Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

Yoshimitsu

Mé přání bylo vidět po dlouhý době film s Brucem Willisem a vsadil jsem na jeho chirurgické metody. Jako o smrtonosnou past se to, ani zdaleka neotírá, ale na jedno nudné odpoledne mě to zabavilo. Po 4 letech jsem dal šanci plešounovi a nedopadlo to špatně. Dávám 55% ()

elanius

(50/2018) / Na Eliho strašne slabé a ten Bruce, čo ja viem, podľa mňa mu už dávno ušiel herecký vlak. Film pre fanúšikov revenge žánrovky. (5/10) ()

venison

Je to tak, ale Bruce Willis je starej.. Je starej na role předních akčních hrdinů a tak z něj dělají zadní tatíky, kteří se pokouší na hrdiny hrát.. A moc mu ty běžné smrtelníky hrát nejde.. V "Přání smrti" jsem mu nezbaštila, že je otec, že je doktor, že drží zbraň poprvé.. Příběhově nám "Přání smrti" nedává nic nového, je prošpikovaný klišé.. Jedná se o tuctovou střílečku s motivem pomsty.. Lapání po podobných rolích je super, pokud mermomocí toužíte po nedůstojné cestě do důchodu.. Osobně bych Bruce viděla spíš v obsazení soukromých oček, vysloužilých veteránů nebo vrchních mafiánů.. Škoda.. ()

Beky

Bruce Willis hraje!!!! V kině!!!! A na 100%!!!! :) Film samotný lehký nadprůměr ale Willis mě konečně bavil!!!! Díky Eli :) ()

oveckaoa

Průměrnější film, aby člověk pohledal. Nejhorší Rothův film v kariéře snad (i ti Kanibalové byli aspoň tak blbí, že se u toho člověk zasmál) Proč tohle jako šlo do kin nechápu absolutně důvod to je tak film do televize možná na Barrandov nebo na Prima Cool , ale do kin ani omylem. Je pěkné, že Roth si letos zkusil natočit akční film a fantasy (Čarodějovi Hodiny), ale ať radši zůstane u hororů ty mu jdou lépe. Jinak Bruce Willis vypadá jako by mu to bylo 3/4 filmu úplně u zadku a v celém filmu má tak 3 pózy nevím jestli to po něm tak chtěly nebo ho to tak strašně nebavilo. 2 hvězdy za jednu gore scénu v opravně aut a jednu za film. Nevím jestli jsme viděl původní film (některé díly Přání Smrti jsem viděl určitě, ale už nevím které) , ale asi by to hodnocení nevylepšilo. ()

JohnSmith

Willis se po letech vrátil a pořád mu to šlape. Člověk by mu i věřil doktora, který drží zbraň jako prase kost. Je to dobře natočené, je to místy i trefně vtipné, má to spád. Ve srovnání s původním Přáním smrti tenhle remake podle mého obstál a doufám, pokud se tvůrci rozhodnou pro pokračování, že to nebude taková hrůza jak v případě původní série, která šla od třetího dílu do kopru. Překvapil mě mile i Roth, jehož filmy jsem nikdy neviděl, ale jen slyšel samá negativa. ()

Sany33

Je vidno ako sa herci ani po rokoch kedy by už asi mali hrať trocha iné úlohy nechcú zdať zabehnutých koľají a stále sa hrajú na drsných akčných hrdinov. Našťastie v tomto filme to mal Bruce trocha zjednodušené nakoľko v úlohe začínajúceho pomstiteľa mal dovolené pôsobiť trocha nemotorne a teda mu bola jeho senilita s časti odpustená. navyše film pekne odsýpal a nemal hluché miesto, ktoré by ma prinútilo upriamiť pozornosť na niečo iné čo si pri dnešných nízko rozpočtových filmoch celkom cením. Navyše som sa dozvedel, že ide o remake a keďže som pôvodný film nevidel nemám s čím porovnávať. Hodnotím dobre, dá sa znova pozrieť po dlhšej dobe. 67% ()

blackJag

Mno, působí to trochu jako špatný vtip... Především pro ty, co neznají filmy Eli Rotha. Ti, kteří mají tu pochybnou čest, asi jen lhostejně pokrčí rameny. Film má poměrně podvratnou náladu a fakt to sedí, protože Roth je slušný filmový podvraťák. Dnes už se divím, že taková věc šla i do kin, přeci jen Roth zabředl do bezvýznamnosti před dlouhými lety a Willis na tom usilovně pracuje. 40% ()

m.a.t.o.

