Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

mkubalikova

Třetí spolupráce Neeson a Collet-Serra: tentokrát z mafiánského prostředí s vynikajícím Edem Harrisem v roli záporáka. Neeson se vyprofiloval v áčkovou akční hvězdu, jen by měl zpomalit. V průměru dva akční filmy ročně jsou podle mě trochu moc. Začíná to být únavné. 70% ()

Gallagher

Vynikající žánrovka. Tak trochu mix 96 hodin a Uprchlíka se zbytečně předvídatelným koncem. Ale i tak palce nahoru. Skvěle nasnímaná akce, brutální hudba, spousta zabíjení, zkorumpovaní fízlové a drsná atmosféra, co opravdu překvapí i fanouška neesonovek. Škoda jen nevyužitého potenciálu Eda Harrise. Takhle nějak má vypadat akční film. ()

ghatos

Liamova žánrovka v tom nejobyčejnějším stylu. Neeson hraje jako vždy to svoje, pak už jde jen o to, do jakého příběhu se naroubuje. Vyčichlejší mafiánské rodinné drama o pomstě = definice nejprůměrnějšího filmového produktu. 54%. ()

m.a.t.o.

„Wherever we're going, when we cross that line, we're going together." Musím uznať, že dedo Neeson si v poslednom čase vyberá naozaj zaujímavé projekty. Po výbornom A Walk Among the Tombstones tu máme ďalší kvalitný oldschoolový krimithriller. Zároveň ide podľa mňa o najlepšiu doterajšiu spoluprácu Neesona s Collet-Serrom. Film je to síce predvídateľný bez nejakých zvratov a prekvapení, kde postavy sú buď klaďasi alebo záporáci, ale to mi ani trochu nevadilo. K žánru to jednoducho patrí a každý možný zvrat by to mohol iba dokurviť. Akcia bola výborná aj napriek tomu, že na Liamovi už je vidieť, že starne a nevládze tak ako za čias prvého Taken. Obkecávačky sa dali v pohode zvládnuť, pretože dialógy mali hlavu a pätu, atmosféra nočného New Yorku na jednotku, dobre vybraní herci do vedľajších úloh - okrem už tradične výborného Eda Harrisa musím pochváliť hlavne Joela Kinnamana, pretože som rád, že do úlohy syna producenti neobsadili nejakého nagélovaného pičusa, ale sympatického týpka, ktorému nie je problém uveriť rolu, ktorú hrá. 80 % ()

BloodMax

Hezká "gangsterka", která končí tak jako málokterý film po americku - myslím smrtí hlavního hrdiny :-) Mám rád reálnější filmy, kde i hrdina bojuje o život a neobchází fyziku jako Neo v Matrixu :-))) Ano, pár okamžiků, které jsou na hraně se ve filmu objevilo, ale dalo se to ještě skousnout... Výběr herců je skvělý, Neeson a Harris jdou tvrdě proti sobě, protože rodina je rodina a každá pořádná střílečka potřebuje hodně obětí :-))) Za mě 4*, odcházel jsem z kina s dobrým pocitem, že jsem nevybral zase tak špatně na volňáska :-) ()

Hollohlaway

Klasická Neesonovka, klišovitý, nicméně ne tak imbecilní scénář. Akční scény dobré, a někdy přímo výborné a nápadité, naopak děsivý střih a kamera. Ve výsledku o chlup lepší průměr. Ovšem jak dlouho to Liam bude takhle chrlit... ()

Fox85

Neeson v další roli staršího veterána (tentokrát jenom ulice) chránícího svoje dítě před zlem okolního světa (tentokrát proti svému gangterskému šéfovi a kamarádovi z dětství). Srovnatelné s Taken 2, jenom víc temnější a propracovanější. ()

