LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

KINO/// Dabing 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: určitě originální dabing, já byl na české verzi, která je zdařilá, na originál to zajisté ale nemá, pobavil mě Falcon ze Star Wars, Batman, Leonardo, C-3PO, Green Lantern a vlastně bych mohl vyjmenovat většinu, prostě celé je to skvělá parodie, komedie, přitom pořádně akční, plné výbuchů a všechno je to z lega, já vím neříkám vám nic nového, ale prostě žasnu MÍNUS: jeden stále se opakující ústřední song mi zní v hlavě ještě teď, děj je místy trochu přeplácaný./// Shrnutí: Do kina jsem se dostal až čtyři měsíce od premiéry, ale za to film nemůže, naopak ho musím pochválit za vytrvalost. Takže vlastně jásám, konečně jsem ho viděl. Není to taková bomba jak jsem očekával, ale to asi jen proto že očekávání byla obrovská a ta zábava, která tu je ve velké míře se skrývá nejen v odkazech na jiná díla, ale i v detailech, které ocením asi až po dalším a dalším zhlédnutí./// Celkem 77%///(16.6.2014)

Takhle dobře jsem se u animovaného filmu nebavil pěkných pár let. Neskutečná jízda plná gagů, drobných nenápadných fórků a akčních scén stříhaných zhruba stejnou rychlostí jako trikové scény v Transformers. Navíc scenáristé mají trumfy schované v rukávech, a když je nakonec vytáhnou, příběh to kupodivu nezabije, ale vylepší. Nejlepší americký animák od Toy Story 3!(9.2.2014)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $257,760,692Tržby Celosvetovo $468,760,692Tržby za predaj Blu-ray v USA $66,831,319 //počet predaných kusov 1,698,860Tržby za predaj DVD v USA $50,302,527 //počet predaných kusov 3,423,483║ tak v prvom rade treba uznať že nápaditosť v tomto počine nepozná hraníc, využiteľnosť námetu takmer dosiahla úrovne prepracovanosti takej ako tomu bolo vo svete hračiek Toy Story(čo považujem za akýkoľvek vrchol animačnej a príbehovej tvorby), troška na škodu ale je že nie každý nápad, uletenosť, frk je dotiahnutý k dokonalosti, lebo je citeľné že tvorcovia si ukúsli až priveľké sústo na to aby to strávili, miestami to je až prílišná smršť, ktorá nie je usledovateľná, či že až neprehľadná, občas sa tam stráca aj dabing, čo nechcene uberá na kráse, záver je veľmi príjemný a ani Will Ferrell tam moc nevadí, nie je úplne dokonalé ale ináč spokojnosť /videl v kine: 75%/(8.2.2014)

„Bolo to peklo. Boli tam lasery! Žraloky! Žraloky s lasermi! Naštvané sekretárky!“ Nakoľko keďže sa okolo nezaujímavého hlavného hrdinu a nezaujímavej hlavnej hrdinky sformuje banda v čele s Batmanom či (rýchlo však uväzneným) Supermanom, mohlo by sa zdať, že tento film musí byť neskutočná prča a smršť nápadov. Nanešťastie som sa nijako zázračne nebavil, až na pár úžasne absurdných nápadov (DUPLO, neviditeľné auto Wonder Woman). V scenári oceňujem hlavne pôvabnú pasáž s "inými svetmi LEGO" (postava sa dostane do televízneho živého programu, ale toto vysielanie logicky nie je vidno v stredovekom legu - v Stredoveku predsa nemali televízor! - a tak to, čo postava rozpráva, v stredovekom legu číta chlapík na koni). Naopak neoceňujem kuriózne hrané finále. Škoda, že ústredný nudný párik kradne priestor takým úžasným charakterom, ako sú Pirát, Batman, večne optimistická jednorožcová ružová mačička a kozmonaut z 80-tych rokov neustále túžiaci postaviť raketu.(7.1.2017)

Emmet je tím nejobyčejnějším z obyčejných a ve všech ohledech průměrný. Když však jednou po práci tahle "neviditelná" postavička náhodou nalezne bájný a legendami opředený blokátor, mnohé v jeho životě se změní. Společně s těmi nejzajímavějšími a nejkreativnějšími osobami lego světa se vydává za jeho záchranou. Už od začátku jsem si říkal, že tohle bude naprostý úlet a šílenost. A nebyl jsem příliš vedle. Infantilnost je místy dost trapná, ale myslím, že je určena především těm nejmenším, tedy přimhouřím oko. Celkově je to vlastně velice originální a ke konci až jímavý snímek, který v dětech podněcuje imaginaci a přístup k originalitě. Odkaz toho, že každý je jedinečný a i dospělí mají v sobě malé děti, je v poslední části tím pravým způsobem, jak za celým komediálním příběhem udělat solidní a výchovnou tečku. To vše podbarvuje všudypřítomná melodie, která je opravdu chytlavá. Svým způsobem. Z mého pohledu tedy překvapení a navíc zdařile vyrovnané. 70%(15.8.2015)