Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

fordhont odpad!

Tyhle pořady mi většinou nevadí, ale tady je snad všechno špatně. Už úvodní znělka je jedna z nejhorších a nejprotivnějších v čele s textem, který tam asi nacpalo čtyřleté dítě. Vacvalová (jméno jsem si našel až teď a snad ho už nikdy nebudu potřebovat) je svým výrazem a nulovou vtipností spíše protivnou úřednicí, určitě ne moderátorkou komediálního pořadu. A o výběru dotazovaných nemluvě - co je moc, to je moc. Sonda znalostí slovenského národa? Doufám, že ne. Možná spíš sonda do inteligence tvůrců tohoto pořadu. ()

Eamby odpad!

Je to choré. V jejich hledáčku na ulici je to většinou člověk s minimálně dvojkou v krvi, který ještě stojí a jakžtakž mluví. Dále ženy romského původu, které vyplodí odpověď, která s otázkou nemá nic společného a další opravdu podivné existence. Pořad, který se snaží z těchto lidí udělat hlupáky, jen z nich nic dělat nemusí, oni to ze sebe udělají sami... někdy jsou ty odpovědi opravdu smutné- nevědět, co zkoumá anatomie? (mrtvoly a citróny) Dobrá, otázky z historie bych možná (možná) pochopila, i když jsou naprosto stupidního rázu, které by měl vědět snad každý, co vyšel aspoň základní školu... A stejně- všichni tleskají, smějí se, hahahahahaha. Největší tečka na konec:,,Čtverec má šest stran." ()

MM_Ramone

Dominantná Elena Vácvalová a trcko Oliver Andrásy sú mi veru podivná moderátorská dvojica. Ale za tie roky som si už na nich zvykol. Zábavná relácia, ktorá stojí na jednoduchom nápade - dávať záludné otázky ľuďom z ulice, je celkom v pohode. Starostilo vytypovaní respondenti dokážu zo seba dostať neskutočné hlášky. Hlavne si, ale každý musí uvedomiť, že nejde o prieskum inteligencie slovenskej populácie, ale zábavnú reláciu, kde sú zpravidla tázaní primitívni hlupáci. ** ()

Anderton

Andrásy s Vacvalovou boli celkom zaujímavý pár, častokrát však smiešny trochu iným spôsobom, ako zamýšlali. Ale v tom bolo práve to kúzlo. No odpovede na otázky boli niekedy až tak absurdné, že sa dá začať pochybovať o ich pravosti a uvažovať nad tým, čo vymyslel scenárista a čo je autentické. Na rozdiel od Kramplovej českej verzie sme si zo seba dokázali robiť väčšiu srandu. ()

Mr.Hudson

V Česku máme pořad Nikdo není dokonalý na slovensku mají zase Aj múdry schybí. Já osobně jsem viděl jen pár dílů a potom největší perly na internetu a úplně mi to stačilo. Nevím jestli ti lidé jsou opravdu tak hloupí nebo si tvůrci pouze vybírají různá individua. Ať je to jak chce, tento pořad má především pobavit a to se mu daří opravdu mistrně. ()

• V roku 1995 sa program začal vysielať na dnes už neexistujúcej televízii VTV, v roku 1997 ho prevzala TV Markíza, ktorá ho vysielala až do roku 2010. (VasylDeBylak)
  • Námet vymyslel Oliver Andrásy, ktorý v 80.rokoch 20.storočia moderoval rozhlasovú reláciu "Variácie", kde robil ankety na ulici a zistil, že ľudia nepoznajú odpovede na základné otázky. (VasylDeBylak)
  • Relácia sa začala vysielať v Slovenskom rozhlase na jar 1989, ale po pár mesiacoch ju zrušili, pretože vraj vrhala zlé svetlo na socialistické školstvo. (VasylDeBylak)