Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Mistr_Moon

Dokud se ty děcka rubali v aréně, tak to docela šlo, ale toto je sooo boooring. And long. A co měli být sakra ti zombie vetřelci? ()

iN

Na druhý díl posledního dílu jsem se ani netěšil - a udělal jsem dobře. Zdlouhavý "pochod" do Kapitolu, během něhož se opět řeší dilema "Peeta nebo Gale?", hrátky prezidenta Snowa a prezidentky Coinové, trapný happy end na konci - no nevím, prostě od té doby, co se děj přesunul z arény ven, tak mi už tahle série nesedí. Ale neříkám, že nedám ještě šanci knížce! ()

Mire

Reparát, ktorý som spomínal v komentári k prvej Drozdajke nakoniec dopadol celkom znesiteľne. Kvitujem, že v dvojke bolo aspoň viac tej akcie a nepôsobila na mňa takým mdlým dojmom. Avšak na vynikajúci prvý a solídny druhý diel tejto tetralógie Drozdajka číslo 2 nemá. Hodnotím ju o kúsok lepšie ako jednotku, také slabšie tri hviezdy. Škoda, že sa záver tejto ságy nepodarilo ukočírovať lepšie. ()

JajinkaBec

Kruh se uzavřel. Druhá Síla vzdoru se zcela samozřejmým způsobem stala mou nejoblíbenější "hladovou adaptací". Může za to hlavně brilantní gradace, která z deprimovaných dialogů a pochmurné nálady přechází do tuhého boje, bolestivých ztrát - a ještě deprimovanějších dialogů. Dvě vrcholné scény (stoky a pochod k paláci) mě napínaly dokonce tak moc, že jsem i přes znalost všech zvratů chvílemi nedýchala. A přesně o tom Síla vzdoru je. O konci, který naplňuje tu nejtragičtější představitelnou ironii, o hrdinech, kteří zůstanou nenávratně poznamenaní a stojí mi za to jim fandit do poslední vteřiny. V první řadě jsou ale Hunger Games příběhem Dívky v plamenech, jejíž osud a odhodlání může být metaforou, předobrazem, varováním a vším možným dalším. I kdyby jen proto, aby na jejím místě nikdy nemusel stát nikdo z nás. ()

estik97

Oproti první části je tohle zcela jiné kafe. Návrat napětí a překvapení je zpátky, do toho opravdu nejdrsnější zpracování ze všech dílů. Je to o trošku slabší než druhý díl, takže pouze 4*, ale na poslední díl je to zatraceně kvalitní! Bavila jsem se královsky, naposledy zmíním úžasné herecké výkony a perfektní hudební doporvod! ()

Blazkowicz

Závěr už je takový nemastný neslaný. Některé scény (hlavně ve stokách) super, jindy je to nuda. Celá revoluce a hlavně ten konec byla možná až moc uspěchaná. Bitvy ve městě žádné a dopadení toho prezidenta taky nic. Peeta je stejně jako v předchozím díle úplně zbytečná postava. Kniha mě nezajímá, ale trošku odklon ve filmu pro lepší výsledný dojem mohl být. 3* ()

PlysovyMacko

Velmi nudny film. Nevedela som to dopozerat na jeden raz.Vzdy ked sa objavi scena, ktora by mohla byt konecne zaujimava - putovanie mestom s nastrahami a pascami, navrh hier o zivot pre deti z Kapitolu - tak bud je kratka, alebo rovno odbita, ze nie. Stale sa tu keca, neviem co ma Katniss take uzasne v sebe, ze by ju mal nasledovat cely narod. Cely ten boj za slobodu je jalovy a nepresvedcivy. Film ma tak frustroval, ze som drzala palce prezidentovi Snowovi, aby rebelov uplne rozprasil a vytrhol ich aj mna z mizerie. ()

