Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Slartibarkfast

Nápad to byl sice pěkný, ač neoriginální, ale jeho provedení bylo tragikomické. Stupidní pohledy, plytké dialogy a tristní zápletka. Film o americkém poplácávání se po rameni, jak hrstka hrdinů dokáže porazit celou cizí rasu. Celé to spíše připomíná propagační materiály Goebbelse nebo komunistů. Efekty pěkné, ale zbytek marnost. Nekoukejte, pokud nemusíte. 35% ()

nash.

Bylo to jako jízda na sjezdovce. Na dobře známé sjezdovce. Svištíte si to dolů, vítr šlehá do tváří, vše okolo je rozmazané rychlostí, paráda. Jenže na té sjezdovce znáte každý hrbol, takže žádný velký adrenalin už to není. Mix Dne nezávislosti a Černého jestřába, jehož děj by se dal shrnout do jediné věty, možná i věty holé, kterému naštěstí chybí nasilně roubovaný humor "na odlehčení" a naopak nechybí žádné obvyklé klišé. Od zbytečného představování jednotlivých postav, u nichž je vám stejně jedno jestli se mají ženit, rozvádět nebo mají těhotnou ženu, až po patetické proslovy o hrdinství a vlasti, kterým chyběla jen zpomaleně vlající vlajka. Na druhou stranu rychlá, ohlušující a téměř permanentní syrová akce, plná explozí, krve, prachu a sutin. Pokud chcete akci v troskách Los Angeles, tuny vystřílených nábojnic, emzáky, krev a nevadí vám občas nějaký ten přehmat (den/noc), pak neváhejte a vyrazte do kina. Pokud hodláte meditovat o smyslu života, meziplanetární družbě a niterně procítěných aspektech hereckých výkonů, jděte.. jinam. ()

PetrPan

Ultravlastenecká americká sračka v ubohém sci-fi kabátku. Hrdinní američtí supervojáci versus zlí emzáci bez mozků, jak to jen může dopadnout? Díky remíze ve výši intelektu se můžete rozhodně těšit minimálně na napínavou a vyrovnanou partii. Během bojů se navíc dozvíte, že mariňáci dokážou zavazovat tkaničky i dětem a někteří dokonce umí mluvit, možná i psát. A přežijete-li tunu jejich patetických žvástů, možná si všimnete nějaké té akce. Mně se to nepovedlo. Hvězda z milosti. ()

Arsenal83 odpad!

Veľmi slabé dokonca aj na mimozemské sci-fi. Americká armáda zas trápne neporaziteľná, tomu uveria už len deti maximálne do 5 rokov. Obrazovo to nebola až taká tragédia, vyzeralo to celkom ako videohra. Tvorcovia len zabudli, že točia film. Zbytočný film s dialógmi, ktoré sa mali nechať chirurgicky odstrániť. ()

Rocky62

Nečekal jsem velkolepý megafilm, ale dostal jsem hovno. Akce je slušná a je jí tu dost a vlastenectví jsem nějak nezaznamenal, což je pro mě plus. Tím však u mě veškerá pozitiva končí. Atmosféra mi přišla slabá a celkově ten film postrádá nápaditost, čímž si to u mě po pár minutách nasměroval do stereotypu, ze kterého už nevycouval. A pokud ještě uvidím v podobném filmu řvoucí parchanty, budu muset v zájmu zachování svého duševního zdraví s tímto tématem skončit. 50% ()

