Born to Race

Rýchly a zbesilý

Akční / Drama

USA, 2011, 99 min

• Darckol

Predstavme si Rýchlo a zbesilo - príbeh je zhruba na jedno kopyto, no v sprievode nesympatických hercov. A dopravná škola, na ktorej študujú žiaci, čo si môžu dovoliť autá, pred ktorými by si aj pán Gašparovič začal neveriacky utierať okuliare? Prečo nieeeee... A súťaž, kde si vysoká škola vyberie najbohatšieho frajerika? Nepripadá vám to pritiahnuté za vlasy? Mne nie, veď sú to Američania a Amerika :) 2,0/10(20.6.2011)

• cobraSK

No jasné, TV JOJ sa zasa raz predviedla. Uviedla túto televíznu sračku s bombastickým názvom /ten, kto prekladal názov z Angličtiny bol v tomto jazyku nulový/ v prime time. Vyzerá to tak, ako keď niekto chce vytriasť z kultu Fast and Furious čo, to ešte dá, ale výsledok sa dá opísať len ako trápnosť!(19.6.2011)

Takže čím začít, myšlenek se člověku honí hlavou spousta. Začátek je jak vykradení filmu Rychle a Zběsile 2 a 3: Tokijská jízda. Zápora, který ma za přítelkyni budoucí drahou polovičku hlavního hrdiny. Hlavní hrdina (který je mimochodem dost nesympatický, možná až ke konci si člověk zvykne a navíc má po ruce chytrého cizokrajného kamráda, který je machr na tehcniku) se nechá vyprovokovat, vyhraje závod, rázem do zruší díky policajtům (půjčené auto). Dohady s matkou, odeslání za otcem, kterého x let neviděl. Náhoda, náhoda a ještě jednou náhoda. Pak se začně děj rozjíždět a ve finále člověk zjistí, že to celé je jenom o poměřování ega mezi mladými kluky, jejich kamarády a rodiči. Nebudu to dál rozebírat, kde všude jsou chyby - ať už v některých dialozích nebo v tom, co se děje na obrazovce (jít pootevřít pootevřenou kapotu je geniální). ALE, na druhou stranu film je dobře koukatelný, nenudí a navíc je tám daleko víc honiček než za poslední 4 díly série Rychle a Zběsile dohromady. Krásné 3 hvězdičky.(24.7.2017)

• corpsy

Celé to vyznie tak, ako keby sa arogantný milionársky zbohatlík rozhodol namiesto toho, aby si radšej pozrel v jeden večer BEVERLY HILLS 902 10 spolu s RÝCHLO A ZBESILO, tak si to celé natočil sám. Teda ako sračka. A ešte ku tomu jeden z najkreatívnejších prekladov v histórii slovenskej distribúcie a dramaturgie. Hovädá.(19.6.2011)

Najprv som si myslel že to je nejaká trápna kopírka Rýchlo a zbesilo ale mýlil som sa, z rýchlo a zbesilo to má len hlášku: Takmer som ťa mal. Tento film má skvelý príeh o vzťahu k otcovi, sympatických hercov a v neposlednom rade aj auta. Bližšie hodnotenie vidím na niečo medzi 3 a 4. Rád by som videl aj pokračovanie Born to Race: Fast Track(21.2.2014)

• - Hlavný hrdina jazdí na Subaru STi, Kendell na Ford Mustang GT 2011. (Johnny.ARN)

• - Scenár k filmu Born to Race bol napísaný už v roku 2002, vtedy však pod názvom Racer High. (beso74)