LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Musím vidět ještě jednou, protože .......všechno je tu boží! PS: Neskutečná kravina, která nakonec nakopala prdel i Transformerům. PS2: Vlastně je to nejen velice vtipné, ale zároveň i chytré. 90%(21.2.2014)

Lego není moje oblíbená hračka. Měla jsem jako dítě (když se podívám na to množství plyšáků, které vlastním, tak ten minulý čas zjevně není použit správně) mnohem raději plyšáky, puzzle a hlavolamy než stavebnice. Nechci působit podezíravě, ale mám pocit, že vím, kdo byl hlavním sponzorem téhle kratochvilné taškařice, kde se zhádá Brumbál s Gandalfem, Žvejka převeze při chytračení Batman, Shakespeare chtivě nahlíží do výstřihu Zlému policajtovi a člověk zjišťuje, že neví, kde má kaťata. Návody jsou pro blbce, rady ostatně taky. I tak bych poradila všem - jsou situace, kdy věta "všechno je tu boží!" může napáchat mnoho problémů. A nejsou to jen pracovní porady, kam není radno tuto mantru tahat.(9.12.2015)

Lego si dělá srandu z Lega a všechno je to boží!(2.3.2014)

„Nemohl by mi někdo dát kus kryptonitu?!“ Moje první zkušenost s mým kdysi milovaným legem na filmovém plátně. Začátek je trochu vlažnější a o zábavu se stará vlastně jen Freemanův Vitruvius. Pak se ovšem film rozjede, na scénu se dostane maximálně stylový Arnetův Batman, přidají se i další postavy a divák náhle sleduje velmi zábavnou (a skvěle ohudebněnou) podívanou s kupou hlášek a narážek (z nich jsou však některé opravdu vtipné jen v angličtině, např. „Rest in pieces!“). Občas tvůrci sází na poněkud infantilní notu, ale třeba takové „spaceship!“ mě upřímně rozesmálo. Co se týče propojení reálného a lego světa, považuju to za dobrý nápad, ovšem jeho zpracování mi už přišlo podstatně méně zdařilé (a souboj nudně dospělého se zábavně dětským na můj vkus vyznívá až moc rodinně, i když k tomuhle filmu to už tak nějak patří a samozřejmě to souvisí i s cílovou skupinou). Kouzelný závěr (duplon!) však napomáhá k celkově pozitivnímu zážitku ze snímku a já i díky němu Lego příběhu přiklepávám slušné 4*. „Zdravím vespolek. Neznáte mě, ale jsem v televizi, takže mi můžete věřit.“(28.9.2014)

Čekala jsem infantilní blbinu a ona se z toho vyklubala zábavná, nápaditá, svěží podívaná. Příběh je samozřejmě klasické schéma "z nuly hrdinou", ale tvůrci z toho dokázali udělat docela nářez. Především mě ale příjemně překvapilo rozuzlení, které to všechno posunuje na další úroveň.(11.5.2014)

• - Slovo “Lego” v samotném filmu použito nebylo. (Nathanielmon)

• - Jedná se o první animovaný film, na kterém pracoval Morgan Freeman. (Nathanielmon)

• - Studio TT games, které vytváří Lego hry na počítač i konzole, vytvořilo k filmu i hru, která byla uvedena souběžně s filmem. (Dracconnis)