LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Rozdělím si komentář do dvou částí, s Vaším dovolením. I bez, to si jen tak hraji na empatického asertiva. Psal jsem si totiž v průběhu filmu poznámečky, abych mohl blábolit skutečně kriticky a fundovaně. A když už je jednou mám, plácnu je POMOvi do báze, děj se co děj. Začněme přímo ohodnocením - prvotní zděšení nad nepokrytou reklamou na produkt dánských vidláků přehlušila radost z opěvování neřádu, jenž nad řádem ční, nad řádem, v němž totiž zlořád se skrývá, ba i celá zlořádů podřadná řada! Kreativita byla vyzdvižena, zmrd dostal druhou šanci a my, mistři stavitelé z let osmdesátých, svého ztraceného kosmonautíka. Dobrá tedy. Zakoupím zmutovaný Merkur i dcerce, když tak hezky prosíte. Tak. A nyní si dovolím otrocky zkopírovat slova, která má opilecky roztřesená ruka zanesla během samotné promítačky na vnitřní stranu obalu od cigaret značky Marlboro light. - Hovno hádé, nějakej kino ryb//ježyžmajrá!//emet-dement//KOSMONAUT!!//chcát//to fakt prodávaj legopindi v podobě Brumbála??//zív//Ferrell, snad přijdou humory//zív//dys is dý ent.....No uznejte, že s podobnou přípravou nezaváhá byť i sebeslabší komentátor. Čtvrtou hvězdu dávám proto, že jsem již roky nešlápl jen v ponožkách na nějakou umělohmotnou kravinu s ostrými hranami, jejíž barva trapně ladí s kobercem a jiným způsobem, než bolestivým, je prostě neodhalitelná.(17.5.2014)

Po dlouhé době vtipný animák, který svou neutuchající jízdou dokázal rozbrnět několikrát mé hlasivky, až mi málem vyletěla huba z pantu. Ani všechny momenty jsem nedokázal zachytit, jak bylo všechno tak rychlé a svižné. Humor, který mám rád byl vidět a slyšet na každém centimetru obrazovky a dokonce se mi podsouvala chuť vrátit se do dětských let a něco si postavit z barevných kostiček a usměvavých žlutých hlav. Dokonce i písnička byla chytlavá a zněla líp v češtině, než v originále.(14.6.2014)

Lego není moje oblíbená hračka. Měla jsem jako dítě (když se podívám na to množství plyšáků, které vlastním, tak ten minulý čas zjevně není použit správně) mnohem raději plyšáky, puzzle a hlavolamy než stavebnice. Nechci působit podezíravě, ale mám pocit, že vím, kdo byl hlavním sponzorem téhle kratochvilné taškařice, kde se zhádá Brumbál s Gandalfem, Žvejka převeze při chytračení Batman, Shakespeare chtivě nahlíží do výstřihu Zlému policajtovi a člověk zjišťuje, že neví, kde má kaťata. Návody jsou pro blbce, rady ostatně taky. I tak bych poradila všem - jsou situace, kdy věta "všechno je tu boží!" může napáchat mnoho problémů. A nejsou to jen pracovní porady, kam není radno tuto mantru tahat.(9.12.2015)

Ano je to pecka, to ne že ne, ale přece jenom mi k tomu něco scházelo. Recenzenti neváhali sáhnout i mnohdy k absolutnímu hodnocení a u mě to výrazně zvedlo očekávání. Což o to, ono je to opravdu vtipné, zábavné a v nejrůznějším smyslu hravé a navíc s perfektně zpracovanou poslední třetinou filmu (teda je to skvěle zpracované celé, ale konec je prostě libovka), ovšem já nevím no, nějak mi to úplně nesedlo (jak se to jen říká) jako prdel na hrnec, nýbrž spíš na plochý talíř. A přitom mám lego rád, jako malej sem si s tim hrával (měl jsme oblíbenější), občas si zahraju na počítači nějakou tu lego hru (ale fakt jen občas dříve) a mám k tomu vztah. Nevím, jestli je to tím, jestli třeba nejsem konzervativní, ale asi mi úplně nesedla ta animace. Jinak příběh v pohodě, spousta známých postav, což je fajn a určitě to mám v plánu vidět znova, nejlépe v původním dabingu, ačkoli ten český opravdu špatný není...75%..[13.02.2014_Cinestar_Černý most](13.2.2014)

Doporučuju zajít ve Slováči v angličtině. Každopádně největší překvapení a film, který mě po dlouhé době nabil trochou té dobré nálady. Nechápu, komu je to určeno - děti to nemají šanci pochopit a dospělí se můžou cítit hloupě vyrazit, každopádně je ale tahle sympatická satira překvapivě silná, místy nečekaně tvrdá a hlavně promyšlená. Navíc popkulturní odkazy mi po dlouhé době nepřišly otravné a nucené, ale opravtu zábavné. 85 %(6.2.2014)