LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

KINO/// Dabing 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: určitě originální dabing, já byl na české verzi, která je zdařilá, na originál to zajisté ale nemá, pobavil mě Falcon ze Star Wars, Batman, Leonardo, C-3PO, Green Lantern a vlastně bych mohl vyjmenovat většinu, prostě celé je to skvělá parodie, komedie, přitom pořádně akční, plné výbuchů a všechno je to z lega, já vím neříkám vám nic nového, ale prostě žasnu MÍNUS: jeden stále se opakující ústřední song mi zní v hlavě ještě teď, děj je místy trochu přeplácaný./// Shrnutí: Do kina jsem se dostal až čtyři měsíce od premiéry, ale za to film nemůže, naopak ho musím pochválit za vytrvalost. Takže vlastně jásám, konečně jsem ho viděl. Není to taková bomba jak jsem očekával, ale to asi jen proto že očekávání byla obrovská a ta zábava, která tu je ve velké míře se skrývá nejen v odkazech na jiná díla, ale i v detailech, které ocením asi až po dalším a dalším zhlédnutí./// Celkem 77%///(16.6.2014)

• D.Moore

Strašně chaotická záležitost. Všichni, kterým film připadal přehledný, mají můj obdiv, protože mně ze všech těch explodujících kostiček šla hlava kolem a kdyby do toho bince co chvíli někdo nevykřikl a situaci neokomentoval, neměl bych nejspíš ani tušení, co se právě děje. Nejhorší bylo, že ten zmatek téměř udusil i těch několik dobrých vtipů (nejvíce se mi ovšem líbili Han Solo a Žvejkal). Epizoda Simpsonových, která si právě z tohohle filmu utahovala, byla stokrát lepší.(20.10.2014)

[OBSAHUJE SPOILERY] Kdyby se drželi pouze v Lego světě a nelezli do sklepa, hodnotím výš. Ta šílená kostičková dystopie, vymývací TV pořady (o brutal popsongu nemluvě), tuna popkulturních narážek a absurdního humoru je totiž velmi dobrá a u Cloud Cuckooland s Unikitty v popředí jsem došla k názoru, že chci kontakt na dealera, ale ten konec, mňo... Konflikt mezi tím, jak si hraje dítě a jak si hraje dospělý, ergo chaos versus spořádaně postavené město, kde má každá kostička své pevně přilepené místo, potažmo konflikt mezi starým legem, z něhož se dalo postavit cokoliv a novými omezenými stavebnicemi sice není špatný nápad, ale povšimněte si, že hrát si možno až v moment, kdy to President BusineSS dovolí, protože nechce vypadat zle. Jestli v tomhle někdo spatřuje podvratnost, měl by si jít vyměnit oči. Lego Movie je film chytrý a zábavný, avšak měla bych jej výrazně raději, kdyby se vychcaně nesnažil předstírat, že mu jde o nějaké hodnoty. Při zpětném pohledu mne navíc lehce našňuplo, že absolutní nýmand a král průměrnosti byl nakonec klíčový, protože měl týmového ducha, což zní jak moudro z příručky pro HR mrdky. Nicméně - bavila jsem se dobře a žádat od takového filmu podvratnost by bylo poněkud...naivní. A zlomyslně mi táhla hlavou představa, jak na Everything is awesome radostně křepčí stáda sluníčkářů s plackou Svobodu Tibetu.(29.10.2014)

Lego, stavebnice mého dětství. Od jeho příběhu jsem tedy čekal hodně. Bohužel při sledování filmu jsem více vzpomínal na časy strávenými s touto kultovní hračkou, než že bych si užíval sice bláznivou, ale myšlenkově celkem prázdnou jízdu. Tady už se nedá mluvit ani o product placementu, když je název zboží nejen v názvu filmu, ale celou dobu nesleze ani ze scény. V podstatě se jedná o celovečerní reklamu. To není stížnost. Zrovna u Lega mi to vůbec nevadí, jen bych čekal přidanou hodnotu v podobě chytrého příběhu. Tady zůstalo jen u přehlídky známých postav z filmu, televize či komiksů, cože je na 100 minut děje trošku málo. Ovšem nazvat v dnešní době hlavního záporáka Lord Business je podle mě trefou do černého.(2.8.2014)

Neúnavný kus, který srší neuvěřitelné množství nápadů, odkazů, odboček, sofistikovaných vtípků. Lego město, Lego svět, Lego vesmír jsou ohrožené, jedinou záchranou zdá se být úplně obyčejný dělník Emmet. To jsme sakra v prdeli. V dětství jsem ujížděl na Chevě a na Igráčcích. Lego bylo vymožeností mých zazobanějších spolužáků. Liboval jsem si i tak. Při nejednom záběru jsem měl pocit, že tohle musel někdo natáčet dva roky. Pánové Lord a Miller mi v případě celovečerních Jump Street zrovna nesedli, tady divák díky nim nepřestává žasnout. Rozmanitost prostředí a akce jsou úctyhodné, že to divák nemůže napoprvé pobrat. Silnou stránkou je pak samozřejmě humor. Mohl bych oslavovat, jak je výborný, spíš mě ale těšilo, že je hlavně obsahově rozmanitý. A nepolevuje. Jedničku s hvězdičkou si zaslouží samozřejmě také herecká sestava, originální znění je výtečně odpracované.(18.12.2014)

• - Do hlavných úloh boli zvažovaní Robert Downey Jr. a Emma Stone. (Sufferer)

• - Ve filmu se objeví hned několik postav z DC Comics a ze Star Wars. Značku Star Wars vlastní Walt Disney Company. Tato společnost vlastní taky Marvel Comics, což je největší soupeř DC Comics. (Nathanielmon)

• - Režiséri sa snažili do filmu dostať postavu "Princa z Perzie", avšak Disney nesúhlasilo s licenčnou zmluvou. (figliar)