Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

mirec2211

Musím priznať, že na tento film som sa obzvlášť tešil. Ako to však býva, keď sa na niečo dlho tešíte tak zvyčajne príde sklamanie. To je tento prípad. A pritom film začal tak sľubne. Veľmi zaujímavou vraždou. Lenže vraždy boli asi to najlepšie z celého filmu. Snaha o dobové spracovanie sa nevydarila. Nemal som absolútne pocit, že sa píše rok 1949. Čo mi to pripomínalo, tak len auta a obleky s klobúkmi. Budovy a celkové správanie ľudí tomu nenasvedčovalo. Nakoniec to bol celkový dej, kde sa narýchlo zbúchaný tím ľudí, ktorí sa ani doposiaľ nepoznali ide bojovať proti hlave mafie v celom Los Angeles. Žiaľ, ani mafián Mickey Cohen ma nechytil za srdce. Jednoducho sa tam nehodil a búra mýty o všetkých predstavách mafiánskeho bossa. Čerešnička na torte bol záver filmu, kde konečne dolapili Mickey Cohena, a miesto toho, aby mu nasadil putá, tak ho vyzve sheriff na férovku a pekne bez zbrane. U mňa 3 hiezdy. ()

bonscott

veliké zklamání a promarněná šance natočit kvalitní gangsterku, je to většinou velice amatérské a naivní. Podívejte se raději na Public Enemies ()

pelewi

Pozerám, že podaktorí ľudia v komentároch nižšie (alebo už aj vyššie) sa snažia byť hrozne veľké zvery medzi "filmovými kritikmi" tým, že sa snažia použiť pestrú slovnú zásobu na skritizovanie tohto filmu. Neviem, či preto, že sa snažia byť dôležití alebo sú naozaj takí. Mne stačí pár jednoduchých slov o tomto filme aby som si spravil názor. Jednoznačne je to super film. Rozhodne si zaslúži vyššie hodnotenie ako 1-2 hviezdičky a tým mu dať rovnakú úroveň ako dementný FarCry od Bolla. U mňa za 5 hviezd - fajn akcia, efekty, obsadenie, aj sa zasmejete keď budete pozerať. :) Pohodový večer, čo si viac priať? :) ()

Chobotano

Nejsem rozhodně žádnej zakyslej inťoš, masturbující u filmového klubu na ČT2, a tento žánr je můj oblíbený. A rejžovi jsem byl už pro výběr tématu ochoten hodit dost dlouhý lano, stejně jako jménům v hlavních rolích. Ale bylo to pro mě zklamání a totálně nevyužitý potenciál. Poslední půlhodinu jsem se už nudil. Holt - není každej Scorsese nebo Mann. Škoda. ()

Kazadum

Neuvěřitelný Sean Penn, který zahrál Mickeyho Cohena dokonale, šlo vidět, že ho ta role bavila. Celkově film probíhá rychle a skvěle, velice se mi líbila kamera. Dal bych 5*, ale ten "americký" konec.. Proč? za 4* ()

Bob_Marley

Film na kterej jsem se strašně těšil a nakonec z toho byla průměrná gangsterka s velmi kvalitním obsazením. Nevím jestli tomu filmu uškodily přetáčky a vysřihnutý scény ale na mě to působilo tak trochu sterilně, viděl jsem tam skvělý herce (bohužel nevyužitý), stylový porstředí a celekem dobrý akční scény ale nic to se mnou bohužel nedělalo. Tempo filmu nebylo zrovna závratný a ten závěr nějak vyšuměl. -spolier-Finále typu "vystřílíme v 5-ti lidech celej hotel mafiánů a já pak hlavního bosse/bejvalýho boxera seřežu holejma rukama" završilo celou hromadu klišé kterejma je tenhle film nacpanej. Hodně smutně dávám 5,5/10 ()

martin46

Neúplatní natočení akčním stylem poslední doby, aneb dobro vždy zvítězí i za použití násilí. Zajímavé herecké obsazení na straně jedné a ohraný gangsterský příběh na straně druhé. Celkově 40%. ()

Vojte

Skvěle zahraná role Mickeyho Cohena v podání Seana Penna, banda policistů v utajení, nemilosrdně jdoucích po hlavě tamní mafie, slet úderných scén v druhé polovině filmu dělá z toho snímku zajímavý a napínavý akčňák. Klasickou gangsterku, za kterou se tento film vydává, ale nečekjte. ()

Choucas

Svižná a místy i napínavý retro akčňák čerpající z tématu mafie. Taková stylová žánrovka která sice nenadchne, ale potěší. Celkově obrazově skvělé, občas sice možná o něco hůř zahrané, celkem vtipné. Bavil sem se, líbilo se mi to a proto hodnotím jasně. ()

