Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

mm13

Spaľujúca satira! Všetko do tla, Martin Scorsese bezohľadnejší než za mladi, páli to do diváka s neuveriteľnou kadenciou, drie až na kosť, nenecháva kameň na kameni. Odviazaný smiech je stále trpkejší, s blížiacim sa finále ho prehlušuje škrípanie zubami. Posledná scéna potom mieri tak, že presnejšie to už ani nejde a definitívne usádza (viď koment od kiddo). V rámci zvoleného žánru (satira! vážení, kde a prečo tu hľadáte nejaké doslovné moralitky?) bezchybný, intenzívny výkon, sústo také výdatné, že ho trávite ešte pár nasledujúcich dní... a samozrejme máte chuť na niekoľkonásobnú opakovačku. Marty, dúfam že si pobežíš po Oscara, tentokrát bude plne zaslúžený a za celú tvoju kariéru a že si sa v tvojom veku zmohol na taký zázračný, chce sa napísať a musím to zopakovať - MLADÍCKY, pritom poučený a triezvy výkon, zaslúžiš si ich mať na konte (minimálne) dvoch! ()

evapetra

"Ten člověk má v kapse vaše peníze!" Tak tohle už jsem taky slyšela na jakémsi semináři úspěšného majitele firmy, který dokonale zvládnutým uměním rétoriky přesvědčoval zájemce chtivé brzkého zbohatnutí o tom, jak snadné a pěkné je prodat bližnímu nějakou tu předraženou sračku , kterou nebude nikdy potřebovat. Takových Wolfů je všude dost, onen Belfort však evidentně zvládal zfanatizování davů dokonale. Až tak, že získal zájem samého slavného režiséra natočit zase další film o tom, jak vydělat fůru peněz na to, aby člověk mohl prošukat a prošňupat život. ()

Bauer

Několikátá spolupráce režiséra Martina Scorseseho a herce Leonarda DiCapria a naprosto skvělý film. Je to strašně přestřelené, až jsem si říkal, do jaké míry je to podle skutečné události. To co se ve filmu děje, není snad ani možné. Totální zvěrstva, ale když má člověk hodně peněz, tak vymýšlí hovadiny. Šňupat drogy ze zadku? Není problém. Házet s liliputem na terč? Není problém. Dialogy jsou vtipné. Příběh zajímavý. Co ovšem nechápu, proč za tento výkon nedostal DiCaprio Oscara. Jeho výkon je naprosto fantastický!!! Výkon v Reventantu je také dobrý, ale to co předvádí v tomto filmu.....famózní výkon! Délka filmu je téměř 3 hodiny a nutno zdůraznit, že to prostě jede a ani na chvílí to nenudí. Moji pozornost si film udržel po celou stopáž a to i přesto, že jsem viděl již poněkolikáté. Výborná zábava! ()

