Grave Encounters

všechny plakáty

ledzepfan

Perfektní 2/3 nakonec trošku shozené třetinou poslední, která je poněkud zdlouhavější a plná debilních digibubáků. ()

maddy

Tie „found footage“ filmy, ktoré sa hromadne rozmnožili cca. 3 roky dozadu na základe úspechu prvej Paranormálnej aktivity (ktorá už sama o sebe neobsahovala štipku originality), stále zásobujú kiná a požičovne, aj napriek tomu, že začali byť nudné asi 2 mesiace po nástupe tohto trendu. Najznepokojúcejší fakt je asi len ten, že rok čo rok sa ich počet zvyšuje. Grave Encounters je ďalší prírastok do tejto série (roztrasený, zelený, sivý, čierny a neviem aký obraz). Prvá hodina je takmer utrpenie, pretože sa v nej absolútne nič zaujímavé nedeje. Chodby opustenej nemocnice nie sú tak pútavé, aby udržali napätie dlhšie ako 15 minút (narozdiel od tunelov v..... The Tunnel ;), atmosféru po väčšinu času zhadzuje situovanie hororu do „reality show“, kde sa postavy chovajú preafektovane a zo všetkého na okolo majú prevažne len zábavu. Bavilo ma na to ako tak pozerať prvú pol hodinu, potom som čakal ako u väčšiny týchto „pseudo-dokumentov“, kedy sa to konečne rozbehne. Posledná pol hodina síce vykazuje značné zlepšenie(!) a oceňujem hlavne fakt, že je to jeden z mála found-footage hororov, ktorý sa nebojí v detailných záberoch ukázať vzhľad duchov (vyzerajú naozaj vynikajúco), dokonca je tam aj pár skvelých scén (vaňa, duch na strope, žena v rohu známa z traileru) a asi jedna vynikajúca lakačka. Na druhej strane však najväčšie klišé strieda druhé najväčšie klišé a celý ten vstup postáv do alternatívneho/paranormálneho sveta pôsobí skôr úsmevne, hlavne v spojitosti s tým ako vážne sa film zrazu v tejto časti berie. Záver samozrejme predvídateľný, ale pri podobnom druhu hororov v tomto smere nečakám zázraky. Čistý priemer a CELKOVO: 2,5* ()

Korbitch

Na tenhle filmek sem se hodně těšil. Možná až moc. Za prvé: Lance Preston byl totální dežot, ikdyž ke konci si urval určitý sympatie. Nevzdal to a bojoval až do konce a překvapivě to byl on, kdo vedl celý tým i v pěkně hustejch situacích. To jsem nečekal. Spíš jsem čekal, že se sesype jak Britney, když ji zamítnou recept na Kodein. Za druhý....efekty. Boha jeho, tohle udělám i doma ve photoshopu http://www.google.cz/imgres?q=horror+girl+gifs&hl=cs&gbv=2&biw=1111&bih=544&tbm=isch&tbnid=Qf8tPLsokb1HVM:&imgrefurl=http://www.gifsoup.com/view/232198/horror-girl.html&docid=U2uckkr-1y5TKM&w=320&h=214&ei=09N3TpnWLcnb4QSDksSZDA&zoom=1&iact=rc&dur=850&page=1&tbnh=168&tbnw=213&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:1,s:0&tx=92&ty=84 Na to navážu třetí věc: Tyhle zkřivený držky.....význam toho bych chápal u pacientů oné kliniky, jako že prožili život v agónii a tudíž jim to mohlo poznamenat tvář....proč ale to samé měly určité postavy v závěru filmu?? Pochybuju, že prožily život v agónii. Prostě tři shurikeny ani o chlup víc či míň. ()

TomX2

Grave Encounters je ďalším z rád úspešných found footage hororov. Ja tento žáner žiaľ nemám rád a ani teraz som mu neprišiel na chuť. Tento film je ďalší z tých nudných hororov postrádajúcich logiku, normálny a originálny scenár či dobre herecké obsadenie. No aspoň sa tam miestami vyskytne atmosféra. ()

ivishka

Obsahuje SPOILERy. Parta lidí si ze srandy vezmou kamery, přístroje a fotoaparáty a do zdánlivě pouze "opuštěného" domu zamíří s poznámkami, které by se rozhodně žádné entitě nezamlouvaly. Ani jeden z nich tak úplně nechápe, že si zahrávají s něčím horším, než je jen nějaký poltergeist. Dříve než bych řekla švec mě film začal nudit. Vše se odehrává jakýmsi prostřednictvím "dokumentu" či "reality show" avšak "realita" je poté jiná. Vzhledem k tomu, že všichni v tom domě poté nějakým způsobem zemřeli, tak nechápu jak se vůbec záběry dostaly na veřejnost (myslím v tom hororu). Škoda toho, že všeliké lekací scény a nechutné xichty se jaksi odehrávaly až úplně ke konci, ale v průběhu toho zkoumání domu neměl snímek co nabídnout. Hodilo by se to celé spíše jako námět nějaké hororové počítačové hry - když už se teda chcete trošičku bát. ()

SarumanKo

Nádejne sa rozbiehajúci horor, ktorý sleduje kopu filmárov, ktorí celú vec okolo paranormálnych javov berú, jemnejšie povedané, s veľkým nadhľadom a nedôverou, a to je veľmi sympatické. Škoda, že čím zreteľnejšie sa o existencii desivých vecí v sanatóriu presviedčajú, tým atmosféra Grave Encounters upadá. Miestami je to síce ultradesivé, ale aj to skôr pramení z očakávaní, čo sa vynorí spoza rohu, a keď už raz za čas dôjde na ľakačku, je predvídateľná až hrôza. To nočné videnie tomu občas tiež pridá za lopatu, hoci ho mohli využiť aj kreatívnejšie. V kocke sú Grave Encounters veľmi priemerným hororom s hrubo nevyužitým potenciálom, akých za posledné roky vznikla kopa. (5/10) ()

kaylin

„Grave Encounters“ jsou v současnosti v podstatě standardem found footage/reality show žánru. To nic nemění na tom, že ani tak to není žádný zázrak. ()

stration

Za poslední dobu rozhodně nejlepší přírůstek do již nyní početné rodinky filmů tohoto typu. Byly chvíle, kdy jsem se fakt necítil dobře. ()

CageDepp

Čekal jsem, že to bude nuda a při filmu usnu. A nenudil jsem se ani minutu. Hlavně tedka je půlnoc to jsem zvědav, jak usnu, když vstávám do práce. Takový napětí po celý film už ani nevim, kdy jsem zažil. Filmy od kterých se nic nečeká tak dokážou totálně překvapit. Tomuhle se říká horor. ()

SonG

Nebýt první půlky, která byla až neuvěřitelně trapná, by Grave Encounters překonalo i Blair Witch Project. Fans of Paranormal Activity, go fuck yourself!!! ()

kagemush

Třeba moje noční můry taky postrádají TU uměleckou úrověň a logiky je v nich tolik,že by se vešla za utržený nehet,ale že občas vyděsí to teda jó,-tak jako tohle. ()

berusche

Zpočátku se tam vlastně neděje nic, pak se tam děje to, co byste čekali. Myslím, že už by se tvůrci měli poučit, že jednou to stačilo, a pokud to nevyšlo pak ještě několikrát, stává se z filmů natočených rádoby autenticky naprostá snůška všeho již viděného. Opět mě to nutí se ptát, kdo našel ty záznamy a poslal je do studia, to je ale blbá otázka, co? Asi duchové. Další nesmysl tady spatřuji v tom, že jako častý divák duchařin sice nemusím vždy hledat důvod nepohodlnosti pro hlavní hrdiny ze strany duchů, leč smysl scénáře pak může uniknout. Kromě dvou lekavých scén, které opravdu čekáte, se nedočkáte ničeho jiného, než opětovné snahy vytřískat z ohraného děs a běs. Pokud holdujete blázincům, tohle byl skutečný horor, pokud holdujete kamerám v hlavní roli, tohle dávalo alespoň smysl. ()

