Komentáře uživatelů k filmu (1 369)

Uznávám jisté objektivní nedostatky z hlediska profilace postav a jejich vzájemných interakcí, kdy ne vždy je přesvědčivě osvětleno, proč někdo dělá, to co dělá. Film ale dokáže být dostatečně zábavný, napínavý a strhující, že jsem se nad podobnými výtkami začal zamýšlet až po příchodu z kina. V kinosále výborná nerušená zábava. Zkrátka velmi příjemně strávený čas se starými (i novými) známými, potěšil áháesácký Evan Peters coby Quicksilver, toho tam mohlo být klidně víc, scény s ním mají nadhled a vtip. Celkově jsem se bavil víc než u (imho) přechválené First Class.(30.5.2014)

Nelze upřít technickou vymazlenost filmu, hlavně co se týče ukázky dovedností jednolivých X-Menů. Nicméně mě, jakožto ne moc velkého fandu takovýchto Marvelovských kousků noví X-Meni tolik nezaujali. ___ (Filmový víkend ČSFD 2014, Letní kino Turnov)(10.8.2015)

Řekl bych o něco málo slabší než First class, přesto výborný film ze světa X-Men. Pokud jste neviděli většinu (nebo alespoň zmíněný First class) budete se asi mezi postavami v ději ztrácet. Ovšem víte-li přesně kdo je kdo a jaké jsou mezi jednotlivými mutanty vztahy, snímek si zákonitě užijete. Bryan Singer zkrátka umí a scénou s Quicksilverem (Evan Peters) mi vysloveně udělal radost - ta vejde do filmových dějin! :)(6.6.2014)

Od "restartu" skrz První třídu se mi X-Meni líbí. Jsou skvěle obsazení, i přes komiksovou příslušnost k Marvelu dávají smysl a mají hlavu a patu (ano, avengeří vesmíre, na tebe narážím) a člověk tam cítí i jistou hloubku, že to nejsou jen omalovánky pro děti (viz předchozí závorka). Je prostě vidět, že to má pod svými křídly jiné studio a ty filmy dělá někdo s mozkem. Ano, nové X-Meny můžu a těším se na další přírůstky... 80%(14.5.2015)

• nascendi

X-Meni nemôžu odo mňa dostať viac ako dve hviezdičky. Asi za vizuálny dojem. Neviem, čo iné by som mal na filme tohto typu ešte obdivovať a hodnotiť. S menšími výpadkami pozornosti som to dokázal dopozerať a záverečné titulky ma potešili najviac.(24.5.2015)

Lépe napsaný film vycházející z delší ságy na kterou komplexně navazuje jsem ještě neviděl, Star Wars: Epizoda 3 může táhnout do háje, a Marvelovky jsou vedle tohoto jen takové malé nic. Geniální a nesmírně zábavné vyvrcholení ságy, které ji celou pozvedá na úplně novou úroveň. 9/10(22.5.2014)

Očekávání nebylo velké - několik soubojů s ohromujícímy efekty. To film splnil. Nic víc ale nenabídl...(11.10.2014)

X-Men: Budoucí minulost je vcelku povedený díl této série, nicméně jsem si téměř jist, že vyvolá celkem bujnou diskusi mezi fandy této série. Zejména v tom smyslu, že staví hned několik předešlých filmů na hlavu. Nicméně, co se filmařiny týče, tak na tu si člověk moc stěžovat nemůže, hromada mutantů, létající stadion, Jennifer Lawrence a mnoho dalších kladů mě celkem pobavilo, takže jsem spokojen.(27.6.2014)

Skvěle udělaný film, opravdu mě to zvedlo ze židle. Děsivá budoucnost a co s tím? Vyřeší se to cestou do minulosti, které se ujímá, kdo jiný, než Volverin. Naše staré postavy rozehrály opravdu skvělý boj. Budoucnost není vytesaná do kamene a lze ji změnit. Přesně tak. Žádná hluchá místa, má to spád i humor se najde a to vše podtrženo parádní hudbou. Tyrion v záporné roli parádní, fakt mu to sedlo. Mám jen jednu výtku, opravdu bylo nutné, že Erik byl odsouzen za atentát na Kenedyho? Ale vlastně se ho snažil zachránit, protože byl také mutant. To si myslím mohli odpustit.(22.5.2014)

