4teens (TV seriál)

Komedie

Česko, 2011, 6 h 18 min (Minutáž: 7x52 min)

Pavel Jandourek

Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Tereza Beranová, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová, Vanda Chaloupková, Tomáš Hlaváček, Adriana Neubauerová, Norbert Lichý, Miroslav Táborský, Jana Janěková ml., Karel Dobrý, Ester Kočičková, Anna Cónová, Ondřej Pavelka, Naďa Konvalinková, Tomáš Polák, Ondřej Havel, Zuzana Slavíková, Anastázie Klemensová, Anežka Michalová, Pavel Zedníček, Richard Zevel, Hoang Thi Bich Lien, Michal Sedláček, Michal Šášinka, Albert Černý, Adam Rek, Jiří Dvořák, Predrag Bjelac, Miroslav Etzler, Zdeňka Žádníková-Volencová, David Suchařípa, Lucie Vondráčková, Ibrahim Maiga, Iva Pazderková, Michaela Kuklová, Oldřich Hajlich, Jakub Grafnetr, Petra Hřebíčková, Zuzana Mauréry, Luděk Jelen, Viktor Skála, Martin Štěrba, Tereza Šefrnová, Renáta Klemensová, Petr Sýkora, Simona Peková, Lenka Kubálková, Tomáš Dastlík, Marek Svoboda, Barbora Obozněnková, Kryštof Hádek, Marie Ludvíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Lenka Vopelková, Veronika Nouzová, Kamila Janovičová, Robin Pařík, Filip Gavlas, Vladislav Burda, Karin Krausová, Natálie Holíková, Soňa Tvrdá, Filip Březina, Miroslava Georgievová, Vladimír Polák
  • Osanos

Pozor, viděl jsem jen díl a půl! hodnocení není objektivní! A proč jsem se na to vlastně díval? Nejdřív jsem dal odpad, protože jsem byl na seriál naštvaný z osobních důvodů (ségra se na něj dívala a zabírala tím televizi). Pak jsem si řekl, že je to trochu unfair, a podíval jsem se aspoň na ten kousek. A je nutné uznat, že to až taková sračka není. Postavy mě občas zajímaly a ty komiksy byly občas povedené. Na hranici jedné a dvou hvězdiček.(29.5.2011)

• Phobia

:-DDD LOL ROFL et cetera:-))). Viděli a slyšeli tvůrci seriálu současné teenagery alepoň z ponorky v kalné vodě? Nezralí neherci pronášejí dementní dialogy, realita je důsledně ignorována, celé je to jak z jiné doby (místy jak za První republiky). Těch deset minut u "4teens" mě opět přimělo s lítostí hledět na peníze, co jsem nucena vkládat do ČT - raději bych tu částku věnovala na výzkum léčby venerických chorob nebo dálniční podchod pro žáby.(20.5.2011)

• Pepinec

Přesně nevím, pro koho je tento seriál určen a kdo by se na něj měl dívat. Je-li určen for teens, jak název napovídá, mají tvůrci asi hodně špatnou představu o tom, na co dnešní teens skutečně koukají. A pokud by u něj večery měli trávit rodiče, aby si udělali obrázek o svých vlastních dětech, máme tu další střelu vedle. Něco mi totiž říká, že rodiče sami moc dobře vědí, jací jejich vlastní puberťáci jsou a mají jich tudíž až příliš plné zuby na to, než aby si o nich pouštěli seriály... :-)(15.6.2011)

Samotnýho mě překvapilo, že jsem se během prvního dílu nudil pouze minimálně, některý hlášky povedený (Člověk se snaží bejt nenápadnej jak Švýcarsko za války), některý naprosto tragický (za "Pecka šprcka" bych dotyčnýho scénáristu vykleštil) a na mladý holky se dá koukat. 50%._________Po konci první série přidávám zaslouženou třetí hvězdičku, ačkoli 4teens mají daleko k dokonalosti, tak doufám, že druhá série bude, protože téměř všechny postavy mi přirostly k srdci a rád bych viděl jejich druhák. a třeťák. a čtvrťák.(20.5.2011)

• Trainspotter

Další zbytečný seriál, na který si po měsíci od skončení posledního dílu (ještě, že jich bylo pouze sedm) nevzpomene. Opět se potvrdilo pravidlo, že mladí neznámí herci neumí vůbec hrát, bylo to takové plácání na úrovni okresního přeboru, min. o tři ligy je neustále převyšoval přirozený Etzlerův výkon "mám-je-na-háku učitele" a to taky nebylo kdo-ví-co. Co mě asi vytáčelo nejvíc, nebylo to, že scénář byl slaboduchý a dle mého soudu rozhodně neodrážel rozpoležení dnešní omladiny, už jen pro ty jejich instatní změny k lepšímu, ale hlavně to, že fracek udělal průser, třikrát bla, bla, bla a průser je vyřešen nebo urychleně promlčen, a to navzdory skutečnosti, že jedna epizoda trvala 52 min.(!) A když si tady v obsahu navíc čtu, že 4teens je jazyková hříčka, no do prkna, to by někoho zaujalo před 15 lety a ne teď. Smutné je to, že jsem ale ochotně shlédnul všech sedm dílů, zřejmě proto, že současná TV tvorba stejně nic lepšího nenabídne a naštěstí jsem se občas i docela zasmál.(2.7.2011)

• - Seriál se začal připravovat pod pracovním názvem „Gymplíz“ na konci roku 2007 jako 26 půlhodinových dílů. Samotné natáčení trvalo s přestávkami dva roky a bylo k tomu zapotřebí 95 natáčecích dní. (Elwanelyn)

• - Počet klapek: 6675 Najeté kilometry: cca 190 000 km (Elwanelyn)

• - Michal Sedláček (Roman), který hraje o tři roky staršího bratra Ondřejovi Malému (Milan), je ve skutečnosti mladší. (pardal.vino)