V den svatby je Sára zatčena federály za vraždu Michaelovy matky a zavřena do ženské věznice. Generál Krantz, který v mužské části vězení čeká na popravu, vypíše odměnu 100 000 tomu, kdo Sáru zabije. Michael nemá jinou možnost než jí dostat ven… (liquido26)

Ant

Ale jo, bylo to pěkný. Tak trochu návrat ke kořenům. Ze 4. řady jsem sice viděla jen 2 díly, ale to mi stačilo, jsem ráda, že už je konec. ()

predators

Důstojné zakončení seriálu, který se octnul na samotném vrcholu, aby pak následovalo několik zemětřesení, načež se opět zvedl... :-) Prostě jako na houpačce, ale kvalita se upřít nedá... A ikdyž už budete mít všech pokračování plné zuby, po tomto díle vám bude toho finálního breaku sakra líto... :-( 80% ()

heyda

Jsem si ani nevšiml, že je to tu rozdělený, tak si dovolím ještě okomentovat tento finální díl. Vlastně, tady není moc co komentovat. Super a maximální doporučení. Pro mě je Prison Break první seriál, na kterým jsem byl opravdu závislý a zažíval jsem každý díl seriálovou extázi, tak mě musíte brát s nadhledem :-)))) ()

Ilicka

Konec.... Ačkoli jsem se nedodívala na čtvrtou sérii, cítila jsem potřebu udělat za PB čáru. Jak jsem očekávala, všechny postavy, které přežily předchozí čtyři sezóny, se nakupily na prostranství jedné věznice a Michael zase jednou (a naposledy) plánoval útěk. Krkolomná řešení, celá jedna sezóna napresovaná v hodině a půl. A teď jsem konečně volná:-) ()

becki_tu

Důstojné zakončení slabé a až nelogicky překombinované čtvrté série. Final Break se snaží odkazovat na první sérii, opět se zde utíká z vězení, hlavní postavy mají poslední šanci ukázat hlavní sílu (slabinu) svých charakterů a my diváci s napětím čekáme, jak to dopadne s Michaelem. Pravda, dopadlo to s ním poněkud divně, ale chápu, že tvůrci už na jeho skon neměli dostatek nápadů. Final Break ale i tak zastiňuje většinu dílů zbytečné čtvrté série. 70% ()

ScarPoul

Posledná bodka za tým, čo malo skončiť naozaj veľmi dávno. Druhou sériou, kedy sa postavy jednoducho prestali vyvýjať a len tupo plnily úlohy scénaristov. Najdojímavejším faktorom na tomto snímku je jeho koniec, ktorý mi dovolil konečne vydýchnuť. Čo sa týka zvyšku, neskutočný kopec nezmyslov a nelogickostí, ktoré jasne poukazujú na to, že keď tam nie je nejaký skutočný dejový podklad a zvrat, jedná sa o kopec kecov a k tomu ešte v nie príliš atraktívnom prostredí. Zbohom prison break. Zbohom Michael Scofield. ()

Martinibaby

Věděla jsem, že to tak bude, že seriál neskončí podle mých naivně optimistických představ a přání, ale i přes to jsem pořád doufala, co kdyby? Ne. A možná je to dobře. Ale i tak se mi nelíbilo, že se to všechno odehrálo tak ráz na ráz, působilo to tak nějak ne-prison-breakově a moc prvoplánově.. To je ale jediná věc, kterou bych zakončení PB vytkla a více méně si za to můžu sama, protože podvědomě bych pořád a pořád chtěla vidět nějaký další díl :) ()

Hwaelos

Čtvrtá série Prison Breaku byla výsměchem všem, kteří si seriál oblíbili. Rozplizlá a mělká jak Balaton a natahovaná jak špageta Lady a Trumpa. Zakončení bylo pro akční příběh víc než neadekvátní. Tak trochu jsem do Final Breaku vkládal důvěru, že to nějak zalepí, ale chyba lávky. Je sice pravda, že Útěku z vězení vždycky nejvíc slušel pokus o útěk z vězení (trochu polopaticky tím říkám, že první a třetí série měla největší koule), ale průšvih je opět ve stopáži. Jako by si tvůrci řekli, že když tak dlouho natahovali seriál, u filmu to udělají přesně naopak. Zkratkovitý, nelogický a bezradný příběh budiž výsledkem. ()

