Reklama

Reklama

LEGO® příběh

  • USA The Lego Movie (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (22)

Trailer 2

Recenze (1 050)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Lego, stavebnice mého dětství. Od jeho příběhu jsem tedy čekal hodně. Bohužel při sledování filmu jsem více vzpomínal na časy strávenými s kultovní hračkou, než že bych si užíval sice bláznivou, ale myšlenkově celkem prázdnou jízdu. Tady už se nedá mluvit ani o product placementu, když je název zboží nejen v názvu filmu, ale celou dobu nesleze ani ze scény. V podstatě se jedná o celovečerní reklamu. To není stížnost. Zrovna u Lega mi to vůbec nevadí, jen bych čekal přidanou hodnotu v podobě chytrého příběhu. Tady zůstalo jen u přehlídky známých postav z filmu, televize či komiksů, což je na 100 minut děje trošku málo. Ovšem nazvat v dnešní době hlavního záporáka Lord Business je trefou do černého. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Rozdělím si komentář do dvou částí, s Vaším dovolením. I bez, to si jen tak hraji na empatického asertiva. Psal jsem si totiž v průběhu filmu poznámečky, abych mohl blábolit skutečně kriticky a fundovaně. A když už je jednou mám, plácnu je POMOvi do báze, děj se co děj. Začněme přímo ohodnocením - prvotní zděšení nad nepokrytou reklamou na produkt dánských vidláků přehlušila radost z opěvování neřádu, jenž nad řádem ční, nad řádem, v němž totiž zlořád se skrývá, ba i celá zlořádů podřadná řada! Kreativita byla vyzdvižena, zmrd dostal druhou šanci a my, mistři stavitelé z let osmdesátých, svého ztraceného kosmonautíka. Dobrá tedy. Zakoupím zmutovaný Merkur i dcerce, když tak hezky prosíte. Tak. A nyní si dovolím otrocky zkopírovat slova, která má opilecky roztřesená ruka zanesla během samotné promítačky na vnitřní stranu obalu od cigaret značky Marlboro light. - Hovno hádé, nějakej kino ryb//ježyžmajrá!//emet-dement//KOSMONAUT!!//chcát//to fakt prodávaj legopindi v podobě Brumbála??//zív//Ferrell, snad přijdou humory//zív//dys is dý ent.....No uznejte, že s podobnou přípravou nezaváhá byť i sebeslabší komentátor. Čtvrtou hvězdu dávám proto, že jsem již roky nešlápl jen v ponožkách na nějakou umělohmotnou kravinu s ostrými hranami, jejíž barva trapně ladí s kobercem a jiným způsobem, než bolestivým, je prostě neodhalitelná. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Doporučuju zajít ve Slováči v angličtině. Každopádně největší překvapení a film, který mě po dlouhé době nabil trochou té dobré nálady. Nechápu, komu je to určeno - děti to nemají šanci pochopit a dospělí se můžou cítit hloupě vyrazit, každopádně je ale tahle sympatická satira překvapivě silná, místy nečekaně tvrdá a hlavně promyšlená. Navíc popkulturní odkazy mi po dlouhé době nepřišly otravné a nucené, ale opravtu zábavné. 85 % ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Prezentácia filmových trademarkov Warner Bros. vo svete značky kráľa stavebníc. Naj-product-placementový film všetkých čias (keď nepočítame Logoramu), skrývajúci sa za rodinnú zábavu. Zoberiete do mulťáku decká, za majlant im prikúpite popcorn a cestou domov utratíte zbytok peňaženky v predajni Lega. Zopár cool vtipov a dôkladné technické spracovanie, ale tí roboticky rozpohybovaní panáčikovia nie sú o nič živší než primitívne nagrafikovaní Cartman s Kennym. A záverečné prekvapenie s "veľkou myšlienkou" nezmyselné. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Dětský film, který si však děti neužijí zdaleka tak jako "sečtělí" fanoušci, kteří alespoň rámcově znají zásadní filmové, seriálové a komiksové hity. LEGO PŘÍBĚH je velká jízda, která svůj potenciál možná až "přetěžila", takže napoprvé není úplně snadné ten film naplno pobrat. Chytré absurdní gagy, skvělé citace a narážky (hlavně ty na Orwella, STAR WARS a slavné komiksové postavy - Batman a duo Superman/Green Lantern pobaví dokonale), animace v mnohém až nečekaně precizní (např. takřka nepatrná poškození figurek), zběsilé, odvázané a velkolepé akční scény (bohužel občas také mírně chaotické a nepřehledné) a k tomu navíc velmi překvapivé, promyšlené a dojemné finále, které filmu dodává krásné poselství, jenž perfektně vystihuje podstatu hračky, o níž snímek vypráví a jejíž je (báječnou) poctou. 80 - 90 % ()

Galerie (70)

Zajímavosti (46)

  • Tvůrci filmu uspořádali v souvislosti s filmem soutěž, kdy lidé mohli postavit z Lega jakoukoliv bláznivou věc. Tvůrci poté vybrali tu nejlepší a zakomponovali ji do filmu. (Moloko_El)
  • Pôvodný príbeh mal 13 hlavných postáv, ale pre finálnu verziu ich zostalo iba 7. (figliar)

Související novinky

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (více)

Minecraft má režiséra

Minecraft má režiséra

22.07.2015

Svět šílí z animovaných kostiček. Tedy alespoň ten herní, populární Minecraft totiž minulý měsíc překročil 100 milionů registrovaných uživatelů. Dokonce má i vlastní velké akce (nedávno se v Londýně… (více)

Reklama

Reklama