Chrustyn

Tak tu máme první letošní blockbuster, na který jsem se opravdu hodně těšil, ačkoliv jsem se zároveň dost obával výsledné podoby. Ukázky slibovaly reálněji pojatý "Den nezávislosti" ale takřka neznámý Jonathan Liebesman na režisérské stoličce, který má za sebou jen pár nevýrazných snímků, nepřinášel moc jistoty, přestože už nám pár režisérských nováčku ukázalo jak se točí kvalitní filmy za minimální rozpočet. Přestože ve výsledku režisér zaslouží pochvalu, film je pro mne zklamáním a jsem přesvědčen o tom, že léto teprve ukáže co to znamená pravý blockbuster. . Film se zaměřuje výhradně na partu vojáků se kterými nás v nezbytném ale docela rychlém úvodu, trochu zbytečně seznámí a kamera se po celou dobu drží u nich a to doslova. Ono seznámení bylo skutečně zbytečné, protože kvůli neznámým hercům a jejich outfitu, nemá divák šanci poznat kdo je kdo a kdo se zrovna teď obětoval nebo "jen" zemřel. Je to fakt se kterým bojuje spousta větších válečných filmů ale nedá se říct, že by se jednalo o nějakou výraznou chybu, ačkoliv divák bažící po propracovaných charakterech si na své rozhodně nepřijde a jedinou trochu vykreslenou postavou je hlavní hrdina Aarona Eckharta, který mimochodem jako jediný hraje a to překvapivě dobře, vzhledem k faktu, že podobnou sólovou roli si vystřihl poprvé. Co se týká kamery a vůbec příběhu zaměřeném jen na onu několika členou partu amerických hrdinů, dostáváme se tím k prvnímu kamenu úrazu. Rozhodně se nedá říct, že by mi chyběly záběry z Bílého domu a nervozita z Pentagonu a když se Spielberg ve "Válce světů" zaměřil jen na Toma Cruise s dětmi, považoval jsem to za absolutně geniální nápad ale v tomto případě mi to moc nesedělo a to z důvodu již zmíněného špatného vykreslené postav, které jsou pouhými figurkami jdoucími na smrt a pochybuji, že by si divák našel nějakého oblíbence, kterého by kvůli nebohé smrti obrečel. Celkově film více připomíná válečný film typu "Černého Jestřába" než monumentální akční sci-fi a to i díky tomu, že emzáků a mimozemských lodí si divák moc neužije a pustošení měst uvidí jen vyjimečně a z dálky. Kamera se od vojáků opravdu nehne ani na chvíli a jsou jediní, které ve filmu pozorujeme a přidání partičky civilistů tu bylo opravdu jen kvůli tomu aby zde byl někdo bez uniformy a aby si slabší povahy mohly pobrečet u jedné dojemné scény. Co se týká oné dokumentární kamery, tak se dá říci, že funguje, ačkoliv se režisér snaží zprostředkovat autentický pohled a diváci vidí prakticky jen to co vidí hlavní hrdinové a v mnoha případech to znamená velký kulový. A to přináší asi největší problém filmu, kterým jsou akční scény. Ty jsou hlavními aspekty žánrově podobných snímků a zde jich je opravdu dost ale bohužel se na nich projevuje nezkušenost tvůrců. Na jednu stranu lze režiséra přes jeho nezkušenost pochválit, že akční scény mají něco do sebe, jsou dobře ozvučené v rámci možností vypadají reálně a v několika případech se dají označit i za velkolepé ale na druhou stranu je vidět, že v rámci nižšího rozpočtu (film vypadá velice dobře ale nižší rozpočet je znát) se tvůrci nemohli příliš rozšoupnout a divák jen pozoruje, že odněkud létají rakety a kulky ale nic víc. Je to fakt, kterého jsem si nejdříve nevšiml a chaotičnost a nepřehlednost první akční scény, jsem bral jako záměr tvůrců ale když to bylo i v dalších scénách už jsem to tak dobře nepřijal a další přestřelky mi přišly neskutečně fádní a jen vyjímečně se v nich objevil nějaký zajímavý nebo alespoň pěkně natočený nápad jako třeba obětování v autobuse nebo likvidace mimozemské lodě pomocí benzínové pumpy. "Světová invaze" není ve výsledku špatný film ale je to jen slabý odvar "filmu pro kina", které nás jistě budou čekat v létě. Docela bych však filmu přál úspěch, protože by si to Liebesman určitě zasloužil a pokud u podobných filmů zůstane, věřím, že by nám mohl v budoucnu něco předvést. Uvidíme. Slabší 3*. P.S. geniální trailery přesně dokazují to, že některé filmy jsou výborné jen ve třech minutách. () (méně) (více)

Lenny.M

Viděla jsem to v době, kdy se zrovna pařil Crysis 2, takže mě celá ta mimozemská atmosféra trochu zklamala, ale samotní alieni byly celkem dobří. Kamea byla otřesná, taktéž herci...Ještě, že jsem na to nešla do kina... :)) ()

klerik

Škoda, že z toho urobili len štandardný vojnový film. A ešte k tomu bez náznaku presahu (DISTRICT 9 dával toľko možných inšpirácií...). Na vojenský akčňák je to ale pridlhé a zbytočne do toho dali klišé slzavé scény. Je to rutinérsky odvedená robota, ktorá mala oveľa väčší potenciál... ()