Lucasion

„My name is Jordan Belfort. The year I turned 26, I made 49 million dollars, which really pissed me off because it was three shy of a million a week.“ Kokain, orgie, alkohol a moře peněz. Vlk z Wall Streetu je zaručeně jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku. Film je jedním slovem velký. Film začíná obyčejným vyprávěním jak vlastně Belfort (Leonardo DiCaprio) ke svému jmění přišel. Užívá si orální sex za jízdy ve svém Ferrari a nebo si krátí chvíle šnupáním kokainu ze zadku jiné lehké dámy. Následně se proletí ve své helikoptéře a přistane „bezpečně“ na trávníku před svým domem. Ano, takový je život milionáře, který zbohatl na podvodech. Následně se přesuneme do jeho raných let a vidíme naivního chlapíka s kufříkem a odporem ke drogám. Co mě na filmu překvapilo nejvíce je fakt, že celé tři hodiny jsem se ani na sekundu nenudil a ani na chvilku mě nenapadlo se podívat na hodinky. Ten film utekl zběsile rychle a neskočil ani finálními titulky. Pořád se tu něco děje. Ať už se jedná o zmiňovanou jízdu v helikoptéře, hurikán na lodi, vydělávání peněz a nebo šnupání koksu. Film se nedělí na kratší dialogy nebo ostřejší akci a naopak. Vlk jede stále plnou parou vpřed. Nezastaví se před ničím a nenechá diváka vydechnout ani na minutu. Takový je Vlk, plný adrenalinu až do konce. Atmosféra ve Vlkovi je jedním slovem nepopsatelná. Stále udržuje tu brutální jízdu za pomocí všech výše zmíněných věciček. Zbytečné pak dodávat, že DiCaprio je pak zlatým hřebem veškerého dění. Zkrátka a dobře, u Vlka se nelze nudit. Hysterický DiCaprio pod vlivem drog jedná jak skutečný magor a Jonah Hill mu v tom skvěle dopomáhá. A proto stačí říct, že když oba zkoumají účinky roky staré drogy a její následky, tak jsem se smál nepřetržitě celých 15 minut. A to v každé komedii opravdu nenajdete. DiCaprio předvádějící mozkovou obrnu je něco, na co nezapomenete celý život. Jeho pohyby jsou takřka geniální a následné scény jsou perfektní. Film poskytne monstrózní zábavu jaká se jen tak nevidí. Vulgární, koksem našlapaný film, který si užije opravdu téměř každý. Zvedám všechny palce nahoru, tohle je film, co zkrátka musíte vidět. „Good for you, little man. – Me, the little man?“ *Jedná se o útržky z celé recenze* (97 %) ()

L0ra

V tomto filmu mi hlavně chybí podvedení klienti a nelíbí se mi přílišné pozitivní zobrazení Jordana. I přesto, že se během tří hodin nic moc ve filmu nestalo, jsem se u něj nenudil. ()

Morholt

Přepálené. Takřka hodinu jsem se díval na to, jak si hlavní hrdina buduje firmu, která mu má vydělat miliony. Už to bylo neúměrně dlouhé a vše se dalo v pohodě vtěsnat do 20ti minut. Další hodina a půl se nese ve znamení večírků, plných sexu, drog a chlastu. Pořád dokolečka. Ano, některé z postav si čas od času z víru požitkářství sem tam odskočí, ale nakonec se vždy vrátí k alkoholu a fetu. Až v závěru se začne dít něco, co tak trošku spadá do škatulky drama/krimi. A upřímně řečeno dost mi vadilo, že Scorsese postavil na piedestal člověka, který si luxus zaplatil vyjebáváním s lidmi a poté, co mu začalo téct do bot, tak všechny práskl. A režie nám nakonec ještě podsouvá, že by jsme ho měli litovat. Bylo to slušně zahrané, byla tu spousta krásných holek a pár scén, které stojí za zapamatování, ale celkově jsem čekal od spojení Scorsese-DiCaprio mnohem mnohem víc. 50% ()

Sawy

Baví mě, že Scorsese nemoralizuje, na druhou stranu ale neopomíná ani následky. Jakoby říkal - Já vím, že skoro každej z vás by si chtěl takhle žít a nedivím se tomu, ale po těch pár letech kaleb vás to taky dojede, lidi! Vlk z Wall Street je každopádně vrcholnou ukázkou dokonalého filmařského řemesla, které fascinuje tím, že při vší té formální opojnosti si udržuje neskutečně drzou a nespoutanou fasádu plnou překvapení. Délka nepředstavuje žádný problém - film uteče jako voda a naopak, možná bych bral i půlhodinku té brilantní podívané navrch. Nepochybuji, že ještě bylo co vyprávět a Martymu taky režijní nápady evidentně nedocházejí. Na stará kolena se paradoxně stává flexibilnějším než kdy dřív. Během několika let se zvládne vytasit s mysteriózním thrillerem, splnit si své filmařské sny nádhernou poctou klasikům němé kinematografie a teď se s drtivou účinností vrátit k ambiciózním freskám ve stylu Mafiánů. Někomu sedne tohle, jinému tamto, já si poslední dobou užívám všechny mistrovy režijní polohy a jen tajně doufám, že toho má v záloze ještě spoustu a svým dalším filmem mě znovu překvapí a uzemní. S touhle kokainem, kurvama a fantastickýma hereckýma výkonama přeplněnou epopejí se mu to povedlo dokonale. 95 % ()

