Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

tron odpad!

„Test národa -“ tak to je jediná vec, ktorá „zábavno-súťažná relácia“ nie je. Zato je ponižujúca, trápna, urážajúca (mňa určite urazila), nevkusná, primitívna, vulgárna, ponižujúca, nadraďujúca sa, vyvyšujúca sa... a vôbec. Dobre platené moderátorky v uliciach slovenských miest odchytávajú chodcov, ktorí už na prvý pohľad vyzerajú hlúpo, duševne choro, patria k národnostným menšinám alebo sú opití, nafetovaní a bez domova. Takto "náhodne vytypovanému" (ha-ha-ha) chudáčiskovi pipka položí debilnú otázku (koľko prezidentov sme mali od r. 1993? Akej farby je červená? Čo alebo kto je to heterosexuál a ste to aj vy?) a ak to aj opýtaný vzdá s tým, že nevie, moderátorka naňho ďalej tlačí, len aby povedal najbližšiu kravinu, ktorá z neho urobí hlupáka, ktorým možno vôbec nie je. Nasledujú prestrihy na priemernú moderátorku a podpriemerného moderátora v štúdiu a otravne na „komické zážitky z nakrúcania“ spomínajúci hostia (prevažne herci, niekedy akožeherci) + zábery na rozosmiate publikum. Napriek tomu, že škodoradosť je najväčšia radosť a Slováci sa radi zasmejú na susedovom kreténstve, dodnes mi zostáva utajený dôvod úspešnosti tejto relácie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/152015/Aj-mudry-schybi.html ()

MM_Ramone

Dominantná Elena Vácvalová a trcko Oliver Andrásy sú mi veru podivná moderátorská dvojica. Ale za tie roky som si už na nich zvykol. Zábavná relácia, ktorá stojí na jednoduchom nápade - dávať záludné otázky ľuďom z ulice, je celkom v pohode. Starostilo vytypovaní respondenti dokážu zo seba dostať neskutočné hlášky. Hlavne si, ale každý musí uvedomiť, že nejde o prieskum inteligencie slovenskej populácie, ale zábavnú reláciu, kde sú zpravidla tázaní primitívni hlupáci. ** ()

Phobia

Obdivuji schopnost tazatelů (zcela politicky nekorektně) vytipovat v populaci největší debily, aby byla při odpovědích pořádná sranda (správné odpovědi přece nikoho nerozesmějí). V tomto směru je obdobný český pořad "Nikdo není dokonalý" silně předposraný a tedy ne tak vtipný. Pravda, naší slovenští braťja riskují, že s takovým "reprezentativním" vzorkem obyvatelstva budou považováni za imbecily úplně všichni... "Aký je rozdiel medzi ostrým a tupým úhlom?" "My už mame plyn! Plyn mame. A je to lacnejšie, ak kebysme palili uhlom alebo koksom." 40% - 65% převážně v závislosti na hostech ve studiu. ()

Cappuccino

Táto "polo-zábavná šou" sa rozdeľuje na dve časti. Aké? Jedná kvalitná, druhá nekvalitná. Prosté. Treba vysvetliť? Výber jednoduchých otázok a menej inteligentných jedincov (česť výnimkám) spomedzi našich občanov. To je tá zábavná časť, keď pri každom druhom-treťom účastníkovi padám na zem od smiechu. Až do chvíle kým na scénu príde buldog Andrášy, smejúci sa na svojich vlastných, absolútne úbohých fórikoch. Hostia občas zachránia situáciu, ale úprimne? Jediný klad je náš primitívny národ a kým nespovedajú občanov otázkami, človek trpí. ()

Rex Mundi

Duo Andrássy+Vacvalová sa mi snáď páčilo v úplných začiatkoch, ale vtedy som tomu ešte prd rozumela a oni nemiešali do svojho prejavu toľko politiky... Aj múdry schybí ma bavilo chvíľu, kým ešte bolo zábavné sledovať bizarné odpovede hlupákov na rafinovane jednoduché otázky. No všetko sa raz ošúcha a preto ma veľmi prekvapuje obnovenie tohto programu po rokoch - veď je to stále o tom istom. Ja som medzitým tiež vyrástla a tráviť vzácny čas sledovaním tohto typu relácií sa mi veru nechce. ()

• Relácia sa začala vysielať v Slovenskom rozhlase na jar 1989, ale po pár mesiacoch ju zrušili, pretože vraj vrhala zlé svetlo na socialistické školstvo. (VasylDeBylak)
  • Námet vymyslel Oliver Andrásy, ktorý v 80.rokoch 20.storočia moderoval rozhlasovú reláciu "Variácie", kde robil ankety na ulici a zistil, že ľudia nepoznajú odpovede na základné otázky. (VasylDeBylak)
  • V roku 1995 sa program začal vysielať na dnes už neexistujúcej televízii VTV, v roku 1997 ho prevzala TV Markíza, ktorá ho vysielala až do roku 2010. (VasylDeBylak)