Saturn 3

Stuart Craig

Kostýmy:

Anthony Mendleson
  • Goldbeater

Hvězdné obsazení někdy opravdu neznamená úspěch, obzvlášť v případě, kdy dva ze tří herců byli nominováni na zlatou malinu spolu s celým filmem. Jde prakticky o ošklivě promrhaný námět. Kdyby nebylo toho pitomého scénáře, mohlo se z tohoto filmu stát klasické béčkové sci-fi. Bohužel, Saturn 3 prakticky postrádá jakýkoli silnější moment a celková zápletka je na 90 minut prostě moc jednoduchá. Navíc jsem tak nějak postrádal záměr postavy Harveyho Keitela, který si sice démonického návštěvníka zahrál s gustem, ale nebylo to moc platné. Pěkná byla aspoň hudba Elmera Bernsteina a barevné interiéry vesmírné stanice, spolu s dobře udělaným robotem. Inu, jak říkám, vcelku promrhaná šance na dobré science fiction.(3.5.2012)

• -bad-mad-wolf-

Jedno z klasických osmdesátkových sci-fi béček, které i přes hvězdné obsazení nabízí standartně prkennou psychologii a dialogy. Největším nedostatkem je zoufalá absence atmosféry, největším kladem vcelku zajímavá hudba. Základní premisa učícího se stroje, tak trochu převzatá z filmu 2001: Vesmírná odysea, zůstává nevyužitá v záležitosti, jíž nejlépe vystihují slova vidět a zapomenout.(1.7.2010)

Popravdě, Saturn 3 je solidní scifárna, u které jsem ale okamžitě ze začátku věděl, co se bude dál dít, takže žádné zásadní překvapení pro mě film neměl, i když vlastně jedno zásadní by tam ještě bylo, až takřka šokující, ale to do sci-fi podobného typu patří, a určitě to za to stojí vidět. Celkově to není špatný film, řekl bych, že na tehdejší dobu to byl film, plný revolučních triků a efektů, zajímavého příběhu, ale hlavně ten zajímavý příběh je v dnešní době krapet omletý, a tak ztrácí na kvalitě, protože fakt, že nějaký robot zmagoří a začne ničit posádku je snad v každé druhé sci-fi z vesmíru, a to filmu hrozně ubližuje. I tak je to ale zajímavé zpestření a pro člověka, který tyto filmy má rád, určitě příjemné překvapení. Na svojí délku to skutečně není nijak hrozné, dobře se na to kouká a svižně to uteče, no a ten konec, ten konec, to je na tom filmu asi to nejlepší, protože narozdíl od celého filmu, ten konec tomu dodal patřičnou šťávu.(21.4.2009)

No trošku zklamání ale dostal jsem prakticky co jsem čekal, jen s trochu více nudy. Robot se mohl nasrat rychleji a ne až po polovině filmu, nicméně herci byly sympatičtí Douglas, Fawcett a mladý Keitel. Na ně si stěžovat nemůžu, ale na co si chci stěžovat je robot samotný, ty jeho pohyby byly strašný, a přišel mi takový moc "uměly", vždyt by mu dal Douglas pěstí a ten robot by se rozpadl. Ale jako scifi na jedno zkouknutí to ujde.(10.4.2011)

• Anderton

Koľko precent že sa to dáva quilty pleasure? 0 či 100%? Zpriemerujem to a zaokrúhlim objektívnym úsudkom smerom dole. Toto je neskutočný wtf film, ktorý je v porovnaní s klasikami žánru neuveriteľne smiešny, zato odzbrojujúco neodolateľný. Na tomto fakte sa podpisujú predovšetkým herci, pretože až ich účasť robí tento kinematografický fail pikantným. Zrejme si mysleli, že točia filozofické sci-fi. Teraz si to už rozhodne nemyslia.(25.6.2012)

• - Hlas Harveyho Keitela byl předabován Royem Dotricem. (Caszidy)

• - Film zpočátku režíroval John Barry, byl ale propuštěn a nahrazen Stanley Donenem. (Caszidy)

• - Film obdržel 3 nominace v historicky prvním ročníku (1980) Razzie Awards (Zlaté maliny), udělované nejhorším filmům. (Caszidy)