poster

Legenda o Tarzanovi

 • USA

  The Legend of Tarzan

 • Velká Británie

  The Legend of Tarzan

 • Slovensko

  Legenda o Tarzanovi

 • Nový Zéland

  The Legend of Tarzan

 • Austrálie

  The Legend of Tarzan

Dobrodružný / Akční / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (509)

 • Wacoslav1
  ***

  Podle očekávání řádná vocasárna, který nakonec ty nejslabší možný 3* dám, ale mám u toho zkřížený prsty. Takže takhle hodně lidí tu nadává na vizuál a efekty ty byli dle mýho názoru v normálu, ani se nebudu rozepisovat o hloupým scénáři, je to letní popcornovka těžko čekat něco sofistikovanýho. Problém mám spíš s tím, že mě tu žádná z postav nedokázala dostatečně zaujmout a žádná scéna vyloženě strhnout. Kazí to i špatná kamera která se snaží bejt akční za každou cenu a tak snímá všechno hrozně zblízka díky čemuž je v akci a bitkách píču vidět. Tarzan takový nevýrazný (Toho by si Lex Barker dal k snídani) a Waltz už je taky obehraný. Pokud někomu stačí ty jeho voyerský pohledy a jak koulí očima tak cajk, ale mě už to nudí. Takže neříkám, že by mě ten film nějak urazil na vypnutí mozku je to ok, ale znova už na něj asi nekouknu.50%(10.7.2016)

 • POMO
  **

  Niekto si tú brakovosť možno vychutná ako guilty pleasure, mne ale každou pribúdajúcou minútou vadila viac a viac. Pritom rozjazd to malo tak sľubný. Favreau s Knihou džunglí vyhral na celej čiare.(3.7.2016)

 • verbal
  ***

  V dobách, než se skoro celé Kongo přestěhovalo do Francie a Belgie, žila tam spousta divokých zvířat jako například gorily, lvi, sloni nebo negři. Jo, a taky bylo domovem Tarzana. To je umělecký pseudonym Mauglího, který vyrostl ve výstavního buzeranta, přestalo mu vonět pižmo vlčích nor, a tak si depiloval prdel a bradavky, umyl hlavu L’Oreálem, naonduloval si ji a vydal se lascivně pohupovat na liánách, bouchat se do hrudníčku a zatínat břišáky před gorilími samci ve snaze nějakého sbalit a udělat z něj opolidskou nevěstu. Pak se ale zjistilo, že je to vlastně potomek jakéhosi zdegenerovaného čajochlemta, který byl sice zoohetero, ale během viktoriánské sexuální turistiky si spletl gorilu v mlze, naprudko zezadu rozbalil svůj charm na vůdčí mačo tlupy a to milování nerozchodil. A tak Tarzana deportovali do Albionu, domestikovali v džentlgeje, a aby to mohly číst i prudérní britské panny, literárně mu přiřkli vyrachtanou bloncku Džejn, která při vidině zděděného majetku nějaký ten anál na palmě asi občas zkousla. Z výše uvedených obskurních důvodů jsem se odmalička u těch Burousových zooporních rodokapsů rozpačitě škrábal na kundě. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct, že mě nikdy zrovna dvakrát neoslovily. A poté, co jsem viděl, jak polonahý Hájlendr skáče v podřepu jako dement a dělá u toho „ÿÿ-ÿÿ-ÿÿ-ÿÿ-ÿÿ“, jsem se vyhýbal i jakýmkoliv dalším vizualizacím. Čili jsem byl dost překvapen, že mě tenhle Tarzan vs. Obersturmbannführer Landa docela bavil. Stejně dokonale katalogově slizký a úchylný zmrd tu waltzuje místo židů opičky a zotročuje jejich následný vývojový stupeň, dokud mu to ten džunglový metrouš nezatrhne, za což by mu potomci Australopitéků, kteří se ještě tolik úspěšně neasimilují v Evropě, dozajista nejradši nakopali prdel, protože dneska mohli místo lovení Tutsiů pro generála Mobuta driblovat za Lejkrs nebo repovat v Medisnskvérgárdn. Stellanův modelín tu sice opět ostopéro předvádí reklamu na bederní roušky Kálvina Klajna, avšak vyvaroval se opičího čurákování, Margotka je tentokrát vcelku sterilní, nicméně jeden by jí i tak s chutí vyvenčil grejhaunda, na gorily jim moc nezbylo, a tak vypadají, jako by se zrovna vrátily z honění Čárltna Hestna v první Planetě opic, ale to proto, že celý rozpočet padl na Džimóna Hounsoua, jehož na druhé straně naanimovali tak věrně, až vypadá úplně jako opravdový, a těch pár dalších papundeklových triků alá Karel Zeman výsledný dojem ze slaboduché, ovšem poměrně výpravné, přímočaré a zábavné kokotinky už nijak výrazně nepokazilo.(14.8.2016)

