LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Po dlouhé době přehřívám své mozkové závity v důsledku rozhodnutí, že si dám výjimečně více než obvykle záležet, a zkusím sem prdnout vskutku nadmíru originální komentář s jednou doporučující větou, kterou zatím přede mnou ještě nikdo na ČSFD nepoužil. Takže pozor: VŠECHNO JE TU BOŽÍ! Uf. Součástí téhle krabice je vedle smrtonosné dávky povedených gagů a vtípků také přesah jako hovado, napodruhý už to snad na modrý placičce rozdejchám líp.(24.2.2014)

Všichni na mě koukali jako na magora, když jsem se ptal jestli na to se mnou půjdou do kina, jejich chyba... Královská zábava, plná nápadů, výborných hlášek a neskutečných narážek, kde si pokecá Gandalf s Brumbálem a Batmobil parkuje na kostičkovém mraku, který je na konci duhové cesty. Že to je strašný maglajz, nemá to řád? O tom je právě příběh - návod proti fantazii, kreativita vede souboj s byznysem (Lordem Byznysem) podle všech možných i nemožných nápadů. Tvůrčí dvojka Lord/Miller dětem hlavně předává důležité poselství a dospělým vlastně taky - LEGO JE NELEPŠÍ HRAČKA! ;-) "My jsme z planety Duplon a přišli jsme vás vyhladit!"(9.2.2014)

Kostičkový svět se vším všudy. Jako malý jsem nikdy stavebnici Lega neměl (maximálně tak pár igráčků), všechno jsem si ale vynahradil nedávno, jelikož jsem pro tuto firmu pracoval. Celý den jsem si mohl hrát a ještě jsem za to byl slušně placenej : ) Pravda, tenhle filmový svět je rozlehlejší a akčnější než byl ten můj na pracovním stole, takže bych měl přimhouřit nějaké to očičko, jenže něco mi k té kýžené páté hvězdičce chybí. Nejspíš si tolik nerozumím s humorem pánů režisérů Lorda a Millera. Abych to shrnul tak napíšu, že LEGO příběh je úžasně nakažlivý, barevný a kýčovitý, jen škoda že ne tak docela boží ..(22.6.2014)

Úplná šleha. Najlepší animák od Up! Skvelá kombinácia detského humoru, absurdných popkultúrnych narážok (Green Lantern!), dospeláckeho až temného humoru (ono je to fakt riadne orwellovské!) a prekvapivého dojemného záveru, po ktorom všetko začne dávať úžasný zmysel a posúva film do úplne iných medzí. Jeden z najlepších filmov za dlhú, dlhú dobu.(24.2.2014)

Nemusíte být master builder, abyste si uvědomili, že nejzásadnějším přínosem snímku je jeho podvratná revolta vůči dánskému magnátovi, jenž chrlí jeden kostičkový set za druhým, z něhož postavit cokoliv dle vlastní fantazie je dneska už vlastně zhola nemožné; hromada humoru, akční dostihy jak z bruckheimerovské stáje a skvělý balanc na všechny divácké cílovky jsou už jen příjemným bonusem. 4 a ½.(6.6.2014)

• - Animace vznikla kombinací stop-motion záběrů s technologii CGI. (Dr Lizal)

• - Lord Business je prezidentem společnosti Octan. Jde o smyšlenou značku sítě čerpacích stanic, která se objevila poprvé roku 1992 a od té doby se stala součástí mnoha setů Lego. (HellFire)

• - Film je venovaný pamiatke výkonnej producentky Kathleen Flemingovej, ktorá zomrela počas jeho produkcie. (MikaelSVK)