Mladá dívka Lena je jedné noci pokousána upírkou Louise a krátce poté vystavena děsivé přeměně z člověka na upíra. Zpočátku se jí nový styl života líbí, užívá si svobody a nově nabitých schopností, ale jak čas plyne, chtíč po lidské krvi stále roste a Lena si pomalu začíná uvědomovat své prokletí. (PetriK12)

DavidS.

Německá mutace Vanity Fair natočila reportáž o proměně ošklivého kačátka v sebevědomou upírku pod názvem : "Šoustáme, chlastáme, koksujeme, ale nikdy nebudeme těhotné, tlusté nebo závislé"...Emancipační sen!!! :) ()

Prochy38

Hm ... hmmmmm. No, já hledím teda! Upřímně jsem si tento film pustil jen ze zvědavosti a jsem více než mile překvapen. Nevím, na popud kterého filmu tato německá jednohubka vznikla, ale pro mě strčila všechny Twilighty a podobné upírské sračky úplně v pohodě do kapsy. Jednak hodně příjemné obsazení. Všechny 4 kočky se moc povedly a dobře se na ně koukalo. Proměna K. Herfurth byla neskutečná! Ale Jennifer Ulrich je vážně kost s nejkrásnějšíma očima. Příběh jednoduchý a fakt dobře udělaný! Skvěle se na to dívalo a fakt mě bolí, že nemohu dát 5* hvězdiček. Nevím, proč ne, něco tomu ještě chybělo, ale u mě teda těžké nadšení! ()

Florfila

Chtěla jsem se podívat na nějakou dobrou upírovku, místo toho jsem koukala na teatrální blbost. Tak strašnej scénář jsem už dlouho neviděla. Ty jejich hemzy byly jak vytažené z paty. Vizuální stránka byla také naprosto odporná. Přestárlá upírka pařící s plyšovými sluchátky na uších na nějaký technopárty, to byla vážně síla. A umouněná Lena, vypadající jako vyfetovaná troska tomu vážně nepřidala... Nelíbit, nelíbit, nelíbit! ()

nessbeal

Nakolko som velmi dobre rozumel, titulky som si ani nestahoval, vo filme su dost jednoduche rozhovory, ktory hociaky pokrocily dobre porozumie, teda o to lepsie ze som narazil na film v nemcine. Film ako celok sa mi pacil, preto je aj moje hodnotenie take vysoke. Twilight som nevidel a ani ho neplanujem pozerat, tym padom tieto filmy nemozem ani porovnavat. kadzopadne 70% a nech ziju upirky! ()

Bozvav

Bohužel je to německé až moc, nicméně koukatelné. Chybí příběh, co by zaujal, dialogy co by nenudily a pointa. ()

merigieren

3 upírky, jedns se ráda baví, druhá truchlí nad dítětem, které přežila a třetí hledá ztracenou lásku si vyberou jednu novou, ale ta nechce zabíjet lidi navíc se zamiluje do poldy. Časem se to trochu zvrtne a upírky postupně hoří na slunci. Asi tak hodinu jde o zábavné skotačení krásek, pak 20 minut útěku a boje až k závěrečnému happy endu. ()

maciii

Z takových filmů jsem už zřejmě vyrostla. Upíří tématika mi vůbec nevadí, ale zdejší prostinké charaktery a jednoduchoučký a průhledný příběh s nečekaně příjemnou atmosférou je očividně zaostřen na pubertálnější věkovou kategorii, než jsem já. ()

RobLord

Filmy o vampýrismu a lykantropii bývají převážně brakové. Jejich tvůrci zcela pozapomínají na atsrální povahu nemrtvých a na klasické upírské atributy, které popisuje Dom Calmet, Bram Stoker, Sheridan Le Fanu, Petr Štěpán nebo Konstantinos. Oproti Draculovi, Dcerám zla nebo Interview s upírem je Wir sind die Nacht typicky moderním celuloidem, zcela paradoxně však ZÁBAVNÝM! Nejedná se o teenagerskou pohádku ve stylu Twilight, nýbrž o audiovizuální jízdu, které prospěl germánský look a kabát. Nemohu si pomoci, ale málokterý nový "horor" (v první řadě upírský - mimo Blade I, II) si pustím hned pětkrát v krátkém časovém rozmezí, což se mi v tomto případě stalo. Fascinující je už samotný začátek, podbarvený skvělým songem Self-fulfilling prophecy. Následuje zábavná jízda, při které si divák ze srdce bude přát stát se upírem z tohoto světa: komu by se nelíbilo disponovat silami nadčlověka, celé noci se bavit a obklopovat luxusem! Pevně věřím, že se objeví pokračování, ve kterém zjistíme, že upíři-muži přeci jen existují. ()

Sudlice

Žádné srdceryvné výlevy, žádné trapné dialogy, příjemně koukatelný film u kterého jsem se dobře bavila, ano - německé je to až na půdu, ale alespoň to není americké. ()

Lasombra

Olalá tohle mělo na německou produkci hodně našlápnuto. Miluju příběhy zasvěcování upírů a těch prvních rozmarů a objevů věčného života. A jestli jsou mi upírské nymfy naddržené po krvi a lačnosti, které vyhubily všechny mužské upíry a dělají si co chtějí smypatické? Tak to rozhodně ano:) Ale pěkně mě naštvalo jak ke konci film klesá a klesá a všechny tři vampirely odpadají na úkor té "nejmladší" a její najivní lásky k chlapci. (Jak dlouho jim to asi vydrží):-) Ale i přesto musím přivřít oči, protože mě to vesměs dost překvapilo a bavilo. ()

Petulka88

Tak už nám ten feminismus dorazil i k upírům... Wir sind die Nacht je určitě o několik levelů lepší než děsivé Stmívání. Ano, je tu několik nelogičností, ale na jedno podívání tento film určitě neurazí. ()

ExpertAsie

Twilight v německém podání, ale je to spíše oddychový film, kde hlavní postavy jsou upíři a také policista, který se zamiluje právě do jedné z nich. ()

haWranka

Upířina, ale tentokrát trochu jinak pojatá. Zaplaťpánbů... Musím říct, že Karoline Herfurth a Max Riemelt od dob "Holky to chtěj taky" drobet vyrostli (herecky, i do krásy, že Maxi :). ()

mira.l

Teda ona je to přísně vzato strašná kravina:). Takže ty dvě hvězdičky jsou spíš za ústřední čtveřici, na Lenu, Louise, Charlotte a Noru se koukalo celkem dobře. Zvláště pak Nina Hoss a Jennifer Ulrich byly zatraceně sexy, když si hrály na dámy. Pokud je teda nepřepadla žízeň:). Aber das ist alles. ()

joelly01

Film od ktereho jsem po genialni "Die Welle" cekala strasne moc a dostala jsem spis jen tak trochu na okraj, aby se jako nereklo... Napad neni spatny, tenhle upirsky pribeh je moderni, misty skoro az klipovy, vsechno je tam takove "cool" a "in"... ...a presto me to, hlavne od druhe pulky, docela nudilo. Spis takovy slabsi prumer. ()

DJ Kritik

Príbeh podobne vystavaný ako Nočná hliadka. Dokonca by som povedal, že atmosféra je takmer identická. Niektoré nelogické veci síce naštvú, ale u tohto druhu filmu som si nejak zvykol. Je to taká malá milá TV show, kde dievčatá...., ani neviem vlastne čo robia a prečo. Vtiahnutie do deja: *** Akcia: *** ()