Reklama

Reklama

Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 515)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €1,5miliónaTržby USA $-Tržby Celosvetovo $32,492,948║ Dokonca aj Španielsko dokáže prekvapiť a nielen vo futbale, toto je asi aj možno prvý film čo som z tejto krajiny videl, keď nepočítam koprodukcie a hneď musím priznať, že dokážu točiť strhujúcejšie zombii filmy než Americké veľkoprodukcie, hlavne vrátene nedávnej Som legenda. Koncepcia filmu je výborne skomponovaná, od samotnej kamery, ktorá dokáže navodiť slušnú skľúčenosť až priblížiť reálnosť, až po zostavenie samotného príbehu, aj keď z občasným navodením klišé ale asi bez toho by sa to niekedy nedalo. U mňa slušných 70% a prikláňam sa za snahu tvorcov k hodnoteniu 4****. "A za posledné roky najoriginálnejšie podaní zombii horror!" ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Je to pecka. Já jako milovník zombií jsem prostě rád za každej žánrovej zářez a toto je navíc "originálně" pojato pohledem zvědavého kameramana. Reportérka byla sympaťačka a celé to dost odsejpalo. Konec byl fakt nervydrásající a ta béčková církevní laboratoř na konci - eňo ňuňo. Psychobilly song v závěrečnejch titulkách pak už jen dovršil mojí dobrou náladu z tohohle filmu. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Jako obvykle jsem čekala moc. Ze začátku skvělé budování napětí, jakmile se děj přesune do domu, atmosféra houstne - zčásti protože člověk ví, co má přijít. Akce v prvním bytě je velmi slušně natočená a já si říkala, že to asi skutečně je tak dobré, jako všichni tvrdí. Bohužel někde v půlce se napětí vytratilo a já se úplně přestala bát. Asi protože jsem tak nějak předem vytušila, co se v následující scéně stane. Když se ale člověk smíří s tím, že se nebude bát, bude se bavit. Konec to naštěstí co se týče strašidelnosti pozvedá(poslední byt), bohužel to bylo pět minut před závěrečnými titulky. Špatné to ale nebylo, rozhodně o mnoho, mnoho lepší než Paranormal Activity a už se chystám na díl druhý. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Ano, za kvalitním hororem do Španělska nebo Británie. Ale stále váhám mezi třemi a čtyřmi. Nahoru to táhne napětí, atmosféra a docela dobře navozená autentičnost, dolů zase ta proklatá first person kamera. Tenhle trend nemám rád a přestože je to mnohonásobně lepší než Blair Witch (pro mě nepochopitelná popularita), nesedělo mi to. V zájmu navození pocitu reality se lidi chovaj nereálně, místo aby pomohli kde je třeba furt strkaj druhejm kameru pod čumák. Pokud jde o syrovost a celkovou reálnost, vzpomenu si na Bassettovu Wilderness, natáčenou ovšem zcela klasicky. Za vidění každopádně Rec stojí, i když víc se mi od Balaguera líbily Darkness i Frágiles. Už se na nás samozřejmě valí americký remake, ve kterém je aspoň podle traileru tolik stejných záběrů, že se to snad ani nedá posuzovat jako samostatný film. Update: Nakonec přece jen 4*, tři jsou škoda. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Chladnokrvná zombie vyvražďovačka, ktorá nemá zľutovania s divákovými nervami a tie má napäté až do strhujúceho finále. Je vôbec možné natočiť za ani nie 2 milióny taký suverénny horor?! Všadeprítomný chaos, panika, hrôza a napätie to maximálne korunujú. Kto podobné ingrediencie miluje, bude nadšený, ja sa aj po niekoľkých hodinách snažím ten hrozný zážitok absorbovať. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (26)

  • Ve scéně, kdy mladý požárník spadne ze schodů, žádný z herců nevěděl, že se tak stane. Všichni si mysleli, že došlo k nehodě při natáčení. Zděšené reakce herců jsou tedy reálné. (POMO)

Související novinky

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Španělská hororová škola je momentálně žánrovou špičkou. Uvědomují si to i za Atlantikem. Už remakovali REC, teď přijde na řadu Sirotčinec. Původní film produkoval Guillermo del Toro a Belén Rueda si… (více)

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy… (více)

Reklama

Reklama