Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

Radek.SCH

Neznám původní verzi, ale mám pocit, že to nebylo potřeba remakovat. Cageovi jsem sice všechno věřil, ale celé to plyne odnikud nikam. Jen policajt, prostitutka a drogy + nějaký ten děj okolo. Vůbec mě to nezaujalo. - 60 % ()

FilmWave

Vtipná a velmi zábavná deprese z New Orleanského podsvětí. Místy halucinogenní trochu jako "Počítání mrtvých". Skvělý Cage, užívající si svého "hrbáče" úplně naplno. ()

GOREGASM

Nicky Cage je jednoznačný mistr ve ztvárnění postav zmítaných různými démony, v tomto případě drogami všeho druhu. Jeho policejní důstojník, který se postupně zamotává do jedovaté sítě pochybných kontaktů, které při své práci vědomě vytváří, je zahraný minimálně na oscarovou nominaci a Cage potvrzuje, že ještě není tak tragický, jsk jsem se domníval. Navíc zde spojil síly s Wernerem Herzogem, který se v rámci kvalitního scénaře správně soustřeďuje na postupný rozklad Cageovy postavy. Výsledkem je tak rozhodně netuctová kriminálka o dalším zkorumpovaným poldovi, který vlastně pořád dělá jen svoji práci. Silných 80%. ()

Rokle

Konečně...konečně mohu prohlásit, že Nicolas Cage zase po dlouhé době HRAJE. Jeho detektiv Terence McDonagh je ukázkou toho, jak neomezenou moc má polda a když se mu něco zachce, tak toho bez jakýchkoliv problémů dosáhne. A jen tak mimochodem jeho nejvěrnější kamarád, kokain, na kterém je závislej a šňupe ho i během práce, se dá přece lehce sehnat v policajtským skladu, kam se dávaj zabavené materiály. Po dlouhé době píšu komentář, o kterým vím, že je napsanej tak, aby nedával jednu celistvou informaci a může působit jako snůška kravin. Ale přesně podobnej pocit jsem měl u sledování Herzogova popisu jednoho poliše z New Orleans, který se motá v kruhu kurev, drogových dealerů a má pocit, že všude vidí leguány :) Tady je hvězdičkové hodnocení hodně relativní a rozumím těm, který tu sázej odpad či podobně nízké známky a od filmu by nejraději utekli. 70% ()

owwidius

Tak to som prekvapeny ake nizke hodnotenia tento film ma. Slusny pocet znamych hercov a i ked mozno trochu znamy pribeh, tak velmi dobre spracovany. Cage bol az hrozivo presvedcivy, neviem na com fical ked to tocil :) Film ma ani na sekundu nestihol nudit, prave naopak. Paradne graduje Cage-ovo zamotavanie sa do problemov, plus na jeho postave sa viditelne stupnuju nasledky jeho 'hobby'. Tych halucinogennych scen bolo nastastie tiez len zopar takze az tak nevadili. Po dlhej dobe kvalitna detektivka o bad cops- 9/10. [#13/2012, rip] ()

drankeryth

Nic prevratne sa nekona, je to taky klasicky film na temu krimizlocinu, kde to len tak preslapuje z jednej nohy na druhu. Vsetko sa to len zaobera jednym skorumpovanym policajtom, ktory nie je moc ukazkovym tipom policajta od ktoreho by ste si mali brat priklad. Fetuje a ani nie moc lichotive slova su mu neni ukradnute. Hlavne pri tej starej zenskej v dochodcovskom veku to dal pekne pocitit na dusu. Jeho pracovne metody neboli prilis podla policajnych pravidiel, ale co chcel to aj dosiahol. Film je dobry na jedno prezretie a druhykrat by som sa k nemu urcite nevracal, pretoze je to taka klasicka jednohubka na ktoru rychlo zabudnete, co vam ani moc nebude vadit. ()

Puol

Divný, divácky neatraktívny spôsob rozprávania u mňa znižuje hodnotenie. Inak Cage i Mendeska boli sympatickí. ()

