Paranormal Activity 3

• USA Paranormal Activity 3 (více)

I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete. (Bontonfilm)

korbitch22

Nejprofesionálnější a nejdiváčtější díl z celé série.Po druhém díle a stížnostech si tvůrci jasně uvědomili, že to chce radikální změnu a tak dvojice režisérů moc nedbala na diváky s kardiostimulátorem.Herecké obsazení je výborné, sympatické a herecky přesvědčivé.Lekačky prakticky začínají hned po pár minutách a až do konce se nezastaví, v kině sem byl zapadlej do křesla, byl sem úplně bledej a zesranej.Jedna holka šla dokonce po filmu do kolen a v předsálí jí někdo musel polejvat vodou, tohle dělá prostě Paranormal s lidmi, kteří něco vědí o duchařině a na všechny hatery týhle série se já můžu jenom usmívat, jelikož nevědomost a omezenost je prostě sladká, tudíž ty ubožáky vlastně chápu.Když na konci vše vygradovalo v tempu takovém, že už půlka sálu ani nemohla dejchat, byl sem spíš lehce zklamaný, na druhou stránku nám ale bylo témeř všechno vysvětlený, sice né tak úplně jak sem čekal, ale pro změnu zase docela jako krutě nečekaně.Není to příběhove tak napínavé jako první díl, který mám pořád nejradši, ale jako kulervoucí atmosférák to funguje dokonale a je prostě úžasné, jak z 5 miliónového rozpočtu vytřískáte 200.Tomu se řiká zabespečit se na důchod.Když jsem se dozvěděl, že 4tý díl točí ti samí lidé, těšil jsem se do kina, bohužel jsem kino vynechal a teď, pár měsíců po premiéře jsem spíš na vážkách, jelikož rezence jsou k 4tému dílu nemilosrdé i od zajetých fans.Tenhle díl je ale bez pochyb hodně platným hororovým zářezem, který nám ukázal vznik zla, které nás bude dle výdělků "strašit" ještě hodně dlouho.80%. ()

heyda

Být tohle Paranormal aktivity 1, troufám si tvrdit, že by se pořádně otřásly základy hororového filmového světa a velmi pravděpodobně by se o ničem jiném dlouhou dobu nemluvilo. Avšak tato série má trochu jinou tendenci než třeba SAW. Jednička moc lidí nenadchla včetně mě, dvojku sem neviděl, ale dle hodnocení to byl ještě větší průser, takže trojka mohla být posledním hřebíčkem do rakve této série, jenže on se stal úplný opak. Režiséři natočili něco, co si rozhodně zaslouží pozornost a nepochybně i vyšší hodnocení. Myslím, že PA3 docení především skuteční hororoví fajnšmekři, kteří už mají nějakou tu řádku hororů za sebou a můžou vše porovnávat. A to jsem i já. A já doporučuju jediný: nekoukejte na trapnou jedničku a dvojku, začněte rovnou od tohoto dílu a těšte se na čtyřku, protože režiséři ví, co chtějí a to se mi zatraceně líbí. NO BLOOD BUT A LOT OF FEAR 75% ()

mcb

Překvapivě slabota. Třetí Paranormální Aktivita je sice nejkreativněji uchopená, ale z toho vyplývá, že veškerá autenticita jde stranou - což je hlavní devízou této "série". Jednička byla šokující zachycení atmosféry strachu a neznáma, dvojka už byla jen nesmyslné béčko, navíc sprostě kopírující strukturu svého předchůdce, a trojka, ta je jejich kombinací. Směska atmosferických scén (především bloudění chodbami na jeden záběr) a brutálně béčkových kořenů plných roubování schémat na okultní a satanskou zápletku, už zkrátka nedrží pohromadě, i když je to potřetí to stejné. Nejhorší ale je, že po prvním díle už prostě nemá série šanci přijít s něčím novým, tudíž ani nedokáže zaujmout či postrašit. Koho i teď vystraší bouchající dveře, houpající se lustr nebo dvouminutové ticho následované hlasitým zvukem (jediné, co se dá opravdu ocenit, je rozvinutá mytologie, která do sebe překvapivě zapadá)? Stále stejný repetitivní mód a neustálý přísun lekaček snad už dokáže potěšit jen lidi, kteří si nechtějí lámat hlavu s obsahem filmu, ale prostě si jen jít užít svou hodinku a půl hrůzy. Objektivní kvality téměř žádné, ale co do zážitku jistě působivé. O čemž svědčí hlavně obdivuhodné tržby i komerční úspěch podobných "found-footage" filmů (Ďábel v těle, Poslední vymítání ďábla), tak proč tento trend nevyždímat až do poslední kapky? Producenti narazili na zlatou žílu... ()