Caminzind

Sice tohle nemá cenu moc komentovat, ale budiž: Horror? Ani v nejmenším, vždyť to nebylo ani na minutu scary (což oproti hrůze považuji výhradně za konzumní emoci), kterýkoliv regionální nebo pouťový Dům hrůzy tento film strčí do kapsy. Klidně bych si ho pustil někde na samotě, na statku, na půdě nebo ve sklepě, je mi to šumák. Koukal jsem na to v noci a jediné emoce, co jsem postřehl, byly antipatie jak ke členům Grave Encounters, tak k jejich tvůrcům, kteří jen plagují starší kousky. "Já jsem ještě nic takovéto nedělal. Mám to říkat tobě nebo na kameru?" ... "Slyšel jsi nějaké divné zvuky, nebo viděl jsi dokonce nějaké duchy?" ... "Duchu, jsi-li zde, dej znamení." A takhle furt dokola. Co mě unavuje asi nejvíc, je to obehrané klišé, kdy pár odvážlivců a arogantních jakože skeptiků vyrazí na průzkum strašidelných míst, kde pak mají ze všeho nejprve pubertální prču, ale jakmile kdesi zaskřípou dveře, už pouštějí do gatěk. Moc nerozumím jejich pohnutkám. NUDA. Tohle není film pro zkušeného horrorového diváka. Prakticky totéž co naposledy THE TUNNEL. 38% (Dodatek: Jsem se zase jednou nachytal. Celý film těžce na háku, ale jakmile mi z ničeho nic zaskřípala skříň, tak ve mně fakt pěkně hrklo. - No nejsem já kokot? Tak za tuhle fajn lekačku jednu kačku.) ()

Martin741

To bola zase konina. Nasrana militantna ektoplazma sa rozhodla strasit .... ne, ne. Takze od zaciatku. Partia ludi beha v tme, jaci, huka a ziape bez myslu a bez logiky. Nuda xmrti. Potom sa zjavila nasrana militantna ektoplazma , ale tiez asi len preto, lebo sama bola zvedava, co to za partia debilov a vymletej luzy ju skusila vyrusit! No nic, takze zas ako vzdy : bat sa nebolo coho, rezia je otrasna, herecke vykony mizerne alebo ziadne ......dalsia vyplachova ducharina tak za 5 % ()

honajz2

Ach jo... To bylo zase něco... Víte, někdy si ze srandy přečtu na internetu creepypastu, to je jakési označení pro strašidelný příběh. A moje oblíbené podskupina toho všeho jsou ztracené epizody (které jsou mimochoem často na jedno brdo) a tak jsem byl rád, že tohle je vlastně celý ten film je ztracená epizoda jednoho neexistujícího seriálu. No a... bylo to klasické found footage, které mimochodem bylo docela nudné a lekačky byly jak z Paranormal Activity (padající lampa, třískající dveře, jenom tam někde nespadla pánvička) a ty vyděsí akorát tak destiletou holku, která si myslí, jak je tohle všechno skutečné. Konec divný a obsahoval jednu obrovskou nelogičnost. Hvězdička za tu původní myšlenku, o které se zmiňuji výše. ()

zdenotvor

Obrovské sklamanie. Dlho som sa nevedel k tomuto filmu odhodlať a ľutujem že som sa k tomu vôbec dostal. Partia uhučaných dementov zavretá v baráku kde sa dokopy nič nedeje... Ešte aj tie 3 momenty so "strašidlami" stáli za ... ()

bourec

Zase jedna totálně obtěžující kravina.Partička pitomců dělá dokument,zavře se okno,dveře a pak začnou jančit,ta buchta se zalyká,a chvílema zní ,jak když sere na hajzlu.Neptám se ,proč znovu a znovu nějaký hovado točí pořád to samý,protože stejně bych se mohl ptát,proč na to znovu čumíme.Ale hovno je to řádný.20%. ()

Mefistofelle

Já si nemůžu pomoct, ale prostředí vybydlených nemocnic a blázinců mě prostě fascinuje a proto možná hodnotím nespravedlivě vysoko. Pravdou ale je, že atmosféra se povedla a byla jsem u toho příjemně napjatá. Divné zvuky, tmavé chodby a děsivé historky o tajemném blázinci, které si vyslechneme na začátku filmu, dělají zkrátka své. Výraznou výtku bych měla k některým scénám, které působily poněkud divně (ruce vyrůstající ze stěny) a chování postav ("Hele, tady se děje něco divnýho, rozdělíme se..."), ale s výsledkem jsem spokojená. Co se mi opravdu líbilo bylo, jak parodují všechny ty hloupé rádobyokultní televizní show pro blbečky :). Jo a jen tak mimochodem, hodně mi to připomínalo House on Haunted Hill. Jedna z posledních scén Grave Encountersje prakticky identická s jinou z tohoto filmu, takže pokud se vám Grave Encounters líbili, doporučuju zároveň i House on Haunted Hill. ()

Streeper

První půlka nic moc, ale druhá polovina skvělá. Chytlo mě to. Bála jsem se. Ve druhé polovině bylo to, co jsem od hororu očekávala a konec byla naprostá špička! ()