LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Rozpočet $60miliónovTržby USA $257,760,692Tržby Celosvetovo $468,760,692Tržby za predaj Blu-ray v USA $66,831,319 //počet predaných kusov 1,698,860Tržby za predaj DVD v USA $50,302,527 //počet predaných kusov 3,423,483║ tak v prvom rade treba uznať že nápaditosť v tomto počine nepozná hraníc, využiteľnosť námetu takmer dosiahla úrovne prepracovanosti takej ako tomu bolo vo svete hračiek Toy Story(čo považujem za akýkoľvek vrchol animačnej a príbehovej tvorby), troška na škodu ale je že nie každý nápad, uletenosť, frk je dotiahnutý k dokonalosti, lebo je citeľné že tvorcovia si ukúsli až priveľké sústo na to aby to strávili, miestami to je až prílišná smršť, ktorá nie je usledovateľná, či že až neprehľadná, občas sa tam stráca aj dabing, čo nechcene uberá na kráse, záver je veľmi príjemný a ani Will Ferrell tam moc nevadí, nie je úplne dokonalé ale ináč spokojnosť /videl v kine: 75%/(8.2.2014)

Évryfink is asmmmm! Tento film sa stal už po jednom zhliadnutí mojím obľúbeným filmom. A po druhom zhliadnutí jedným z naj! "Everything is awesome" je tá najchytľavejšia pesnička akú som kedy vo filme počula. Už 3 dni ju nemôžem dostať z hlavy a pri donútení kamošov aby si to pozreli, som z obývačky stále počula Évryfink is asmmm... a prvé čo mi priateľ povedal po prebudení? Jasné, Évryfink is asmmmm. Odporúčam jednoznačne originálne znenie. Emmet mal strašne dobrý dabing a pri scéne kde vravel len "Uhm, uhm" som myslela, že som sa do neho zamilovala. Alebo som si to len myslela, že som si to myslela? Ale najobľúbenejšia pesnička je jednoznačne tá od Batmana. Dááárknes, nou perents! In d bejsment. Blek kafí! Treba si vypočuť! Jednoznačne skvelá paródia na Temného rytiera. Strávila som ju s nadšením aj keď Temného rytiera najmä trojku zbožňujem. Jo a ešte! Supr rič! Musím i vynachváliť všetky tie detaily. Znázornenie vody, ohňa....tie lego kocky boli proste úplne, úplne ale úúúúplne všade! Proste perfišné. A nezabudnuteľná scéna? Emmetov mozog a hláška, že moc sa tu toho nedeje. V skutočnosti sa v ňom nedialo vôbec nič. Ešte teraz sa smejem popod fúz. Dávno som sa tak dobre nenasmiala. Odporúčam pozrieť ako jedna veľká partia. Príde vám to ešte 2x tak smiešne. Viem o čom hovorím. Teda pokiaľ v partii nemáte suchárov. Ľutujem iba jedno jediné, že som na tom nebola v kine a nevidela na veľkom plátne všetky tie úžasné detaily. A ešte niečo na záver. CHCEM UNIKITTY!(31.7.2014)

Z očekávané reklamy na stavebnici se vyklubal kultovní animák? Ano i to se může stát, Lego válcuje všechny ostatní filmy svou nakažlivostí, svěžím humorem a hlavně mixem postav, kterým vytváří neskutečná komba. Přičemž dokáže vyrazit dech neuvěřitelnými zvraty, kterému kraluje ten poslední a posouvá celý snímek ještě o level výš, ke starým pixarovkám. 90%(6.3.2014)

Ťažké rozhodovanie medzi 3 a 4*. Myšlienkovo aj spracovaním, pri ktorom sa vlk nažerie a koza zostane celá, teda deti zabavia a niečo si odnesú aj dospelí, je to obdobne popkultúrny mix Waltera Mittyho a Ralpha Rozbi-to. Teda trochu ako notorická torta psíka a mačičky, do ktorej sa podarilo napchať všetky zábavné a kreatívne prvky svetov legendárnej dánskej stavebnice a ešte niečo navyše (tu jasnejšie, tu skrytejšie humorné odkazy na všetko čo vás napadne). A s neskrývaným podtextom o zväzujúcom stereotype a pravidlách, ktorými sa musíme riadiť. Lenže aj ten už začína byť poriadne klišé a všetko to pôsobí ako milé divadielko, z ktorého sa miestami nechcene stáva takmer nezvládateľná, neprehľadná "taškařice". Ale sakra, má to šmrnc a bavil som sa, to sa musí nechať. Plus otlčený kozmonaut mi pripomenul vlastné detstvo, strávené s jeho kamarátmi. Ja to vravím stále, tá nostalgia je mrcha. 75%(29.6.2014)

Všechno bohužel boží není. Budu patřit k menšině, ale závěr mě dost zklamal. POZOR, SPOILER! Možná by mě nezklamal, kdyby a) nebyl hraný ale animovaný; b) když už byl hraný, proč, proč zrovna Will Ferrell?!? Ovšem až na závěrečnou desetiminutovku se jedná o opravdu mimořádně vydařený a zábavný animák. Dávám zaloužené čtyři hvězdy. PS. Spory o nejlepšího představitele Batmana jsou nyní pasé, nejlepším Batmanem není ani Michael Keaton, ani Christian Bale, ba dokonce ani Pete Holmes z videí CollegeHumor, Lego Batman je všechny hravě strčí do kapsy!(11.4.2014)

• - Oficiální česká verze filmu obsahuje kromě dabingu i přeložené popisky, nápisy, billboardy a podobně. (Akrman)

• - Štvrtý film Morgana Freemana a zároveň tretí Liama Neesona, v ktorom sa nachádza postava Batmana. (just_pie)

• - Pojem "Master Builder" je oficiální označení od firmy LEGO. "LEGO® Master Builders" jsou speciálně školení a kreativní lidé, kteří dělají návrhy všech stavebnic LEGO. Další "LEGO® Master Builders" vytvářejí veliké, detailně propracované sochy pro zábavní parky LEGOLAND® a další speciální akce po celém světě. (Cheeker)