rollman1

Tak od dalšího dílu hororové série paranormal activit sem moc nečekal a udělal sem dobře. Atmosféra už sice není taková jaká byla v prvním díle ale nějaká tu je a to je hlavní , další co mě potěšilo byly lekačky , je jich hodně a jsou velmi dobré. Postavy hrajou docela autenticky a děj má pěkný spád . Jediné co mě zkamalo byl konec , ale počítam s tím , že jestli bude čtyřka což už vím že bude tak se to tam dorovná. ( příběhová line) . Nebylo by špatné kdyby se pokračovalo od konce druhého dílu , je ještě tolik otázek , které čekají na dpovědi. ()

Flego

Bezpochyby najlepší z celej trilógie, hoci ma opäť iritovala nelogickosť chovania postáv ( jednoducho si to svetlo v dome nezapália... ). Mohol to byť dobrý stredometrážny film, to by sa však v kinách nevynímalo. Aby som len nekritizoval, v strede filmu je dosť dlhá scéna, kedy sa kamera natáča raz doprava, raz doľava a vtedy sa dalo napätie krájať. ()

Roman.Ticka

Tak nevím, či horory už taky nejsou co bejvaly, mám v tom mezery, ale upadá to nějak. Bejvák to byl obstojný, až na oblíbené americké open space pokoje - pro děcka riziko pádů ze schodů, pro rodiče nahrážka antikoncepce. Ještě pár chyb by se na tom kvartýru našlo plus sem tam zemětřesení není taky žádná sláva. No a to je tak vše. Vlastně se neustále natáčelo v baráku, asi v rámci propagace pořadů Bydlení je hra, Prostřeno! nebo Jak se staví sen (bourá). V roce 1988 se tomu říkalo kamerování, dnes se to nazývá Stalking. Výraz pochází z Ameriky 90. let 20. století. Že by pouhá náhoda?! To zas byl neskutečný propadák, čeče... ;-) ()

Pítrs85

Paranormal Activity potřetí a rozhodně lépe než v předcházející části. Jeden by řekl, že v tomto žánru už se nedá přijít s něčím novým a bouchající dveře či houpající lustr už asi nikoho moc nevyděsí avšak tvůrci trojky přišli s něčím opravdu nečekaným- a to s příběhem! Ó ano, PA3 má docela zajímavý děj :) Navíc zasazení do osmdesátých let jsou další plusové body. Milé je i navrácení do menších prostor, které onomu found-footage (skvělý nápad s větrákem) zkrátka sluší víc než rozlehlé prostory z dvojky. Tento druh hororu funguje hlavně na efektních lekačkách a těch se tu dočkáme vážně přehršel. Skutečně docela velké (a milé) překvapení, jenž mě navnadilo na díl čtvrtý :) ()

Kailo

Kdyby scény, co byly v traileru, narvali do filmu - I would crapped my pants off. Takhle jsem si lekačky užil, nicméně strojený koncept filmu zůstává stejný - graduje, graduje, graduje, BOOM, konec, otázky na jazyku a jedno velké "What the...". Nezapřu, že se jedná o nejlepší díl (prozatímní) trilogie. Má to jakousi hlavu a patu, až na fakt rodinné nutkavé obsese natáčet vše, co se "točí". Každopádně, Oren Peli si může založit filmovou školu, do které by se nemuselo bát chodit nejedno režisérské eso. Protože za pár dolarů (rozpočet jednoho dílu se pohybuje kolem 5 milionů $) vydělat 200 melounů. Noooo, já se klaním, Peli, vyrobil sis zlatý důl. 65% [HD] ()

SOLOM.

