Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Sabrewulf

Co dodat, prostě sračka. Paradoxně ti hysteričtí španělé mi zas tak moc nevadili. Mnohem horší byly dvě věci: 1)Lidi si stěžujou u Monstra, že byl nesmysl pořád točit kamerou... jenže monstrum bylo něco pro člověka naprosto fascinujícího a navíc to bylo jedno, protože stejně mohlo kdykoliv zašlápnout utíkajícího i bez kamery. Kdežto tady? Točit v malých místnostech a chodbách zombie, když potřebuju obě ruce? Demence. 2)Hysteričtí bohužel nebyli jen přeživší, ale i zombie. Prostě se to drží hesla, čím víc budou řvát, tím víc diváka postraší. Co je ale na celém filmu nejtrapnější, když zombie začnou řvát až teprve tehdy, jak se dostanou do záběru (postrašíme diváka) viz např. ultradementní scéna na půdě. ()

tomeek

Tři a půl... SPOILER: v podstatě je to celé takové prvoplánové a navíc to končí úplně stejně jako blairwitch! Celé je to jakési neuzavřené, neukončené... ()

3n3my

Konečne novodobý horor, ktorý vás prinajmenšom znepokojí! Autentické zábery totiž "fungujú" do poslednej sekundy, postavy sa v ohrození "konečne" správajú logicky a pri tom všetkom máte tak trochu pocit, že nemusí ísť úplne o výmysel. Nie dokonalý počin, ale určite jeden z najlepších zombie filmov za posledné roky. Pozn.: LIVINGDEAD musí byť zas iný, z tých tučných viet mu neverím ani jednu :) ()

tom88

Parádny hororisko presne taký ako má byť. Skvelá atmosféra, tajomno, výborné ľakačky a všetko funguje ako má. Autentická kamera bola celkom dobrá, nebola taká roztrasená ako som čakal. Zábery boli super. Herci na svoje pomery super. Dej ušiel, aj keď žiaden zázrak sa zase nekonal. Rozhodne si REC netreba nechať ujsť. Škoda len, že som ako prvé videl americký remake Karanténa, ktorý vlastne kopíruje všetko podstatné z REC. 85% ()

Safenat

Velmi podařený horor. Sice někde uprostřed mně připadalo, že se to už trochu táhne, a bál jsem se, že se film zvrhne v další typický zombie movie, ale skutečně znepokojivé finále vše zachránilo. ()

Nivenx

Luxusní horor. Balagueró a Plaza to natočili dokonale. Na film jsem se díval s dalšími dvěma lidmi, lekačky jsou tak působivé, že jsme se zkrátka lekli všichni. Celý systém natočení vtahuje tak silně, že se film téměř prožije a to dělá hodně. Zkrátka dům plný zombií, plný napětí a akce, kde nechybí vůbec nic co má dobrý horor obsahovat. Sympatičtí herci, hudba a kamera přesně dělala co měla. Zvlášt' konec nemá chybu. Lepší horor jsem v poslední době neviděl. 95% ()

eisha3

Děsivá atmosféra, co působí díky kameře fakt reálně, a takřka neustálé napětí. Jeden z nejlepších zombí hororů, které jsem viděla. Při závěrečné night vision scéně jsem si připadala, že v tom baráku jsem s nima. ()

URBAN

Další cam který by měl navodit pocit skutečnosti jenže u mě to bohůžel nefunguje a navíc " příběh " nebo jak tomu mám říkat je nějáký nijaký a řekl bych neakční to u hororu je celkem problém a atmosféra je děsná kromě tohodle mi to příjde jak dokumentární film navíc český dabing je naprosto strašný ( 11.5.13/MAC ) ()

