The Carrie Diaries (TV seriál)

Komedie / Romantický

USA, 2013 - 2014, 18 h (Minutáž: 26x41–42 min)

Tvůrci:

Amy Harris

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay, Stefania LaVie Owen, Brendan Dooling, Chloe Bridges, Freema Agyeman, Matt Letscher, Lindsey Gort, Kim Allen, Richard Kohnke, Evan Crooks, Nicole Lockhart, Chen Drachman, Booch O'Connell, Jack Falahee, Molly Sims, Cara Buono, Kate Jennings Grant, Noelle Beck, Andrea Lynn Green, Kether Donohue, Jessica Leccia, Robert C. Kirk, Olivia Nikkanen, Chris Wood, Julia Goldani Telles, Cris Williams, Mike Malvagno, Kyle Harris, Taylor Frey, Alana O'Brien, Terry Serpico, Daniel Raymont, Perry Yung, Carrington Vilmont, Nadia Dajani, Kate Nowlin, Josh Salatin, Amy Hargreaves, Happy Anderson, Ian Blackman, Romina Schwedler, Annie Chang, Betsey Brown, John Boyd, Wally Dunn, Sean Ringgold, Pico Alexander, Maddie Corman, Jake Robinson, Christina Brucato, Pippa Pearthree, Jonathan Walker, Waris Ahluwalia, Teena Byrd, Crystal Bock, Mj Rodriguez, Derek Klena, Scott Cohen, Marcella Lowery, Laurie Williams, Darcy Donavan, RJ Brown, Ludovic Coutaud, Lucas Salvagno

Scénografie:

Henry Dunn

Kostýmy:

Eric Daman

Co se The Carrie Diaries týče, nepatřím k cílovému publiku. Jsem však fanouškem AnnySophie Robb, která byla důvodem proč jsem seriál vyhledal. Nezklamala, je kouzelná a snaživá - seriál stojí na ní, její sestře v podání Stefanie Owen, jejíž úlety nejednou rozesmějí a výborných osmdesátkových prvcích a dobových hudebních hitovkách. Přestože je seriál prequelem a spin-offem k Sexu ve městě, znalost tohoto seriálu není nutná, Carrie stojí pevně na nohou i samostatně. Jedná se o volně plynoucí pohodovku o zcela obyčejných problémech obyčejné dospívající generace osmdesátých let, které nechybí zdravá dávka nadhledu, povedených dialogů či občasných zajímavých myšlenek. Avšak bohužel, není tomu stále - některé díly jsou lepší, jiné naopak spíše o ničem. Nejpovedenějším však zůstává pilotní díl, pak už se jedná spíše o průměrné vody, mající však své kouzlo a půvab.(20.1.2014)

Příjemná hudba, retro nádech i obsazení vs klasické zápletky teenagerovských seriálů, archetypální postavy a absence výraznějšího humoru. Standardní pubertální limonáda. I když snesitelnější, než některá konkurence. Druhá série byla o poznání zábavnější, většina dílů se odehrávala hlavně v New Yorku, což seriál více přiblížilo k Sexu ve městě, řešilo se pár zajímavých problémů, nakonec to docela šlo.(13.4.2013)

Na mém watchlistu je to jediný seriál tohoto druhu. Po pilotním dílu jsem byla nadšená. Teď mám za sebou 4 díly a nevím nevím, jestli si to svou úroveň, která sama od sebe není tak vysoká, udrží. Ale stále mě ten seriál baví. Na Annu Robb je skvělý pohled (přeci jen od Karlíka už trošku povyrostla) a Freema Agyeman rozhodně nic nekazí a těžko bych hledala v této vrstvě herců někoho, kdo by se pro roli táty hodil lépe než Matt Letscher. Pokud ze seriálu zmizí ta držka Chloe, budu naprosto spokojená.(5.2.2013)

13/26 Ve vesmíru je něco špatně, když zkouším seriál odehrávající se během školního roku 1984/5. Ale co je na tom vcelku příjemné, je to pomalé životní tempo předinternetové éry. Takže teen Carrie Bradshaw má všechen čas světa na to, aby prožila všechny první lásky, stejně jako ta její duhová partička. Navíc po prvních dílech absolutní nejistoty se z Carriina dospívání stala velice příjemná retro podívaná. Naše mini blondýnka si kromě chození do školy ve volném čase brigádničí v časopisu Interview, prožívá Madonnino The Virgin Tour a řeší s kým prožije to své poprvé. A toto všechno kupodivu lze zobrazit vtipně, bez zbytečné vulgarity a s určitou dávkou hrdosti, která vás přesvědčí o tom, že mezilidské vztahy jsou v pohodě - pokud máte sex z lásky a pokud přežijete skutečnost, že i rodiče jsou taky jenom lidi.(15.1.2013)

Vypadá to docela pohodově, ale úrovně Jane By Design, který to nahradilo, to nedosahuje ani zdaleka. Jestli to budu dál sledovat, tak pravděpodobně jen kvůli tomu "newyorskému snění", příběh je holt cílený na jinou věkovou skupinu než jsem já. EDIT, 28. 2. 2013: K čertu s cílovou skupinou! Začala jsem s nadšením očekávat každý další díl!(16.2.2013)

• - Herečka Nadia Dajani, která hraje v seriálu přítelkyni Toma Bradshawa (Matt Letscher), otce Carrie (AnnaSophia Robb), hrála i v původním seriálu Sex ve mestě (od r. 1998), a to postavu Niny Katz. (LucyZ)

• - Představitelka Carrie Bradshaw AnnaSophia Robb nosila při natáčení paruku, protože natáčení vlasů zabíralo moc času. (Weasley)

• - Seriál je vytvořen podle knižních předloh "Deníky Carrie B." a "Deníky Carrie B. - Léto ve Městě". I přesto se ale seriál knižní předlohy drží minimálně. Autorkou knih je stejná spisovatelka Candace Bushnell, která napsala knižní předlohu k seriálu Sex Ve Městě (od r. 1998). (Patw)