4teens (TV seriál)

Komedie

Česko, 2011, 6 h 18 min (Minutáž: 7x52 min)

Pavel Jandourek

Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Tereza Beranová, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová, Vanda Chaloupková, Tomáš Hlaváček, Adriana Neubauerová, Norbert Lichý, Miroslav Táborský, Jana Janěková ml., Karel Dobrý, Ester Kočičková, Anna Cónová, Ondřej Pavelka, Naďa Konvalinková, Tomáš Polák, Ondřej Havel, Zuzana Slavíková, Anastázie Klemensová, Anežka Michalová, Pavel Zedníček, Richard Zevel, Hoang Thi Bich Lien, Michal Sedláček, Michal Šášinka, Albert Černý, Adam Rek, Jiří Dvořák, Predrag Bjelac, Miroslav Etzler, Zdeňka Žádníková-Volencová, David Suchařípa, Lucie Vondráčková, Ibrahim Maiga, Iva Pazderková, Michaela Kuklová, Oldřich Hajlich, Jakub Grafnetr, Petra Hřebíčková, Zuzana Mauréry, Luděk Jelen, Viktor Skála, Martin Štěrba, Tereza Šefrnová, Renáta Klemensová, Petr Sýkora, Simona Peková, Lenka Kubálková, Tomáš Dastlík, Marek Svoboda, Barbora Obozněnková, Kryštof Hádek, Marie Ludvíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Lenka Vopelková, Veronika Nouzová, Kamila Janovičová, Robin Pařík, Filip Gavlas, Vladislav Burda, Karin Krausová, Natálie Holíková, Soňa Tvrdá, Filip Březina, Miroslava Georgievová, Vladimír Polák
  • Osanos

Pozor, viděl jsem jen díl a půl! hodnocení není objektivní! A proč jsem se na to vlastně díval? Nejdřív jsem dal odpad, protože jsem byl na seriál naštvaný z osobních důvodů (ségra se na něj dívala a zabírala tím televizi). Pak jsem si řekl, že je to trochu unfair, a podíval jsem se aspoň na ten kousek. A je nutné uznat, že to až taková sračka není. Postavy mě občas zajímaly a ty komiksy byly občas povedené. Na hranici jedné a dvou hvězdiček.(29.5.2011)

• Sonnery

Jakože zrobíme kůůl sitkom s fajnovejma frajerama, který kosej frajerky a do toho házej bonbózní hlášky... Jakože Bevrlihillsdevětsetdvadeset bez dobrýho scénáře, herců, režie a devadesátých let. To celý z chechtáků televizních poplatníků, mrda! A proč by si to v tý záplavě propracovanejch zachraničních seriálů měl kdokoliv pouštět? Můžete mi prosím vrátit těch mých 150 korun?(18.1.2012)

• igi B.

Jo, tak hlavně že jakože to sponzoruje Bravíčko. Bravo, fak úžasný, přesně takovou matérii právě ta současná pubertální mládež veřejnoprávě potřebuje k nějaké sebereflexi a tak dál... Kolikže to procent děcek >středoškoláků< letos nezvládlo tu až primitivně jednoduchou maturu? . . . Tak užívej blaze Jandecu, fak trendy, ty prostě nestárneš! Ještě trochu toho >pépéčka< a budeš za vodou... %-/ . . . A ty Ferdo? Proč? Chyběly ti love vole na nějakej matroš? Ještě trochu toho >péčka< a budeš v prdeli... °-[ . . . Resumé? Pochcat boty do 4oty... :-(.. - - - P.S. Jedna hvizdička tedy marná jen za to řemeslo, jo, viděli jsme v tušašských trdlovizích už dávno větší sračky, že... - - - P.P.S. A všimli jste si přátelé filmového a televizního umění, že čím mladší je ta čudlárna, tím víc už ta hovada ani neumí pořádně mluvit? A to nám teď v Brnisku stavěj tu novou fuckultu telenovelového sraní! Protekční smradi se tam budou vyuchcávat pro budoucnost naší mérdiální kultůry! Máme se na co těšit... - - - P.P.P.S. A prej se chystá nová cena pro mladé vytrendované serriálové čudláky! Bude se to jmenovat "Zlatej déšť" a bude to udělovat rovnou sudruh ministrant pisskultůry. Odborným garantem má bejt nějakej Čulínský... Tak tady myslím by mohli tu partu nominovat rovnou celou z fleku... %-/.. - - - - - (Nahlíženo v marné chcankovizní utrumní večery s veřejnou službou, hodnocení během 4. partie jako 484., otrávený kokotmentář starého čtveráka zde jako čtyřiasedmdesátý - 7.6.2011)(7.6.2011)

Seriál se mi líbil a klidně by mohlo být více dílů. Vzhledem k tomu, že teenagerská léta mám už nějaký pátek za sebou, tak ten seriál je buď pro mladé lidi, ale nikoliv teenagery nebo je to zpracováno pro víc věkových skupin. Jinak je tu vše co by v takovém seriálu mělo být, různorodé hlavní postavy, jedná záhadná postava či skupina postav pod názvem Ghost a mezilidské vztahy ve všech podobách. Jen mě štve, že autoři spojili skina (spíš nacionalistu, podle toho, že má vlasy) a metalistu. Po třetím díle tu máme lehkého aspiranta na českého Sheldona, po úvodním proslovu mi ho postava Milana dost připomněla. A nakonec mého komentáře pár výtek: - Ze začátku seriálu záporné postavy se promění v kladné - MÍRNÝ SPOILER: 6.díl má název Ples, ale o ples se jedná posledních několik minut - Brzké odtajnění Ghosta divákům - Herecké výkony by mohly být o něco lepší(21.5.2011)

Přidávám hvězdičku navíc, kvůi zdejšímu malému hodnocení. Samozřejmě to není bez chyb(takhle teenageři nemluví a nikdy nebudou, chování některých postav je občas nelogické, v jednu chvíli se tam ti puberťáci jeví velice chytře a za minutu udělají naprostou krávovinu), ale jak už vyzdvihl Djoker skvěle to vyjadřuje směšnost dnešních teenagerů(ještě mi tam chybí ty statusy na Facebooku a je to komplet) a taky se to snaží trochu moralizovat(to mně překvapilo nejvíc, tedy ne to, že se snaží moralizovat, ale jak jim to vychází a není to trapné ani nudné, nepřinutí vás to říct nó jo...), takže mně to příjemně překvapilo a uvidíme jak se budou vyvíjet postavy a příběhy v dalších dílech. PS: Souhlasím se Psemou, všude se chlubí, že tu hudbu dělali ti "slavní" Charlie Straight, přitom je tam jejich jen ústřední píseň a melodie, jinak takové vykradené pecky jako TDK, Coldplay atd. EDIT: Po šestém dílu se toho moc nezměnilo. Jen bych chtěl říct, že smekám před Ondřejem Pavelkou, protože lepší napodobení Stanleyho Tucciho jsem ještě neviděl :-)(19.6.2011)

• - Michal Sedláček (Roman), který hraje o tři roky staršího bratra Ondřejovi Malému (Milan), je ve skutečnosti mladší. (pardal.vino)

• - Seriál se začal připravovat pod pracovním názvem „Gymplíz“ na konci roku 2007 jako 26 půlhodinových dílů. Samotné natáčení trvalo s přestávkami dva roky a bylo k tomu zapotřebí 95 natáčecích dní. (Elwanelyn)

• - Dějem prošlo 90 postav a jeden pes. Natáčelo se v průběhu všech ročních období a součástí hereckých akcí byla řada neobvyklých až kaskadérských výkonů, o které se postaralo 10 dublerů a kaskadérů, kteří v seriálu natáčeli srážku aut, kolizi skateboardisty s chodcem, střet lyžařů na sjezdovce, exhibice na lyžích a snowboardech, rvačku, fotbalový zápas a jízdy na skejťácké U-rampě. (Elwanelyn)