Kaceris

Práve som prišiel z kina, a žasnem. Film bol vynikajúci, krásne natočený akčný film. K tomu aby vás dej upútal, stačil len ten dej. A nie 30000 výbuchov, striel, a všetkého. Liam Nesson robí to čo mu ide a preto ho mám v oblube. Táto rola mu padla, a film sa tak pre mňa stal ešte zaujímavejším. Scény ktoré ma držali v napätí až dokonca. Nedovolí mi to ohodniť inak ako než *****. ()

kenkaku

Vidět Liama Neesona již po několikráte v prakticky totožné roli je... oldschool. Něco podobného bylo moderní před 20ti lety. Herec si udělal škatulku a kopíroval (začátky Stevena Seagala jsou doslova ukázkové). Mě se to tenkrát líbilo (mohl jsem si najít "svého herce") a celkem špatně jsem nesl, když někdo "přelétával" (př. Harrison Ford). Teď po letech mě to spíš nudí, protože se bojím, že uvidím to samé přes kopírák. Chlastá - je ousider - něco ho "nakopne" - tak v sobě probudí tu spící mlátičku... a vyhraje (to je jasný). Tady nejde o žádnou výjimku. Naštěstí je to natočené dobře. Divák není urážen a hlavně se nenudí. Plus ta tlupa "provařených tváří"... to je jak balzám. Já rád okoukané herce. Je to takové 3,5. Lehce nadstandardní. Prakticky jediný kdo mě vytočil byl ten hňup co si hrál na "nájemného vraha" (chodí si tam jak terminátor jako by mu mohlo být jedno jestli nechá svědky a koho pozabíjí kolem). ()

netahlo

Sehrana dvojice Neeson - Serra se stala jistotou kvalitni akcni podivane. Tentokrat bych jen mozna ubral 15 minut, ale jinak velka spokojenost. Liam je rozjetej! ()

herr_carter

Přesně takto se mají podobné filmy točit, jednoduše a úderně. Mustr je přitom tak jednoduchý, máme zde dva úhlavní soky v boji na život a na smrt( mimo jiné dva ,,bývalé,, kamarády), policajta, který je věčně někde poblíž a jednou provždy chce srovnat účet a uzavřít případ a taktéž se sem dobře a citlivě podařila dostat ona lidská stránka věci( špatný otec vs syn a kostlivci ve skříni). Finále strhující a já jsem tak mohl opět po dlouhé době vidět velice solidní oldschoolovou naháněčku.............. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Dokonalý překvápko. Absolutně elitní oldschool jízda, které bez jediné pochyby dávám plné hodnocení. Tak poctivě natočenou žánrovku jsem totiž už dlouho neviděl a je naprosto jedno, že se především díky opravdu neoriginální zápletce jedná v podstatě o poměrně dost tuctovou a jednoduchou podívanou, neboť zpracování celého tohoto filmu je špičkové, strhující a zatraceně kulervoucí. Tohle je ukázková pocta drsné škole, kdy hlavní hrdina, v podstatě zkrachovalec a chlapík, s ne zrovna dvakrát čistým svědomím, v sobě najde poslední šanci na vykoupení a rozpoutá okolo sebe takový kolotoč, že jsem jen valil bulvy a celé si to jeho dynamické řádění užíval jako už dlouho nic. A když pak na začátku poslední třetiny přišla telefonická scéna mezi ústředními „kohouty“, fakt jsem chrochtal blahem, prostě lahůdka!!! Noční běžec na mě nezapůsobil ovšem jen jako čistokrevný výplach, on je silný i po stránce dramatické a emoční a jak vztah mezi hlavním hrdinou a jeho synem, tak mezi oběma hlavními protivníky není vůbec primitivní, naopak, jde o velmi působivou a vypjatou situaci, kterou se nebojím nazvat dechberoucí a celé to vyústění je vážně silné a efektní. Celý film pak samozřejmě velmi pozitivně ovlivňuje i dokonale působivá a docela i syrová atmosféra, nehorázně vytuněný, potemnělý vizuál, slušná nekompromisnost a v neposlední řadě i perfektní hudební doprovod, který dodal celému filmu nehorázný grády. A nakonec jsem si musel nechat obsazení, kdy mě sice doposud poprask kolem comebacku Liama Neesona nějak moc nebral, ikdyž tedy už v prvním Takenu řádil jak ze řetězu utržený řízek, ale zde svého hrdinu vyšperkoval skutečně až k dokonalosti, a jde o prostě super výkon na druhou. Ovšem v tom velmi výrazném výkonu nezůstal naštěstí tentokrát zcela sám, hodně mi zde sedli i Joel Kinnaman a Ed Harris, který si svého padoucha též docela užil, a to i díky nejednorozměrnosti své postavy. Noční běžec se pro mě zkrátka okamžitě stal žánrovým klenotem, který musím doporučit jednoznačně každému, kdo ví, jak má vypadat film s pořádnejma koulema!!! ()