 • Malarkey
  ***

  Ze začátku jsem byl překvapený samotným příběhem. Film totiž nenabízí klasický pohled na život Tarzana v pralese, ale začíná momentem, kdy už je Tarzan kultivovaným a spořádaným anglickým občanem s aristokratickou minulostí a chováním pravého obstarožního gentlemana. Začátek tak působí hodně dobře a vysloveně baví. Jenže po asi půl hodině se Tarzan vydá na cestu do své původní domoviny. Příběh udělá twist a vrátí se zase na začátek celého příběhu. Tarzan tak zase lítá na nekonečných liánách, v jedné ruce liánu, v druhé ruce krásnou Jane a bojuje proti kolonizátorům z Británie. V tu ránu celé nadšení začíná chřadnout a už se to bohužel nezlepší. Fajn, ale víc jak tři hvězdičky na liáně si film nezaslouží.(15.12.2017)

 • Cervenak
  *

  Zďaleka najhorší film, aký som tento rok videl v kine. Má to úplne debilný príbeh, celá tá zápletka s "priveď mi z Anglicka Tarzana a ja ti dám za vrece diamantov a budeš ma môcť zotročiť" je príšernosť, zasadenie do historického kontextu zbytočné a nefunkčné. Celý film nemá ani náznak nadhľadu, tobôž humoru (keď tam máte S.L. Jacksona ako komickú postavu, tak je jasné, že niekto tu niečo nepochopil). Triky sú miestami OK, ale miestami strašné, hlavne to stádo na konci, vrchol filmu, je ako z čias prvého Jurského parku (a to som teraz veľmi urazil prvý Jurský park). Nejaká gradácia, tempo či nebodaj napätie Yatesovi vôbec nič nehovoria (napokon, jeho neznesiteľne nudné posledné potterovky to dokazujú). Film nechytí rytmus ani v akčných scénach, ktoré sú tragicky natočené, ešte horšie zostrihané, vždy sa tak nejako rozplynú v čudnom slede spomalených záberov. Hlavný hrdina je dokonale matný a nesympatický, Margot Robbie oblečená (a medzi nami, ona nemá čo iné ponúknuť, je veľmi zlá herečka a bojím sa Suicide Squad, kde je otravne mimo už v traileroch) a Christoph Waltz akoby v každej scéne hral inú postavu, iného zloducha zo svojich predošlých filmov, a až do konca sa nerozhodne, koho presne by mal napodobňovať. Vrcholom trápnosti je jeho zbraň - škrtiť dvojmetrových magorov ružencom? Vážne?(9.7.2016)

 • Djkoma
  ***

  Na to, jak hloupé momenty si scénáristé připravili, je Tarzan docela pěkná podívaná, co dokáže strhnout. Režijně je to rozhodně zvládnutý film, herecky bez problémů, ale scénář zakomponoval do legendy o Tarzanovi příliš šílených nápadů s obrovským množství počítačových efektů a dotvořeného prostředí. Mnoho scén muselo působit na papíře jako víc než výborné, ale ve filmu i díky trikům, je to jedna hloupost vedle druhé. To je škoda, protože David Yates v některých pasážích umí zahrát na správnou notu, chemie ústředního páru funguje a kouká se na to celé dobře.. Většinu slávy si často krade Samuel L. Jackson, což nejspíš nikoho nepřekvapí, ale vůči ústřední dvojici je to škoda. Nemohu si pomoct, ale Christoph Waltz hraje v každém filmu stejnou postavu:). PS: scéna s vlakem to opravdu ne...(11.6.2018)

 • T2
  **

  Rozpočet $180miliónovTržby USA $126,628,466Tržby Celosvetovo $356,628,466Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ neveril som že by to Yates mohol až tak posrať ale stalo, príbeh laxný, triky povrchné, prevažne odbité ako z lacného béčka a hlavne keď sa pozrieme aký to malo rozpočet tak môžeme len krútiť hlavou, herci nemajú skoro čo hrať, nemá to poriadku iskru, grády, letná sezóna 2016 je čistá blamáž /40%/(16.9.2016)

 • Marigold
  **

  Zvířátka kontra kolonialismus aneb švédskej model makes Africa great again. Když už tvůrci tak strašně tlačí na ten rasový a koloniální aspekt, působí ta figura vyšisovaného a herecky hodně mdlého árijce velmi zajímavě, čímž nechci naznačovat, že by si cokoli z Legendy o Tarzanovi zasloužilo brát jakkoli vážně. Pokusy o moralizování jsou stejně tuhé jako snaha vyprávět dva příběhy naráz (vleče se jak "origin", tak nová linie). Christopher Waltz už by za sebe mohl posílat na plac pro zlodušské role svého méně talentovaného dvojníka a David Yates potvrzuje, že to je nudný režisér, obzvlášť, když mu scenáristé nepřihrají svižné dialogy. Navíc to občas vypadá, jako by mu vypadly některé záběry, takže Samuel L. Jackson pálí jako bohatý Texasan. Pominu i to, že film otevírá nesmyslné množství příběhových linií a dopovídá je hodně přibližně, někdy vůbec. Favreau se v Knize džunglí nesnažil ani o desetinu "vážných přesahů", přesto jeho film vypadá desetkrát dospěleji než tahle CGI buvolina. Člověk si pak fascinovaně všímá každé hovadnosti, jako třeba toho, že muž žijící celý život mezi gorilami, je oholen jako pravý Dandy. Inu, syn šlechtice se nezapře.(21.1.2017)

 • Dever
  ****

  // Distributor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,591 // Otvárací Víkend v USA: $38,527,856 //(11.8.2016)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Hezká příroda, dobré herecké obsazení, mně se film líbil. 70%(25.9.2016)

 • Fr
  ****

  ,,OBYČEJNÝ MUŽ UDĚLÁ NEMOŽNÉ, ABY ZACHRÁNIL SVOU ŽENU. MŮJ MANŽEL NENÍ OBYČEJNÝ MUŽ"...“ /// Nový dobrodružství (takže žádná recyklace!) Lorda Greystoka. Krátký flashbacky k připomenutí, ochutnávka páření a super nápad s obsazením upíra Skarsgårda, kterej může dát znova na obdiv všechny zvířecí instinkty. Možná jsou 4* moc, ale dobrodružnejch pohádek není nikdy dost! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Většinu života chodím po čtyřech. 2.) Narodil jsem se na stromě (a stará je vopice). 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(4.11.2016)

 • novoten
  *****

  Bušící srdce, oči dokořán a plesající dušička bývalého desetiletého geeka, který o všudypřítomném muži z rodu opů přečetl snad vše, co se jen dalo sehnat. Na dětské lásky se nezapomíná ani o dvě dekády později a právě David Yates umí o hrdinech, padouších, lásce a přátelství vyprávět tak svěže a zároveň staromódně, že mi nezbývá obrany. Skarsgård se navíc pro roli Johna Claytona narodil a když Margot Robbie poprvé ve své kariéře neotravuje, jdu po mírném váhání nejvýš. Síla příběhu a jeho poselství u mě vysoce přebíjí potichu se o slovo hlásící výtky k drobným fyzikálním nedostatkům. Pokračování bych bral okamžitě, a i když si jednu linku tvůrci až překvapivě rychle vyčerpali (Opar), směrů, kterými se vydat, mám v hlavě desítky.(9.7.2016)