Tominni

Celkem důstojné zakončení celé série, určitě lepší díl, než byl předchozí. Závěr se blíží, pouť Kapitolem má dostatek napětí, stejně jako scéna s mutanty. Konec je, jaká je, ale i tak beru Hunger Games jako solidní ságu a Sílu vzdoru 2 jako solidní završení potě Reprodrozda. ()

koty2201

Nakoniec to ten záver série nezlepšil, aj keď celá séria v mojich očiach stúpala každým filmom. Toto ostalo na úrovni predošlého filmu. Stále balansuje medzi 3 a 4 hviezdami, ale rozhodol som sa prižmúriť jedno oko. Veľkým pozitívom je, že už som sa konečne nenudil ako minule, ale na druhej strane to nevidím na práve najlepšie ukončenie tejto filmovej quatrológie. Opäť mám problém s tým, že či to reálne je v knihách takto napísané alebo sa tie filmy len úplne nepodarili. Stále sa u mňa jedná o nadpriemerné dielo, ale k dokonalosti mi mnoho vecí chýba a nie všetko funguje tak ako by malo. Nemá asi cenu pripomínať, že o čom to je. Proste vzbura okolo Katniss pokračuje, chce zabiť prezidenta Snowa a dúfa, že sa jej princ na bielom koni, Peeta, spamätá alebo nie (BTW chválim, že sa konečne po štyroch filmoch rozhodla a za mňa správne. Ten druhý mi neprišiel nikdy sympatický). Ale spracovanie stále ostáva komornejšie ako by som si želal. Aj keď produkčne sa to snažilo byť veľkolepejšie, len to zastalo na polceste. Viete, v krajine zúri vojna, ale boj dvoch vojsk nikde nevidno aj keď ich Reprodrozd naverboval v stovkách. Tie zvraty na konci mi nejak nesadli a mám z nich také zmiešané pocity. Jednak som rád, že to nemá až tak príliš klišoidný záver, len mi príde akýsi čudný. Napríklad o osude niektorých postáv tu nie je ani zmienka alebo som si ju len nevšimol a celkom by ma to zaujímalo. Niektoré postavy za mňa zomreli úplne zbytočne. Tým nechcem povedať, že chcem sladký hollywoodsky happyend, ale u niektorých som si povedal, že načo vlastne? Hranie na city takýmto spôsobom na mňa nefunguje. Ale nakoniec to aspoň nie je úplná tragédia a väčšina ľudí došla s Katniss až do konca. Postavy všeobecne tu vo väčšine prípadov nedostávali toľko priestoru pre ich budovanie charakterov ako to bolo v prvej časti Drozdajky. V takom význame, že boli prítomné, ale aj tak ako keby tam ani neboli. Neviem, proste sa z nich v závere vytratil život a pôsobili mdlo. Aj po hereckej stránke ma tentokrát nikto nejak výrazne neoslovil, až som bol prekvapený. Všetci hrali len dobre a nikto ma neočaril, bohužiaľ. Tentokrát už som sa nemohol spoľahnúť ani len na dobrú hudbu, pretože tá tu akosi chýbala alebo som ju takmer vôbec nevnímal. Aj tá bola minule zvládnutá lepšie. CGI sa dalo a nebolo až tak škaredé. Potešila a pobavila ma (z hľadiska dobre natočenej akcie) scéna s tými bielymi monštrami. Kiežby takýchto momentov bolo v týchto filmoch viac. Hneď by to bolo o niečo lepšie. Natočené je to v celku pekne, ale nemôžem prácu s kamerou ani nejak navyše vychváliť. Čiže technicky okej. BTW asi som si to všimol až teraz, ale tá Katniss.... stále bola opisovaná ako šikovná strelkyňa a bojovníčka, ale reálne toho vo filmoch veľa nespravila a skôr za ňu bojovali druhí. Takže ak to takto môžem zhrnúť, tak Hunger Games nemajú zlé finále, ale čakal som o niečo viac ako to, čo som nakoniec dostal. Uvidím čo bude zač ten prequel, aj keď veľa od toho nečakám. Iba že by ma tento režisér chcel milo prekvapiť. () (méně) (více)

kubas369

6/10. Tak karmické vyvrcholení se nekoná. Samotné jádro tohoto příběhu není vůbec špatné, bohužel asi nebyl zájem se tím zabývat nějak hlouběji. Předlohu jsem nečetl takže nevím jak hluboko se jde tam. Filmy jsou bohužel zbytečně povrchní a polopatické, tak není to primárně určeno pro dospělé, tak asi pro to. I tak musí člověk  žasnout, kolik zajímavých herců hladové hry přilákaly. Jo a ten rádoby milenecký trojúhelník je vážně trapně podaný. ()

segovesus

Dlouhá úvodní expozice a o něco kratší trojitý konec jak v Návratu krále. Jako čtenáře předlohy mě film nevtáhl do děje, pořád jsem tak nějak klouzal po povrchu a nemohl jsem se ponořit do děje. Světle momenty filmu jsou klipové souboje Snow vs. Coin, vlastně všechny scény alespoň s jedním z nich. Pocit s z posledních dvou filmů je vlastně jako z knihy, která mě bavila nejméně. Série je u konce, mohlo to být uděláno lépe, ale i hůře, kostky jsou vrženy, ať si každý udělá názor sám. 3D je úplně zbytečné. ()

lobo87

Dôstojné zakončenie série. Slabší úvod i záver, skvelý stred. Režisérsky, hudobne, kameramansky i herecky precízny film, ktorý však vo mne nedokázal vyvolať také emócie, ako predchádzajúce časti. Veľmi skoro sa dalo určite, koho nechajú tvorcovia zomrieť a kto to prežije. Záver ma dosť sklamal, páčila by sa mi trošku iná varianta... 70% ()

KeepVerve

Malinko lepší než první část, ale i tak slabé....nečetl jsem sice knížku, ale dle mého šlo o jasný, lehce předvídatelný konec, doplněný trapnými dialogy a naprosto zbytečnými scénami. Absolutně nechápu rozdělení posledního dílu na dvě části a to i přesto, že jsem příznivce rozdělování finálních částí (Harry Potter a klidně i u Hobita bych to bral). No, přečtu si knihy, o tom žádná, ale teda tohle mi vážně. Jak by řekl Cimrman: "Bylo to hezký, ale že bych to musel vidět 2x...." ()

Palisander

Možno by som dal aj tri hviezdičky, ale bolo by to najmä vďaka publiku v kine, ktoré sa spolu so mnou smialo v momentoch, keď sa film pokúšal všemožne žmýkať slzy. Všetkého veľa škodí, aj silených emócií. Potešila dokopy jedna scéna (ľakacia :-)). Nepochopiteľného je viac než dosť. Napríklad ako z cynického stratéga Snowa urobili strihom senilného deduška. Keby tam bol nálepka "o 20 rokov neskôr", povedzme, ale toto... A vo chvíli keď nastala tma a povedal som si že toto nemôže byť koniec... ...som urobil osudovú chybu. Malo to radšej skončiť. Záverečný gýč by nechýbal asi nikomu. Ktovie koho dieťa bolo treba dostať na plátno tentoraz. // Treba vidieť, aby človek vedel že o nič neprišiel ;-). ()

matolos1

No, takže kde začať. Po prvé tento film mohol byť v klude zostrihaný na 90 minút a scény kde sa nič nedeje napr. Catniss sa prechádza po lese pri čom sa DEBIL kameraman hrá so svetlom a nevie čo má natáčať tu vôbec nemuseli byť. Samozrejme takýchto scén sa tam pomerne dosť veľa vyskytuje. Po druhé sa mi nepáči oddelenie dôležitých a nedôležitých scén kde všetky najlepšie scénky mali trvať pomerne dlhšie ( poprava Snowa, scénka v Tuneli,..). Proste môžme byť radi že táto tínedžerská sága skončila lebo očividne tvorcovia to totálne odflákli a jediná časť, ktorú zmysel si má pozrieť je dvojka. Neviem či si to iba ja myslím ale aspoň koniec nemuseli tak dosrať ako tu ale už asi v každom filme to tak je že zostarnú a žijú štasne až naveky...... Katastrofa. ()

