Reklama

Reklama

LEGO® příběh

  • USA The Lego Movie (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (22)

Trailer 2

Recenze (1 054)

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Orwellovský odér (a "Velký bratr" Lord Byznys), společenské rýpance, popkulturní odkazy (Star Wars jsou geniální!), spousta jednoduchých gagů a hlášek, místy úplně nepříčetná akce (při záchvatu vzteku roztomilé barevné kočičky, evokující duhu zvracejícího jednorožce, jsem šel smíchy do kolen a bylo mi jedno, že jde o fór převelice primitivní) a nečekaná promyšlenost, jenž dodává - zvláště po závěrečném zvratu - filmu monumentální rozměr nejen na poli zábavy. Přidanou hodnotu tvoří nečekaně skvělý český dabing a poslední sekundy před závěrečnými titulky. Bylo to prostě... tak BOŽÍ! ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Nemohl by mi někdo dát kus kryptonitu?!“ Moje první zkušenost s mým kdysi milovaným legem na filmovém plátně. Začátek je trochu vlažnější a o zábavu se stará vlastně jen Freemanův Vitruvius. Pak se ovšem film rozjede, na scénu se dostane maximálně stylový Arnetův Batman, přidají se i další postavy a divák náhle sleduje velmi zábavnou (a skvěle ohudebněnou) podívanou s kupou hlášek a narážek (z nich jsou však některé opravdu vtipné jen v angličtině, např. „Rest in pieces!“). Občas tvůrci sází na poněkud infantilní notu, ale třeba takové „spaceship!“ mě upřímně rozesmálo. Co se týče propojení reálného a lego světa, považuju to za dobrý nápad, ovšem jeho zpracování mi už přišlo podstatně méně zdařilé (a souboj nudně dospělého se zábavně dětským na můj vkus vyznívá až moc rodinně, i když k tomuhle filmu to už tak nějak patří a samozřejmě to souvisí i s cílovou skupinou). Kouzelný závěr (duplon!) však napomáhá k celkově pozitivnímu zážitku ze snímku a já i díky němu Lego příběhu přiklepávám slušné 4*. „Zdravím vespolek. Neznáte mě, ale jsem v televizi, takže mi můžete věřit.“ ()

Reklama

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Ťažké rozhodovanie medzi 3 a 4*. Myšlienkovo aj spracovaním, pri ktorom sa vlk nažerie a koza zostane celá, teda deti zabavia a niečo si odnesú aj dospelí, je to obdobne popkultúrny mix Waltera Mittyho a Ralpha Rozbi-to. Teda trochu ako notorická torta psíka a mačičky, do ktorej sa podarilo napchať všetky zábavné a kreatívne prvky svetov legendárnej dánskej stavebnice a ešte niečo navyše (tu jasnejšie, tu skrytejšie humorné odkazy na všetko čo vás napadne). A s neskrývaným podtextom o zväzujúcom stereotype a pravidlách, ktorými sa musíme riadiť. Lenže aj ten už začína byť poriadne klišé a všetko to pôsobí ako milé divadielko, z ktorého sa miestami nechcene stáva takmer nezvládateľná, neprehľadná "taškařice". Ale sakra, má to šmrnc a bavil som sa, to sa musí nechať. Plus otlčený kozmonaut mi pripomenul vlastné detstvo, strávené s jeho kamarátmi. Ja to vravím stále, tá nostalgia je mrcha. 75% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Do poslední chvíli jsem nevěřil, že to bude opravdu až tak dobré. Lego Movie je přecpané nápady, a to jak vizuálními, tak dialogovými, chvílemi to byl takový nápor, že se mi to zdálo až přesycené. Nadto má na dětský komerční film poměrně inteligentní přesahy a zajímavé rozuzlení, které sice patří k těm z druhu samospásných, protože obhajuje jakýkoli předchozí nesmysl, ale samo o sobě má k nesmyslnému velmi daleko. Prostě spokojenost po všech stránkách a po dlouhé době "blockbuster" (dá-li se to tak říct), který překonal očekávání. Hlavní písnička ve své příšernosti proklatě návyková. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Rozdělím si komentář do dvou částí, s Vaším dovolením. I bez, to si jen tak hraji na empatického asertiva. Psal jsem si totiž v průběhu filmu poznámečky, abych mohl blábolit skutečně kriticky a fundovaně. A když už je jednou mám, plácnu je POMOvi do báze, děj se co děj. Začněme přímo ohodnocením - prvotní zděšení nad nepokrytou reklamou na produkt dánských vidláků přehlušila radost z opěvování neřádu, jenž nad řádem ční, nad řádem, v němž totiž zlořád se skrývá, ba i celá zlořádů podřadná řada! Kreativita byla vyzdvižena, zmrd dostal druhou šanci a my, mistři stavitelé z let osmdesátých, svého ztraceného kosmonautíka. Dobrá tedy. Zakoupím zmutovaný Merkur i dcerce, když tak hezky prosíte. Tak. A nyní si dovolím otrocky zkopírovat slova, která má opilecky roztřesená ruka zanesla během samotné promítačky na vnitřní stranu obalu od cigaret značky Marlboro light. - Hovno hádé, nějakej kino ryb//ježyžmajrá!//emet-dement//KOSMONAUT!!//chcát//to fakt prodávaj legopindi v podobě Brumbála??//zív//Ferrell, snad přijdou humory//zív//dys is dý ent.....No uznejte, že s podobnou přípravou nezaváhá byť i sebeslabší komentátor. Čtvrtou hvězdu dávám proto, že jsem již roky nešlápl jen v ponožkách na nějakou umělohmotnou kravinu s ostrými hranami, jejíž barva trapně ladí s kobercem a jiným způsobem, než bolestivým, je prostě neodhalitelná. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (49)

  • Výroba filmu prebiehala v štúdiách v austrálskom štáte Nový Južný Wales. (MikaelSVK)

Související novinky

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Loňský rok byl pro hvězdnou herečku a schopnou producentku Margot Robbie (Babylon) poměrně přelomový. Její produkční společnost LuckyChap přenesla na plátna kin svět Barbie, tedy nejvýdělečnější film… (více)

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (více)

Reklama

Reklama