Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

stuj

klasická popcornovka s americkými vojáky. jestli nemáte co dělat, tak se koukněte. nudit se asi nebudete. ()

Mat.t

Podľa celkového hodnotenia, som čakal, že musí prísť chvíľa, keď sa mi to začne prestávať páčiť, no napodiv, tak chvíľa vôbec neprišla, spokonosť od začiatku do konca. ()

Nogueira

Pěkná hudba + dobré herecké výkony + "odvážný námět" + pohledné efekty + super podívaná - JEDNO VELKÉ KLIŠÉ :-D = **** Nejsem zrovna fanoušek SCI-FI, ale na tento snímek jsem se moc těšil a nezklamal mě. Ani chvíli jsem se nenudil, i když jsem se občas zasmál, tak VELMI DOBRÉ. ()

BudHill

Mimozemšťané staví stroje a letouny poháněné vodou, přestože, jak je ve filmu řečeno, H2O v kapalném skupenství existuje jen na Zemi a sami tedy na své planetě vodu nemají. Armáda obětuje kvůli pěti civilistům několik jednotek, jen aby tvůrci filmu ukázali, že Amerika nenechá byť jediného svého patriota v nesnázích - takže bombardování je odloženo na tak dlouho, až nakonec armáda přijde o celé letectvo a mimozemšťané v klidu proniknou hlouběji do města. Samozřejmě ve filmu nechybí americké hrdinné kecy ani drsná ženská (Michelle Roddriguez snad jiné role nedostává, přitom se podle mého názoru na roli drsňačky vůbec nehodí) a vše dobře dopadne snad i proto, že mimozemšťané neoplývají o moc lepší technologií, než američané. Navíc film nepřichází absolutně s ničím novým. Takže jen díky pěkným efektům, dobré hudbě a celkem přijatelné hlavní postavě dávám 3 hvězdičky. ()

sun.eagle

Vše se odehrává v optice jedné roty amerických vojáků, což mě zklamalo, chyběli mi tam slavné projevy politiků a víc dějových linek. Takhle se to zredukovalo na časem stale nudnější střety s vesmírnými vetřelci, které po stém opakování ztrácejí jakýkoli naboj, u prvního střetu to trvalo pekelně dlouho než zabili jednoho jedinného a malem to všichni koupily a divakovy stoupl i tep, po 101 by vetřelce zpráskala i karkulka se svým košíčkem, a divak si jen povzdechne už zase? a načne druhý kýbl popkornu. ()

Jacguess88

4* a to za nejlepší zpracování filmu s mimozemšťanama a za kameru,která nebyla umělá,tím,že kamara byla přímo v boji a když se někam běželo,tak se kamera klepala,nejela na vozíku,nenašel sem jedinou chybu co se kamery týče a díky tomu mě celý film dostal a hlavně nenudil. Po přečtení několika komentářů jsem nucen svůj komentář trochu zvětšit. Bože lidi to jste tak hloupý??? Jak jako že se kamera klepe?? Ježiši je to film,kde figurují vojáci,takže v přestřelce asi nepojede kamera na motorce za mariňákama kteří se přemisAťují na místo,ale poběží za nima né??? Natoč vlastní film,kde bude přestřelka a při přesunu jeď na vozíku(prostě se nepřemisťuj nohama) a půlka obecenstva tě pošle k šípku,že to není vůbec reálný. Vždyť ty rozklepaný záběry nemaj za úkol tě naštvat,ale vtáhnout do boje,to seš tak zhýčkanej,že když nemáš super nerozmazanej záběr,tak je celej film na prd a dáš mu 1*??? Můj komentář k tobě DaViD´82 je 1*,protože už z pohodlí svého domova nepoznáš kvalitní záběr a že já to kvalitně viděl (Blu-ray 1080p rozlišení-LED TV 118cm,5.1 repro:jako v kině kamaráde,už jen ten popkorn k naprosté dokonalosti) ()

bigsoul

Ach bože!!! Tak začnem tým čo bolo dobre na tomto snimku. Kamera bola vyborna a dobre ju doplnali vizuálne efekty a to je tak všetko k plusom. Pribeh ala propaganda U.S Army a keby tam priletel ešte superman, tak sa ani nečudujem :) Počuvať to snaď muselo vadit aj američanom, lebo toto je už fakt moc. ()

Patriarch

Pro milovníky sci-fi-válečných filmů je to taková jednohubka. Film není špatný. Ovšem akce je v něm někdy až moc na úkor kvality. Akční scény jsou rozmazané a nepřehledné. Na bližší kontakt s mimozemšťany čekáte až do konce filmu a pak Vám je ani pořádně režisér neukáže. Je to prostě takový průměrný snímek, na který nesmíte vyrazit s velikým očekáváním. Dávám tři hvězdy. ()

Major776

Uřvaný patriotismus vojenských jednotek je spíše bolestně nechutný než skutečný, obzvláště pak když mimozemšťané si dávají pauzu vždycky když je potřeba natočit veledůležitý dialog o tom jak vlastně nikdo nesmí umřít a ani neumře a jak by vlastně všichni měli být nejlépe vojáci a to včetně dětí. Jaké z toho plyne ponaučení? Mimozemšťani jsou svině, záchrana civilistů je na prvním místě a americký voják nesnídá ani po bitvě. ()

Alien2007

Neskutečná pecka! Byl jsem v kině a moc se mi to líbilo. Člověk od toho nesmí očekávat nějaké zamyšlení,a le akci akci akci.. A té se divákovi dostává ve velkých porcích. Užijte si tuto akční podívanou, protože za to rozhodně stojí.. ()

vojtyp

Očekávání bylo trošku větší než to ve skutečnosti bylo... Chyběl mi trochu nějaký příběh... Jedná se o sci-fi plné akce a americké hrdosti - NIC LEPŠÍHO NEŽ BÝT V AMERICKÉ ARMÁDĚ NEEXISTUJE... procentuálně tak 50% ()

RAPTTTOR

Nemáme tu Sověty, Číňany, Kubánce,… ale máme tu MZ tedy mimozemšťany, kteří se snaží kolonizovat naši maťičku zemi, protože tady máme vodu. Ale mi tady máme naštěstí nejen vodu ale i mariňáky… film je plný klišé a velkohubých prohlášení. A rozhodně je to i velmi slušná reklama na armádu USA. Ale filmu samotnému se nedá zase tak moc vyčítat. Na válce (jakékoliv) se nedá nic moc vymyslet. Pokud mohu srovnávat třeba s Válkou světů, tak toto je snímek daleko uvěřitelnější a stravitelnější. Možná nemá tak slavnou knižní předlohu (pokud má vůbec nějakou) ale to zjevně není důležité. ()

koboldek

Jsem rád, že jsem na tento "kus" do kina nešel. Krávovina plná patriotů a emotivní hudby s nulovou zábavností po většinu filmu. Nejvíc mě dostal američan mexického původu pan Lincoln. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání