Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Danielitto

Všechny výčty kladů a záporů jsou zde zbytečné. Protože toto není film. Toto je realita. Ta nejděsivější realita jakou jsem kdy viděl. ()

=Číča=

Už jsem se dlouho tak nebála. Závěr je opravdu nervydrásající. Čekala jsem, že o tý holčičce se mi bude i zdát, naštěstí se tak nestalo :-) Ale pořád jí mám před očima brrrrr. ()

kishi_SO

fuuuu.....takyto koncert srdecnych zastav a nabiehajucich mdlob som dlho nemal. A ze ci vobec niekedy boli??? Mozno len ked mi hrozil vyprask za rozbitu vazu. Genialita panov Reziserov. I na druhy pokus so mnou heglo riadne. ()

JohnTheOne

Docela dobré, takový mix mezi zombie filmy a horory. Jedna scéna, kde jsem se opravdu lekl, celé natočené roztřesenou rukou televizního kameramana. Napětí ve filmu taky nechybí, ale chybí mi tu mrazivá atmosféra. Skoro celou dobu víme, s čím máme co k dočinění. Atmosféra sice graduje, scéna v posledním bytě je opravdu dobrá, ale jinak mi to přijde jako slabší odvar Blair Witch. A co se týče zombie filmů, tak bych dal přednost spíš Úsvitu mrtvých. ()

icone

Španieli zaúradovali. Veľmi vierohodne zahrané role. Vtieravý kameraman a zvedavá a bojovná reportérka. Originálny nápad s nakazenými ľuďmi v budove. Strhujúco rýchly spád deja. Zopár krát som pri pozeraní tohto hororu proste zvreskla bez toho, aby som to mohla ovládať. Spolusediacej som nepochybne spôsobila modriny na rukách a sebe ďalšiu ujmu z tmavých priestorov. A preto patrí tento horor medzi najlepšie, čo som doteraz videla. Momenty prekvapenia a náhleho šoku striedali momenty keď som na postavy kričala: „Bež rýchlejšie hlupaňa!“ alebo „Prosím, nechoď tam, nechoď tam..“ čiže som sa maximálne vžila do deja. Koniec skoro ako z Blair Witchu, ale aj napriek tomu unikátny film :) ()

Ruadek

Film, o kterém bylo slyšet hodně a nakonec mne velmi nepříjemně zklamal vlastně na všech frontách. Nijak originální zombie-vyvražďovačka, nelogické chyby i jednání postav, finále ( které se tu tolik provařuje ) je pěknou snahou udělat z toho něco víc než to je. Nelíbilo - především pak proto, že jsem tu mimo rozkmitané kamery a špatně načasovaných scén nenalezl naprosto nic. ()

tripod

Ďalší dôkaz, že španielské horory nikdy nesklamú.Skvelá akcia, kamera, zvuk. Napínavý horor ktorý si vždy rád pozrem znova a znova. ()

Silblade

Pro horory natáčené jakože amatérskou kamerou jsem měl vždycky slabost. Působí to reálněji a mnohem lépe to člověka vtáhne do děje. Odpočinete si tak od detailně zobrazovaných uřízlých lidských údů a hektolitrů krve, které dnes už nikoho neděsí. Ukazovat méně znamená zároveň více. Záhada Blair Witch, Deník mrtvých a nyní i REC (ne však Karanténa). Cením si naprosto dokonalé atmosféry, zprvu jsem vážně pochyboval, že by se nevinné natáčení reportáže u hasičského sboru mohlo zvrhnout v noční můru. A ejhle, stačí jeden telefon a vás ani nenapadne, že dnes budete utíkat a skrývat se před posedlými (škoda, že ne nemrtvými :(). Jižanský temperament sem výborně pasuje a podle mě se postavy chovali naprosto reálně a přirozeně, žádné "tady se rozdělíme" nebo "půjdu se tam sám podívat" (snad kromě scény, kdy se Pablo díval kamerou na půdu, za jeho zvědavost bych ho pleskl přes ruce :D). Stále nemohu zapomenout na záběr, kdy je už celý dům zamořen a Pablo se dívá kamerou přes zabrádlí do nižších pater. Je to jak záblesk ze zlého snu, kdy se po schodech k vám řítí krvežíznivé zrůdy a vy nemáte kam utéct. REC můžu vřele doporučit, ale proboha, nekažte si zážitek tím, že prvně shlédnete Karanténu, tedy nevydařenou kopii RECu!!! ()

krt7236826 odpad!

absolútne neviem pochopiť to vysoké hodnotenie na základe ktorého som sa odhodlal pozerať film s názvom rec. už na začiatku vidieť kopu chýb hlavne tých logických... úplne zle zahrané zo strany hercov.. strihom akoby chceli napodobniť bravúrnosť Cuaróna no nevyšlo im to ani náhodou. predstava, že uzavrú budovu zo všetkých strán a zakrijú ju igelitom a nikto odrazu nemôže vyjsť von mi pripadá smiešna, onedlho sú všetci zombie ... no proste blbosť na n-tú. Ani náhodou to vomne nevyvoalo strach, ani sa mi na tých smiešnych výkonoch smiať nechcelo ale skôr plakať, že sa to tak hrozne páči toľkým ľudom. nehnevajte sa ľudia ale na tomto filme nebolo nič super prevratné a viac roztrasené zábery som ešte asi ani nevidel a pritom kameru držal kameraman-profesionál. Keby som chcel točiť film a niekto by mi doniesol nápad na toto plus nejakú ukážku alebo technický scénar tak by som ho poslal niekam. Možno by som tomu dal jednu hvízdičku ale kôli vám kto dávate tak veľa som musel znížiť na odpad. robím to nerád ale je to pravda.. stačí ručná domáca kamera desať ľudí jedna noc a natočíme si to kludne aj samy. ()