 • tron
  **

  Ježiš to je ale dokokosený film! Ako keby štúdio najalo 100 strihačov a každý to strihal dva týždne a toto je výsledok. Von šlo množstvo zásadných scén (vrátane drahých, veľkých a akčných, občas sa začne akcia a zrazu brutálny strih a je koniec), vinou čoho miznú zásadné okamihy, momenty, postavy, pasáže. Najhoršie je, že niektoré nápady sú pozoruhodné – o to viac zamrzí všetok ten strašný, pre mňa v podstate až nepochopiteľný bordel. Z deja vypadávajú kľúčové postavy, flashbacky narúšajú plynulosť rozprávania a robia ho nepochopiteľným a mimozemským (Waltz, Jane a banda vojakov je v džungli, zaútočia na nich gorily, pribehne Tarzan, vojaci zostali neviem prečo v džungli a nechajú sa pozabíjať, pričom Waltz s Jane sa už nachádza o 5 kilometrov ďalej). Našlo by sa pár plusov (až na nezáživného a neospravedlniteľne nudného čudáka Waltza fajn kasting, výprava...), avšak i potenciálne dobré scény sú TAK zmršené, že sa z toho divákovi rozum zastavuje. A niekedy sú to proste blbosti (liany, vlak a Samuel L. Jackson na Tarzanovom chrbte – to ako vážne?). V neposlednom rade je scenár hrozný a asi by taký bol aj nebyť strihača dajúceho preč z hotového materiálu desiatky minút. Spomalené zábery pôsobili rušivo až parodicky a skákanie zo skál, tak to už ozaj prehnali. Chudák Jackson, toľko sa vo svojom dôchodcovskom veku nabehal a výsledkom je WTF fraška (Tarzan v jednej chvíli vymláti vozeň plný ozbrojených vojakov a potom ho takmer zaškrtí trápnym ružencom o 50 kíl ľahší a 40 centimetrov nižší chlap). Najlepšia scéna? Slony. A možno finále, ale aj to je strašne, preukrutne dostrihané (tisícky žoldnierov a zomrelo tam vôbec aspoň nejaké zviera?). A nedokážem z hlavy dostať scénu s mravcami. Jackson Tarzanovi ranu skutočne zašil tak, že mu k nej poprikladal mravcov a tí mu ju zošili hryzadlami????????(24.12.2016)

 • B!shop
  ***

  Spatny, takhle to nepujde. Nevadi mi, ze tu nemame tu klasickou vypravenku o vychove decka a navratu do civilizace ala Greystoke, ale v podstate se dej rozjizdi az nejakou dobu od navratu Tarzana, ani to, ze pribeh je hodne jednoduchej, protoze kdyz nic jinyho, alespon dava prostor pro nejaky blbnuti v dzungli se zlejma otrokarema, mistnima kmenama i zviratama, ale tady bohuzel nic moc nefunguje. Triky jsou sice docela fajn, i kdyz nektery zvirata jsou trochu odflakly a celkove vizual vypada, ze nejaky prachy na film byly, i kdyz neustaly ladeni do sedivo-modry zacne bejt po chvili krapet unavny. Hudba je v podstate nezajimava a akce sice zajimava svym prostredim, ale uz ne provedenim, nic, co by tu nebylo. Ale nejvetsi problem, kterej bohuzel pohrbiva celej film, jsem mel z hlavni postavou, Skarsgård je tak neuveritelne nesympaticky, tupe cumici a naprosto bezcharismaticky drevo, ze uz jsem to dlouho nevidel. Bejt tu jinej herec, mozna ty vytky prekousnu a budu se bavit, ale tohle se fakt neda, to byl takovej silenej kokot, ze mi zkazil zazitek z uz tak prumernyho filmu. Slabsi 3*.(11.6.2018)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Perfektní herecký cásting, ale příšerný digitální bordel. Největším plusem je Jackson,Waltz a Robbie a zaujalo mě i odlišné odvýprávění Tarzanova příběhu, ale vizuál a vzhled digitálních zvířat by mne možná potěšil v roce 2008, ale dnes to na mě působilo poněkud odflákle, vyloženě samotný závěr s bizony mi přišel už jako špatný vtip. Akce je také ze slabšího soudku, Skarsgard v soubojích je poněkud prkenný a neslyšíme ani razanci ran, což mě zklamalo, ale na druhou stranu, je to alespoň zábavné a v pohodě se dá film zhlédnout bez hlubšího vyrušení. Jungle book bude určitě o 2 levely výše.55%(4.8.2016)