Již v komentářích na předchozí dva díly (a jeden asijský bonus) jsem se zmínil, že zřejmě nikdy nebudu velkým příznivcem této „nervy drásající nudné“ série a bohužel ani po tomto dílu jsem svůj názor příliš nezměnil. Doteď nedokážu pochopit, co na tomhle tolik lidí vidí a jak mohli tvůrci všech dílů vydělat tak nehorázné prachy na něčem takovém. Found footage filmy však v posledních letech zaznamenali (ač je to k nevíře) opravdu značné úspěchy – tedy alespoň několik z nich určitě a Paranormal Activity patří mezi ně. Já však tento „BOOM“ rozhodně nesdílím a po zhlédnutí předchozích třech filmů (dvou amerických a jednoho japonského), jsem si prostě musel dát od této série oddych, abych načerpal potřebnou dávku trpělivosti na ty další… Přiznám se bez mučení, že tento prequel však ve mně do jisté míry alespoň malý dojem skutečně zanechal. Již v předchozí části jsme se dočkali odpovědí na několik otazníků, kterými je tento příběh doslova přehlcen a tak jsem byl zvědavý, jak se ZLO terorizující obě sestry zrodilo. Sice bych uvítal obsáhlejší informace, ale dokázal jsem se spokojit i s jistým „přitvrzením“, které nám tento díl nabídl. Rozhodně sice nejde o žádné „hororové TERNO“ při kterém bych se schovával pod peřinu, ale zas na druhou stranu jsem se tentokrát ani moc nenudil. Pomalé stupňování agrese nadpřirozených sil v domě sebou konečně přineslo i mírný závan zajímavé atmosféry, kterou oba předchozí díly víceméně postrádali (dočkal jsem se u nich jen několika záchvěvů a to bylo sakra málo). Ovšem i zde jsem byl nucen překousnout několik (ne)logických kiksů, které si pro nás scénárista a oba režiséři tentokrát připravili. Co se hereckých výkonů týká, tak tady jsem byl docela mile překvapen a to zvláště co se představitelek těch dvou malých holek týče. Obě předvedly na svůj věk slušnou práci a ani dospělí jedinci mi nějak výrazně nevadili. Jen ten konec mohl ještě více vygradovat a byl bych (je to pro mne opravdu těžko vyslovitelné…) spokojen. 50% ()

eraserhead666

A, tak s trojkou začínám mít trochu problém. A to hned z několika stran. Kdyby to byl samostatný film a ne prequel k již dvěma filmům, které odvyprávěly nějaký děj a nahodily jakési status quo, které by měl i tento nějak dodržet, byl by to docela slušný snímek, který by mohl vyvolat docela slušný humbuk. Nebo možná, kdbyych před ním ty první dva díly neviděl. Škodí mu totiž snaha být lepší, šokovější a "strašidelnější" než předcházející dva, v podstatně komornější, přesto (nebo právě proto) působivější díly. Ta snaha o akčnější, častější a obecně řečeno "větší" scény je nutně krokem zpět. Často jsem se nemohl zbavit dojmu, že dochází k vykrádání Poltergeista, malé dítě rozmlouvající z duchem tak tak strašně trapný, odpuzující a nefunčkní kýč, až se mi chtělo smát, stejně tak při scéně s taháním za vlasy, jsem se jen tak tak ubránil vyprsknutí smíchy. Podobně při vyvolávání bloody Mary. Je tu toho moc, je to okaté a jde z toho vidět ta snaha překonat, být lepší, než předcházející. Hodně se mi nelíbll závěr filmu, rozuzlení, pointa, která mi dvakrát moc nešla dohromady s tím, co se řeklo, odehrálo, nakouslo v předcházejících dílech. I když tomu tam nemusí být, pokud si k tomu domyslíme nějaký mezistupeň (a nebo se to všechno odehrálo až později). Každopádně se mi ten závěr nelíbil. Nic to však nemění na faktu, že některé nápady a scény byly hodně dobré a působivé. Líbil se mi nápad s pohybující se kamerou a schopnost vytřískat z toho poměrně více, než by se zdálo. Scéna s prostěradlem byla opravdu strašidelná. Jde to dolů, ale drží se to zuby nehty. Obávám se čtyřky. 2,5* ()

ARI50

Tak jsem se konečně dočkal dostal jsem přesně svoji dávku strachu a napětí přes nechápající konec sem jsi tenhle 3 díl hodně vychutnal a jsem spokojeny jen velmi trošičku zklamaný ale to je detail. Prostě 3 byla co se tyče strachu atd. velmi kvalitní cela tahle série je vynikající. ()

Beastmaster4

Po nešťastné dvojce na nás znovu útočí paranormální aktivita. Jednička byla pro mě noční můrou (v tom dobrém slova smyslu - pro film :-D), dvojka slítla na dno a zůstal jen podiv nad tím, jak dobrej nápad mohl někdo takhle zazdít. Trojka je ze začátku úplně stejná. Vůbec jsem se nebál, necítil napětí...když už nějakej ten lekavej moment přišel, byl čekanej a bez hávu strachu....lepší chvíle přišly se scénou s prostěradlem, kde plynulý pohyb kamery ještě umocnil to, co se odehrálo :-)...následovaly laciné chvíle, jako rychlé strhávání peřin, rozhovory holčiček s čímsi a podobný, spíš kýčovitý scény. Skupinou bab, který provádějí diabolský rituály to filmaři už dohnali trošku jinam. Pak zase přišla dobrá scéna se záběrem na ženu nad schody. Konec byl pak slušně ujetej. A pocit několik minut po konci filmu? O tom myslím tahle série je...tak do ledničky pro pití jsem si v půl jedný ráno raději nešel a než šla přítelkyně na WC, musel jsem jít napřed rozsvítit :-D...Nakonec tedy dávám a po třech dnech přemítání v hlavě postupně navyšuji z jedné, přes dvě, až na tři hvězdy. Doznívání strachu a mrazení v zádech je měřítkem účinku a tím i kvality těchto filmů....Rád bych aby se případný čtvrtý díl vrátil k atmosféře prvního, radši ale ať se vůbec netočí, už bych se rád v klidu vyspal a po každém probuzení nehledal v místnosti nějaký stín :-). ()

