The Carrie Diaries (TV seriál)

Komedie / Romantický

USA, 2013–2014, 18 h (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Amy Harris

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay, Stefania LaVie Owen, Brendan Dooling, Chloe Bridges, Freema Agyeman, Matt Letscher, Lindsey Gort, Kim Allen, Richard Kohnke, Evan Crooks, Nicole Lockhart, Chen Drachman, Booch O'Connell, Jack Falahee, Molly Sims, Cara Buono, Kate Jennings Grant, Noelle Beck, Andrea Lynn Green, Kether Donohue, Jessica Leccia, Robert C. Kirk, Olivia Nikkanen, Chris Wood, Julia Goldani Telles, Cris Williams, Mike Malvagno, Kyle Harris, Taylor Frey, Alana O'Brien, Terry Serpico, Daniel Raymont, Perry Yung, Carrington Vilmont, Nadia Dajani, Kate Nowlin, Josh Salatin, Amy Hargreaves, Happy Anderson, Ian Blackman, Romina Schwedler, Annie Chang, Betsey Brown, John Boyd, Wally Dunn, Sean Ringgold, Pico Alexander, Maddie Corman, Jake Robinson, Christina Brucato, Pippa Pearthree, Jonathan Walker, Waris Ahluwalia, Teena Byrd, Crystal Bock, Mj Rodriguez, Derek Klena, Scott Cohen, Marcella Lowery, Laurie Williams, Darcy Donavan, RJ Brown, Ludovic Coutaud, Lucas Salvagno, Jeanine Bartel

Scénografie:

Henry Dunn

Kostýmy:

Eric Daman

Ak by som to mal zhrnúť a podtrhnúť, The Carrie Diaries v podstate nemajú cieľovú skupinu. Dnešnú mládež budú skôr priťahovať žánrovo príbuzné seriály zo súčasnej doby ako O.C. California alebo Gossip Girl, keďže nepoznám príliš veľa teenagerov, ktorých by brala kultúra rokov 80tych. Takže, na čo osobne by sa dalo potencionálneho diváka zaujať? Existujú dve skupiny, ktoré sa môžu i nemusia vylučovať alebo spájať do jednej. Prvou sú fanúšikovia talentovanej AnneSophie Robb a druhou priaznivci pôvodného seriálu Sex v meste. Ja osobne sa radím do prvej kategórie, pričom počas sledovania pilotného dielu som ani netušil, že sa tak trochu jedná o seriálový prequel k Sexu v meste. A na počudovanie, "zažral" som sa do neho. A to dokonca natoľko, že som prvú sériu stihol "zhlnúť" behom troch dní. Jednotlivé diely mali klesajúcu a stúpajúcu tendenciu, pričom všetky sa pohybovali v rozmedzí medzi troma až štyrmi hviezdami. Určite by som však ale netvrdil, že sa jedná o čisto dievčenský seriál. Môže vás zaujať hudba, móda a štýl 80's (ak ste v tej dobe vyrastali, seriál vám môže dokonca slúžiť ako pripomienka na osobnosti typu Andy Warhol alebo Madona), hlavná herecká predstaviteľka AnnaSophia Robb a či zvyšné postavy (mňa osobne najviac zaujala dvojica z Interview - sympatický Bennet a exotická Larrisa). Na svoje si taktiež prídu milovníci New Yorku a novinárčiny ako takej. Scény niesú príliš dramatizované a v podstate by sa The Carrie Diaries dalo označiť za oddychový seriál. Uvidíme čo prinesie druhá sezóna. __ Druhá séria našťastie vôbec nesklamala, dej sa vyvíja dopredu, postavy dospievajú a volia si svoje životné cesty. Ďalšie sezóny by podľa mňa boli už len naťahovaním príbehu, takto to skončilo v tom najlepšom.(26.12.2013)

Už dlouho si mně nezískal žádný pilotní díl tak jako tenhle. Miluju módu, miluju New York, miluju Carrie a miluju mluvené slovo v seriálech, které mluví sama postava. Má to našlápnuto na velmi skvělý seriál, který bude podtržen tak skvělou hudbou jako v pilotním díle. Miluju hity z 90-80 let. A při písničce Girls just wanna have fun, jsem měla chuť vyskočit z postele o pul 2 ráno a tančit :-))) Ač je moje hodnocení unáhlené, musím hodnotit 4* a to z jednoho prostého důvodu, měla jsem chuť všeho nechat a odjet do New Yorku a najít sama sebe . Na mladou Carrie, se moc hezky dívá :)) Tak vzhůru do toho :-)(18.1.2013)

Mierne naivné s občasne vyrieknutými hlbšími myšlienkami. Ale povedzme si na rovinu, kto v tom veku naivný nebol. Doba, v ktorej sa nám odohráva pred očami život mladej Carrie, nahráva seriálu do karát, lebo bez toho fancy oblečenia a pohodovej hudby, s niektorými podarenými cover verziami, by to bol len taký podpriemer.(27.4.2013)

Fakt nejsem příznivec Sexu ve městě, ale protože jsem četla knížky, podle kterých je tenhle seriál napsaný, tak jsem se rozhodla tomu dát šanci a světe div se, ono se to dalo. Není to sice žádná bomba, prostě takový normální oddychový seriál pro teenagery, což mě ale rozhodně neodradí. Líbí se mi na tom hlavně móda, písničky a 80. léta. Nikde to zatím nebylo oficiálně potvrzené, ale asi můžu s jistotou říct, že tenhle seriál další sérii nedostane, no škoda, klidně bych se na dalších třináct dílů podívala. 4*(9.4.2013)

Na mém watchlistu je to jediný seriál tohoto druhu. Po pilotním dílu jsem byla nadšená. Teď mám za sebou 4 díly a nevím nevím, jestli si to svou úroveň, která sama od sebe není tak vysoká, udrží. Ale stále mě ten seriál baví. Na Annu Robb je skvělý pohled (přeci jen od Karlíka už trošku povyrostla) a Freema Agyeman rozhodně nic nekazí a těžko bych hledala v této vrstvě herců někoho, kdo by se pro roli táty hodil lépe než Matt Letscher. Pokud ze seriálu zmizí ta držka Chloe, budu naprosto spokojená.(5.2.2013)

• - Seriál je vytvořen podle knižních předloh "Deníky Carrie B." a "Deníky Carrie B. - Léto ve Městě". I přesto se ale seriál knižní předlohy drží minimálně. Autorkou knih je stejná spisovatelka Candace Bushnell, která napsala knižní předlohu k seriálu Sex Ve Městě (od r. 1998). (Patw)

• - Filmování probíhalo v New Yorku. (Patw)

• - Ústředním tématem pro časopis Interview bylo ve své době, kdy pro něj v seriálu pracovala Carrie jako stážistka, The Virgin Tour (1985). Časopis sledoval Madonnu také během jejího vztahu se Seanem Pennem. Nejslavnější fotografie z této doby pocházejí od Herba Rittse. (NinadeL)