LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Rozpočet $60miliónovTržby USA $257,760,692Tržby Celosvetovo $468,760,692Tržby za predaj Blu-ray v USA $66,831,319 //počet predaných kusov 1,698,860Tržby za predaj DVD v USA $50,302,527 //počet predaných kusov 3,423,483║ tak v prvom rade treba uznať že nápaditosť v tomto počine nepozná hraníc, využiteľnosť námetu takmer dosiahla úrovne prepracovanosti takej ako tomu bolo vo svete hračiek Toy Story(čo považujem za akýkoľvek vrchol animačnej a príbehovej tvorby), troška na škodu ale je že nie každý nápad, uletenosť, frk je dotiahnutý k dokonalosti, lebo je citeľné že tvorcovia si ukúsli až priveľké sústo na to aby to strávili, miestami to je až prílišná smršť, ktorá nie je usledovateľná, či že až neprehľadná, občas sa tam stráca aj dabing, čo nechcene uberá na kráse, záver je veľmi príjemný a ani Will Ferrell tam moc nevadí, nie je úplne dokonalé ale ináč spokojnosť /videl v kine: 75%/(8.2.2014)

[OBSAHUJE SPOILERY] Kdyby se drželi pouze v Lego světě a nelezli do sklepa, hodnotím výš. Ta šílená kostičková dystopie, vymývací TV pořady (o brutal popsongu nemluvě), tuna popkulturních narážek a absurdního humoru je totiž velmi dobrá a u Cloud Cuckooland s Unikitty v popředí jsem došla k názoru, že chci kontakt na dealera, ale ten konec, mňo... Konflikt mezi tím, jak si hraje dítě a jak si hraje dospělý, ergo chaos versus spořádaně postavené město, kde má každá kostička své pevně přilepené místo, potažmo konflikt mezi starým legem, z něhož se dalo postavit cokoliv a novými omezenými stavebnicemi sice není špatný nápad, ale povšimněte si, že hrát si možno až v moment, kdy to President BusineSS dovolí, protože nechce vypadat zle. Jestli v tomhle někdo spatřuje podvratnost, měl by si jít vyměnit oči. Lego Movie je film chytrý a zábavný, avšak měla bych jej výrazně raději, kdyby se vychcaně nesnažil předstírat, že mu jde o nějaké hodnoty. Při zpětném pohledu mne navíc lehce našňuplo, že absolutní nýmand a král průměrnosti byl nakonec klíčový, protože měl týmového ducha, což zní jak moudro z příručky pro HR mrdky. Nicméně - bavila jsem se dobře a žádat od takového filmu podvratnost by bylo poněkud...naivní. A zlomyslně mi táhla hlavou představa, jak na Everything is awesome radostně křepčí stáda sluníčkářů s plackou Svobodu Tibetu.(29.10.2014)

,,...KDY JEDINEČNÝ SE ŽLUTÝM OBLIČEJEM KOUSEK ODPORU OBJEVÍ V ÚKRYTU V PODZEMÍ A SPOLEČNĚ S UŠLECHTILOU ARMÁDOU CELOU NAŠI ŘÍŠI SPASÍ...“ /// Tak tohle je totální uchylárna! (skoro jako když koukám na ty japonský kokotiny!) Film vo Lego® postavičkách, udělanej z Lego® kostek. Budiž. Emmet je vobyčejnej průměrnej chlap (typizovanej stavební dělník) a mluvilo se vo něm v proroctví. Ovšem pak začnou lítat Lego® střely, Lego® mozek, Lego® voda, Lego® prach, Lego® výbuchy a nesmí chybět ani Batman (Lego®). Květnatý řečičky… vlastně ne – spíš kraviny vypouštěný Lego® úst. A taky plno hloupejch nápadů, který zachráněj svět. Jako bonus hezký poselství o výjimečnosti (hned po spoustě filmovejch vodkazů!). Bezva nápad! To se kurva cení! Že děcka? A dospěláci? Vy mazejte do hračkárny! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V neděli beru parchanty na Legopárek. 2.) Toužím po světě, kde by spoustu problémů vyřešil odlakovač. 3.) Thx za titule ,,.Bac. a Araziel“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ ne(24.7.2014)

Úplná šleha. Najlepší animák od Up! Skvelá kombinácia detského humoru, absurdných popkultúrnych narážok (Green Lantern!), dospeláckeho až temného humoru (ono je to fakt riadne orwellovské!) a prekvapivého dojemného záveru, po ktorom všetko začne dávať úžasný zmysel a posúva film do úplne iných medzí. Jeden z najlepších filmov za dlhú, dlhú dobu.(24.2.2014)

Celkom zábavné, milé a tak správne pojašené. Síce tento animák zaujme skôr tie menšie deti (hlavne chlapcov), ale niečo si odnesú aj dospelí, hlavne čo sa týka tej peknej pointy na záver. Ale cesta k nej bola pre mňa trochu tŕnistá a mierne nudná, navyše nie som priaznivcom takejto "lego" animácie. Čo sa týka animákov, som skôr konzervatívnejší typ. Lepší priemer. 65/100(20.1.2017)

• - Všechny efekty ve filmu byly vyrobeny tak, aby vypadaly jako vyrobené ze skutečné LEGO stavebnice včetně efektů vody, ohně, laserů, explozí a kouře. (Cheeker)

• - Animace vznikla kombinací stop-motion záběrů s technologii CGI. (Dr Lizal)

• - Ak by na výrobu filmu boli použité iba jednotlivé kocky lega, bolo by ich treba zhruba 15 miliónov. (figliar)