matestlust

Někde jsem četl, že při poslední dvacetiminutovce třetího dílu zemřelo několik lidí na zástavu srdce..Hehe, teď už alespoň vím, že to byla další bulvární píčovina. Trojka je jen omletí toho samého dokola, nic nového, nic jiného, přesto pár lekaček pěkně zafunguje...Takhle přesně jsem to čekal a proto jsem vlastně vcelku spokojený. 3* ()

MáŠa

Dejme tomu, že až před konec celkem zajímavé. Sice ničím objevný scénář, ale sem tam byl člověk napjat a zvědav, co se kde změní a tak. Ale ten konec je prostě odfláklý. Žádné vysvětlení, prostě staň se. Pro scénáristy jednoduché, ale jako divák smutný smajlík. ()

JASON_X

Hmmm... tak kolem téhle série že prý se vytvořil jakýsi pseudokult... jestli ho spíš náhodou nevytvořil někdo trochu uměle. Řekněte o něčem, že je to kultovní a houfně se na to pohrnou mentálně nezralí jedinci bez vlastního názoru, aby pak dále šířili zvěsti o tom, jak kultovní to bylo a snažili se to všemožně dokazovat a vysvětlovat. Protože když jim někdo řekl, že je to kultovní, tak to přece musí být aspoň trochu pravda, že jo. A banda chytrých manipulantů si na tom namastí kapsy a všichni budou spokojeni. Já tvrdím, že to byla nudná sračka o ničem, tedy o ničem jiném, než co jsme už viděli v předcházejících dvou dílech. To tohle opravdu někomu stačí k naplňujícímu diváckému zážitku?? A to mám prosím rád pomalé a neadrenalinové filmy. Jedna hvězda za posledních pár minut (pozor spoiler) se satanistickou tchýní - jak se mi najednou zastesklo po těch "normálně" natočených oddechových béčkových horrorech s podobnými stupidními zápletkami... ()

Morholt odpad!

Tak potřetí a naposledy. Jestliže jsem doufal, že po strašný jedničce a lepší dvojce bude následovat dobrá trojka, šeredně jsem se přepočítal. V životě by mě nenapadlo, že lidi budou chodit do kina čumět na chrápající Amíky a povlávající prostěradlo, ale marná sláva, asi jsme přežraný. Po tomhle extraktu vší debility už jen čekam na to, až do kin vtrhne autentickej film o tom, jak někdo sere a čte si při tom v prvnim díle noviny, v druhym časák a v třetim se u knížky i utře. Úspěch zaručenej. ()

Handle

O chlup lepší než dvojka, ale v podstatě bych to shrnul tak, že je to pořád stejná "krávovina, kde se však několikrát leknete jak prase"... :) Není co dodat. Prostě stále to samé dokola, ale na druhou stranu je to opravdu výborná lekačka. Někdy tak trochu komedie. A hlavně fakt dost chytrý marketingový tah - teenageři jsou z toho vyplácaní a píšou o tom, jak se mohli ze*rat v kině strachy, vydělá to majlant, takže proč toho nevyužít? Krom toho - jít na to s kámošema do kina je náhodou docela sranda... // PS. Ty puberťácký hovada, který se v kině smějou každý blbosti jsou ale fakt na ránu. ()

BoPo

Prvý film mi z nejakého dôvodu sadol a bavil ma. Dvojka bola vlastne to isté, ale slúžila aspoň ako doplnenie pôvodného príbehu. No a teraz tu máme trojku. Návrat na úplný začiatok. Nazvime to temnou minulosťou. Niečo, na čo všetci zabudli. Buď chceli, alebo ... ()

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

04.01.2012

...je Paramount Pictures. Včera jsme tu s Rogerem Ebertem sténali nad dramatickým úbytkem diváků v kinech. To samozřejmě neznamená, že by se tok peněz v Hollywoodu zastavil. Nejlepším hráčem loňska… (více)