EXpenza

Děvky,orgie a drogy na každym kroku, aneb vítejte ve firmě na prachy. Vítejte ve firmě pana Jordna Beltforta! Film trvající 3hodiny uteče jak čára koksu co ste si právě šnupnul ze stolu. Při odchodu z kina popotáhnete nos a šel byste vydělat prachy, abyste měli to zasraný auto se zbytečně velkym domem narvanej všude prachama a koksem! Smekám klobouček a čekám jedno ocenění za druhém! Krásný start filmového roku 2014! ()

jerry12

100%. Naprosto neuvěřitelně strhující one man show, která ve svém žánru nemá v kinematografii obdoby. Bezkonkurenční Leonardo DiCaprio, který zde potvrdil svou absolutně nejlepší životní formu a dokázal, že je špičkou současného herectví. Myslím, že Belfortovy proslovy jsou těmi naprosto nejlepšími motivačními projevy v historii filmu a The Wolf of Wall Street se pro mnohé stane legendou. Martin Scorsese předvedl svůj nejlepší film od Casina a ukázal, že se na něj stále můžeme maximálně spolehnout a že i on pořád patří k absolutní režijní špici. Jonah Hill skvěle sekundoval DiCapriovi, neméně slušný výkon předvedl i naprosto šílený a sociopatický Matt McConaughey, a nevím, jak důkladně a přesně kopíruje scénář předlohu, ale Winter je génius, který by si Oscara rozhodně zasloužil; totéž platí o DiCapriovi a Scorsesem. Tři hodiny extáze, které utekly jako pár minut a přidaly do mé databáze v pořadí teprve osmý film, který si ode mě vysloužil plný počet procent. To myslím vydá za tisíc slov. Zážitek, který se nestává často a který jsem rozhodně ani v nejmenším neočekával. Díky za něj! Více ve Filmech podle Jerryho. ()

Khalesi odpad!

Nudné, prázdne, povrchné a neskutočne zbytočné. Ešte ani námet nebol originálny. Obrovská strata času! ()

Kamca_

Film to byl zajímavý, ale zase tak moc mě za srdce nechytl. Leonardo je můj hodně oblíbenej herec, ale tady mě moc neoslovil. Znám s ním lepší filmy. Některý záběry mi vadily až moc. Tenhle svět businessu je až moc zvrácenej a asi ho nikdy nepochopím. 180 minutová stopáž mi taky moc nesedla. Maximálně 120 minut by bylo ideální. 60%. ()

ScarPoul

Pre mňa asi najlepšia eroticko- drogová jazda od čias Strachu a hnusu v Las Vegas. Okej, je prevda že u Giliama by sme erotiku hľadali len naozaj ťažko, ale tento film beriem ako nekonečne dlhý, zábavný, povrchný trip. Pre mňa rovnako cudzia pôda ako bol baseball v prípade Moneyballu, ale výsledok je rovnaký. DiCaprio je pán herec a tu podáva jeden z najextravagantnejších výkonov svojej kariéry. Každú sekundu čo je na plátne je elektrizujúci a nedokážete z neho spustiť oči. Zaslúžený zlatý glóbus. Margor Robbie je nádherná a venoval som jej toľko úsmevov a pohľadov ako DiCapriovi. No a potom samozrejme malý, ale dôležitý štek Matthewa McConaugheyho, divné kreácie bielozubého Jonaha Hilla a znova nevýrazný Kyle Chandler. Scorsese je pán režisér, ktorý zraje každým filmom ako víno. Oproti predchádzajúcej rozprávke o Hugovi je toto výrazný posun. Film, ktorý ma našlapané tempo. Hovorí o veľa veciach a pritom zostáva anonymný. Pre mňa vrcholné dielo všetkých zúčastnených a vec, ku ktorej sa budem rád vracať. Scéna, kedy sa DiCaprio po zdrogovaný snaží dostať domov a zastaviť zdrogovaného Hilla hraničí s dokonalosťou. ()