Majky00

Pěkně svižná gangsterka, opravdu to uteklo strašně rychle a dokonale mě to pohltilo. Snad to bylo tím, že jsem se cítil jako tehdá, když jsem poprvé hrál Mafii. Atmosféra byla naprosto totožná a Brolin mi neskutečně připomínal Tommyho. Na druhé straně Sean Penn v roli opravdového gangstera vystupujícího se vší uhlazeností a zároveň brutalitou, přesvědčen o své výjimečnosti, protože on je pokrok a budoucnost LA. Nikoho jiného si nedovedu tak skvělě představit v roli Tonyho Montany ala Scarface. ()

w31rd0

Prvni vec, ktera me na tomhle filmu upoutala bylo, ze Gosling zni jako kdyby mel v prdeli zarazenej thompson... ten s kulatym zasobnikem. Emma Stone tam neni ani polonaha, Rko je to kvuli tomu, ze Penn rekne 3x motherfucker a filtry + CGI me spis stvaly. Chci Zombieland 2: Chronicles of Bill Murray! ()

fcapab

Lepší 3, nebo horší 4. Těžko říct. Nebylo to špatné, nebylo úžasné. Hodně uhlazená "gangsterka". Ovšem jak se mi Ryan Gosling líbil v Driveru, tady předvedl děs. Někdo by jej měl minimálně nadabovat. Tak hroznou intonaci a "procítění" role jsem dlouho neslyšel. Parta hlavních hrdinů dobrá, ale hodně předvídatelný příbeh.. (Kino, titulky) ()

luciluci

Keďže na začiatku filmu sa v titulkoch objaví „about true story“, nemuseli by si v Hollywoode až tak veľmi upravovať históriu, a mohli by sa aspoň trošku pridŕžať faktov. Cohen nikdy nešiel sedieť za vraždu na 20 rokov. Odsúdili ho za daňové úniky na omnoho kratšie. Ale keď si človek odmyslí faktické nepresnosti, (koniec koncov vo filme nie je podstatné „true“, ale „story“), tak to bola celkom slušná gangsterka. Ale predsa len trošku moc heroická. Neporovnávala by som tento film s L.A. Confidential, ani s The Untouchables, či inými filmami o tom období americkej histórie. Gangster Squad je natočené pre dnešného diváka (hlavne asi amerického), ktorý očakáva viacej akcie, vela strielačiek, jasného hrdinu, lásku, a hlavne jasný koniec, aby mohol spokojný odísť domov, že všetko je tak jak má byť. A to je asi najväčšie mínus tohto filmu, že ponúka presne to, čo divák čaká. ()

WitchKing

Chabé, nudné, predvídateľné, bez pointy, vtieravo "drsné"...veľké sklamanie. Sean Penn ako drsný gangster nikoho nepresvedčil, Josh Brolin ako drsný policjat detto, Emma Stone nevýrazná a trochu trápna, no a k Ryanovi sa vyjadrovať radšej ani nebudem. Možno som čakal priveľa (myslím, že až tak veľa zase nie) ale toto bolo celé zle. Jednu hviezdičku dávam za "I am a bible salesman" :) ()

Bednobuch

Překvapivě dobré. Bál jsem se, že to bude stejná blbost jako Drive, když tam hraje Gosling. Ale díky Brolinovi se to dostalo na dobrou úroveň. Samozřejmě příběh žádná hitparáda, dost to připomíná Neúplatní, jen s jiným záporákem. Gosling tam vypadá jako manekýn a všechna auta vypadají, jako by právě sjela z výroby. Ale po shlédnutí jsem si řekl, že je to příjemný průměr a ne žádná průser. ()

Profík

Původně jsem myslel, že půjde o trochu jiný film, ale pak jsem se poinformoval a věděl jsem dopředu, že jdu na v podstatě akční film. Nic moc velký přesah tam není, nejsou to Neúplatní ani LA přísně tajné. Je to opravdu "jen " prostý akční film. Ale je to dobře zahrané, se sympatickými herci a má to slušné tempo. Tomu, kdo s tím bude počítat, by to mohlo stačit na slušnou zábavu, já se bavil. 80%. ()

majorzeman13

Slušná,dobrá,průměrná akční podívaná než gangsterský film.....Brolin a Gosling nejlepší z "neúplatné" šestky hrdinů vs mafián Sean Penn - "grázl z východu"!!!! závěrečná přestřelka u a v ně hotelu Plazza je jedna z nejlepších z celého filmu................ ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka