Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Margay

Ještě když jsem usedala v kině na sedačku, myslila jsem si, že horší než trojka to už být stejně nemůže. A měla jsem pravdu! Výměna postav filmu jen prospěla, lokace byli vybrány parádně, Penélope Cruz se na postavu pirátky hodí MNOHEM více než Keira Knightley (i když ta původně pirátkou nebyla, vím), jediný další ze starých postav Gibs se ukázala přesně ve chvílích kdy měl... Co se dá ještě pochválit chválím. Předtím jsem o Na vlnách podivna věděla jen to že je vyměněna posádka a režisér a víc nic, moje očekávání teda nebyla prakticky žádná a prostě jsem byla zvědavá na další díl Pirátů z Karibiku. Nenechte se odradit, čtyřka je sice o něco málo horší než jednička, ale o opravdu velký kus lepší než dvojka a o trojce radši ani nemluvím. ()

dracekt

Sice to nemá na ostatní piráty, příběh kulhá a nestrhává, ale na kouknutí takhle v neděli odpo to jde, Depp je roztomilej jako vždy. ()

majka0007

Super. Myslím, že bez Orlanda a Kiery je to len slabý odvar, ale predsa len, Johny je Johny :) Milujem tie jeho fejsíky a pohyby. Bolo to vcelku veľmi príjemné posedenie v kine. ()

DaweMcHarwy

Rozhodně lepší jak předchozí dva díly, které mě příliš nebavili (těch chapadel a mořských oblud bylo už moc). Tento film je ovšem jiný, první hodinu jsem se smál a nebyl jsem v kině jediný, scéna s koblihem byla parádní. Orlando ani Kiera mi tam vůbec nechybí, ale Penelope mi moc nesedla. Ale hlavní je to že Depp je stále stejný a neomrzí. Akorát ten konec byl předvídatelný. ()

KleaCarter

Víte co mi na tom vadí nejvíce? Že poslední dobou se filmy dělají tak, aby HLAVNĚ byly hrozně efektní ve 3D. Protože, povím vám, tak mizerný scénář jsem už dlouho neviděla. Stejně tak i hudba se nedá s předchozími třemi díly absolutně srovnat. Kromě hereckého obsazení a opravdu propracovaných efektů mě na tomto filmu opravdu nic moc nezaujalo. Až si jednou budu chtít Piráty z Karibiku shlédnout za sebou, buď si tento "přídavek" pustím pro jistotu hnedka na začátku...anebo rovnou vůbec. ()

THORasgard

Pirátský žánr se vrátil do bahna průměru. Čirou náhodou zde hraje Johnny Depp, který by tu vůbec hrát nemusel, jelikož jeho postava je pro příběh naprosto nedůležitá. Nenapadlo by mě, že mi kdy budou chybět ta dvě (ne)herecká telata z předchozí trilogie, ale skutečně jsem je postrádala. Jack na svých bedrech takhle blbý scénář prostě neutáhne. Zimmer recykluje sám sebe, McShane neviděl předchozí díly, protože nemá tušení jak hrát piráta, natož démonického piráta a Penelope už by se opravdu mohla naučit pořádně anglicky. V závěru, to nejlepší, co Na vlnách podivna přináší, je právě ten kouzelný český název a tradičně naspídovaný Barbossa. ()

sidthekid

Taková klasická pirátovská pohodička - se všemi klady i zápory. Děj vcelku plyne ( i když je plytký jako polévka ze školní jídelny), herci si odehráli to svoje - příjemná podívaná - a konečně, jako vždy výborná hudba... Žádná hitparáda, ale uspokojivý letní blockbuster. ()

Fanusik

Opäť skvelý Johny zvládol svoju rolu brilantne, čo ma ani neprekvapuje. Pekná Penelope Cruz dobre nahradila Keiru a jej životnú lásku Orlanda, takže neprítomnosť oboch postáv mi až tak nechýbala. Dejová línia už od začiatku naberá na sile ako to u pirátov býva. Táto sila v určitom momente opadne a neskôr opäť smeruje k vrcholu. Z morských panien som bol nadšený a krásne oči Astrid Berges-Frisbey ma dostali aj cez plátno. Štvrté pokračovanie ma ani trošku nesklamalo a pri sledovaní filmu som si opäť uvedomil aký je ten svet krásny. 3D neriešim väčšinou som si ho ani nevšímal, myslím, že keby to bolo v 2D tak rozdiely by boli malé. Ale 3D moje hodnotenie nezníži a tak dávam 91% ()

Lenka414

Mne sa to páčilo. Na 4 hviezdičky určite. Určite to nebolo tak dobré ako prvé dva diely, ale zase to až tak nesklamalo. Stále úžasný Depp, Penelope nebola až taká zlá, aj keď radšej by som videla Keiru a Blooma. Proste mi tam chýbali. Ale hviezdu musím dať dole za občasnú nudu a Iana McShana. Takto mal vyzerať najhorší pirát pod slnkom? Prosím vás, z neho nešlo ani kúsok strachu. Nie, vôbec ma nepresvedčil, do roly zloducha by som dala rozhodne niekoho iného. ()

