Velkolepé století

• Turecko Muhteşem Yüzyıl (více)
Turecko, (2011–2014), 255 h 35 min (Minutáž: 88–157 min)

Halit Ergenç, Nur Fettahoğlu, Selim Bayraktar, Selen Öztürk, Mehmet Günsür, Vahide Perçin, İlker Aksum, Meryem Uzerli, Cansu Dere, Yusuf Berkan Demirbag (více)

Série(4) / Epizody(139)

Turecký seriál o životě sultána Sulejmana a jeho panování v Osmanské říši. V příběhu se odrážejí turecké zvyky. Je založen na rekonstrukci života v paláci a harému. Vykresluje vztahy sultána k jeho lidu a k rodinným příslušníkům, především k jeho matce, obecně k ženám a otrokům.
Velkolepé století začíná. V roce 1520 mladý princ Sulejman přebírá vládu po svém zesnulém otci Selimovi. Je mu dvacet šest let, když se stává novým osmanským vládcem a u moci zůstane dlouhých čtyřicet šest let. Na svědomí má celou řadu reforem a v plánu velkou válku, která má Osmanskou říši proměnit ve světové impérium. Jeho život však vedle velkého snu o podrobení si světa ovládá krásná otrokyně Roxelana. Ta v touze po pomstě za smrt rodičů vstoupí do sultánova života a z řadové příslušnice harému se stane sultánovou nejoblíbenější milenkou a následně i manželkou. Vzájemná nenávist mezi ní a Sulejmanovou současnou ženou a matkou jeho syna vyústí v boj, který změní budoucnost Osmanské říše. (oficiální text distributora)

habertek odpad!

Zvedá se mi kufr jenom vidím neusále se dokola opakují a otravný ukázky na Barrandově nebo kde to vůbec dávají! ()

RigorMortis odpad!

Stačilo mi vidieť pár minút a verdikt bol jasný. Podobne ako Tisíc a jedna noc ani Sultán neurobil dieru do televízneho sveta a akurát potvrdil môj názor, že Narkóza zrejme považuje svojich divákov za stádo oviec, ktorým môže predhodiť hocičo a kľudne jej to zhltnú. ()

1david135 odpad!

Ďalšia marektingová pičovina ktorá sa snaží zarobiť na citoch druhých ako Vilo Rozboril,na takejto komerčnej kokotine si títo špinavci zarábaju prostredníctvom "Voyo" -_- a ďalších zahraničných online kanáloch ktoré stoja nemalé peniaze čiže ak ste bieberov fanúšik alebo nejaká vyptlaná piča ktorá sa výživa s marketingovích slz tak prosím .... -_- ()

Angel30

I já jsem už rozdala několik "odpadů", ale tenhle seriál si to opravdu nezaslouží. Když ho dávali v tv poprvé, řekla jsem si "to je ale kravina" a přepla jsem to na něco jiného. Podruhé jsem mu dala šanci ... a pak už jsem musela pokračovat dál a dál, každý díl je zakončen tak, abych se těšila co bude v dalším. Notná dávka napínavosti tomu tedy rozhodně nechybí. Musím obdivovat kostýmy a prostředí ve kterém se natáčelo. Také herecké výkony nejsou vůbec k zahození (především Meryem Uzerli, která prožívala vše velmi emotivně v podobě Hürrem Sultan a Halit Ergenç, který ztvárnil sultána Sulejmana velmi věrohodně). Proto nesouhlasím s výměnou Meryem Uzerli za jinou herečku, protože to už prostě není ono. Každopádně je mnoho horších seriálů, které mi přijdou jako ztráta času, tenhle alespoň dokáže nabídnout něco z historie, z které čerpal. ()

Havala odpad!

Katastrofální dojem z tohoto braku je asi daný jinou mentalitou turků. Nevím jestli ještě dabing nedal poslední hřebík do rakve ale některé dialogy jsou k popukání. Dramatická hudba graduje asi každých deset vteřin takže už ztrácí jakýkoli význam. ()

Mykhaluu odpad!

Osud tomu chtěl, že jsem viděl, byť jen po částech již poměrně dost dílů (tedy jsem kvalifikován s čistým svědomím k hodnocení). Jistou dobu jsem to považoval za neškodnou seriálovou záležitost z prostředí harému nehodnou hodnocení. Ovšem, když došlo na bitvu http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Moh%C3%A1%C4%8De a následné děkování dobyvatele půlky evropy jeho bohu, zjistil jsem, že nemohu jinak, než skoncovat s tím odpadem!!! Úplně ve mě vřela krev předků! Brrrr!!! "Hezké" bylo, jak se vyšlo vstříc domácím (myšleno zemi původu dílka) divákům, aby se nemuseli cítit rozpolcení případnou lítostí nad smrtí mladého chlapce http://cs.wikipedia.org/wiki/Ludv%C3%ADk_Jagellonsk%C3%BD hrál jej pro jistotu zralý padesátník. ()

Gardis

Jeden z mála seriálů, který je produkovaný jako Klasický seriál , tenhle jsem si oblíbil v rámci Vtipných scén, Dramatické hudby a povedených kostýmů. ••• 97% ••• Seriál je velmi povedený a líbí se mi, že díl od dílu je příběh čim dál zajímavější. ()

marek29 odpad!