Po homeprojekci naprostá spokojenost! 90%(5.7.2014)

Naprostá paráda! Asi nejlepší X-Meni. Je super, že se Bryan Singer vrátil zpátky ke kormidlu. Docela hezky jsou ty linie provázané. I když z té budoucnosti tam těch scén mohlo být víc. Ty fighty byly naprosto luxusní. :) Bylo skvělé vidět staré známé tváře i nové přírůstky do rodiny. To samé vidět Xaviera a Magneta bojovat za stejnou věc. Sentinelové byli vážně svině a mutanti jsou na pokraji vyhynutí. Umí se totiž přizpůsobit nepříteli. 70. léta byla docela srandovní. Úplně úžasný byl magnetův syn Quicksilver. Škoda jen, že nedostal ve filmu víc prostoru. Jeho bullet time scéna byla snad nejlepší, jakou jsem kdy viděl. Taky bylo docela zajímavé, když mladý Charles mluvil se svým starým já. Ale na poměry X-Menů tam bylo málo akce. Mutanti se mlátili hlavně s lidmi. Spíš se tam řešilo to politikaření. Richard Nixon byl taky dobrý. Taky byl docela nezvyk vidět Tyriona v záporné roli. Ale docela mu role Traska sedla. Konec byl celkem dojemný, vážně pěkné. Wolverine opět nezklamal. Pobavilo mě například jeho procházení bezpečnostním rámem. Opravdu se to povedlo. Závěrečná scéna nás hezky nalákala na pokračování. Jennifer Lawrence byla jako Mystique opět úžasná. ;) Ale tentokrát se tam neobjevil Sten Lee. "Nemáš náhodou vyučovat? A co? Dějepis." :D(21.5.2014)

Príliš hlboké a hlavne nevýrazne a najme neracionálne bolo vŕtanie sa medzi minulosťou a prítomnosťou, nehovoriac o konečnej bodke, kde Wolverin je profesorom vzdelávacej inštitúcie mladých mutantov. V tomto som zarytý konzervatorista a keď film očividne nepatrí Wolverinovi nemôže u mňa zožať úspech. To, že sa stal médiom na prepojenie svetov a akým si "moderátorom" celého počínania vo mne zážitok nevzbudilo. Pozitívne bolo, že sa tu stretla slušná skupina mutantov, ktorý odhalili svoje nezvyčajné vlastnosti, ale napriek tomu negatívne sa predstavili v akčnom predstavení, kde pohoreli ako tenké zápalky. Obyčajný priemerný film, za mňa 50%.(8.10.2014)

Jak je vidět, má nejspíš na x-menovskou kvalitu skutečně vliv sám režisér. Zatímco Poslední vzdor mi přišel jako film tak nějak nudně průměrný a téměř mi neutkvěl v paměti, Budoucí minulost se naopak v režii původního Bryana Singera vyšvihla opět hodně vysoko. Na to, že se rozhodně nemůžu pokládat za nějakého nadšeného příznivce X-Menů a všechny předchozí filmy jsou viděla spíše náhodou, musím uznat, že to na mě udělalo velký dojem. Přestože jsme na to do kina šly s kamarádkou především kvůli Hughovi Jackmanovi a Jennifer Lawrence, nakonec to dalece předčilo mé očekávání a dokonce jsem si docela živě vybavila události, které se odehrály v předchozích dílech, i když už jsou to dlouhé roky, co jsem to viděla. To se povedlo. Skvělá režie i herecké výkony. Není téměř co vytknout. ~(4,2)~(20.6.2014)

Mnoho mil za První třídou. Vaughnova parta se snaží seč může vytáhnout film z průměru, ale už to prostě nefunguje. Téměř vším si Days of Future Past říkají o nálepku "naprosto typický blockbuster". Vztah McAvoye a Fassbendera dokázal První třídu vytáhnout k dokonalosti, protože tihle dva měli pod sebou solidní film. Tentokrát je základ nulový a ač je mladý Charles s mladým Erikem pořád to nejlepší z filmu, X-meny to vytáhne maximálně k šedi všech průměrů. Ne, ono to není hrozné...ale ono to není ani trochu dobré. Emočně to se mnou hnulo jen, když jsem si uprostřed vzpomněl, že druhý den musím do práce a přitom trávím volno opičárnou.(13.8.2014)