Leffi

Dávám dvojku, protože jsem se jednou lekl, ale dokud člověk nevěděl o co jde, tak člověk mohl doufat. Když jsem zjistil o co jde, tak jsem jen doufal, že to nebude horší. Trochu za moje očekávání může i většina zde krátký i nesmyslně dlouhých komentářů opěvující něco, co v tom filmu prostě není. Další béčko, který má vysoké hodnocení jen díky tomu, že to není z USA, i když to je přitom něco, co jsme už viděli nespočetně krát. ()

HennessyVSOP

Sice ne nejlepší horor a rozhodně ne originální, ale rozhodně pro mě nejvíce strašidelný, co jsem zatím viděl. S dobrými horory se to totiž má většinou tak, že vám dodávají marazení v zádech, ale nijak to zase s váma nezamává. REC se mnou ale dost hnulo, díky ruční kameře se totiž musíte docela dost soustředit na to co se na těch záběrech děje a pak přijde nějaký šok. Film je chválabohu krátký, jednak už jsem měl v závěru pocit že to nezvládnu dokoukat a pak mi ten houpající se obraz nedělal úplně dobře, takže aspoň to byla spíše chvilková záležitost. Hrdinové jsou sympatičtí, hlavně trio reportérka, kameraman a plešatý hasič. U některých scén jsem si vážně málem nadělal a u jiných se dost morbidně zasmál. Opravdu tleskám a co se srovnání s Blair Witch týče, tak REC je skoro celou dobu nářez, kterému se dokáže Blair Witch vyrovnat jen ve svém závěru, takže REC je jednoznačně lepší volba. ()

Carlos.Meo

Možná to bylo špatnou dobou, kterou jsem si pro podívání na tento film zvolil (místo bouřky venku svítilo slunce), ale na mě to prostě nezapůsobilo tak, jak by mělo. Jasně, atmosféru snímek navodit dokázal, ke konci jsem byl už docela zamáčknutý do sedačky, ale to je tak všechno. Každopádně mě ale potěšili aktéři, protože se děj podle mě obešel bez logických lapsů a všichni se chovali tak, jak by to v dané situaci na onom místě vypadalo ve skutečnosti. Tedy pokud by se něco takového mohlo ve skutečnosti stát, že. Ale kdo ví;-) ()

alex011

Tento film je dôkazom toho ako dokážu španiely robiť skvelé horory. Napätie a strach od začiatku až do konca. A ten záver, také mrazenie. Nechápal som, že na čo sa to pozerám. Tento hororový snímok má presne to čo má pravý hororový snímok aj mať. Musíte sa báť, byť v napätí, nie si oddychnúť. Tu je to všetko. ()

melfea

Jo moc se mi to líbilo, skvěl nechutný, fajn kamera i když už tenhle styl natáčení není až tak originální. Moc se mi líbila vyhublá dáma na konci, akorát to pro mě měla nakonec zbytečně velký spád, klidně je tam mohli ještě chvíli nechat potácet se po domě, nebyl podle mě zcela využit potenciál některých postav, nicméně i tak je to mnohem lepší film, než většina hororů za posledních 5 let. ()

nightstalker

Moc pěkný námět. Nikdy by mě nenapadlo, že by se mohli nějací zombíci prohánět po paneláku uprostřed města, nebo že by se malá holčička s angínou proměnila v řvoucí bestii a pak vyběhla po schodech...u této scény sem upadl v záchvat smíchu a přitom sem se klepal strachem. Ta 1st. person kamera není sice ve filmové branži nic nového, ale tahle je opravdu skvělá (noční vidění, otřesy, nenatáčí nesmyslně když jde o život). Toto je film, který si zaslouží uznání i za druhý díl, který perfektně navazuje. Hlavně tu má to natáčení svůj význam narozdíl od podobných filmů a kvůli tomu se mi ten film líbil. ()

janeys

Pro mne velké zklamání. Poté, co jsem četla komentáře a hodnocení, jsem se na film těšila. Asi až příliš. Stupidní konverzace, šílená reportérka, kameraman, který nemá ani vteřinu klidnou ruku (i když to byl záměr - čeho je moc, toho je příliš) a k tomu ani špetka napětí. Nejlepší z celého filmu je naprostý závěr - kdyby byl v tomto duchu celý film, bylo by to pro mne asi záživnější. ()

rey17

Samoúčelný levný horor s uměle vytvořeným napětím a množství chyb ve skriptu... a logice... Zajímavý názor: Renton ()

matow

Nič nové,španielsky zombie horor v štýle Cloverfield,Blair Witch ale bolo to pozerateľné,držalo si to po celú dobu aj určité napätie takže slušný priemer. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010