Parodie a lehký odvárek telenovely Tisíc a jedna noc, nad kterou jsem se zde už rozplýval. Důrazně varuji před vymýváním mozku, které vám tento rádobyseriál zajisté způsobí. Už jen to, že mezi pravidelné sledující patří jistá emočně nestabilní Mársy z jisté Rudice a její starší dcerka Ivuška je značně rozrušivé. Chraňte před Stoletím vlastní děti a sami se taky nenechte zaslepit..! peace ()

Weezy22 odpad!

Žiaden dej, ktorý by ma upútal, dialógy nič moc. Možno majú této turecké príbehy v Turecku úspech, ale na mňa to nezabralo. ()

iamx_

z donucení jsem zhlédnul zhruba 5 dílů, zprvu jsem se místy musel držet, abych přítelkyni neposlal do ***, na co to koukáme, ale postupem času jsem si u říkal, že to není až tak "špatný" seriál. Postupem času ale zjišťuju, že je to vskutku kravina, na kterou se může koukat jen pár vyvolených. Jednu hvězdu dávám za ty krásné čepice. ()

deuxteri

Klasický turecký seriál. Shlédl jsem několik dílů tohoto otřesného "životopisného" filmu. Nemám slov. V každém díle je minimálně 5 minut bez jakéhokoli scénáře a když už někdo promluví, tak byste byli radši kdyby všichni jenom mlčeli. Ale našlo se i pár světlých chvilek, které připomínali historické události, proto 20%. ()

emma007

Keby si všetci, čo dali odpad a pritom videli viac menej než pätnásť minút z jedného dielu, vstúpili do svedomia. Ja viem, je to tureckejšie než turecký med, prvé časti sú naozaj stredovekou kópiou Tisíc a jednej noci, ale dej má slušný (aspoň v druhej sérii, prvú som nevidela, pretože som najprv tiež Sultána nemohla ani vidieť) a aspoň sa snaží obohatiť ho o historické fakty. Uznávam, že Halit Ergenc je dosť zlý, pretože jeho tvár dokáže zobraziť iba dve základné emócie -hnev, radosť a okrem nich už iba majestátnu ľahostajnosť. Ak už kvôli ničomu inému, jednu (a možno aj dve) hviezdičky si zaslúži za skvelú Meryem Uzerli, ktorá sa nesnaží za každú cenu vyzerať dobre a strúha naozaj strašidelné ksichty a takisto za herca, ktorý hrá pašu Ibrahima. A tie kostými sú nádherné... ()

DZOUKR

Zajímavý a krásně natočený seriál, a ikdyž se většina děje seriálu odehrává v harému, drží se seriál z velké části historických skutečností. Jo, a jen něco ke komentářům: kdybych viděla z každého druhého dílu 10, 15 minut tak bych asi neměla žádný oblíbený seriál. A jestli jsem tímto komentářem alespoň trochu naštvala ty, co dali odpad, tak jsem opravdu ráda, protože já byla taky naštvaná, když jsem zjistila jaké má můj oblíbený seriál hodnocení. ()

nemer odpad!

Vydržela jsem sledovat celé tři minuty! Ale už po 20 vteřinách mi bylo jasné, že toto je víc než odpad. Na podobné typy pořadů se budu schopná dívat až ve stádiu pokročilého Alzheimera nebo po lobotomii. Kdo toto sleduje, že si někdo může dovolit něco podobného točit a tv to dokonce vysílá? Dg. IQ papírových draků. U podobných hrůz by mělo nabíhat upozornění, že po sledování klesne IQ diváka o dalších 50 bodů. ()

peeteno78

Podle mě je to velice dobrý seriál a určitě si nezaslouží tak mizerné hodnocení. Myslím, že jsou zde stovky horších seriálů, které by si zasloužily hodnocení jako VS, ne-li horší. Na tomto seriálu mám rád úžasné kostýmy, napětí a mnohdy mi při některých scénách naskakuje husí kůže. Hodnotné je podle mě také to, že je příběh podle skutečné události. Vím, že mnoho věcí je domyšleno a upraveno v rámci děje, ale i tak má základ založený na skutečnosti. Rád sleduji některé scény a přemýšlím nad tím, jak dané situace řešíme v dnešní době. Uznávám, že mnohdy jsou zde zdlouhavější konverzační scény, při kterých nejde o nic důležité a které by mohly být kratší a výstižnější, ale přesto se na seriál rád dívám. Obdivuji i prostředí, kde se seriál odehrává, protože je to velice věrná kopie skutečného paláce. A především mám velice rád hudbu, která v seriálu hraje. Podle mě se vždy hudba k dané scéně hodí a dodá jí na opravdovosti a vážnosti. A v neposlední řadě musím poznamenat taky skvělé herecké obsazení. Herce, kteří se v seriálu objevili jsem si velice oblíbil a myslím, že každý se své role zhostil jak nejlépe mohl. Vyzdvihnout musím za sebe hlavně Meryem Uzerli, Cansu Dere, Pelin Karahan, Selma Ergeç, Nur Fettahoglu, Selen Öztürk, Deniz Cakir a mnoho dalších... ()