SeBig

V kině jsem se docela bavil a to mě to ani nějak extra nelákalo. Něco jako District akorát District byl lepší v příběhu tohle je spíš taková válka s ufony..a já válečný moc nemusim ale takhle je to zajímavý! ()

korbitch22

Výborná řežba,lehce uspěchaná režie Liebesmana a teda jako až moc srdceryvné žvásty...někdy opravdu komické :-) ale i přesto sem skoro 2 hodiny seděl přikovanej v křesle a vychutnával sem si totální destrukci USA.Dostat tohle téma do rukou zručnější režisér...mohla to být opravdu pecka.Tohle téma mě ale bere a díky skvělé kameře máte i pocit reálnosti,jako tomu bylo například i u skvělého Clowerfieldu,či neméně zajímavému Skylinu...Lehce nadhodnocuji ale tři hvězdičky mi přijdou málo,kvůli srovnání pocitu zábavnosti...který se minimálně třískal s tím komickým...vojenské nábory se dělaly už ale všeljak :-D Celková spokojenost a klidně si to lejsknu za pár dní znova... 70%. ()

iamek

Jedno velké WTF. Efekty naprosto skvělé a látka taky. Jenže to by scénárista nesměl být na drogách a bůh vi na čem ještě, protože tak stupidní scénář s tolika dementníma scénama jako zavazování tkaničky, scéna kdo je doktor atd. nemohl napsat nikdo normální. Aaron Eckhart se mi do role taky nehodil a při závěrečné srdcervoucí řeči jsem v kině dostal záchvat smíchu. Pokud bude druhý díl tak se budu modlit až scénář napíše někdo normální, protože tak zabít potenciál u filmů jsem dlouho neviděl a očekávám, že ani neuvidím. ()

mcb

(Ne)úmyslně blbý film, který maskuje plytký scénář precizní realizací. Liebesmanova okatá inspirace známějšími kousky nevadí a dokáže tohle nechtěné béčko dotlačit do parametrů úměrným názvu Světová invaze. Ta je téměř ideálním jarním blockbusterem, kde není na zbytečné proslovy čas ani místo. Téměř nonstop akce je splněným snem každého videoherního nadšence, kterému nevadí, že čtyřčlenná elitní jednotka sama likviduje desetinásobné přesily. Autentická roztřepaná kamera nastoluje svůj řád už od prvních minut a je jasné, že tady se nějakých epických soubojů nedočkáme. Jen samá špína, střelba, dezorientace v prostoru, která je tak akorát vyvážená, aniž by začala nudit. Jenže nic víc tu není. Vlastenecký patos není podán s nadhledem, ale míněn smrtelně vážně, "zábavy" v pravém slova smyslu se také nedočkáme a efektní, byť mírně stereotypní, akce je sice prvotřídní, ale okouká se. Je to jako střílečka, kterou nehrajete kvůli tomu, že si jí chcete užít, ale že jí chcete dohrát. 3 a půl. ()

Marze

Celý film je totiž řízen přísně dodržovaným konceptem „perspektivizace", kdy nevíte a nevidíte vlastně NIC, co nevidí skupinka hrdinů -  a ta většinu času vidí jen pár bloků Los Angeles a nemá ponětí o globální situaci. Tomu je podřízena i vizuální koncepce, kdy se film od dominujících krátkých záběrů v polodetailech přesouvá k delším záběrům v polocelcích a celcích. Hrdinové prostě postuoem času vědí víc, znají víc, víc se orientují. ()

Yardak

Velká škoda rozklepané kamery, neboť v bojových scénách je akce velmi nepřehledná! V podstatě autoři filmu vytvořili takové vojenské "Monstrum (film z roku 2008)". Americké vlastenectví bylo překvapivě ventilováno v malém množství. Aaron Eckhart a efekty táhnou film! Battle: Los Angeles má celkem slušný konec, což též kvituji. Mezi 3/4, zatím uděluji lepší 3 hvězdy. PS: Kdyby tohle točil Michael Bay, tak je to film roku! ()