Luboshmir

Tenhle film si nemůže oblíbit každý, jelikož tam oslavujou velkýho všiváka, ale já se bavil královsky. Herecký výkony, hudba, styl kamery, příběh, ženy, peníze, drogy :D všechno funguje na 10/10. Dicaprio si tu sošku za tohle jednoznačně zaslouží, ale záleží jak to ucítěj ty dinosauři, co o tom rozhodují :-) ()

Lacike

Vdaka nadhernej Margotke som si to pozrel znova a zvysujem na 4*. Uz som to nebral ako velky oscarovy film, ktory mi ma sprostredkovat nejake dôlezite posolstvo, ale ako skvelu komediu o jednom velkom zmrdovi. Takze mi uz nevadilo, ze hlavny hrdina je zmrd s ktorym by som nechcel mat nic spolocne, ale tentoraz som sa nonstop bavil na vsetkych tych hovadinach, ktore cely cas stvaral. A je to fakt zabava a nielen pocas legendarnej sceny na schodoch ale po celu stopaz. A ako bonus tu je naha Margotka. Zaujimave, ze ked som film videl prvykrat, tak mi nepripadala vôbec sympaticka, kedze tu hra taku klasicku namyslenu panicku, ale od filmu Focus ju zboznujem, takze spätne jej nahe sceny ocenujem o to viac. Dalsou vtipnou vecou pre mna je, ze slavneho DiCapria, ktory tu podava dobry vykon zas a znova totalne prehral jak tuctovy komik Jonah Hill, tak v parminutovom steku aj Matthew McConaughey. Co v mojich ociach dokazuje, ze DiCaprio je sice sympatak, ale len priemerny herec. 8/10. ()

ALIENka_

83%? No to si děláte prdel! Tak málo? Tenhle film je absolutní nezapomenutelnej shitfest a já to naprosto miluju! Sakra než jsem viděla tenhle film, tak jsem si myslela, že jsem někdy až moc sprostá.. No, po něm jsem zjistila, že jsem ještě dost před hranou. :D Každopádně jestli jste někdy přemejšleli nad tím, jaký to asi je, dát si nějaký zakázaný pokušení, ale nevíte kde (popřípadě kolik a jak sehnat), můžu vám zaručit, že již nemusíte hledat. Díky The Wolf of Wall Street se totiž budete na 100% cejtit jako na koksu i bez koksu. Tohle byl zážitek jako svině! A za tohle že Leo nedostal Oscara? Tohle byl výkon hodnej tak 10 Oscarů, sakra práce. Vůbec všichni herci hráli tak dobře, že jsem zapomněla, že nejsem součástí Jordanovo firmy, ale gauče v obýváku. (Ale tak ještě je čas, že?) Škoda, že už je od začátku jasný, jak to skončí. Ale už to vypadalo tak nadějně a pak ho ten zmrd prostě prásknul? Přísahám, že jsem měla pocit, jakoby mě nejlepší kámoš právě shodil ze skály.. Nedivte se, do tohohle filmu se člověk fakt vžije, jen se koukněte sami a přesvědčte se, nebudete litovat. Ale teda nedoporučuju koukat s rodinou, co hůř s rodičema, pokud tam ještě prudíte. Rodinnej film tady totiž opravdu nenajdete. Ale jestli hledáte pořádnou jízdu, je to právě pro vás! Hodnocení: Nevíte někdo, kde seženu ludy?/10 ()

Borrtex

Krutý, a chladnokrevný nářez, který nám bez ohledu na tvrdost vpaluje před oči bezlítostné a velmi tvrdé scénky. Jakýsi druh patosu, který se řadí (nikoliv mezi ten trapný a nudný odpad) ale mezi "odpad", který v mnoha momentech zaujal, a rozesmál především svou stupiditou (Leonardo Dicaprio se 5 minut snaží dostat ke svému vozidlu). Leonardo všem dokázal, že umí hrát i v komediích (a ne jen v napínavých akčních snímcích jako byl například Počátek). Jeden z mnoha filmů, který ve mě předčil má očekávání, ale také jeden z mála filmů, který ve mě vyvolal ten správný pocit při odchodu z kina, ten pocit - to bylo něco, na co dlouho nezapomenu. Ta krutost Martina Scorsese, který se ničeho nebojí, a bez ohledu na to, jestli se to hodí, nebo nehodí to prostě vrazí na plátno... Celý film jsem měl dojem - co to má jako být? Ale přitom jsem se nechápavě usmíval, a snažil se pochopit právě to, co to je - tedy nic. A to je to, co to dělá takovým skvělým filmem, scénky nedávají logiku, jsou přehnané, a určené k tomu, aby se na ně divák podíval, zasmál, a šel dál. Špičková komedie, která rozhodně všechny ve své kategorii přebývá. 100% Viděno v kině 2x ()

6thSun

Nečekaně vtipné a vzhledem k délce i nečekaně rychle plynoucí a nenudící. Jen tam chybí pocit z Casina a Mafiánů, kdy byla každou chvíli na spadnutí psychopatická akce některého ze zúčastněných. Pocit, že takovým maníkům bysme rozhodně nechtěli vstoupit do cesty, o to příjemněji si ale hovíme při sledování v bezpečí domova. Zkrátka, chybí tam někdo jako Joe Pesci, to je kurva celý! 85% ()

Gwaihir

Velice pozoruhodný počin, kterému se čistě technicky zřejmě nedá nic vytknout, protože to zkrátka a dobře po celé dlouhé tři hodiny šlape jako švýcarské hodinky se všemi svými bezchybnými kolečky, která do sebe bezvadně zapadají a vytváří svým pohybem neuvěřitelně živelnou a zábavnou jízdu oplývající mořem slov bez hlubšího obsahu, v níž hlavní role hraje trio sex, drogy a prachy. Téměř všechno, co je na plátně vidět, je neskutečně propracované a většinou také dotažené prakticky až do parodující podoby, která sice není oslavou bezuzdného materializmu, ale zároveň přiznává oběživu jeho určující postavení v současné společnosti a poukazuje do jisté míry také na naprostý úpadek morálky, jehož je častou příčinou, pokud člověk podlehne jeho fascinujícímu kouzlu a stane se členem jakési výstřední sekty. Z druhé strany je však tato mozaika sestavená z eskapád života jednoho výjimečného podvodníka přeci jen o něco povrchnější než jsem čekal a chybí mi v ní nějaké větší vystřízlivění a reflexe, což je ale nejspíše dáno faktem, že autor její předlohy, onen vůdce smečky makléřů, sám k žádné větší očistě ještě nedospěl. 90 % (Filmový víkend ČSFD 2014) ()

PROROK14

Čo na to povedať, postava Jordana Belforta mi sympatická nebola, film bol však záživný a nenudil. Najviac sa mi asi páčila scéna v reštaurácii s McConaugheym. Ten zvyšok zbehol ani neviem ako. V pamäti mi utkvelo zdemolované biele Lamborghini, tucty nahých žien, fetujúci DiCaprio a slabučký rozsudok. 7/10 ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení