Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

Agneszka odpad!

Klasický béčkový horor s hromadou přerůžovělé krve. Zápletka – 2 napodobitelé skládačkového vraha se honí, aby se pozabíjeli. To doplněné o brutální (nijak zvlášť kvalitní) scény „vražd“. Časově jsem to vůbec nepochopila. Podle vracení se do minulosti by člověk usuzoval, že všechny díly se děly téměř současně, přesto jsou mrtvoly z prvního dílu dávno kostry. A jak může někdo vyrýt číslo na kořen zubu, když je v dásni? A to, že při plnění úkolů se povede vše, vše je splněno, ale stejně se oběti na poslední chvíli nepodaří zachránít. Ani jednu. Deprimující! A háček v žaludku? Při vytažení roztrhne celý jícen. No pardon, ale kolik lidí by tohle mělo šanci přežít?! Možná to moc řeším a možná od toho moc čekám. Ale kdo by nečekal, když je to pokračování Saw, hra o přežití?! Pro milovníky béčkových hororů prima. Pro ostaní ztráta času a pro některé citlivky (já) i nervů. ()

Davis I

Celá série měla své (děsivé) kouzlo už od prvního dílu. Dokázala diváka pobudit, nadchnout a to celkem v pravidelné sinusoidě. U 5 dílu tahle sinusoida zamávala i se mnou. Díl 6 měl daleko propracovanější příběh než tomu bylo u dílu předchozího, ovšem nedokázalo se s tím navázat na poslední 3D hru. Což je škoda, protože by si série zasloužila důstojnější zakončení !!! ()

Syna.1990

Co to mělo být?? Začátek totálně tragický. Ta scéna ve výloze, byla opravdu neskutečně vtipná, následně sen Betsy Russell, jak ji Hoffman vraždí, je taky totální tragédie, ani úkoly Bobbyho Dagena mě nějak zvlášť nedostaly a celkově už průběh tohoto filmu nemá se Saw skoro nic společného. Chybí mi promyšlené pasti, chybí mi John a navíc je tam naprosto nesmyslné vraždění, které do tohoto filmu nepatří. Mrzí mě to, ale jak jsem psal do komentáře u Saw 6, škoda těch zadních vrátek u šestého dílu, měla to prostě být koncovka (doktora beznožku z jedničky by nějak do šestky napresovali) a Saw 3D vůbec nemuselo spatřit světlo světa, protože mě jako fanouška Saw to dost zklamalo, ovšem jak už bývá dobrým zvykem až na finále, které mě opět lehce šokovalo, ale jak jinak by to u Saw mohlo být. Ale ani to mě tentokrát nedonutí dát lepší hodnocení než dvě hvězdičky!! ()

Winise

Docela už jsem byla unavená, jak každým rokem přibývalo další Saw. Jednička byla naprosto geniální (jeden z nejlepších filmů tohoto žánru), dvojka klesla na průměr, následována trojkou, ostatní díly se už potápěly a nebyly vůbec originální. Ne že by sedmička přinesla nějaký super zlepšení, ale chvíli mě držela v napětí a chvíli zase zaváněla nudou. Za staronové postavy a za pro mě vtipný konec musím dát ale o jednu hvězdu více než předešlým dílům :-) ()

Havala

Jednotlivé pasti jako vždy dobré, jen vše bylo dost předvídatelné, prostě nikdo nepřežil. Vzhledem k tomu že se jedná už o sedmý díl, úroveň není zase tak špatná, pořád se něco nového děje a zkrátka vám to nezevšední. Jedničku ale nic nepřekoná. ()

borohub

Saw se nesmí hodnotit každý díl separovaně ale asi nějak jako celek. Protože co si budeme nalhávat samostatné je to hrozná pičovina, ale ve výsledku to vytvoří perfektní celek. Otázkou jest, jestli již při vytváření jedničky měli vymyšlené že natočej dalších 6 dílů nebo to tak nějak připadlo. Ale i přesto že to je 7 dílů tak navzájem zapadaj krásně do sebe, což taky docela klobouk dolu. Co se týče žánru? Není to přímo horor ale prostě nechuťárna, zrovna ten poslední díl je fakt hnus všech hnusů. sice je možná 5 hvězd přehnané, ale zase tohle je snad jeden z mála filmů co se po 7 dílech udržel na nějakém standartu.. ()

Boudyy

Fuha. Od čtvrtého dílu nehodnotím, ačkoliv sleduji, ale k závěrečnému dílu něco symbolicky napíšu. Už začátek mě zarazil, jak je po technické stránce špatně natočen, což jsem u Greuterta po šestce nečekal. Dále jsou tady další dvě dějové linie, jedna s lhářem Bobbym a druhá s policajtem Gibsonem, ale ta je ve filmu jen tak, aby byla závěrečná desetiminutovka ještě více neuvěřitelnější, než by mohla být. To všechno je prostě tak strašně klišovité. Všechny ty souhry náhod v poslední vteřině a lačnění tvůrců po krvi. Všechno je uděláno tak, aby Hoffmanovi všechno vyšlo a on se pak prostřílí až k Jill. Všechno je to tak předvídatelné a neuvěřitelné, až mě to v průběhu filmu začalo srát. V úplném závěru jsem ale přišel na to, že to vše tam muselo být, aby dával konec jakýs takýs smysl. Pokud jsem se v průběhu série chtěl opravdu něco dozvědět, tak to, co se stalo s doktorem Gordonem, který zmizel po šokující pointě jedničky. Tvůrci slibovali, že v posledním díle odpoví na všechny otázky, úkol tedy splnili. Úplný závěr se však snaží být šokující, jako ten z jedničky, avšak popírá předchozí díly, ačkoliv tvůrci odpověděli na asi nejvíc palčivou otázku série. No, dalo se to určitě udělat o dost lépe, ale co my už s tím naděláme. ()

Mire

Priznám sa, že zatiaľ čo prvé diely ma slušne bavili, toto už proste tak nejak nebolo ono. Prehnane brutálne pasce, zbytočné scény s "hrami" (hneď prvá), po siedmykrát je to už fakt veľa. A ten koniec... no dovidenia, toto je oficiálne posledný diel, ale možno sa k tomuto zase niekedy tvorcovia vrátia. Proste som čakal na záver niečo lepšie, ale čo už. Tí ktorí postupne vyrastali rok čo rok s touto heptalógiou môžu byť radi že to "trápenie" (u obetí vo filmoch doslova :)) skončilo. ()

george82

Tak tohle už byla schozofrenie. Z Hoffmana udělali něco jako Terminátora bez charisma. Jen tak si vysvětluji fakt, že frajer sám vyvraždí policejní stanici bez jediného mrknutí oka a ještě se pomstí kde to jde...ale i on se dočká konce hry...hrozná blbost. ()

konysua

Samotné bludiště nebylo tak vyšperkované jak tomu bývalo. Samotný zástupce jigsawa si párkrát řízl do masíčka a dost u mě stoupl. 7/10 ()

Brano

Veľmi ťažko ohodnotiť túto sériu, ktorá ma takmer všetky časti rovnaké . Po výbornej jednotke, ktorá prišla ako napínavý thriller, sa to zvrhlo na morbídne vyvražďovanie, bez príbehu. Celkom dobrý záver filmu mohol byť, ktorý bohužiaľ autori zas nedotiahli dokonca, aby mohli spraviť ďalšie pokračovanie. Som len zvedaví do kedy to budú natáčať. ()