Nadix

Noví „Piráti“ jsou příjemným překvapením. Jack Sparrow neztrácí šmrnc a vtip a výměna některých postav je pozitivním oživením. Pouze Keith Richards by si opět zasloužil větší prostor, ovšem i tady ho omezili jen na pár minut, stejně jako již dříve. Zápletka i postavy sice nedosahují úrovně Davyho Jonese a Krakena, ale i přesto lze říci, že pokračovaní celé sérii rozhodně jméno nekazí. ()

zipS

za súboj s morskými pannami 3* (mňam) .. ostatok je nudná nuda.. už si ani nepamätám či som to videl až do konca.. taká to bola nuda :/ ()

le poulet

Naprosto zbytečný díl, který celou sérii dost shodil. Penélope Cruz se mi tam zoufale nehodila, I když ta její španělská krev tomu občas dodala takové to něco....jenže prostě - ne. Neskousnu ji tam. Naopak, velmi mě překvapila snesitelnost nového zloducha a totiž Černovouse, který se ukázal jako ztělesnění typického piráta, ovšem s naprosto nesnesitelně přeplácanou lodí, marně se snažící dosáhnout noblesy Bludného Holanďana.. Barbossa je klasik, ten mě nemůže zklamat, ale Jack ( a jeho ffftipné hlášky, jejichž potenciál vyšuměl někde na konci dvojky) mi lezl na nervy neskutečným způsobem. I když tam o něj ani tak moc nešlo. Ještě slabší než trojka. Pětka bude propadák sto sáhů pod zem, možná i dvě stě. ()

odia

Dost Pirátů. Prosím, stop. Už ani Depp, pobíhající, křičící a zpomalený není vůbec vtipný. Po třech dílech už se nedá vytěžit nic nového a bylo to dost znát, konec Pramene nebyl také ničím výjimečný (hergot! vždyť je to Pramen života! ten by si zasloužil pořádný konec, ale tam přijde pár Španělů, udělají buch buch buch a čau!), viděné už bylo viděno... Až teda na ty mořské víly, ty byly nejzajímavější a bavily mě. Jedna hvězda za ně, druhá za krev Cruz. ()

michalkop

Takových doslova promrhaný potenciál. Příběh zmatený, osekaný o detaily, natáhnutý o nudné vycpávky v podobě tmavých scén a naprosto zbytečných soubojů. Jednotlivé linie jsou naprosto zbytečně ponechané otevřené (mořská panna a kněz, nalezení voodoo figurky). Na Disneyho je film i zbytečně krutý a krvavý. Ve filmu je pár pokusů o vtip, ale jsou takové nemastné, neslané. Tři hvězdičky a to jen kvůli tomu, že tam nejsou vyloženě zkažená místa. ()

Welsiot

Film začíná být zajímavý s příchodem mořských pannen a s jejich odchodem také přestává, v překladu: zhruba 30 minutová poutavá stopáž je na 140 min. film opravdu málo a o humorné stránce se není radno vyjadřovat vůbec...1 vtip (padající krápník :-D) na pokračování takové legendy? Jack Sparrow ztratil glanc, škoda...60%. ()

zekon

Po 2 a 3 jsem nečekal zázrak a tím lépe. Velmi příjemné překvapení kde všemožné famózní triky ustoupily a bylo vidět herce a hlavně vtipy které házel Depp jako na běžícím pásu. Přišlo mi že bez Blooma je líp a hlavně pomohlo že se nekoná nějaké natahované pokračování a evidentně pomohla změna režiséra. Strhující začátek sice polevil, ale já se bavil a Zimmer si tak fantasticky pohrál s původním motivem, že to musí být za 4. A ta tečka na konci, paráda. Ale jednička je prostě jednička.......... ()

snupko13

No podľa môjho názoru štvorka nepresiahla latku trojky a tam som to dával za polovicu. Viac menej žije a ťaží na úspechu predchádzajúcich častí. Zimmerova na mieru šitá hudba, rýchly spád, podobné súboje. Tak ma napadlo, nehráva náhodou Penelope stále v slabších pokračovaniach? Nechce sa mi potom pátrať, ale mám taký pocit. Nech je ako je, aj tak tento film prináša zaručenú popcornovu zábavu. Veď na Deppovho už kultového Sparrowa sa teší každý. Jedna vec by ma ešte zaujímala, buď tam nebolo alebo som to nepostrehol, alebo neviem, ale odkiaľ mal Černovous tú super zázračnú loď spolu aj s tým mečom? Vysvetľovali to? ()

miromir

Prijemne stravene 2hodky, nenudil sem se, ale nemelo to takovou stavu jako puvodni trilogie, chybela mi tam napr. zabavna piratska dvojka dlouhan a tlustoch a Rush trochu vymeknul. Verim ze v pristim dile to bude lepsi. ()

camomilla

Skoda ze dil nenavazal tam, kde konci trojka.. linka s Orlandem a Keirou mi prijde neuzavrena a najednou tu mame znicehonic novy pribeh. Kdyz to pominu, neda se rict, ze by me ctvrti Pirati vylozene zklamali, ale prvni hodina k tomu zacinala mit naslapnuto. Nez se zacalo neco dit, 60 minut sledovani bitek a konecne vyplovani tri lodi je opradu dost. Drive tomu dalo az priblizeni se na ostrov a morske panny. I kdyz mezi Johnnym a Penelope to melo asi skadlive jiskrit, mnohem silneji na me pusobil vztah mezi Philippem a Syrenou (knez a morska panna). --- Shlednuto v originalnim zneni, Penelope se svou anglictinou opet nezklamala :-) ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku