The Carrie Diaries (TV seriál)

Komedie / Romantický

USA, 2013–2014, 18 h (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Amy Harris

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay, Stefania LaVie Owen, Brendan Dooling, Chloe Bridges, Freema Agyeman, Matt Letscher, Lindsey Gort, Kim Allen, Richard Kohnke, Evan Crooks, Nicole Lockhart, Chen Drachman, Booch O'Connell, Jack Falahee, Molly Sims, Cara Buono, Kate Jennings Grant, Noelle Beck, Andrea Lynn Green, Kether Donohue, Jessica Leccia, Robert C. Kirk, Olivia Nikkanen, Chris Wood, Julia Goldani Telles, Cris Williams, Mike Malvagno, Kyle Harris, Taylor Frey, Alana O'Brien, Terry Serpico, Daniel Raymont, Perry Yung, Carrington Vilmont, Nadia Dajani, Kate Nowlin, Josh Salatin, Amy Hargreaves, Happy Anderson, Ian Blackman, Romina Schwedler, Annie Chang, Betsey Brown, John Boyd, Wally Dunn, Sean Ringgold, Pico Alexander, Maddie Corman, Jake Robinson, Christina Brucato, Pippa Pearthree, Jonathan Walker, Waris Ahluwalia, Teena Byrd, Crystal Bock, Mj Rodriguez, Derek Klena, Scott Cohen, Marcella Lowery, Laurie Williams, Darcy Donavan, RJ Brown, Ludovic Coutaud, Lucas Salvagno, Jeanine Bartel, Austin Zajur, Rikki-lee Millbank, Anthony Lee Medina, Mark Tallman, Tijuana Ricks, Tanya Wright, Alan Lorwhen, Boris McGiver, Samrat Chakrabarti, Chris Bowers, Ingrid Sophie Schram, Giullian Yao Gioiello, Ian Quinlan

Co se The Carrie Diaries týče, nepatřím k cílovému publiku. Jsem však fanouškem AnnySophie Robb, která byla důvodem proč jsem seriál vyhledal. Nezklamala, je kouzelná a snaživá - seriál stojí na ní, její sestře v podání Stefanie Owen, jejíž úlety nejednou rozesmějí a výborných osmdesátkových prvcích a dobových hudebních hitovkách. Přestože je seriál prequelem a spin-offem k Sexu ve městě, znalost tohoto seriálu není nutná, Carrie stojí pevně na nohou i samostatně. Jedná se o volně plynoucí pohodovku o zcela obyčejných problémech obyčejné dospívající generace osmdesátých let, které nechybí zdravá dávka nadhledu, povedených dialogů či občasných zajímavých myšlenek. Avšak bohužel, není tomu stále - některé díly jsou lepší, jiné naopak spíše o ničem. Nejpovedenějším však zůstává pilotní díl, pak už se jedná spíše o průměrné vody, mající však své kouzlo a půvab.(20.1.2014)

Carrie Diaries rozhodně nepatří k seriálům, které budou získávat různá ocenění, ale není na tom nic špatného. Vyklubalo se z toho prozatím takové příjemné guilty pleasure. Kupodivu po dobu celého pilotu vše fungalo, jak mělo. Seriál je zaměřen na mladé publikum a myslím, že zde si svou cílovou skupinu najde. O osudu seriálu rozhodnou další epizody, ale pokud se budou kvalitou držet pilotu, tak bude mít šanci na prodloužení. Obsazení seriálu se celkem vydařilo, až na pár výjimek. Hlavní je, že obsazení představitelky Carrie se vydařil, protože na ní stojí celý seriál. THe Carrie Diaries nepatří k seriálům, které budete hltat díl od dílu, ale na vyplnění volného času a na odpočinek od všech dramat a seriálů se složitou zápletkou je Carrie Diaries ten pravý.(1.2.2013)

Už dlouho si mně nezískal žádný pilotní díl tak jako tenhle. Miluju módu, miluju New York, miluju Carrie a miluju mluvené slovo v seriálech, které mluví sama postava. Má to našlápnuto na velmi skvělý seriál, který bude podtržen tak skvělou hudbou jako v pilotním díle. Miluju hity z 90-80 let. A při písničce Girls just wanna have fun, jsem měla chuť vyskočit z postele o pul 2 ráno a tančit :-))) Ač je moje hodnocení unáhlené, musím hodnotit 4* a to z jednoho prostého důvodu, měla jsem chuť všeho nechat a odjet do New Yorku a najít sama sebe . Na mladou Carrie, se moc hezky dívá :)) Tak vzhůru do toho :-)(18.1.2013)

Ha, až po zhlédnutí první série zjišťuju, že je to prequel k Sexu ve městě. Myslím, že jsem měl výhodu, že jsem to nevěděl - mohl jsem k celému seriálu přistoupit zcela bez předsudků. A vyplatilo se. Carrie Diaries táhnou především charaktery jednotlivých postav. Nenapadá mě jediná, která by mě nějak více otravovala (snad jen Kydd). Skvělý je, jak je dnešní móda tak podobná tý osmdesátkový, a to i v hudbě. Líbily se mi kulturní odkazy na tehdejší New York, coming outový příběh nebo Dorritt a Miller. První série tedy za 4*. Druhá řada se veze na kvalitách první, které bohužel nepřekonává. Postavy se stávají spíše karikaturami sami sebe a scénář si slušně pohrává s inteligencí diváka. Twist střídá twist často zcela nelogicky a důvěra v přirozený vývoj seriálu je vážně narušena. Přesto Carrie Diaries nenudí a nabízí množství legračních, ale i dojemných situací. Druhou sérii hodnotím 3*.(13.8.2013)

• Ferinka

Po pilotu - Naivně jsem doufala, že bych své prázdné místo v duši, které tam po GG zůstalo, mohla nahradit tímhle. To byla ale chyba, protože z účesů, oblečení, hudby (pop) i téměř všechno zbylého, co vzniklo v osmdesátých letech (škoda, že jsem byla počata v tak esteticky nehodnotné době), se mi dělá zle. Jestli se tvůrci domnívali, že dnešní mládež (spolu se mnou) bude ujíždět na seriálu z roku 84, tak se museli hodně ožrat, aby tohle vymysleli. Vraťte mi, prosím, GG a všechny louboutinky, které v seriálu hrály!!!(21.1.2013)

• - Ústředním tématem pro časopis Interview bylo ve své době, kdy pro něj v seriálu pracovala Carrie jako stážistka, The Virgin Tour (1985). Časopis sledoval Madonnu také během jejího vztahu se Seanem Pennem. Nejslavnější fotografie z této doby pocházejí od Herba Rittse. (NinadeL)

• - Seriál je vytvořen podle knižních předloh "Deníky Carrie B." a "Deníky Carrie B. - Léto ve Městě". I přesto se ale seriál knižní předlohy drží minimálně. Autorkou knih je stejná spisovatelka Candace Bushnell, která napsala knižní předlohu k seriálu Sex Ve Městě (od r. 1998). (Patw)

• - Představitelka Carrie Bradshaw AnnaSophia Robb nosila při natáčení paruku, protože natáčení vlasů zabíralo moc času. (Weasley)