhhé době pořádnej horor... Sice na mě nečekal nějak originální příběh ( zombie + pozorování filmu skrze objektiv kamery ), ale [REC] měl prostě svý tempo a nenechal mě ani na chvíli vydechnout. Skvělá atmosféra zárukou a já s napětím čekám na pokračování tohoto výborně rozjetého hororu... 90%.(26.5.2009)

Dobrý večer, dnes doprovázíme tým hasičů při nočních výjezdech a uvidíme věci, které jen tak někdo nevidí.…. Je to pořádná mela! V uzavřeném prostoru činžovního domu sledováni kamerou propadají panice, křičí jeden přes druhého a pak bába sežere kus policajta. Od cca 50 minuty to chytne pekelný tempo! Tý holce hrůzu věřím! A všude kolem ,,krásný“ zvuky! Ta pravá hrůza trvá 20 minut. Ono by to asi dýl nefungovalo. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Nejmenované české sídliště, noc, kamera tiše přede… no jasně, tohle tady nikdo nenatočí!(4.3.2009)

Zboznujem thrillery alebo horory, ktore su natacane takto autenticky, akoby ten pribeh naozaj niekto zazil a zostalo to vdaka kamere zaznamenane. Myslim, ze to takto s neznamymi hercami odstartovala ZAHADA BLAIR WITCH (1999) a potom postupne prichadzali podobne filmy ako napriklad ducharsky horor PARANORMAL ACTIVITY (2007) alebo MONSTRUM (2008) od producenta J.J. Abramsa a urcite dalsie, ktore som nevidel, nepoznam ich alebo si neviem na ne spomenut. REC mal celkom sympaticky nevinny zaciatok o jednej reality show z nocnej prace poziarnikov a keby som nevedel, ze je to horor, vobec by som nepredpokladal, ze sa tam stane nieco tak hrozive. Ku koncu ako v kazdom horore napätie pridavalo na intenzite a zaver aj ked mi trosku pripominal MLCANIE JAHNIAT (1991) s Jodie Foster sa mi pacil do takej miery, ze jednoducho pridavam aj tu piatu hviezdicku. _________ Manuela Velasco - (Ángela Vidal) +++ Ferran Terraza - (Manu) +++ Jorge-Yamam Serrano - (Policajt Joven) +++ Pablo Rosso - (Pablo / kameraman) +++ David Vert - (Álex) +++(28.1.2012)

• - Manuela Velasco je i ve skutečnosti televizní reportérka. (KucC)

• - DVD verze filmu nebyla v USA vydáno do doby, než byl natočen remake a než se do kin dostalo pokračování Rec 2 (2009). (KucC)

• - Natočeno chronologicky. (Vlado666)