Reklama

Reklama

Saturn 3

  • Velká Británie Saturn 3
Trailer

Osamělý měsíc planety Saturn, osamělá laboratoř a dvojice vědců, kteří si tu bezstarostně výzkumnicky žijí. Když se k nim ale nečekaně přidá cizinec se svým robotem, jsou oba nuceni bojovat o holý život. Robot se totiž vymkne kontrole, začne vraždit - a výběr není velký. Britský science fiction horor natočil v roce 1980 režisér Stanley Donen, který se proslavil žánrově zásadně odlišnými filmy jako muzikál Zpívání v dešti nebo hitchcockovský thriller Šaráda. Saturn 3 se nechal inspirovat extrémně úspěšným Vetřelcem, který měl premiéru jen o rok dříve... (Filmhouse)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (76)

SeBig odpad!

všechny recenze uživatele

Jeden velkej omyl. Čekal jsem scifi béčko na aspoň trochu zábavné úrovni v prostředí u saturnu, který miluju, ale všechno prostě špatně. Efekty a vizual jak z šedesatek (outland co vyšel chvíli po tomhle skvostu vypadá mnohem líp) tohle působí strašně levně..hlavně, že tam je Kirk, kterej mě akorát nudil, Keitel byl divnej chtěl furt šukat a celý to bylo takový divný drama na (nechutně udělaný) kosmický stanici. Řeší se tam nejakej robot a je to prostě ztráta času. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ešteže mi nemal potriasť rukou.“ Hmmm... strašné. Na Saturn 3 som mal skvelé spomienky z detstva, ale keď som si ho pozrel už ako dospelý o pár desaťročí neskôr, tak musím bohužiaľ sucho skonštatovať, že svoj beh s časom neúprosne a bez debaty prehral. Nápad s vesmírnou stanicou nie je zlý, labyrint chodieb, laboratórií a kajút má niečo do seba, ale pri detailnejšom prieskume zistíte, že výprava je dosť naivná, ťažkopádna a nízkorozpočtová. O nič lepší nie je ani ústredný šialený robot, na ktorom by ste možno ocenili, že je to stará škola (rôzne pípatka, kábliky, hadičky atď.)... keby nevyzeral tak hrozne zle. Absurdný vekový rozdiel medzi Kirkom a Fawcett potom radšej hádam ani nebudem komentovať. Scenár je dosť bizarný, občas vyzerá ako variácia na Votrelca, inokedy je to skôr telenovelová limonáda (robot sa na scéne prvý raz objaví až po 30. minútach). Našťastie je to krátke a má to viacero dobrých scén, momentov a nápadov. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Hvězdné obsazení někdy opravdu neznamená úspěch, obzvlášť v případě, kdy dva ze tří herců byli nominováni na zlatou malinu spolu s celým filmem. Jde prakticky o ošklivě promrhaný námět. Kdyby nebylo toho pitomého scénáře, mohlo se z tohoto filmu stát klasické béčkové sci-fi. Bohužel, Saturn 3 prakticky postrádá jakýkoli silnější moment a celková zápletka je na 90 minut prostě moc jednoduchá. Navíc jsem tak nějak postrádal záměr postavy Harveyho Keitela, který si sice démonického návštěvníka zahrál s gustem, ale nebylo to moc platné. Pěkná byla aspoň hudba Elmera Bernsteina a barevné interiéry vesmírné stanice, spolu s dobře udělaným robotem. Inu, jak říkám, vcelku promrhaná šance na dobré science fiction. ()

Quint 

všechny recenze uživatele

Hvězdně obsazený eurotrash s áčkovým rozpočtem kombinující frankensteinovské téma s biblickým příběhem Adama a Evy. Psychopatický vědec ze Země stvoří psychopatického robota, který naruší idylku dvou milenců ve výzkumné stanici na třetím měsíci Saturnu. Když si shrneme největší highlighty, tak tu máme divně předabovaného Harveyho Keitela s copánkem v roli chladnokrevného šílence, s kterým v jednu chvíli zápasí zcela nahý 63letý Kirk Douglas. Dále pak nadrženého robota se svítícími baterkami místo hlavy, který po svém tvůrci podědí sexuální fixaci na hlavní hrdinku („Charlieho andílka“ Farrah Fawcett), kterou nahání v rozlehlých extravagantních kulisách. To všechno překvapivě režíroval Stanley Donen, který má za sebou klasický muzikál Zpívání v dešti nebo sofistikovanou komedii Šaráda. Hudbu pak složil oscarový Elmer Bernstein. Donen se k filmu připojil coby režisér až na poslední chvíli a výsledek působí rozpačitě, uspěchaně a v mnoha směrech nedotaženě (některé pohoršující scény byly z filmu vystřiženy). Nezbývá, než si představit, jak by film dopadl, kdyby ho po tvůrčích neshodách s Douglasem neopustil jeho původní režisér John Barry (ne ten skladatel, ale ten výtvarník, co má na svědomí např. výpravu Hvězdných válek), pro nějž byl Saturn 3 vysněným projektem. Jako osmdesátková kuriozita na zahnání nudy to ale zabaví. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Jedno z klasických osmdesátkových sci-fi béček, které i přes hvězdné obsazení nabízí standartně prkennou psychologii a dialogy. Největším nedostatkem je zoufalá absence atmosféry, největším kladem vcelku zajímavá hudba. Základní premisa učícího se stroje, tak trochu převzatá z filmu 2001: Vesmírná odysea, zůstává nevyužitá v záležitosti, jíž nejlépe vystihují slova vidět a zapomenout. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (4)

  • Film obdržel 3 nominace v historicky prvním ročníku (1980) Razzie Awards (Zlaté maliny), udělované nejhorším filmům. (Caszidy)
  • Film zpočátku režíroval John Barry, byl ale propuštěn a nahrazen Stanley Donenem. (Caszidy)

Reklama

Reklama