Saturn 3

Stuart Craig

Kostýmy:

Anthony Mendleson
  • gudaulin

Už v době vzniku to nebyla žádná sláva, protože stejný Donen si ke sci-fi jen tak odskočil od romantických komedií a muzikálů - jeho parketa je zkrátka jinde a zákonitostem žánru nerozumí. Ne že by to byl vyloženě špatný film, jenom je nezáživný, zkrátka nudný. To mám už raději zábavný brak než upachtěnou snahu, která nikam nevede. Bylo by to za dvě hvězdičky, jenže kulisy filmu zároveň zastaraly, to je typické pro snímky bez přesahu, takže dneska už jen za jednu hvězdičku a 25 % celkového dojmu. Jediným kladem je snad půvabná Fawcett, která ale působí spíš jen jako dekorace.(26.4.2009)

Jako malej jsem to viděl jednou a pak později to ve mě zanechalo stejný pocit. Prakticky žádná typická béčková vyvražďovačka,film s třemi herci,kteří mají talent a dá se z toho udělat skvělá napínavá až hra kdo z koho. Škoda,že film posbíral ceny za nejhorší film,herce-Douglase a herečky Fawcett. No v podstatě je to trochu ukecaný,ale co naplat,4 hvězdy dávám já.(30.6.2008)

Jako příběh je hodně jednoduchý a některými scénami jen zbytečně natahovaný, ale má to příjemnou atmosféru a až tak moc nenudí. On ani ten scénář není blbý, ale asi tady zas cvakaly nůžky producentů, protože některé scény tady zkrátka chybějí - třeba se nejdřív nesmějí přivezené skříně ani dotknout a v další scéně bez vysvětlení už Harvey sestavuje robota. Taky chybí nějaké vysvětlení, proč zabil kapitána a šel na tak odlehlou stanici - jen kvůli experimentu s robotem? To nikam nemusel letět a mohl si ho sestavit doma a napájet z ledničky. Pár Kirka Douglase a Farah Fawcett se mi líbil v tom smyslu, že chtěli užívat klidného a nerušeného života ("Před takovými jako ty jsem utekl ze Země.") a byli přirozeně takoví v pohodě, tohle jejich ladění mne taky bavilo. Slušné jsou i triky a výprava. Líbilo se mi, že scéna s šachy a nutnosti obětování nějaké figurky k vítězství má posléze svůj větší smysl. Takže pozitiva u tohoto filmu pro mne převažují, i když dokonalé ani výjimečné to nijak moc není.(14.5.2020)

To zpracování je hodně zaměřeno na robota, ale za to se ho povedlo skvěle zvládnout technicky i vizuálně. Ale přitom je tady důležitý i příběh. Jenže tak nějak v tom prostředí zaniká celkový sci-fi dojem z toho, co je prezentováno. Přitom propojení člověka a robota je zde podáno skutečně skvěle, i když může místy vyznívat směšně, ač rozhodně ne úmyslně.(13.11.2015)

Rozpočet £10miliónovTržby USA $9,000,000Tržby Celosvetovo $9,420,000║ Tento film si pamätám len útržkovo, dlhú dobu som nevedel aký mal názov ale konečne som naň narazil a opäť si spomenul na toho drastického robota, neviem ako by som na film reagoval teraz(2010) ale vtedy to bol dosť strašidelný zážitok, zlaté časy Nemeckých satelitných programov, videné tuším na SAT1. /80%/ __Znovu-videl 2010: videl nakoniec znovu v roku 2010, v podstate po 30rokoch od vzniku a môžem povedať, že aj teraz to má niečo do seba, má to atmosféru, drastickosť, správnu béčkovitosť, otrasného Kirka Douglasa a výborného Harveya Keitela a elektrizujúcu Farrah Fawcett, niektoré ručne robené triky otras a zas niektoré fajn, robot výborný, kulisy tiež veľmi dobre spracované, poctivý film 80.rokov.(25.2.2010)

• - Hlas Harveyho Keitela byl předabován Royem Dotricem. (Caszidy)

• - Film zpočátku režíroval John Barry, byl ale propuštěn a nahrazen Stanley Donenem. (Caszidy)

• - Film obdržel 3 nominace v historicky prvním ročníku (1980) Razzie Awards (Zlaté maliny), udělované nejhorším filmům. (Caszidy)