Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

Marrianna

V podstatě si nemůžu vybavit něco co by mě štvalo, nudilo, iritovalo a proto v podstatě nechápu nízké hodnocení. Občas mám pocit, že to i ten Cage schytá jen proto, že je to prostě Cage a ten přece the best filmy nemá. No vy ubíráte, já si přidám. Plně uspokojen můj hlad po přesně takovém stylu. ()

Samarol

Začátek byl tak rychlý a moje chápání natolik zamrzlé, že mi vůbec nedošlo, jak se Vanessa vzala v tom bytě. A po dalších pár minutách už znám vraha?! S tou rychlostí to trochu přehnali, i když na druhou stranu chápu, že jinak by se to protáhlo na takový tři hodinky a to už by jen tak někdo u detektivky nevydržel. I přes tu rychlost bylo napětí ve filmu výborný. Johna Cusacka mám docela rád a, i když ho mám zaškatulkovanýho v jiný úloze, tak do role sériovýho vraha, k mýmu překvapení, pasoval výborně. ()

Mr_Moon

Trosku plytke a herecke vykony nic moc aspon ta aljaska stoji za to. Film me nenudil a slusne to uteklo. Trzby hovori za vse.... ()

subic

Průůůměrná kriminálka. Zajímavý příběh nepostrádající dramatičnost. Problémem tohohle filmu bude nejspíš Džon Sáček, který mě nějak zvlášť nesedl. ()

64B

Cage byl jediný pozitivum na tomhle filmu, jinak sem se snad ani pět minut z filmu nebavil, ale naopak, měl sem chuť celej film přeskákat a pustit tam něco jinýho. Podle mě se tohle nepovedlo, ale to je jenom čirý názor. ()

Daryl.Dixon

Nicolas Cage, herec dvou tváří a to strnulé jak po botoxu a štěňátka, které se právě počůralo, kde nemělo, tentokrát řeší kriminální zápletku, kdopak asi zabíjí prostitutky, když má na výběr jen z jednoho možného pachatele, kterým je slavný lovec Pampalini, jehož hraje John Cusack. Od začátku je tak nějak dané, jak to asi dopadne, ale i tak je to celkem napínavá a slušně zpracovaná kriminálka. ()

Brano

Film, ktorý drží nad vodou fakt, že je to natočené podľa skutočnej udalostí. Výborný príbeh, ktorý by si zaslúžil určite lepšie spracovanie. Až príliš nudných scén, bez akejkoľvek dávky napätia. Pritom z tejto témy sa dalo dostať určite viac. Takisto ako príbeh, tak aj herecké obsadenie pridalo na kvalite. Cage a najmä skvelý Cusack v úlohe záporáka. ()

borohub

Docela drsný.. Asi nebýt N.Cage tak na to nekoukám.. Film se docela táhne a řekněme že dobrých je posledních 30-45 minut, kdy je to opravdu napínavý. Případ Roberta Hansena jsem neznal, tudíž sem si i chvíli myslel, že mu to nakonec projde.. 80% ()

pekas

Že je to dle skutečnosti je opravdu smutné. Ale jako film to je natočené i zahrané nezajímavě až nudně. Na vcelku slavné obsazení to je opravdu podprůměrný kus. 30% ()

Tominni

Atmosféra mrazivé Aljašky a samotné detektivky je velmi dobrá, pomáhají tomu i solidní herecké výkony Nicolase Cage a Johna Cusacka, jen je škoda, že se samotný příběh (na základě skutečné události) nebyl převzat tak dobře, jak by se slušelo, takže občas mě to mátlo. ()

maniacxl

Nudnej thriller s blbým poldou Cagem a nemotorným retardovaným úchylem Cusackem.Další nijak nevybočující "pravdivej příběh",kurva jak já tohle označení už nesnáším.Žádnej zvrat,nic navíc,jen se jede podle zaryté šablony.Ale Nova Cinema to za rok a půl koupí,tak se těšte.Já jsem jen promarnil 100 minut.Hodnocení tady nechápu.40%,ale tak tak. ()

Facerr

Nicolas, i John předvádí nenuceně své herecké umění. Bohužel mi to přijde až moc nenucené, jako by si šetřili síly na pořádný golfový píchánek, který si zahrajou za prachy z The frozen ground. Jinak to, že se děj odehrává podle skutečných událostí mě ze židle prostě nezvedne, protože kdo ví, kolik takovejch uchyláků běhá po naší planetě. Zlatý mlčící jehňátka .. a zlatý prciny:) ()

elanista1

Solidna kriminalka s vygradovanym zaverom a jednu hviezdu pridavam, lebo som UVERIL, ze to bolo podla skutocnych udalosti. Najvacsiu pozornost si zasluhuje mlada prostitutka Vanessa Anne Hudgens, tiez Jodi Lyn OKeefe, ktora si od roku 2000 nezahrala v normalnom filme /serialy neratam/, a samozrejme Cage, ten uz tradicne vyvolava usmev. Velmi dobra vec. ()

CorvusBlek

Velmi slušná atmosféra, prostředí, dokonce i po delší době Nicolas Cage v dobré roli. Společně s Johnem Cusackem rozehrávají zajímavou partii. Mrazivě uvěřitelné. V závěru fotky skutečných postav docela silné kafe.65% ()

PamelaJJK

Podprůměrné krimi drama, kterému nepomáhá ani to, že vychází ze skutečných událostí. Je to příklad ukecané kriminálky, kde se nic neděje a po pár minutách se vkrádá pocit nudy. Ještě, že to má snesitelnou stopáž. Déle bych to trápení už asi nevydržel. A dialogy? To je průser nad všechny průsery. Případ, o kterém film pojednává, by si zasloužil kvalitnější zpracování. Obsazení je vcelku OK. Mile mě překvapila účast velkého sympaťáka Deana Norrise. Zato velice nemile jsem byl překvapen obsazením Vanessy A. Hudgens. Na tu jsem alergický už od dob, kdy mé dcery "žraly" HSM a Rock ze střední... Protivná, nesympatická, afektovaná,... Celkově na mě působil film nějak rozháraně a nezachránila to ani docela dobrá muzika, ani ústřední duo Nicolas Cage & John Cusack. Zmrzlá zem prošumí a za pět minut nevíte pořádně o čem to bylo. A je to škoda. Předloha má potenciál skvělého krimi thrilleru. Tentokrát však zůstal nevyužit. ()

DaliborekD

Koukatelná kriminálka a příjemné překvapení. Herecké výkony nejsou žádný zázrak, ale zuby z nich skřípat nebudete, kamera občas divně poskakuje snad v pokusu o polodokumentární look, který se nedaří a působí trochu amatérsky, a dialogy umí šustit papírem. Ale... má to atmosféru a režisérovi se obstojně daří vzbudit ve vás zájem o postavy, vyšetřování působí reálně a Vanessa je roztomilá stejně jako Cusack slizký. Na konec chci dodat, že Půldolar by se neměl vyskytovat v ničem, co by se chtělo označovat za kinematografii. ()