Mickey Haller je charismatický advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle svého vozu Lincoln Continental, aby mohl být co nejblíže svým klientům - opilým řidičům, drobným podvodníkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitostí týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení prostitutky, získá po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. Postupem času odhaluje, že případ nebude tak jednoduchý. Mick pochopí, že při hledání neviny svého klienta přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život... (TV Nova)

dO_od

// Matthew McConaughey se v případě výběru svých filmových rolí rozhodl být NTGUILTY anymore. A vy mu to spolu s jeho Lincolnem po tomhle právnickém thrilleru rádi posvětíte. 8/10 // EDIT: Po letech viděno znova a ten film zraje jak víno, zvedám na 9* ()

emma53

Byla jsem nadšená ze zfilmování knihy mého oblíbence Michaela Connellyho a navíc zcela hodnověrně !! To se tak často nestává. Film má švih, spád a napětí, přesně jak to má ve správné kriminálce být a konečně jsem viděla Matthewa McConaughea hrát i jinou roli, než se kterou bývá obvykle ztotožňovaný a navíc mu tahle advokátská role sedne jak přišitá na míru.Takže krimi jak víno a já prostě musím dát pět *. ()

movie

70% Stylová a charismatická záležitost. Parádní McConaughey a Tomei a fakt divná postava Ryana Phillippe (není mrtvej!!), který tu ztvárňuje podivnou roli mírně abstraktního zla. ()

RHK

Poměrně slušná, ale lehce překombinovaná právní krimi o obhájci, který zastupuje potenciálního mladého násilníka. Na svém luxusním Lincolnu má právník unikátní SPZ-ku: NTGUILTY (Nevinen). Děj žene rychle kupředu a za chvíli zjistíme, že v tomhle filmu jsou podrazáci snad úplně všichni (kupodivu s výjimkou právníkovy bývalé manželky). Přes dobrý výkon Matthewa McConaugheyho to podruhé to ale už nemusím. Abych si při odkazování taky trochu zaveršoval - Lincoln Lawyer Movie Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xU4ReVEemN0 ()

Zeck

Klasická krimi zápletka filmů z 80. a 90. let, která je nesmírně zábavná díky Conaugheyovi a jeho dokonálemu převtělení do role vychcaného egoistického právníka. Film má klasickou dějovou linii: seznámení s hlavním hrdinou -> vyšetřování -> proces. Nic inovativního, přesto kvalitní zpracování a příjemné obsazení dokázalo tento film udělat více než zajímavým. 76% ()

Jara.Cimrman.jr

Kolikrát již filmové plátno nabídlo dravé sympaťáky do roztrhání těla hájící movité zmetky a budící se ze sna hrůzou, že by měli jednou hájit někoho nevinného a snad i chudého? Přestože mi paměť nijak zvlášť neslouží, tak, i bez užití podpůrných prostředků, by i ze mne pár jmen vypadlo. Z toho soudím, že o originalitě hrdiny či příběhu lze mít oprávněné pochybnosti, ale náznaky slušné atmosféry mé bystré oko zaznamenalo a gang motorkářů mi byl vysloveně sympatický. ()

EdaS

Výborné, stejně výživné a napínavé jako kniha. A McConaughey má zase jednou fakt šťavnatou roli. I když přiznejme si, Hieronymus Bosch je ještě větší frajer než Mickey Haller. Každopádně Connelly rulez. U nás vyšlo pod naprosto zaměnitelným názvem Advokát. ()

Pethushka

Kdo by to byl kdy řekl, že Matthew McConaughey umí tak skvěle hrát. Bez přemýšlení hodnotím roli Micka Hallera jako jeho nejlepší. Výbornou volbou byl i Ryan Phillippe, kterému role po dlouhé době sedla. Kvalitní scénář s povedenou zápletkou. 4,5*. Po dlouhém přemýšlení se přikláním k vyššímu hodnocení, protože na mě film jako celek udělal dobrý dojem. ()

H34D

Matthew McConaughey ve své nejlepší roli ztvárňuje sebevědomého, bystrého a rázného právníka, jenž dominuje filmu a směle určuje jeho tempo i atmosféru. Zprvu se zdá, že jeho charismatický, avšak nekompromisní charakter půjde i přes mrtvoly, ale nakonec se v souladu s hollywoodskými konvencemi ukáže, že srdce má také na správném místě. Příběh díky tomu nabourává standardy a předpoklady svého žánu méně, než by mohl, což je škoda... Samozřejmě, stále se jedná o intenzivní, prožitý a realistický thriller, který svou chytrostí, břitkými dialogy a chytlavými soudními scénami zprostředkuje kvalitní filmový zážitek a prvotřídní zábavu! 8/10 ()

dobytek

Sice jméno režiséra je pro mě naprosto neznámý a Matthew McConaněco a Ryan Phillippe nejsou zrovna moji oblíbenci, ale filmy ze soudní síně já docela můžu a tohle mě teda rozhodně nezklamalo. Co mi lezlo na nervy, byla jakási akční kamera, což mi k tomuto typu filmu fakt moc nesedělo. A ještě navíc do toho pořád hraje nějakej hip-hop. Neni to jako nějaká totální bomba a má to pár vad na kráse, ale ty 4 hvězdy filmu dám. ()

flanker.27

Dobrá právnická thrillerová záležitost, o tom není sporu, který by bylo nutno vést před jeho ctihodností a porotou. Ale přece jen ne všechno je dokonalé. Pár kliček je trochu naivních (že se advokát nechá takhle jednoduše vmanipulovat do tristní situace, když sám zase tak dokonale umí manipulovat ostatníma) a hlavně mi zde dost chybělo větší sžití se s Michelem Hallerem, který je sice skvěle zahraný, jenže si moc libuje v manipulaci a úskocích a málo jedná jako chlap. Kdyby mě a mé rodině ten slaďoušek Louis vyhrožoval tak jako ve filmu, tak se prostě nebudu ohlížet na vztah obhájce - klient, ale tou baseballkou mu pořádně srovnám ciferník. ()

gudaulin

Úspěch Obhájce spočívá do značné míry v obsazení Matthewa McConaugheye v hlavní roli. Jak typově, tak svým charakterním herectvím totiž odpovídá představě dravého protřelého advokáta, který má stejně dobré vztahy v justici jako v podsvětí. K zahození není ani režie Brada Furmana, který sice zatím do světa díru neudělal, ale tady ukázal, že když chce, umí udělat film na vysoké úrovni a s použitím moderních filmových prvků. Scénář je ale podle mě celkem průměrný a nevyvaroval se oslím můstkům ani nepravděpodobným zkratům. Celkový dojem: 60 %. ()

Sarkastic

„Nerozumím vám, Hallere. Na čí jste vlastně straně?“ Vždy na té své…Mick Haller je protřelý, vychcaný právník, který v tom umí chodit, a jde mu hlavně o peníze. A rozhodně to není žádný svatoušek, přičemž alkohol za volantem je v jeho případě to nejmenší. Jenže pak se nechá uvrtat do případu, ve kterém se ze suverénního žraloka stane ustrašená rybka a uzlíček nervů v jednom…Hned od úvodu mě bavila atmosféra a hlavní hrdina (s trefnou SPZtkou „NGUILTY“), kterému navzdory charakterovým vadám nelze nefandit (McConaughey se vyřádil). Líbilo se mi, jak pak náhle znejistěl a takřka pořád se pohyboval na tenkém ledě, kdy musel plnit roli obhájce, ale přitom doufat, že mu obžaloba půjde nevědomky na ruku. Jistě, hlavní hrdina je někdy až moc přechytralý, a směrem ke konci si film vypomůže i slabší scenáristickou berličkou se střelcem (podobně jako v případě „ztracené“ zbraně, která by jistě nesla jisté, problémové DNA), ale jinak velká spokojenost, za mě solidní 4*. „Určitě jste v pořádku?!“ - „Stálí zákazníci, Earle. Příště je vosolíme.“ ()

Gilmour93

Dovolte mi slovy kapitána Blackaddera popsat jeden z nejslavnějších případů supermozku anglického práva, slovutného Boba Massingbirda, tzv. Případ zkrvaveného nože. Tehdy zastihli jednoho muže vedle těla zavražděného. Měl v ruce nůž, třináct svědků ho vidělo, jak oběť ubodal, a když ho policie sebrala, řekl jim: „Jsem rád, že jsem toho parchanta zabil.“ Nejenom, že ho díky Massingbirdovi osvobodili, dostal se i na novoroční čestný seznam a byl povýšen do šlechtického stavu. Příbuzní oběti mu navíc museli zaplatit za očištění saka od krve.. Přesně v těchto intencích se pohybuje i právnická barakuda Mickey Haller, ale jen do okamžiku, kdy z něj okolnosti udělají delfína. Pak musí ukázat, že svědomí a profesní čest (dá-li se to tak nazvat) mohou žít trvale v opozici, obzvláště když máte za sebou (podobně jako má Jahelka kytaru) jednostopý gang sympatických strýčků.. Zábavně podané, chytře napsané, dobře zahrané a od druhé půle naplněno očekáváním, jakpak to pan právník nakonec zaonačí, aby byl vlk pomsty nasycen a koza reputace zůstala nedotčena. Možná je škoda vrstveného konce, viz scéna stůj, nebo maminka vystřelí, ale to ve chvíli, kdy máte lehký úsměv na rtu, není relevantní. Stahuji námitku.. U McConaugheyho jsem si všiml jednoho zajímavého úkazu. Čím tmavší vlasy, tím lepší výkon, potažmo film - blond páčo, či plešatost (Reign of Fire) vedou k zatracení.. ()

robbiee

[imdb: 7.5/10] | me: Pekne vystavaný príbeh, ktorý sa počas celej dĺžky filmu rozvíja a vždy prináša do deja niečo nové. Zachováva si dynamiku a udržuje pozornosť počas celej dĺžky filmu. Určite sa nejedná o scenáristicky inovatívny prelom (, pretože podobných filmov tu už bolo), ale réžijne a herecky je zvládnutý výborne a tak sa na to celé dobré pozerá. Povedal by som, že tento film vsadil v istom smere na klasiku a oplatilo sa. Všetko funguje tak a to je pre celkový dojem podstatné. You're nobody 'till somebody shoots you. ()

Hal_Moore

Filmová lahůdka, ze které jsem byl tak potěšen, že veškeré námitky ihned smetu ze stolu a budu jen chválit. Jsem rád, že v Hollywoodu stále někteří producenti mají koule na to poskytnout čtyřicet melounů na podobný právnický drámothriller. Navíc takhle kvalitní filmovou právničinu jsem neviděl hodně dlouho a musím pátrat v paměti drahnou chvíli, než najdu podobně inteligentní kousek. Matthew konečně hraje oblečen (i když scény bez trika se nevyvaroval ani tentokrát), ale v obleku a před porotou mu roli věřím víc než v prosluněném ráji, kde je na každém rohu obklopen desítkami nápadnic. Lincoln Lawyer se zkrátka povedl a možná při druhém zhlédnutí přidám i tu pátou hvězdičku, takhle je to za 4 a 1/2. ()

Kryšpín

Očekával jsem obyčejné drama ze soudní síně, ale nakonec se z toho vyklubala kriminálka, která mě něčekané vtáhla do děje a už nepustila. Mrzí mě, že jsem nevěděl dřív, že se jedná o knižní adaptaci. Tu knihu bych si rád přečetl. Chytrý příběh, skvělé postavy a nečekané převraty, které tak miluji. Příjemné překvapení, které mi ukázalo i jiná zákoutí LA než obvykle. ()

Brouk

Víc než dobrý film, víc než dobré herecké výkony, víc než dobrý námět.... plus oblíbení herci, plus dobro zvítězí částečně nad zlem... s přimhouřením všech 4 očí... pět hvězdiček... 90% ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (více)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

01.01.2011