„Natasha, poprosím vás, aby ste to video nezverejňovali." – „Zavesila som ho na net už pred hodinou. Má kurevskú sledovanosť." Nie je to lepšie, ale ani horšie ako pôvodný film(y). Je to skrátka "len" prispôsobené súčasnej dobe. Bruce Willis po veľmi dlhom čase ukazuje, že keď nie je totálne otrávený svojou prácou, vie ešte stále čo-to zahrať. Horšie to už ale bolo s Elizabeth Shue, ktorá keď mala predviesť záchvat strachu, bolo to tak trápne, že som si kládol otázku ako vôbec mohla prejsť castigom. Šťastie, že sa na obraze nezdržala dlho. Ale to som trochu odbočil. Kult z toho nebude, a pokračovania sa (asi) nedočkáme, ale ako jednohubka na sobotňajší večer to padlo vhod. Nič viac som od toho ani nečakal, takže vo výsledku spokojnosť. 55 % ()

Jaro.Krafcik

Willis ako doktor. Ale zabijú mu manželku a dcéra skončí v nemocnici. Tak vyrazí do ulíc spraviť svoj vlastný poriadok. Ano, filmov na rovnaký spôsob je veľa či už kick-ass alebo iné akčné filmy. Ale tento sa mi pozdával a bavil ma. Willis stále v slušnej forme. 4* ()

KASUGI

Velkohubý neumětel a břídil Eli Roth absolutně nepochopil látku, kterou remakuje. Zloději, kteří slibujou hezké zacházení, jen když jim žena s dcerkou otevřou sejf? Boha jeho! Svět Paula Kerseyho v původní sérii byl špinavý, zkažený a plný zmrdů, kteří znásilňujou na potkání, protože prostě chtějí. A Willis tady nemá žádný psychologický vývoj. Zatímco Bronson si po prvním napadení musel dát skleničku, jak se třepal a po prvním zabití zvracel, Bruce je prostě úplně cool. Z doktora chladným mstitelem lusknutím prstu. Kdybych původní sérii nemiloval, byl bych shovívavější. ()

jefff

Vlastně dost dobrá žánrovka, kde Willis může zase ukázat něco ze svého charisma jindy topícího se v bahně průměrných béček. Přání smrti má dobrou režii, švih, napětí a potěší originálními scénami. Za mě slušná práce. ()

Fox85

Kdysi jsem viděl originál a něco málo si z něj pamatuju. Třeba to jak byl původní Paul Kersey vyplašený z prvního zabití. Ale Bruce ne, ten to kosil jako profík. Slabota ()

Lukoboss

Po nějaké době je to celkem slušnej "willisovskej" film. Neměl moc šťastnou ruku ve výběru, ty poslední filmy zase takový pecky nebyly, tady je to trochu lepší. Není to skvělý, ale ani blbý. B. Willis si tady střihne roli doktora, kterej se nebojí nějaké té odplaty, když je potřeba. Navíc, když mu jde o rodinu, vzpomene na svoje starý drsňácký časy. Rozhodně se nejedná o nějakou novátorskou věc, všechno už bylo někde k vidění, ale nedívá se na to špatně a jako oddychovka se sympaťákem v hlavní roli je to úplně v pohodě. ()

kenkaku

Originál z roku 74 znám, a je lepší. To je třeba si přiznat hned od začátku. Nejsem si jist, jak bych se na film díval samostatně, to je třeba si přiznat také. Proto se neubráním srovnání. Ubylo brutality a syrové akce. Doba Neomarxismu je prostě znát a umím si představit, že mnoho lidí by to považovalo (v kontextu dopadu na film) spíše za plus. Za mě tedy ani omylem. Sterilita z filmu prostě sálá, i když se snaží se tvářit "nekorektně" (zmrzlinář byl asi nejlepší :)). Paradoxně vzato vše zachraňuje Bruce. Bez něj by se z filmu stal podprůměr. Možná jsem moc přísný, možná napodruhé postoj přehodnotím. Každopádně prvotní dojem "spíše zklamání" zatím ponechám. ()

herr_carter

To je snad první film,co za něco stojí od Smrtonosné pasti, kterým si Vyliž napravuje svou pokroucenou reputaci, kdy za poslední roky vezme kdejakou sračku (totéž dělá i pan Klec, tak jen nezbývá doufat, že nějakého dobrodruha nenapadne dát tyhle dva geronty do jednoho filmu, název by mohl být třeba Plešatá Plačka, nebo Vyhořelý a Retardovaný, nebo....). Ovšem tento snímek, pokud zavřu jedno oko a dám si 5 piv, bych tedy do bé třídy neřadil. Pět piv a poloviční zrak myslím proto, protože pravda je trošku nelogické, že se taťka doktor dokáže podle jůťůb naučit střílet a co střílet, ale víceméně hned (aniž by nějak víc truchlil nad ztrátou starý a umístění do komatu mladý) se začlení do ulic, kde započne jebat v kapuci jakožto samozvaný ochránce Gothamu distributory drog, feťáky a prostě všechny, co se málo v mládí učili. Nicméně pokud tohle člověk zkousne, pak dostane na talíř solidní porci zábavy, akce a geriatricky-roztomilé revenge..prostě lepší 3* a za Onofria, který je geniální v každém filmu, ten zbytek...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()