4teens (TV seriál)

Komedie

Česko, 2011, 6 h 18 min (Minutáž: 7x52 min)

Pavel Jandourek

Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Tereza Beranová, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová, Vanda Chaloupková, Tomáš Hlaváček, Adriana Neubauerová, Norbert Lichý, Miroslav Táborský, Jana Janěková ml., Karel Dobrý, Ester Kočičková, Anna Cónová, Ondřej Pavelka, Naďa Konvalinková, Tomáš Polák, Ondřej Havel, Zuzana Slavíková, Anastázie Klemensová, Anežka Michalová, Pavel Zedníček, Richard Zevel, Hoang Thi Bich Lien, Michal Sedláček, Michal Šášinka, Albert Černý, Adam Rek, Jiří Dvořák, Predrag Bjelac, Miroslav Etzler, Zdeňka Žádníková-Volencová, David Suchařípa, Lucie Vondráčková, Ibrahim Maiga, Iva Pazderková, Michaela Kuklová, Oldřich Hajlich, Jakub Grafnetr, Petra Hřebíčková, Zuzana Mauréry, Luděk Jelen, Viktor Skála, Martin Štěrba, Tereza Šefrnová, Renáta Klemensová, Petr Sýkora, Simona Peková, Lenka Kubálková, Tomáš Dastlík, Marek Svoboda, Barbora Obozněnková, Kryštof Hádek, Marie Ludvíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Lenka Vopelková, Veronika Nouzová, Kamila Janovičová, Robin Pařík, Filip Gavlas, Vladislav Burda, Karin Krausová, Natálie Holíková, Soňa Tvrdá, Filip Březina, Miroslava Georgievová, Vladimír Polák
  • Katullka

1. díl: "Tvůrci nakoukali SKINS", "Můžeme čekat SKINS!", co prosím? Lidé viděli jste to? Kdyby mi bylo 14 a milovala bych čtení Brava, tak bych asi nebyla tak na vážkách jako teď. Tedy nevím, kdo dělá kameru a svítí to, ale je to fakt hrozné. Celkově se na to člověk musí dívat jako pubertál a to Vás přestane po půl hodině bavit. O všem za sympatickou hlavní postavu Bublinu a všeobecně stále koukatelnější dílo ČT, dávám zatím dva. Zkusíme tomu dát malou šanci...malou! -> hnus, fuj. Neeeeeeeeeee.(13.5.2011)

• a4am

Jestli tento seriál a jeho případný úspěch zavede novou tradici seriálů pro mladé, tak za to bravo. Ale laťku nastavuje celkem nízko. Nepřirozená mluva, nadšení z komiksu které by současní mladí poslali "do prdele", konvalinková. ČT udělala nekonfliktní seriál o mladých. Snad se časem dočkáme i modernější verze, klidně po desáté hodině na čt2.(24.5.2011)

• gilmore_girl

Opravdu hodne zcestne vykresleni mladeze. Snaha o coolovost (predevsim v podobe comicsu) to cele pohrbiva. Jedinou trochu lidskou postavou je hlavni hrdina Milan a jedine jeho hlasky se daji poslouchat a obcas jsou i vtipne. Jinak je to sbirka jakychsi bezkrevnych hybridu z jine planety. Ale aspon si clovek poslechne treba Muse nebo Coldplay... a ustredni song taky neni uplne spatny :).(8.6.2011)

Po uvedení tohoto seriálu si mnoho lidí řeklo, že se bude jednat o další bezvýznamný seriálek, který se snaží o originalitu a je inspirován amerikou ( např. comics). Ale velká chyba seriál ani chvilku nenudí třídní kolektiv je výborně seskládaný, je samozřejmě divné, že se v jedné tříde sejde tucet různých charekterů, ale tohle se dá odpusit. A já jsem odpustil velice brzy, protože až s odstupem několika dílů mi došlo, že různorodost třídních postav je velice chytrý tah. Kdyby byl ve škole každý stejný a nevýrazný tak se bude vše točit okolo toho samého tématu, ale zde je 7 dílů a v každém díle má jeden charakter prostor na to aby se ukázal. A to je od tvůrců nesmírně chytré. Můžeme tak podrobně sledovat osudy jednotlivých osob ve třídě, ale režie nezapomíná i na sledování kolektivu. Motiv s komiskem je celkem originální a chvílemi mi přišel i zábavný. Jediná a to velká vada na kráse je mluva hlavních protagonistů, já jako student vím co život na střední škole obnáší a co člověk sllýchá a to jak se mluví ve 4teens to je mi přijde trochu divné, je samozřejmě jasné , že se tam nebude mluvit jako někde na stavbě, ale postrádá to věrohodnost. Pár svének v seriálu je i vyhrocených, ale používají se tam výrazy, které byly v módě za našich předků. Přesto všechno se mi seriál líbil a je celkem škoda, že se natočilo pouze 7 dílů.(1.10.2011)

Záměrně nadceňuju, protože tenhle mutant GG / Skins / Inbetweeners dává facku českým komerčním TV, které se na vlastní seriál pro mladé ani nezmůžou. Oběma autorkám bych chtěl vyřídit, že humor Woody Allena je přece jen trochu jinde, ale glosy Milana jsou i tak povedené (Jenom pozor na copyright, některé hlášky jsou až příliš podobné těm Simona Birda). Když už zmiňuju bývalého předsedu cambridgeských Footlights, tak si neodpustím malé rýpnutí - Ondřej Malý zde dle mého názoru podává lepší výkon než Simon v Inbetweeners. Jinak co díl to jedna postava (jako u Skins) - takže kvalita bude kolísat (jako u Skins). Ty klasické nářky na nereálnost bych ignoroval. Je to do jisté míry dáno i tím, že ČT si moc nevěří a hodila to na Ostravu a raději do prvního ročníku gymnázia než mezi maturanty. Jelikož jsem jeden z těch deseti tisíců, co to sledují raději online, tak musím pochválit i tu omáčku okolo. Pochvala i za Charlie Straight - ústřední motiv mě ještě pořád baví. Škoda, že se autorkám ze třídy někam zatoulala klasická hláškující postava (Jay v Inbetweeners, Nathan v Misfits, Chris ve Skins, etc.), ale to už se nedá nic dělat.(11.6.2011)

• - Počet klapek: 6675 Najeté kilometry: cca 190 000 km (Elwanelyn)

• - Seriál se natáčel na Gymnáziu a Střední odborné škole Orlová-Lutyně. V komparzu se objevují studenti a profesoři této školy. (artuš)

• - Michal Sedláček (Roman), který hraje o tři roky staršího bratra Ondřejovi Malému (Milan), je ve skutečnosti mladší. (pardal.vino)