Ivoman

Konečně jsem se dostal k tomu, vidět po sobě všechny díly, abych neztratil pointu. Linie a provázanost je na to podobně jako v sérii Nezvratný osud. Nezvratný osud ale závěrečné propojení zvládnul lépe, bude to asi tím, že jsem obrovským fanouškem této série. SAW 7 je nejbrutálnější díl celé série SAW. První tři díly jsou krásně provázané, ve čtvrtém už to začalo trochu skřípat, protože se objevila další postava, která zabíjí a krkolomně byla do příběhu vpravena, podařilo se, ale díly 4 - 7 přestaly tak nějak řešit tu provázanost a nachystanost hlavního padoucha. Ocitáme se na místech kdy Jigsaw žije, ale nevíme přesně kdy, v prvních 3 dílech bylo vše jasně dané, zde by asi vysvětlování bylo již tak moc krkolomné, že režisér vsadil na to, že si vše potřebné divák domyslí. Nevím čím chtějí Jigsawa přivést do formy v osmém díle, ale měli se spíše věnovat úplně novému zabijáku a zrovna naplánovat sérii 5 a více filmů, kde bude provázanost na tak vysoké úrovni jako v dílech 1 - 3. Čtyři hvězdičky jsem udělil za celkovou sérii 1 - 7, za první 3 díly, brutalitu v dalších dílech a 3D v posledním díle. ()

Guran

Nevím co na to napsat, no asi na stejné úrovni jako šestka. Na rozdíl od ní jsou tady mnohem brutálnější pasti a příběh je také podobný předchozímu dílu. Saw 3D (jinak VII) nemá už zkutečně co nabídnout, kromě nových postav a pastí, ale v tomhle díle se konečně dozvíme co se stalo s doktorem Gordonem z prvního dílu (na to jsem už totiž čekal snad celou věčnost). Ve filmu jsem také čekal více pastí, kterých bylo ve filmu podle mě málo. Abych to zkrátil: Filmaří psali, že je to poslední díl, ale bojím se, že vzniákne další, protože konec je zase otevřený, ale na celé sérii Saw mě filmaři stále cpou do hlavy myšlenku, která zní: "Je zvláštní, že každý člověk co přežije Jigsawovu hru se k němu přidá." Oni už prostě neví koho do toho filmu strčit a tak to nakonec hodily i na chudáka Gordona. Film špatný není, ale krve opět přibylo. ()

XXXXXXXX

Konečně díl, ve kterém to natřeli tomu kreténovi Hoffmanovi. A návdavkem se taky dozvídáme, že Jinqsawovi nepomáhala jenom Amanda a Hoffman, ale že měl i další pomocníky... Ten Hoffmanův výraz těsně před koncem, k nezaplacení. Jinak je to ale bohužel už po sedmé pořád to samé... ()

Daertelon

Bacha, spojler! Nějaký vůl od tvůrců má psychopatickou potřebu kupovat falešnou krev a oni už neví, co s ní, tak jí dali do filmu. Jenomže ten idiot toho na e-bay koupil několik hektolitrů a oni už nevěděli, jak to zužitkovat. Dokonce ani na tři díly jim to nestačilo a zbytky dolejvali tady. Doufám, že toho grázla už vykopli, protože jestli bude nakupovat dál, ani přes objektiv plný zaschlé krve neuvidíme a to bude na hovno. Takže, jak jste asi poznali - ve filmu je hodně krve, řekl bych, že víc než v předchozích, ale ne o moc. V první scéně, jako v každém díle, někoho vraždíme a do hlavní role se dostávají vnitřnosti - ty známe taky s předchozích dílů. Staří známí se nám pak všichni ukážou vlastně hezky v kroužku. Film je napínavý, má rychle se vyvíjející a odbíjející děj, rozhodně tedy není nudný, obsahuje zajímavou zápletku s blbcem, co předstíral, že hrál, ale nehrál a tak agent Hoffman zařídil, aby si zahrál. Zabijeme Betsy Russell, donutíme agenta novýho Jigsawa hrát v nový hře a zjistíme, že ten egoistickej vůl z prvního dílu se přidal k Jigsawovi a pomáhal mu s lékařskými záležitostmi. Musím uznat, že díl není špatný a rozhodně je zajímavé sledovat, jak to všechno doopravdy bylo. Přesto má ale stejnou nemoc jako předchozí, tedy tu, že nedokáže vtáhnout do děje tak, jak by si možná přál. Obsahuje přehršel krve, skoro až nereálný, pasti jsou brutální ale ne na nervové zhroucení jako třeba v druhém díle, kde jsme se báli hlavně kvůli atmosféře, spíš stoicky lhostejné jako když se díváte na trhání umělohmotných panen. Hry ztratily svůj původní smysl a myslím, že štáb už mele z posledního a vaří z vody. Chce to nápad, chce to jiskru, chce to napětí a hororovou atmosféru prvních dvou dílů. Saw se řítí do záhuby a já netrpělivě čekám, jak dopadne 8. díl. 60%. KONEC HRY. ()

