VOD (1)

Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

DJ Kritik odpad!

Poslať do terénu človeka s naučenou odpoveďou na otázku, ktorú položí ľuďom o ktorých si myslí, že sú "presne" na to určení a dokazovať akí sme my ostatní oslnivo múdri tak to je nevkusné až dosť. Povyšovať sa a pritom nič nevedieť. Nevedieť v tomto prípade znamená, že sú odkázaní /tvorcovia/ len na prácu, ktorá je bezprínosná. Humor nedokážu vymyslieť a ani navodiť, herectvu sa nevenovali a žurnalistikou sa živiť nikdy nechceli. Ale im sa netreba čudovať robia to pre peniaze, len ľudia čo sedia v sále a pri TV .....ale to je o inom. Nie každý dobrý kuchár vie matematiku. Hocikoho stará matka, ktorá vie všetko o záhrade o tom ako treba sadiť mrkvu, starať sa o domácnosť nemusí vedieť akú hodnotu má Pí. Bohužiaľ smejeme sa práve im. Nie tým, ktorých oslovujú na ulici, ale tým, ktorí sedia vedľa nás. A nie vždy vedia odpovedať. Preto nie sú hlúpy. ..... A jeden poznatok za všetky. Prišiel s tým kolega v práci ako sa mu jeho priateľka sťažovala, že oslovili jej syna, dali mu 50 otázok a len na jednu nevedel odpoveď a iba tú jedinú, využili vo vysielaní. Ale veď všetci chceme len toto, či nie? Chceme, aby sme mohli ukazovať na "hlupákov" okolo nás. Len pozor, aby sme nelamentovali až po funuse. ........................ ............... .. ........ ................. ............ ..... Humor: odpad Stupidita: ***** Reálnosť: * Manipulácia z odpoveďami: ***** ()

rastlinka

Zabava je to celkom dobra, ale... vacsinou mi nie je velmi prijemne pozerat sa na to, aki su Slovaci "vzdelani". Aj ked je jasne, ze tie "obete strasne narocnych otazok" su vyberane zamerne. A mozno by bolo zaujimave urobit podobnu anketku medzi solventnymi obyvatelmi, asi az taky velky rozdiel by to nebol :) ()

Crash master

Ak nesadne výber hostí, stopercentne dokáže pobaviť "výskum národa". V tomto programe totiž "náhodní" respondenti dokážu vytiahnuť neskutočné informácie. Aj tie najjednoduchšie otázky dokážu potrápiť nejedného respondenta. Ak si navyše Andrásy s Vacvalovou pozvú dobrú dvojicu (napr. Marcin/Izer, Ringo Čech/Lučenič, Malachovský/Štúr...), je postarané o skvelú zábavu. ()

Marek1991

Tento televízii program som rád pozeral. Veľa som sa zasmial na odpovediach. Na tom deji v štúdiu a častých historkách, ktoré mi prišli niekedy vymyslené som sa však veľmi nebavil. Čiastočne mi niektoré veci z toho prídu smutné. Ako spomínané veci ponižovanie a odchytávanie rôznych smiešne sa správajúcich a vyzerajúcich ľudí, aj keď oni za to možno nemuseli. Tlačenie na odpoveď. Prestrihy na smiech a ten smiech vložený do príspevkov. Niekedy urážajúce, primitívne, nevhodné, škodoradostné, ale predsa v niečom to smiešne bolo. Nehodnotím to až tak negatívne. Veľa z vtipných odpovedí dokáže aj dnes pobaviť, ľudí z tej ulice si už po väčšinou nepamätám, takže to nehodnotím ako ich ponižovanie. Skrátka to stálo na tom, aby sme sa zasmiali na tom ako vyzerá nie bežné správanie. Niektoré veci mi prišli veľmi nasilu, ako ten smiech moderátora v štúdiu, ale tiež som nemal rád, keď sa opakovali hostia, ale znova opakujem zábavné to svojím spôsobom bolo. ()

DjsVorel

Kdyby tam byly jen ankety, tak by to byla nuda, nadruhou stranu mě moc rozhovory s hosty nebaví. Moderátorská dvojice mně ze začátku nevadila, nicméně postupem času mně především Oliver začal rozčilovat svými oplzlými a přiblblými narážkami. Co se týká dotazovaných. Je naprosto jasný, že se jezdí cíleně na východní Slovensko a mezi dotazovanými jsou sociálové, bezdomovci či cikáni. Nicméně některý hlášky a perly mě odzbrojí na dobrou půlhodinku a ten záchvat smíchu nemůžu zastavit. Podle mě o třídu lepší Nikdo není dokonalý. Samozřejmě přidaná hodnota je nulová, nijaká extra intelektuální podívaná, ale pokud se chce človek nechat poučit od slovenských bratří, ať neváhá. V hlavním vysílacím čase bych s tímto typem zábavy neztrácela čas, ale jako půlnoční pobavení před spaním, proč ne?! A když člověk nemůže spát, tak je to rozhodně lepší než nějaký Věštci, nebo Strip hry, kam se stejně nikdo nedovolá a další ptákoviny. ()

• Relácia sa začala vysielať v Slovenskom rozhlase na jar 1989, ale po pár mesiacoch ju zrušili, pretože vraj vrhala zlé svetlo na socialistické školstvo. (VasylDeBylak)
  • Námet vymyslel Oliver Andrásy, ktorý v 80.rokoch 20.storočia moderoval rozhlasovú reláciu "Variácie", kde robil ankety na ulici a zistil, že ľudia nepoznajú odpovede na základné otázky. (VasylDeBylak)
  • V roku 1995 sa program začal vysielať na dnes už neexistujúcej televízii VTV, v roku 1997 ho prevzala TV Markíza, ktorá ho vysielala až do roku 2010. (VasylDeBylak)