Simo16

Výborne zakončenie už aj tak vydarenej série, kde sa síce prvá polovica filmu rozbieha,ale ta druha ponúkne všetko co k takémuto filmu patrí. ()

karlos-rio

Jednoznačně, nejslabší film celé série, navíc ve 3D totální katastrofa, celý film by se vešel tak do 20 minut, zde už nebyl děj natahovaný ,ale doslova přetahovaný, naprosto dopředu čitelné scény, no a konec? Ttak to je kapitol(a) sama pro sebe, jedním slovem trapnost, místo dojetí které mělo dle scény přijít nastal pravý opak. ()

The Rook

Vrchol tohoto dílu Hunger Games pro mě byl trailer Star Wars před jeho začátkem. Do půlky filmu jsem se jen vezl s ostatními v kinosále. Často jsem se ocitl v situaci, kdy se půlka sálu smála ve vážné situaci a já sám přemýšlel, jestli to bylo vážně tak špatně realizované, nebo je to cílená parodie. Scéna, kdy je hlavní hrdince doporučeno něco jako "Jsem nebezpečný... spoutej mě!" Byla u zbytku sálu obzvlášť oblíbená a když to hrdina zopakoval ještě jednou, aby ten dvojsmysl došel i zbytku, už jsem se musel smát i já. Mimochodem, proč se to nejdůležitější stane vždy, když je Jennifer v limbu? 2 hvězdy dávám za smysl dávající část do padáčkového útoku a proto, že nechci žádné sci-fi / fantasy dávat na úroveň VKVček. Když to přeženu, Hunger Games pro mě mohly skončit druhým dílem a pětiminutovým epilogem, co vše následovalo, a byl bych asi spokojenější. ()

IZFNP

Celá séria Hunger Games je tým najlepším, čo nám éra "Sfilmujme všetky aspoň trochu úspešné young adult knihy!" ponúkla od čias Harryho Pottera. Lawrence sa so zdĺhavou druhou polovicou knihy popasoval slušne, filmu vdýchol úzkostnú atmosféru tak, že nebolo ťažké vžiť sa do hlavnej hrdinky. Príbeh intenzívnejšie sledujeme jej očami, pri čom režisér sa viac ako na zbesilú gradáciu sústreďuje na jej emócie. Snímok tak pôsobil intenzívne, prekvapivo komorne a pesimisticky, ale pojatím ku konceptu pasujúc. Veľkú zásluhu na tom má hudba, pri ktorej Howard opäť nesklamal. Celý tím za kamerou vrátane marketingového tímu odviedli skvelý výkon, ani dolár neprišiel na zmar, na podarených akčných scénach je rozpočet vidieť. Herecky nie je moc o čom hovoriť, že je Jen Lawrence talentovaná až ďas, vieme všetci, zvyšok sa okolo nej len tak mihal v zaujímavých, no nevyužitých charakteroch. Poriadne zmeny oproti knihe tvorcom vyčítať nemôžem, ale občas mi prišli nelogické. Film je na kvalitatívnom vrchole po technickej stránke, jeho chybou je však nemastný a neslaný záver. Ako absolútne finále výbornej série obstojí, ale zamrzí. Celá séria však jednoznačne vybočuje z rady nielen svojou dospelosťou a presvedčivosťou, ale hlavne silou posolstva, ktoré nesie. 70% ()

swinevenca

Tohle bylo nic. Udělat z poslední knížky (asi nikterak valné kvality) pětihodinové dvoudílné finále, to je velký sousto. Ani Jackson to s Hobitkama nezvlád a tady to bylo ještě zoufalejší. Akce bylo málo a když už, tak byla nepřehledná. Spousta promyšlených pastí, ze kterých se dá lehce zdrhnout. Spousta dobrých mrtvých a slaďoučké finále, aby bylo proč brečet. Spousta keců s vážnou tváří a přitom o ničem. Poprava naaranžovaná tak okatě, že i mě došlo, co se stane. Jestli mě něco bavilo, tak herectví Sutherlanda a povaha Galea, jinak už jsem tomu hold věkově utekl. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra