LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Po dlouhé době přehřívám své mozkové závity v důsledku rozhodnutí, že si dám výjimečně více než obvykle záležet, a zkusím sem prdnout vskutku nadmíru originální komentář s jednou doporučující větou, kterou zatím přede mnou ještě nikdo na ČSFD nepoužil. Takže pozor: VŠECHNO JE TU BOŽÍ! Uf. Součástí téhle krabice je vedle smrtonosné dávky povedených gagů a vtípků také přesah jako hovado, napodruhý už to snad na modrý placičce rozdejchám líp.(24.2.2014)

„Bolo to peklo. Boli tam lasery! Žraloky! Žraloky s lasermi! Naštvané sekretárky!“ Nakoľko keďže sa okolo nezaujímavého hlavného hrdinu a nezaujímavej hlavnej hrdinky sformuje banda v čele s Batmanom či (rýchlo však uväzneným) Supermanom, mohlo by sa zdať, že tento film musí byť neskutočná prča a smršť nápadov. Nanešťastie som sa nijako zázračne nebavil, až na pár úžasne absurdných nápadov (DUPLO, neviditeľné auto Wonder Woman). V scenári oceňujem hlavne pôvabnú pasáž s "inými svetmi LEGO" (postava sa dostane do televízneho živého programu, ale toto vysielanie logicky nie je vidno v stredovekom legu - v Stredoveku predsa nemali televízor! - a tak to, čo postava rozpráva, v stredovekom legu číta chlapík na koni). Naopak neoceňujem kuriózne hrané finále. Škoda, že ústredný nudný párik kradne priestor takým úžasným charakterom, ako sú Pirát, Batman, večne optimistická jednorožcová ružová mačička a kozmonaut z 80-tych rokov neustále túžiaci postaviť raketu.(7.1.2017)

Každý kto sa hrával s legom toto určite ocení a kto navyše pozná väčšinu filmových klasík to ocení taktiež, pretože tento lego animák si bere niektoré postavy a udalosti zo znamych filmov, čo je rozhodne trefa do čierneho. Keby animácia nebola miestami až tak moc legová, tak by to bolo aj prehľadnejšie, takto sa v tom dalo miestami dosť ťažko zorientovať čo je čo. Inak fajn zábava, ktorú mi pokazil hlavne koniec. A Batman jasne najlepší :-) 80% - 4*(18.6.2014)

Nemusíte být master builder, abyste si uvědomili, že nejzásadnějším přínosem snímku je jeho podvratná revolta vůči dánskému magnátovi, jenž chrlí jeden kostičkový set za druhým, z něhož postavit cokoliv dle vlastní fantazie je dneska už vlastně zhola nemožné; hromada humoru, akční dostihy jak z bruckheimerovské stáje a skvělý balanc na všechny divácké cílovky jsou už jen příjemným bonusem. 4 a ½.(6.6.2014)

Ťažké rozhodovanie medzi 3 a 4*. Myšlienkovo aj spracovaním, pri ktorom sa vlk nažerie a koza zostane celá, teda deti zabavia a niečo si odnesú aj dospelí, je to obdobne popkultúrny mix Waltera Mittyho a Ralpha Rozbi-to. Teda trochu ako notorická torta psíka a mačičky, do ktorej sa podarilo napchať všetky zábavné a kreatívne prvky svetov legendárnej dánskej stavebnice a ešte niečo navyše (tu jasnejšie, tu skrytejšie humorné odkazy na všetko čo vás napadne). A s neskrývaným podtextom o zväzujúcom stereotype a pravidlách, ktorými sa musíme riadiť. Lenže aj ten už začína byť poriadne klišé a všetko to pôsobí ako milé divadielko, z ktorého sa miestami nechcene stáva takmer nezvládateľná, neprehľadná "taškařice". Ale sakra, má to šmrnc a bavil som sa, to sa musí nechať. Plus otlčený kozmonaut mi pripomenul vlastné detstvo, strávené s jeho kamarátmi. Ja to vravím stále, tá nostalgia je mrcha. 75%(29.6.2014)

• - Producent Dan Lin premietol film najskorej 250 členom top managementu spoločnosti LEGO. Po 15 minútach, keď zaznela pieseň "Everything is Awesome", začalo celé publikum synchronizovane tlieskať. Po skončení filmu vypuklo v sále standing ovation. (figliar)

• - V traileru se scéna, kdy se Emmet potká s Lucy, odehrává ve dne, kdežto ve filmu v noci. (Wolftalon)

• - Film je venovaný pamiatke výkonnej producentky Kathleen Flemingovej, ktorá zomrela počas jeho produkcie. (MikaelSVK)