HorrFi

Pokud něco Španělé dali světu tak je to právě REC... je to vůbec muj první španělskej film kterej jsem viděl a nemyslim si že někdy uvidim lepší španělskej film, nebál jsem se tolik jako u Paranormal activity nebo u Sinistera ale pořád je to nadprůměrnej horor se skvělou atmosférou. Pokud jste to ještě neviděli tak neváhejte a jděte do toho! ()

vesper001

„Pabló! Pabló? Co je? Co to je? Co vidíš? Co tam vidíš? Musíme pryč! Musíme odtud pryč!“ Ach jé... Dabingu netřeba, projekce taky ne. Kdyby Pablo nebyl pablb, jebnul by reportérku roku kamerou hned v úvodu, šel na jedno a na světě by (mu) bylo mnohem líp. „Ááááá! Oni ji snědli zaživáááá!“ slyšíte, zatímco bez dechu a se vztyčenými vlasy sledujete rozmazané schody, když šťastný majitel kamery supí nahoru. Objektiv má taky příhodně zasviněný, takže ze zombíků zahlédnete jen siluety a sem tam v detailu červenou čmouhu. Finální scéna je bohapustá vykrádačka z Mlčení jehňátek a skutečně nervydrásající – člověk má hrozný strach, že to nikdy neskončí. No a jak to dopadne? Z mého pohledu pohádkovým happyendem. ()

TomStall

Solidní horrorová jednohubka, kterou provází na první pohled fakt sympatická, ale jinak neustále hysterická a nepříjemně uřvaná moderátorka. REC boduje krátkou stopáží a zdrcujícím závěrem. Přesto se nedá říct, že by mě tahle pohádka nějak vyděsila, ba navodila pocit, že to bylo fakt real.. ()

Cedr

"Reálná" kamera skrývá velký potenciál, což jsme se mohli přesvědčit u Blair Witch nebo u skoro neznámého japonského horroru Noroi. V kombinaci se zombie žánrem navíc působí až překvapivě dobře. Do filmu se tak pochopitelně snáze vžijete. Nenudil jsem se, bavil se od začátku do konce a místy se po delší době skutečně bál. Sympatická španělka v hlavní roli mě utvrdila v plném hodnocení. (což zní poněkud divně, ehm :) ()

matezzz

Po dlouhé době pořádný horor, který se mi fakt líbil. Nechápu jak může někdo napsat, že to byla nuda bez atmosféry :-) Ne, že bych byl strachy bez sebe, ale atmosféra byla uchávtná. Autentické pojetí filmu bylo perfektní a závěr nečekaný, takže maximální spokojenost. ()

Jirgen

Horor, ne špatně ! PAN HOROR !!! Nic podobného jsem ještě neviděl. Lekl jsem se častěji, než při sledování naší fotbalové reprezentace a to je co říct. Všem příznivcům tohoto žánru můžu vřele doporučit. Takové půlnoční promítání, v úplně tmavé místnosti a navíc úplně sám. No je to chuťovka musím říct. Jinak jestli někoho trápí kamera a španělština, tak to radši nekomentujte myslím si, že jste viděli víc sraček a tohle je opravdu luxusních 85 min. ()

peteq

nevyděsilo mě monstrum ale zapla kamero JO!..od začátku mě atmosféra chytla a vyplivla až na konci do chřtánu půdní obyvatelky....jo tohle můžu...9/10 ()

Doudis19

Originál má tu smůlu, že ze Španělska se k nám filmy nedostávají vůbec, a nebo jen s hodně velkou prodlevou. Tudíš jsem Rec viděl až po Karanténě, která je doslovným remakem.. a zdál se mi v pár ohledech ještě lepší. ()

miguel_111

Velice vydarený španielsky horor talentovaného dua Jaume Balagueró a Paco Plaza. Asi najlepší španielsky hororový počín za poslednu dekádu. Pre mňa fakt hororový zážitok ako má byť. Pre mňa 80% ()

Jackxx

Za ten závěr dávám hvězdičku navíc. Jinak je to řekl bych přechválené. Ale je fakt, že jsem měl přece jenom radši rozsvícená světla:o)) ()

Ithildaria

Můj osobní favorit na post nejlepšího horroru současnosti (druhý díl je snad ještě o fous lepší a doufám, že další dvě pokračování nebudou zaostávat). Španělé umí. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010