Ouwen

Mělo to skončit třetí sérií. Tohle je sice fajn nápad, jak završit seriál, každopádně spousta věcí zůstala absolutně nedořešená. Naštěstí je konec napínavej a není to klasický happyend, takže cajk. 8/10 ()

JayZak

Obstojný dovětek k seriálu, kde se využilo nápadu ženského vězení(původně zamýšleného jako spin-off Cherry Hill). Na rychlosti, v jaké se všechno vyvíjí, jde poznat, že normálně by si vystačili i na celou sérii. Zvrat za zvratem nás tak udrží v pozoru, ale v duchu slabé 4. série to už zkrátka není ono. Ostudu si Final Breakem ale neudělali, na konci si určitě leckdo pobrečí :). ()

liquido26

The Final Break částečně napravuje to, co 4. série začala kazit, tedy dobrou reputaci skvělého seriálu a všichni věrní fanoušci, kteří nevynechali jedinou epizodu konečně dostávají důstojný závěr svého oblíbeného seriálu. Docela jsem litoval, že Final Break netrval trochu dýl (je to divný, když si vzpomenu, jak jsem celou druhou půlku čtvrtý série nadával, že už to nemá smysl natahovat), protože se to fakt povedlo (ani bych se nedivil, že to byl výcuc z páté série, která už naštěstí nebude realizovaná). ()

corpsy

Aj keď si osobne myslím, že toto už byť nemuselo, predsa mi len dobre padlo opäť vidieť moje obľúbené postavy. Celkovo zbytočne naťahované, ale o to tvorcom práve išlo. ()

ladko

Ok, ako v posledných troch sériách kopa nelogickostí až hlúpostí, nad ktorými sa človek môže už len baviť. Prison Break mal skončiť niekedy po prvej, nanajvýš druhej sérii, nemala sa z toho stať taká naťahovaná sračka...Ale tak nevadí, hlavne, že je už koniec a všetci sme finally free:). ()

themic

Už mi to nepřipadalo jako Prison-Break, ale co, patřilo to k němu. Rozhodně zajímavej konec, na jednu stranu dobrej na druhou zas nedobrej. 95% ()

Paxxx.cz

Seriál jsem pravidelně nesledoval, ale první řada mě fakt bavila. Poté se už jen vařilo z vody (podobně jako u Lost) a já jsem se na prison break přestal dívat. Závěrečný film se ale povedl. Spousta zvratů a dobrý příběh v čele se smutným koncem- 75%. ()

SaNcHeZ_cz

Poslední pokus ždímat tuto slábnoucí sérii, který skončil pouze jako televizní ukončení děje seriálu trpí těžkou neoriginalitou a vyčpělostí. ()

JJ.Gibson

No upřímně řečeno se pořád ptám Proč?? Proč tento snímek vlastně vzniknul?? Aby doplnil příběh Prison breaku, patrně ano, ale jakým způsobem, to už je dosti sporné. Absolutně bez nápadu, to co se děje ve Final Breaku jsme již viděli v minulých 4 sezónách, takže nevidím důvov proč se v tom ještě patlat. Hlavní kámen úrazuje je hrozně béčkové pojetí. Scofield všechno vymyslí během pěti minut, všichni jsou hrozní kamarádi na život a na smrt, tohle působí přinejmenším dost lacině. No Tancrediová si vyzkouší lapák asi na tři a půl dne, kde se jí stačilo stát vše co Scofieldovi za celou dobu pobytu ve vězení :) Dle mého názoru: Opravdu zbytečné druhé zakončení seriálu... ()