LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

„Bolo to peklo. Boli tam lasery! Žraloky! Žraloky s lasermi! Naštvané sekretárky!“ Nakoľko keďže sa okolo nezaujímavého hlavného hrdinu a nezaujímavej hlavnej hrdinky sformuje banda v čele s Batmanom či (rýchlo však uväzneným) Supermanom, mohlo by sa zdať, že tento film musí byť neskutočná prča a smršť nápadov. Nanešťastie som sa nijako zázračne nebavil, až na pár úžasne absurdných nápadov (DUPLO, neviditeľné auto Wonder Woman). V scenári oceňujem hlavne pôvabnú pasáž s "inými svetmi LEGO" (postava sa dostane do televízneho živého programu, ale toto vysielanie logicky nie je vidno v stredovekom legu - v Stredoveku predsa nemali televízor! - a tak to, čo postava rozpráva, v stredovekom legu číta chlapík na koni). Naopak neoceňujem kuriózne hrané finále. Škoda, že ústredný nudný párik kradne priestor takým úžasným charakterom, ako sú Pirát, Batman, večne optimistická jednorožcová ružová mačička a kozmonaut z 80-tych rokov neustále túžiaci postaviť raketu.(7.1.2017)

Na dánsku stavebnicu Lego mám veľmi dobré spomienky. Pripomína mi detstvo. S Legom som strávil dlhé hodiny. Rozvíjalo moju kreativitu a fantáziu. Keď v roku 2014 vyprodukovala americká spoločnosť Warner Bros. Entertainment filmový "Lego príbeh", tak som bol velice zvedavý ako to bude vypadať. Pozrel som si to a bol som spokojný. Dobrodružný sci-fi fantasy príbeh ma zaujal a jedinečné kockato-hranaté lego animácie sa mi hodne páčili. ***(2.5.2017)

Lego není moje oblíbená hračka. Měla jsem jako dítě (když se podívám na to množství plyšáků, které vlastním, tak ten minulý čas zjevně není použit správně) mnohem raději plyšáky, puzzle a hlavolamy než stavebnice. Nechci působit podezíravě, ale mám pocit, že vím, kdo byl hlavním sponzorem téhle kratochvilné taškařice, kde se zhádá Brumbál s Gandalfem, Žvejka převeze při chytračení Batman, Shakespeare chtivě nahlíží do výstřihu Zlému policajtovi a člověk zjišťuje, že neví, kde má kaťata. Návody jsou pro blbce, rady ostatně taky. I tak bych poradila všem - jsou situace, kdy věta "všechno je tu boží!" může napáchat mnoho problémů. A nejsou to jen pracovní porady, kam není radno tuto mantru tahat.(9.12.2015)

Dětský film, který si však děti neužijí zdaleka tak jako "sečtělí" fanoušci, kteří alespoň rámcově znají zásadní filmové, seriálové a komiksové hity. LEGO PŘÍBĚH je velká jízda, která svůj potenciál možná až "přetěžila", takže napoprvé není úplně snadné ten film naplno pobrat. Chytré absurdní gagy, skvělé citace a narážky (hlavně ty na Orwella, STAR WARS a slavné komiksové postavy - Batman a duo Superman/Green Lantern pobaví dokonale), animace v mnohém až nečekaně precizní (např. takřka nepatrná poškození figurek), zběsilé, odvázané a velkolepé akční scény (bohužel občas také mírně chaotické a nepřehledné) a k tomu navíc velmi překvapivé, promyšlené a dojemné finále, které filmu dodává krásné poselství, jenž perfektně vystihuje podstatu hračky, o níž snímek vypráví a jejíž je (báječnou) poctou. 80 - 90 %(9.3.2014)

Ano je to pecka, to ne že ne, ale přece jenom mi k tomu něco scházelo. Recenzenti neváhali sáhnout i mnohdy k absolutnímu hodnocení a u mě to výrazně zvedlo očekávání. Což o to, ono je to opravdu vtipné, zábavné a v nejrůznějším smyslu hravé a navíc s perfektně zpracovanou poslední třetinou filmu (teda je to skvěle zpracované celé, ale konec je prostě libovka), ovšem já nevím no, nějak mi to úplně nesedlo (jak se to jen říká) jako prdel na hrnec, nýbrž spíš na plochý talíř. A přitom mám lego rád, jako malej sem si s tim hrával (měl jsme oblíbenější), občas si zahraju na počítači nějakou tu lego hru (ale fakt jen občas dříve) a mám k tomu vztah. Nevím, jestli je to tím, jestli třeba nejsem konzervativní, ale asi mi úplně nesedla ta animace. Jinak příběh v pohodě, spousta známých postav, což je fajn a určitě to mám v plánu vidět znova, nejlépe v původním dabingu, ačkoli ten český opravdu špatný není...75%..[13.02.2014_Cinestar_Černý most](13.2.2014)