Flego

Ak by Liebesman natočil týmto spôsobom vojnový film z hociktorého vojnového ohniska na svete, bol by to skvelý počin. Skupina vojakov sa prebíja cez zruinované mesto, po výbuchoch horí všade oheň, neustále sa ozýva streľba a tekavá kamera všetko umocňuje. Lenže... v tomto prípade sa jedná o sci-fi, keď banda najhlúpejších mimozemšťanov pripomínajúcich prihrbených terminátorov ohrozuje našu planétu. Ak dobyli rôzne svetové metropoly, zrejme sa ľudia bránili čapicami a palicami, našťastie skupinka z L.A. mala i samopaly... Najprimitívnejšie však pôsobia dialógy, ktorých inteligencia klesá každou minútou filmu. Ale čo, vedel som do čoho idem, tak už budem ticho. ()

honajz

No, ty holy krávo, já měl problém poznat, která z těch dvou verzí je Asylum, to je co říct. Ale jo, tady byl o krapet větší rozpočet, tak je tu roztřesená kamera a hezké výbuchy. Jenom tedato neustálý pobíhání bez cíle už mě za chvíli nějak nudilo, i když běhali po ulicích mého loved LA. Myšlenku to asi nemělo mít žádnou. A ani cíl. Asi se tam mělo pobíhat a střílet, to stačí. ---- Mimochodem, před koncem vlezou pod zem k tomu hlavnímu středisku mimoušů, a je noc. Sotva se tam otočej, vylezou - a je den. ()

hrona

Jedna hvězda za vcelku zdařilou hudební stránku - soundtrack chytlavý,.bohužel to je asi tak vše, co se dá pozitivně hodnotit na této neskutečné splácanině mixu - Černý jestřáb, Den nezávislosti, District 9, a zvláštní dokumentární trhanou kamerou podobné Monstru. Po hodině filmu strávené sledováním skoro nesmrtelných vojáčků položívší život za svou vlast a jejich oddaných a hrdinských keců, střílejíce do něčeho, což je až dokonce filmu neidentifikovatelné, se modlíte, aby jeden z těch zatoulaných Dronů zaletěl i k Vám do sálu, či do obýváku a udělal konec tomu celému utrpení. Ale bohužel nepřiletí a Vás čeká další hodina stejných obrázků, blábolů a hodně špatných triků. ()

HellFire

Film o invazi Země bez koulí. Nechápu, proč je film o tom, jak mimozemšťané kolonizují Zemi, když se v něm řeší jen to, jak dostat 5 lidí do bezpečí. Už dlouho se mi u filmu nestalo, že mi bylo ukradené, kdo a jestli vůbec umře. Podívejte se na trailer a užijete si více zábavy a ušetříte čas. ()

jonyyy

To samé co Skyline - zklamání roku. Ani chvíli sem si do prvních komentů nepřipustil, že Světová invaze nebude film roku. Samozřejmě, že se mi to líbilo, ale opravdu ne tak, jak jsem čekal. Musím uznat, že byla pravda, že tam je plno vtipných momentů a naprosto debilních rozhovorů. A ta kamera? Co to je poslední dobou za módu, že čím víc se kamera škube, tím je to lepší? Vždyť tam bylo možná čtvrt hodiny, kde nešlo vůbec poznat co se děje. Nad Skylinem LA vítězí, kromě jedné věci. Nedostatek záběrů na ufouny. Těch bylo v Skylinu opravdu mnohem víc a byly mnohem detailnější. 73% Zkouknuto v kině - 129 Kč ()

Pítrs85

Všechna ta akce jen maskuje naprosto dementní scénář a hlavně neskutečně tupé dialogy (toliko klišé v jednom filmu jsem už dlouho neslyšel). Bohužel ani ta akce kdovíjak nefunguje, poodběhni, skrč se, střílej, poodběhni, skrč se, střílej a tak pořád dokola, navíc snímaná okem nepříjemně roztřesené kamery. Samozřejmě se nabízí srovnání s typologicky obdobným filmem Den nezávislosti, ale tam kde měl Emmerichův velkofilm zajímavý děj (zajímavý na letní blockbuster) a hlavně charismatické hrdiny s Willem Smithem v čele, nabízí jeho o 15 let mladší bratříček nevýrazné charaktery- Aaron Eckhart prostě není typologicky natolik výrazný, aby dokázal strhnout na svojí stranu nejen všechny ty vojáky, ale hlavně i divákovu pozornost, Michelle Rodriguez byla nějaká vyměklá a jakoby duchem nepřítomná. Pak tu máme samotné emzáky, mimochodem i oni jsou nápadně podobní těm z Independence Day, jejichž bojová vozítka (či jak to nazvat) mi přišla neskutečně trapná, stejně tak, jako jejich důvod nezvané návštěvy na naší zemičku. Přesto přese všechno funguje Světová invaze, jakožto letní "brainless" zábava, výborně, stopáž sice přestřelená, ale jednou se to zkouknout dá :) ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání