4teens (TV seriál)

Komedie

Česko, 2011, 6 h 18 min (Minutáž: 7x52 min)

Pavel Jandourek

Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Tereza Beranová, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová, Vanda Chaloupková, Tomáš Hlaváček, Adriana Neubauerová, Norbert Lichý, Miroslav Táborský, Jana Janěková ml., Karel Dobrý, Ester Kočičková, Anna Cónová, Ondřej Pavelka, Naďa Konvalinková, Tomáš Polák, Ondřej Havel, Zuzana Slavíková, Anastázie Klemensová, Anežka Michalová, Pavel Zedníček, Richard Zevel, Hoang Thi Bich Lien, Michal Sedláček, Michal Šášinka, Albert Černý, Adam Rek, Jiří Dvořák, Predrag Bjelac, Miroslav Etzler, Zdeňka Žádníková-Volencová, David Suchařípa, Lucie Vondráčková, Ibrahim Maiga, Iva Pazderková, Michaela Kuklová, Oldřich Hajlich, Jakub Grafnetr, Petra Hřebíčková, Zuzana Mauréry, Luděk Jelen, Viktor Skála, Martin Štěrba, Tereza Šefrnová, Renáta Klemensová, Petr Sýkora, Simona Peková, Lenka Kubálková, Tomáš Dastlík, Marek Svoboda, Barbora Obozněnková, Kryštof Hádek, Marie Ludvíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Lenka Vopelková, Veronika Nouzová, Kamila Janovičová, Robin Pařík, Filip Gavlas, Vladislav Burda, Karin Krausová, Natálie Holíková, Soňa Tvrdá, Filip Březina, Miroslava Georgievová, Vladimír Polák
  • Sonnery

Jakože zrobíme kůůl sitkom s fajnovejma frajerama, který kosej frajerky a do toho házej bonbózní hlášky... Jakože Bevrlihillsdevětsetdvadeset bez dobrýho scénáře, herců, režie a devadesátých let. To celý z chechtáků televizních poplatníků, mrda! A proč by si to v tý záplavě propracovanejch zachraničních seriálů měl kdokoliv pouštět? Můžete mi prosím vrátit těch mých 150 korun?(18.1.2012)

Mě ten seriál potěšil, protože to bylo takové okénko do života v Ostravě, no a z toho jsem si odnesl následující: I v Ostravě disponují plným arzenálem archetypů pubertálních píč. V Ostravě mají rádi emeriku a hlavně vlezdoprdelství světovému hlídacímu psu demográcie - takže například zcela reálnou zápletkou v Ostravě je založení klubu cheerleaderek (když já jsem onanoval na střední, ani jsem nevěděl, co to slovo znamená). V Ostravě dále takřka nejsou žádný hnusný a ani dokonce žádný tlustý hoky, když vezmeme složení třídy jako takový náhodný reprezentativní vzorek zdejší mládeže (kromě teda jedný brejlatý, co chtěla bejt novinářka). Všechno prvotřídní mrdny. V ostravě dále se soudruhům nezvedá kufr z toho, když nějaká cheesy kapela hraje na plese před modrou stěnou osázenou žlutýma hvězdama. Holt v Ostravě ještě se ještě neprobrali a neviděj v těchhle symbolech svastiku na bílým puntíku a na červeným poli, tak jako já. No, na jeden seriál o sedmi dílech to neni málo vstřebanejch informací.(9.9.2015)

Předpokládala jsem, že nový výplod České televize přejdu bez povšimnutí, ale úplnou náhodou jsem viděla část druhého dílu a nedalo mi to. Zhlédla jsem tedy celý seriál. Představa tvůrců o běžném gymnáziu je poněkud nereálná, myslím, že v celé republice by se nesešla tak kreativní třída, jako zdejší prváci. Nápad s komiksem je ale dobrý, obsazení studentů i dospělých jedinců se také povedlo, jednotlivé epizody mě bavily. Musím taky pochválit kapelu Charlie Straight za jejich píseň "School Beauty Queen". Docela bych brala pokračování.(10.7.2011)

• Falco.araea

Možná mám zkreslenou představu o situaci na jiných gymnáziích, ale ještě dva roky zpátky jsem na jedno taky chodila a za celých osm let jsme měli v rámci třídy asi tři páry, ne že se všichni dali dohromady, kluci začali víc pít až tak někdy v tanečních a to jenom někteří a myslíte, že někoho na škole zajímali malí usmrkaní kvintáni, natož aby se kolem nich točila celá škola? To asi těžko.(19.9.2013)

• igi B.

Jo, tak hlavně že jakože to sponzoruje Bravíčko. Bravo, fak úžasný, přesně takovou matérii právě ta současná pubertální mládež veřejnoprávě potřebuje k nějaké sebereflexi a tak dál... Kolikže to procent děcek >středoškoláků< letos nezvládlo tu až primitivně jednoduchou maturu? . . . Tak užívej blaze Jandecu, fak trendy, ty prostě nestárneš! Ještě trochu toho >pépéčka< a budeš za vodou... %-/ . . . A ty Ferdo? Proč? Chyběly ti love vole na nějakej matroš? Ještě trochu toho >péčka< a budeš v prdeli... °-[ . . . Resumé? Pochcat boty do 4oty... :-(.. - - - P.S. Jedna hvizdička tedy marná jen za to řemeslo, jo, viděli jsme v tušašských trdlovizích už dávno větší sračky, že... - - - P.P.S. A všimli jste si přátelé filmového a televizního umění, že čím mladší je ta čudlárna, tím víc už ta hovada ani neumí pořádně mluvit? A to nám teď v Brnisku stavěj tu novou fuckultu telenovelového sraní! Protekční smradi se tam budou vyuchcávat pro budoucnost naší mérdiální kultůry! Máme se na co těšit... - - - P.P.P.S. A prej se chystá nová cena pro mladé vytrendované serriálové čudláky! Bude se to jmenovat "Zlatej déšť" a bude to udělovat rovnou sudruh ministrant pisskultůry. Odborným garantem má bejt nějakej Čulínský... Tak tady myslím by mohli tu partu nominovat rovnou celou z fleku... %-/.. - - - - - (Nahlíženo v marné chcankovizní utrumní večery s veřejnou službou, hodnocení během 4. partie jako 484., otrávený kokotmentář starého čtveráka zde jako čtyřiasedmdesátý - 7.6.2011)(7.6.2011)

• - Seriálový hit "School Beauty Queen" a scénickou hudbu složila skupina Charlie Straight, která v seriálu také účinkuje. (Rodriguez)

• - Michal Sedláček (Roman), který hraje o tři roky staršího bratra Ondřejovi Malému (Milan), je ve skutečnosti mladší. (pardal.vino)

• - Seriál se začal připravovat pod pracovním názvem „Gymplíz“ na konci roku 2007 jako 26 půlhodinových dílů. Samotné natáčení trvalo s přestávkami dva roky a bylo k tomu zapotřebí 95 natáčecích dní. (Elwanelyn)