The Carrie Diaries je zvláštní úkaz. Cílovkou by pochopitelně měli být především fanoušci Sexu ve městě, Deníky se od nich ale liší prakticky vším, ať už feelingem, humorem či otevřeností, a tak zůstává prakticky jediným společným jmenovatelem Carrie Bradshaw, případně Manhattan. Osmdesátkový prequel o dospívání sexuznalé novinářky je víc než cokoli jiného nekonfliktní teen vztahovkou, která potěší sympatickým obsazením (AnnaSophia Robb je samozřejmě hvězda, ale velice rád jsem viděl i Freemu "Marthu Jones" Agyeman či Katie "Morsmordre" Findlay) a strašně pohodovým soundtrackem, pobaví fajn (byť všedními) příběhy a roztomilou módou a stylem, stejně tak všeljakými mylnými domněnkami (počítače vyjdou z módy, Golden Girls se určitě nechytnou!), ale zároveň taky zklame hardcore fandy "Sexu." Technicky vzato se o prequel jedná, bohužel to, co by mělo být jeho největší devízou, je taky největším kamenem úrazu. Carrie ze "Sexu" vyrůstala sama jenom s matkou, otec je opustil, když bylo Carrie pět let, Deníková Carrie vyrůstá s otcem a s mladší sestrou, a její matka zemřela na rakovinu. Dospělá Carrie se znala nejdřív s Mirandou a Charlotte, náctiletá ale nejdřív poznává Samanthu. Kiksů je v seriálu bohužel víc, a proto, i když jsem na hraně mezi 3 a 4, a i když nakonec neuskutečněná třetí sezóna měla obří potenciál, musím z povinnosti SATC fandy zaokrouhlit dolů. 70%(11.6.2015)

13/26 Ve vesmíru je něco špatně, když zkouším seriál odehrávající se během školního roku 1984/5. Ale co je na tom vcelku příjemné, je to pomalé životní tempo předinternetové éry. Takže teen Carrie Bradshaw má všechen čas světa na to, aby prožila všechny první lásky, stejně jako ta její duhová partička. Navíc po prvních dílech absolutní nejistoty se z Carriina dospívání stala velice příjemná retro podívaná. Naše mini blondýnka si kromě chození do školy ve volném čase brigádničí v časopisu Interview, prožívá Madonnino The Virgin Tour a řeší s kým prožije to své poprvé. A toto všechno kupodivu lze zobrazit vtipně, bez zbytečné vulgarity a s určitou dávkou hrdosti, která vás přesvědčí o tom, že mezilidské vztahy jsou v pohodě - pokud máte sex z lásky a pokud přežijete skutečnost, že i rodiče jsou taky jenom lidi.(15.1.2013)

Jako fanynka Sexu ve městě jsem cítila jako povinnost dát tomuhle seriálu šanci. Jenže Carrie Diaries je se Sexem ve městě spojený hodně tenkou nitkou (autorům spíš uškodilo, že se v původním seriálu hlavní hrdinka o své minulosti téměř nezmiňuje), kterou tvoří pouze dvě věci - jméno hlavní hrdinky a název Manhattan. Trochu málo. Zbytek je obyčejný seriál pro teenagery odehrávající se v 80. letech. Právě ty ho drží nad vodou.(24.3.2013)

Na mém watchlistu je to jediný seriál tohoto druhu. Po pilotním dílu jsem byla nadšená. Teď mám za sebou 4 díly a nevím nevím, jestli si to svou úroveň, která sama od sebe není tak vysoká, udrží. Ale stále mě ten seriál baví. Na Annu Robb je skvělý pohled (přeci jen od Karlíka už trošku povyrostla) a Freema Agyeman rozhodně nic nekazí a těžko bych hledala v této vrstvě herců někoho, kdo by se pro roli táty hodil lépe než Matt Letscher. Pokud ze seriálu zmizí ta držka Chloe, budu naprosto spokojená.(5.2.2013)

Příjemná hudba, retro nádech i obsazení vs klasické zápletky teenagerovských seriálů, archetypální postavy a absence výraznějšího humoru. Standardní pubertální limonáda. I když snesitelnější, než některá konkurence. Druhá série byla o poznání zábavnější, většina dílů se odehrávala hlavně v New Yorku, což seriál více přiblížilo k Sexu ve městě, řešilo se pár zajímavých problémů, nakonec to docela šlo.(13.4.2013)

• - Filmování probíhalo v New Yorku. (Patw)

• - Dvanáctý díl první série "A First Time for Everything" je věnován zpěvačce Madonně, která v té době právě začínala. (Patw)

• - Ústředním tématem pro časopis Interview bylo ve své době, kdy pro něj v seriálu pracovala Carrie jako stážistka, The Virgin Tour (1985). Časopis sledoval Madonnu také během jejího vztahu se Seanem Pennem. Nejslavnější fotografie z této doby pocházejí od Herba Rittse. (NinadeL)