Policajti z centra

• Slovensko Policajti z centra
všechny plakáty
TV spot 5
Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Režie:

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta (více)

Epizody(14)

Premiérový, čtrnáctidílný seriál Policajti z centra se odehrává v současnosti, v Praze a blízkém okolí, ale občas se jeho protagonisté ocitnou i na Slovensku. Hlavními hrdiny seriálu jsou detektivové jednoho oddělení z centra české metropole, které se specializuje na vraždy a závažnou kriminální činnost. Jejich šéfem je zkušený, ale životem už trochu unavený podplukovník Ježek, který občas přimhouří oko nad nestandardními vyšetřovacími metodami svých podřízených.
V každém dílu kriminalisté řeší a uzavřou jeden případ: útěk nebezpečného zločince, nájemnou vraždu, útěk zatčeného podnikatele, sériové vraždy devianta a nakonec snahu o krvavou pomstu na hlavním hrdinovi, inspektoru Vlčkovi. Postupně, po malých dávkách, se v každé části odhalují tajemství a otázky, které jsou nastoleny na samém začátku seriálu. (Česká televize)

lebi

Rozhodně zajímavý seriál, o tom není pochyb, pro nezasvěceného určitě atraktivní, jen mi trošku vadí nereálnost celého projektu, přijde místy až zbytečně vyhrocený, nejvíc poslední díl. ()

elery odpad!

Je umění takhle úplně zkazit něco, kde hraje tak dobrý herec a skvělý týpek, jako je Filip Blažek. Amatérský scénář a ještě příšernější režie... Je to zrcadlo nastavené opravdovému tvůrčímu obrazu "producenta" Petera Kršáka, který strávil život tím, že, přestože absolvent hrané režie na FAMU, sám prakticky nikdy nic nevytvořil, jen přicmrndával. Někdy ovšem šikovně, viz prodej jeho podílu na Nově :). Kéž by však zůstal při tom, že si je vědom své celoživotní tvůrčí impotence. Jinak by na tomto filmu nutně musel v praxi naplnit skvělou scénu z Trháku, kde producent (Čepek) honí režiséra (Smoljaka) ve snaze ho zabít, zašlapat, ba možná i rozčtvrtit :) ()

kl.mi

Po první půlce seriálu jsem si říkal, že celkem dobrý,pak ale přišla druhá půlka a nestačil jsem kroutit hlavou. Proboha,kdo to sesmolil??? Vždyť se to ani na hony nepřiblížilo realitě? Stala se z toho strašná žumpa!! Ta jedna hvězda je pouze za tu první půlku. ()

Epikuro

Jako dosti ambivalentní hodnocení ve mě vyznívá porovnání prvních dílů, kterým bych i mnohé evidentní pitomosti odpustil, s těmi závěrečnými, které nestojí snad ani za komentář. Od desátého dílu to chápu spíše jako soap operu a obávám se nekonečných pokračování. Zklamání. ()

krtson

Tak mizernej scénář a dialogy, to se jen tak nevidí. A vyšší hodnocení než Specialisté, to je snad špatný vtip. ()