 • Dadel
  **

  Sterilní nuda, a to i přesto, že tam hraje Margot Robbie (ostatně to se dalo říct i o Suicide Squad). Doporučuji jen těm, kdo trpí nespavostí. Jen díky tomuto filmu jsem se na 14tihodinovém letu trochu vyspal. Viděno nad Sibiří.(3.12.2016)

 • Pethushka
  ***

  Úplný začátek filmu bych klidně nazvala geniálním. To si říkáte, že tohle nebude jen tak nějaký film. Jenže ta genialita prostě zmizí. A pak se znovu objeví možná už jen ve dvou nebo třech scénách. Takže těch hodně povedených scén je tam stejně, jako těch, kdy se vám chce vyprsknout smíchy nad nepovedeností některých scén. Kromě místy dost odbytého scénáře je největší slabinou samotný Tarzan. Nevím, jestli to bylo špatnou volbou herce nebo měl tak zvláštně napsanou postavu, ale mě vůbec nenadchl. Chápu, vychovala ho zvířata, musel se chovat jinak, ale tohle prostě nebylo ono. Takže svaly... fajn, ty měl. Charizma žádný. Bohužel. Naopak, tím nejlepším na celém filmu byla z mého pohledu kouzelná Margot. Ta měla i zajímavě napsaný charakter a uměla to prodat. Jinak doporučuji spíš Knihu džunglí vysílanou téměř souběžně. Ta je o mnoho propracovanější a chytlavější. 3*(24.7.2016)

 • choze
  **

  Je fajn, že tvůrci nevyprávějí znovu origin (vystačí si jen s pár flashbacky), ale příběh o návratu Tarzana do africké džungle, takže si nelezou (tolik) do zelí s konkurenční novou KNIHOU DŽUNGLÍ. Jenže i když jsou tu vidět jak prachy, tak tradiční ingredience romantického dobrodružství, výsledek je až na pár zajímavých momentů unylý a melancholicky pojatý Tarzan nudí.(3.10.2016)

 • xxmartinxx
  **

  Obdivuju každého, kdo k tomuhle filmu nachází víc než jeden přívlastek (který je "nudný"). Aspoň ty triky kdyby byly lepší... Možná je trochu zajímavá (marná) snaha toho filmu vyhnout se koloniálním a genderovým klišé příběhu Tarzana, ale to nestačí.(9.12.2016)

 • whack
  ****

  (obsahuje SPOILER) Dej nie je príliš presvedčivý a Tarzanove supermanské schopnosti sú trochu sci-fi, ale no a čo, veď to je Hollywood, a odkedy sa pri takýchto filmoch rozmýšľa? Veľkým plusom bolo to, že tvorcovia odmietli predvádzať skutočných zvieracích "hercov", ale všetky boli robené počítačovo. Konečne si aj zábavný priemysel začína uvedomovať nepotrebnosť využívať a trýzniť zvieratá pre svoj biznis. Pralesné prostredie bolo magické, a najviac sa mi páčil záverečný útok zvierat, kde pod kopytami padali otrokári a ich domy. Padlo mi to dobre.(8.10.2018)

 • Gilmour93
  **

  Oběšený David Yates se v mírném vánku houpe v liánové smyčce a dole pod akácií mu do stoličky ještě teď zuřivě kopou blázniví producenti a neschopní scénáristé.. Na druhou dekádu 21.století docela žalostné triky, přeplácanost všemožnými motivy, mdlý Saša, po kterém zůstane jen první stránka časopisu Muscle & Fitness, x-tá kopie padoucha Waltze a trapný závěr, ve kterém úřaduje stejná skupina pakoní, co se přičiněním proradného strýčka Scara proběhla po Mufasovi. Brak mám rád, ale musí sebou nést nadhled. Pokud něco na hollywoodských dobrodružných blockbusterech posledních let nesnáším, tak je to snaha zakrýt digitálním sajrajtem neschopnost vyprávět příběh..(2.11.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26