MickeyStuma

Nikolas Cage exceluje v roli policajta, který je, jak by se jednoduše vyjádřilo, na zcestí. Jde po zločincích v rámci zákona, ale sám nepohrdne nějaké té neřesti. Cage tu podal vynikající výkon. A podíl na tom má i režisér Werner Herzog, který nejen jeho výborně ukočíroval. Scénář nakonec dává velikou příležitost Cagemu hereckému talentu, se kterým moc úspěchů poslední dobou moc neměl. Podíl na tom má i vynikající kamera, která umí podat každičký záběr tak, jak je potřeba, aby vyjádřil pochmurnost veškerého dění. Snímek byl oceněn a podle mého uvážení právem. ()

Gumby

Jsem přesvědčenej, že Herzog léta sledoval Nicolase Cage se stejnou pobavenou fascinací jako např. Timothyho Treadwella z Grizzly mana až dospěl k rozhodnutí, že musí jeho neustávající pokusy na filmovym plátně nějak ospravedlnit. Rezignovat na sofistikovanou práci s Nicolasovým účesem a raději jen vytvořit k jeho svébytnýmu hereckýmu projevu náležitě vyšinutej kontext. A konfrontovat ho s perspektivou leguánů... ()

Hapretor

Kupodivu fakt dobré ... tady se Cage konečně snažil a bavil mě ... konečně nelituju toho, že sem si s nim pustil film ... ()

Folky

Cage je výborný a atmosféra úžasná, ale konec přece jen působí poněkud nedotaženě. Doufal jsem ve větší katarzi, místo toho se ale musím spokojit jen s několika dobrými scénami a bizarním dějem. ()

ZackSawyer

Ta hvězda je jen z náklonnosti k filmům s krimi tématikou, jinak je to tedy film s dobrým obsazením ale dějově o ničem. Škoda. ()

Petyas odpad!

Nuda, nuda, nuda. Chtěl jsem to dokoukat až do konce, ale nejsem masochista. Nicka mam opravdu rád, ale tenhle film je něco otřesnýho. V podstatě v něm o nic nejde, celé se to neskutečně táhne, žádná zajímavá scéna, překvapivý zvrat, či náznak napětí. Prostě nic. Kdyby se jednalo o jeden díl Kriminálky New Orleans a celé to narvali do těch 40 minut, tak by to možná bylo mnohem lepší. Takhle ale opravdu nevím za co dát alespoň jednu hvězdičku. Snad možná za výkon Nicka. Jeho herectví mi přišlo chvilkama velmi solidní. Delšíma chvilkama ale strašně přehrávané. A to že Val Kilmer ani Eva Mendes nedostali více prostoru prostě nechápu. ()

Mr.FreeZer

Podivuhodný výkon Nicholase Cage, který zde září v drogovém rozmaru. Víme, že tyto postavy mu jednoznačně sedí. O tom jsme se mohli přesvědčit už ve filmu Leaving Las Vegas. ()

Blaogranas

Tenhle film se tváří, jako by chtěl něco nabídnout, ale v podstatě je celkem o ničem. Tak já se budu taky tvářit, že ho dobře ohodnotím a s přivřením obou očí tam ty 3* dám, za kulhajícího a dobře hrajícího Cage. 55%. ()

darkreider

Dám tri, pretože dlhé home-made zábery všelijakých plazov z bezprostrednej blízkosti mi navodzovali neskutočný WTF stav. Inak má film svoje silné chvíle, ale ako celok mi to prišlo nedotiahnuté. ()

cerbygerby

Tohle byl přesně film pro Cagee.... Je tak slizkej že role zfetovaného policajta mu sedla dost dobře... Jinak film nebyl zase až tak kvalitní, čekal jsem asi nějakou větší propracovanost..asi jako každý, vzhledem k hodnocení co tu má se nějak nebudu lišit...dobrý průměr 3* ()

Porp

Ešte šťastie, že sa len tak ľahko nenechám odradiť modrou farbou v hodnotení tu na CSFD. Dav vie byť niekedy krutý a tento film si to určite nezaslúžil. Brilantne podaný príbeh o policajtovi, ktorý si je schopný zachovať morálnu česť aj navzdory nie páve najušľachtilejšiemu charakteru a svojráznym pracovným metódam. Takéto filmy mám rád. Žiadne zabehnuté holywoodske stereotypy - veľmi dobrý policajt verzus veľmi zlý zločinec. Proste tak niekde medzi. Hlavne, aby bolo spravodlivosti učinené zadosť. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)