adamix

Nakoniec ten začarovaný príbehový kruh, ktorý sa od druhého dielu začal problematicky zamotávať, dopadol presne ako som čakal. Nuž, žiadna sláva sa nekoná, ale tentoraz som dokázal sledovať od začiatku až do konca. Pasce opäť špičkové a pri tej s naštartovaným autom som sa schuti zasmial (pripomenula mi totiž Death proof). Tu ale môj záujem o sériu končí. I keď začiatok, ktorý geniálne načrtol Wan a druhý diel bol takým priemernejším dodatkom s prekvapivým vyvrcholením, zvyšok stál za rozbitú držku všetkým, ktorí sa o to pričinili. Pasce ale splnili svoj účel a vlastne tým aj celá žalostná séria. Slušné, ale mozog si pri sledovaní neberte :). ()

hrumsrt

Jsem tak moc překvapen! Jako že mě dokáže SAW ještě po tolika slabších (bohužel až nepovedených) dílech takhle rozsekat! Naprosto vynikající "pastička tour" pro přeživšího Bobbyho (Sean Patrick Flanery)! A již tradiční závěrečný zvrat je pro mě trefa do černého! Co mi teda vadilo, že nejsem stoprocentní? Bohužel to na, co nadávám už po několikáté, tedy linka s Hoffmanem (Costas Mandylor), která je prostě jen suchá výplň. Možná to působí, jakože si protiřečím, že jsme viděli podobnou implantaci postavy jako v případě SAW 5, ale tady šlo o daleko více šokující odhalení, i vzhledem k celkové sérii. Ohledně pastiček, tak jsem na vahách, jelikož úvodní ve výloze i celá Bobbyho tour byla velmi dobře propracovaná, kdy jsem cítil skoro až doteky starých SAWs, ale pak tu máme vrakoviště, kde nejen, že šlo o marketingové obsazení, ale zase přílišná brutalita. 70% ()

Hyperbolic

Velkolepé ukončení se vším všudy, příspěvek nejblíž výbornému prvnímu dílu. Máme zde detektivy co ví co dělají (povětšinou), myšlenku co dává smysl, zajímavé pasti (a ty  se nám navíc nebojí ukázat VŠE) a twisty. Pasti jsou zde opravdu asi nejbrutálnější, nejkrvavější a je jich nejvíce. Časovače zde jedou opravdu neúprosně a když se zastaví na nule, oh boy. Celkové rozuzlení a flashbacky za mě na výbornou, v podstatě mi teď celá série dává větší smysl a u finální scény jsem měl velký pocit zadostiučinění. Budu se opakovat, ale u žádné filmové série jsem zatím neviděl takovou soudržnost, jak v kvalitě (jo první a tento nejlepší, ale jinak pořád docela stejná), v tématu a v celkovém pocitu. Byla to nejbrutálnější a nejkrvavější hororová série všech dob, o které jsem v posledních (wau skoro už 20) letech slýchal? Ne. Byla to série výborného seriálu, jejíž sledování bylo i nějakým zvláštním způsobem "comfy", protože jsem si na postavy zvykl a vážně mě zajímalo jak to celé dopadne. A Chester Bennington z Linkin Parku, navždy v našich srdcích. ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D