Chtělo by se mi jásat. Po nudné Godzille konečně pořádný biják. Velkolepá a efektní akce, která nepřekáží důrazu na postavy a vztahy, nabušené dialogy, které mají smysl, epická osudovost a navrch elegantní tah, který napravuje všechno co mě v následcích předchozích dílů štvalo. Vizuálně parádní, s řadou výtečných scén. S radostí mhouřím oko nad jedním drobným porušením kauzality. Tak proč ne 5*? Jsem vděčný a odpouštějící divák, který je ochoten přistoupit na jakoukoli hru i přes nefunkční pravidla (třeba svět Divergence). Jedinou výjimkou jsou kiksy v logice, kdy je do očí bijící řešení přehlíženo jen proto, aby podívaná mohla pokračovat. A to je přesně ten případ. Protože pokud mi něco neuniklo, celé to jinak parádní napínavé, akční a osudové dobrodružství bylo zbytečné, protože stačilo aby Xavier, vlezl do hlavy několika lidem, promluvil jejich ústy a bylo by po problému. Pokud by k tomu měl ještě navrch Mystique, tak už by vůbec nebylo co řešit. Jenže to by pak scénáristé museli vymyslet jiný příběh. Ovšem ani tato výtka mi nebrání, abych si nové X–Meny šel vychutnat a užít znovu. P.S.: Pokud mi někdo mou zásadní výtku vyvrátí, spokojeně a rád přihodím pátou hvězdu.(17.5.2014)

"I want it alive!" Lidi jsou svině! A to mi nikdy nikdo nevymluví. Theatrical Cut: **** Rogue Cut: **** 1/2(21.5.2014)

X-meni jsou moje srdcová záležitost a nemůžu říct, že bych se u nich nebavila. Má to vše, co od takovéhoto filmu divák očekává - velkolepou perfektně zvládnutelnou akci, správný superhrdiny i záporáky, poutavej příběh, dojemný i vtipný scény a trocha nějakého toho klišé :) SPOILER: Co ale neodpustím je vpodstatě vystornování základních třech (mimochodem perfektních) dílů na kterých X-men stojí.(22.5.2014)

[ČSFD projekce] Velmi povedený X-men, který v sobě snoubí retro styl a novodobé technologie stejně, jako "staré" a "mladé" hrdiny mnohých X-menovských filmů. Velmi se mi líbilo, že nešlo jen o čistou rubačku a akci, ale také o filozofický pohled na paradox v časovém kontinuu a maličké rozdíly mezi vnímáním naprosto relevantních věcí v našich životech. Režisér nám sice dost tvrdě tlačil na slzné kanálky a ždímal emoce z každého záběru, ale zas tak moc romantiky nebylo třeba. Možná bych víc rozvinul dialogy a víc zkomplikoval cíl mise, kterým byl pouze jeden okamžik v historii. Propracovanější verze by se ale nejspíš nelíbila fanouškům, kteří se vyloženě nudí, když hlavní hrdina použije věty rozvité namísto své schopnosti nebo zbraně. Tady si myslím, že celkově film působí velmi konzistentně. Není tam ničeho příliš, ale ani dost. Přesto je to asi jeden z nejlépe zvládnutých X-menů, které jsem viděl. Navíc scéna s Quicksilverem je naprosto dokonalá. 80%(22.5.2014)

Tenhle komentář odfláknu víc než obvykle.... Šlo to, ale vůbec to nemuselo bejt.(27.10.2014)

Objeví se Wolverine a hned je to o to zajímavější.(21.10.2019)

Přestože se jedná o kopii X-krát viděného, nechyběl vcelku invenční motiv, procítěné emoce a potřebná dávka psychologie, takže nevidím důvod, proč hanět a jít s hodnocením níž. Po tisícideváté dání všanc udržení lidstva na Zemi raději opomenu, bez toho to asi už nepůjde, i když je to omleté a zbytečné, ale hezky se to poslouchá a sleduje.(1.7.2014)

1 3 4 5 6 7 8 9 18 35 52 69