Forsberg11

Pulzujúci, nočný New York už dávno nebol vo filme tak dobre využitý a všadeprítomný. Práve v tomto meste, ktoré nikdy nespí sa odohráva jedná dlhá, akčná noc plná prestreliek, adrenalínu a strachu o život. No a v nej Liam Neeson v roli, ktorá mu bola ušitá na mieru. Vyslúžilý nájomný vrah s chuťou k alkoholu musí urobiť všetko pre záchranu svojho syna. Príbeh nie je nijak extra originálny, no za to je priamočiary a dostatočne zábavný. Potešil ma temný vizuál filmu, veľmi dobrá hudba a niektoré netradičné zmeny lokácii, kedy kamera nie je len jednoducho prestrihnutá na iné miesto, no doslova preletí vzduchom ponad mesto a pristane tam, kde sa odohráva ďalšia scéna. Jaume Collet-Serra má réžiu pevne v rukách a aj napriek pomerne dlhej stopáži nenudí, neotravuje diváka so zbytočnými dejovými odchylkami, ale naopak, práve tým, že sa dej odohráva len počas jednej noci, stále sa niečo deje a preto celý film pôsobí konzistentne a pútavo. Ako fajnovú akčnú jednohubku môžem len odporúčať. 75 %!! ()

Indy

Veľmi solídna "Neesonovka", čo je dnes už mini subžáner ... film lepší ako Non-Stop a rovnako dobrý ako Medzi náhrobnými kameňmi (Taken 3 som, podľa ohlasov vďakabohu, zatiaľ nevidel). Plusom je angažovanie Eda Harrisa, ktorého scény, najmä v interakcii s Neesonom sú dosť dobré. Kým dôjde na akciu, sledujeme expozíciu, ktorá na rozdiel od väčšiny akčných filmov nenudí, ale pekne vykresľuje charaktery postáv. Trošku ma sklamalo (skoro finálové) zúčtovanie s bandou E.Harrisa v tom bare, tam to mal drsňák Liam "příliš snadné", ale celkovo vládne spokojnosť. 7/10 ()

KoRner

Áno je to najlepší Liamov film od prvého Taken. A áno, presne také filmy ja môžem. Pomalý začiatok na rozbeh, dnes už klasický výhražný Neesonov telefonát, ale čo príde potom je proste bohovské! Streľba, akcia, napätie, všetko perfektne vyvážené. A celú tú akciu zdobí veľmi nenásilná rodinná linka, ktorá chytí za srdce, ale nie tak, aby ste z neho dostali cukrovku. Veľmi dobre zvolený soundtrack a výborné výkony hercov netreba ani prizvukovať. Film akoby poskladaný z westernu, gangsterky a akčáku. No čo viac si priať? ()

Lukoboss

Liam Neeson tentokrát není za hodnýho tatíčka, přestože se postaví za svou rodinu. Je to chladnokrevňák (skoro jako vždy, že?!), kterej se za celej film jen jednou rozhoduje a přemáhá, jestli má vystřelit nebo ne. No a když zazní věta: „Stačí mi jen jedna noc, nic víc po tobě nechci, jedna noc a pak mě můžeš nenávidět až do konce života.“, je všem jasný, o co tady půjde. A jednonoční rande naslepo s nějakou barbínou to rozhodně nebude. Příběh je skvěle postavenej do roviny nenávist vs. přátelství. Chvílema je tam skvělý napětí mezi kámošema (nechci spoilerovat), kteří se znají odmala, mají se rádi, a přitom by jeden druhýho nejradši sejmul. Akce je slušná, divák taky musí přihlídnout k věku hlavních (ne)přátel, samozřejmě občas to trochu zaskřípe, ale na to už snad musí být dost lidí u tohoto žánru zvyklých. Jasně, existujou lepší žánrovky, L.N. má sám o sobě lepší snímky, ale žádnej propadák to teda není. ()

666Carnage

Tak já nevim. Filmy s Neesonem mě bavili, ale tohle žádný zázrak nebyl. Pointa je jasná a jelikož tam hraje Neeson všichni ví od začátku jak to dopadne. Neeson hraje stejně, Kinnman se moc neukázal. Prostě další tuctovka, která ale neurazí a je koukatelná. 60% ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka