LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

[OBSAHUJE SPOILERY] Kdyby se drželi pouze v Lego světě a nelezli do sklepa, hodnotím výš. Ta šílená kostičková dystopie, vymývací TV pořady (o brutal popsongu nemluvě), tuna popkulturních narážek a absurdního humoru je totiž velmi dobrá a u Cloud Cuckooland s Unikitty v popředí jsem došla k názoru, že chci kontakt na dealera, ale ten konec, mňo... Konflikt mezi tím, jak si hraje dítě a jak si hraje dospělý, ergo chaos versus spořádaně postavené město, kde má každá kostička své pevně přilepené místo, potažmo konflikt mezi starým legem, z něhož se dalo postavit cokoliv a novými omezenými stavebnicemi sice není špatný nápad, ale povšimněte si, že hrát si možno až v moment, kdy to President BusineSS dovolí, protože nechce vypadat zle. Jestli v tomhle někdo spatřuje podvratnost, měl by si jít vyměnit oči. Lego Movie je film chytrý a zábavný, avšak měla bych jej výrazně raději, kdyby se vychcaně nesnažil předstírat, že mu jde o nějaké hodnoty. Při zpětném pohledu mne navíc lehce našňuplo, že absolutní nýmand a král průměrnosti byl nakonec klíčový, protože měl týmového ducha, což zní jak moudro z příručky pro HR mrdky. Nicméně - bavila jsem se dobře a žádat od takového filmu podvratnost by bylo poněkud...naivní. A zlomyslně mi táhla hlavou představa, jak na Everything is awesome radostně křepčí stáda sluníčkářů s plackou Svobodu Tibetu.(29.10.2014)

Lego není moje oblíbená hračka. Měla jsem jako dítě (když se podívám na to množství plyšáků, které vlastním, tak ten minulý čas zjevně není použit správně) mnohem raději plyšáky, puzzle a hlavolamy než stavebnice. Nechci působit podezíravě, ale mám pocit, že vím, kdo byl hlavním sponzorem téhle kratochvilné taškařice, kde se zhádá Brumbál s Gandalfem, Žvejka převeze při chytračení Batman, Shakespeare chtivě nahlíží do výstřihu Zlému policajtovi a člověk zjišťuje, že neví, kde má kaťata. Návody jsou pro blbce, rady ostatně taky. I tak bych poradila všem - jsou situace, kdy věta "všechno je tu boží!" může napáchat mnoho problémů. A nejsou to jen pracovní porady, kam není radno tuto mantru tahat.(9.12.2015)

Prezentácia filmových trademarkov Warner Bros. vo svete značky kráľa stavebníc. Naj-product-placementový film všetkých čias (keď nepočítame Logoramu), skrývajúci sa za rodinnú zábavu. Zoberiete do mulťáku decká, za majlant im prikúpite popcorn a cestou domov utratíte zbytok peňaženky v predajni Lega. Zopár cool vtipov a dôkladné technické spracovanie, ale tí roboticky rozpohybovaní panáčikovia nie sú o nič živší než primitívne nagrafikovaní Cartman s Kennym. A záverečné prekvapenie s "veľkou myšlienkou" nezmyselné.(3.4.2014)

Doporučuju zajít ve Slováči v angličtině. Každopádně největší překvapení a film, který mě po dlouhé době nabil trochou té dobré nálady. Nechápu, komu je to určeno - děti to nemají šanci pochopit a dospělí se můžou cítit hloupě vyrazit, každopádně je ale tahle sympatická satira překvapivě silná, místy nečekaně tvrdá a hlavně promyšlená. Navíc popkulturní odkazy mi po dlouhé době nepřišly otravné a nucené, ale opravtu zábavné. 85 %(6.2.2014)

• Flego

Takto vraziť animovanému filmu hroznú pachuť popcornovej kultúry sa len tak nevidí. Čo z toho, že kadencia dialógov je až ad absurdum, v mnohých prípadoch je to len vata. Nevýrazné postavičky jačia, sú neuveriteľne ukecané, nadovšetko sa tvária cool, ale je to hrozný omyl. Aj keby som bol lego postavička, nikdy by som nechcel v tomto lego svete existovať... V istej chvíli som chcel pochváliť štýlovosť a originalitu, lebo aj dym či voda sú "legovité". Lenže použitie cudzích postavičiek akčných hrdinov ( Transformers, Ninja Turtles, Gandalf, Han Solo..... ) a ich "polegovanie" svedčí o absencii nápadov, azda len Batmanove hlášky stoja za povšimnutie. Celý príbeh je strašne divoký a rýchly, bez štipky originality a rozhodne nie je nápaditý ani hravý. Jedine záverečné prelínanie hraných scén s animovanými a tým aj vyjadrenie určitej myšlienky má v sebe potenciál, ale to už bolo neskoro. Takže, ak si budem chcieť pozrieť nabudúce zábavnú story, určite nesiahnem po Lego ale po Toy...(6.3.2014)

• - Ponuku nahovoriť Batmana dostali aj Michael Keaton, Val Kilmer, George Clooney či Christian Bale, ktorí ho stvárnili v hraných filmoch. Svoj hlas mu však ako prvý Kanaďan nakoniec prepožičal herec Will Arnett. (MikaelSVK)

• - Všechny efekty ve filmu byly vyrobeny tak, aby vypadaly jako vyrobené ze skutečné LEGO stavebnice včetně efektů vody, ohně, laserů, explozí a kouře. (Cheeker)

• - Pojem "Master Builder" je oficiální označení od firmy LEGO. "LEGO® Master Builders" jsou speciálně školení a kreativní lidé, kteří dělají návrhy všech stavebnic LEGO. Další "LEGO® Master Builders" vytvářejí veliké, detailně propracované sochy pro zábavní parky LEGOLAND® a další speciální akce po celém světě. (Cheeker)