The Carrie Diaries (TV seriál)

Komedie / Romantický

USA, 2013–2014, 18 h (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Amy Harris

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay, Stefania LaVie Owen, Brendan Dooling, Chloe Bridges, Freema Agyeman, Matt Letscher, Lindsey Gort, Kim Allen, Richard Kohnke, Evan Crooks, Nicole Lockhart, Chen Drachman, Booch O'Connell, Jack Falahee, Molly Sims, Cara Buono, Kate Jennings Grant, Noelle Beck, Andrea Lynn Green, Kether Donohue, Jessica Leccia, Robert C. Kirk, Olivia Nikkanen, Chris Wood, Julia Goldani Telles, Cris Williams, Mike Malvagno, Kyle Harris, Taylor Frey, Alana O'Brien, Terry Serpico, Daniel Raymont, Perry Yung, Carrington Vilmont, Nadia Dajani, Kate Nowlin, Josh Salatin, Amy Hargreaves, Happy Anderson, Ian Blackman, Romina Schwedler, Annie Chang, Betsey Brown, John Boyd, Wally Dunn, Sean Ringgold, Pico Alexander, Maddie Corman, Jake Robinson, Christina Brucato, Pippa Pearthree, Jonathan Walker, Waris Ahluwalia, Teena Byrd, Crystal Bock, Mj Rodriguez, Derek Klena, Scott Cohen, Marcella Lowery, Laurie Williams, Darcy Donavan, RJ Brown, Ludovic Coutaud, Lucas Salvagno, Jeanine Bartel, Austin Zajur, Rikki-lee Millbank

Scénografie:

Henry Dunn

Kostýmy:

Eric Daman

Příjemná hudba, retro nádech i obsazení vs klasické zápletky teenagerovských seriálů, archetypální postavy a absence výraznějšího humoru. Standardní pubertální limonáda. I když snesitelnější, než některá konkurence. Druhá série byla o poznání zábavnější, většina dílů se odehrávala hlavně v New Yorku, což seriál více přiblížilo k Sexu ve městě, řešilo se pár zajímavých problémů, nakonec to docela šlo.(13.4.2013)

Fakt nejsem příznivec Sexu ve městě, ale protože jsem četla knížky, podle kterých je tenhle seriál napsaný, tak jsem se rozhodla tomu dát šanci a světe div se, ono se to dalo. Není to sice žádná bomba, prostě takový normální oddychový seriál pro teenagery, což mě ale rozhodně neodradí. Líbí se mi na tom hlavně móda, písničky a 80. léta. Nikde to zatím nebylo oficiálně potvrzené, ale asi můžu s jistotou říct, že tenhle seriál další sérii nedostane, no škoda, klidně bych se na dalších třináct dílů podívala. 4*(9.4.2013)

Ten seriál by nebyl vůbec špatný, kdyby tam nebylo všechno naprosto špatně!...Od počáteční myšlenky Carriina života s otcem a stěhování na Manhattan, až po setkání se Samanthou....Nic příběhově nesedí, což mi jako fanynce Sexu ve městě trochu vadí, ale třeba v tom autorka viděla nějaký záměr nebo si možná jen nepamatuje, co napsala v dřívějších knihách. Nicméně musím říct, že je to koukatelné. 55%(30.10.2013)

Ha, až po zhlédnutí první série zjišťuju, že je to prequel k Sexu ve městě. Myslím, že jsem měl výhodu, že jsem to nevěděl - mohl jsem k celému seriálu přistoupit zcela bez předsudků. A vyplatilo se. Carrie Diaries táhnou především charaktery jednotlivých postav. Nenapadá mě jediná, která by mě nějak více otravovala (snad jen Kydd). Skvělý je, jak je dnešní móda tak podobná tý osmdesátkový, a to i v hudbě. Líbily se mi kulturní odkazy na tehdejší New York, coming outový příběh nebo Dorritt a Miller. První série tedy za 4*. Druhá řada se veze na kvalitách první, které bohužel nepřekonává. Postavy se stávají spíše karikaturami sami sebe a scénář si slušně pohrává s inteligencí diváka. Twist střídá twist často zcela nelogicky a důvěra v přirozený vývoj seriálu je vážně narušena. Přesto Carrie Diaries nenudí a nabízí množství legračních, ale i dojemných situací. Druhou sérii hodnotím 3*.(13.8.2013)

Fialce Garderobové role Carrie Bradshaw rozhodně sekne. Její rodina a kamarádi jsou taky sympaťáci, jediný, kdo mi tak úplně nesedl byl ten blonďák. Ale to je jen malá vada na kráse. The Carrie Diaries je fajn seriál nejen pro fanoušky Sexu ve městě a pokud navíc máte rádi styl a módu osmdesátých let, tohle by se vám mohlo líbit.(28.9.2013)

• - Dvanáctý díl první série "A First Time for Everything" je věnován zpěvačce Madonně, která v té době právě začínala. (Patw)

• - Filmování probíhalo v New Yorku. (Patw)

• - V původním seriálu Sex ve městě (od r. 1998) Carrie (Sarah Jessica Parker) říká, že otec opustil ji i matku, když jí bylo pět let. V tomto seriálu naopak vyrůstá pouze s otcem, protože její matka zemřela. (vanityfair)