LEGO® příběh

• USA The Lego Movie (více)
Trailer 2

Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Trailer 2

Recenze (1 050)

KarelR

Everything is awesome? To si teda pište! Phil Lord a Chris Miller stvořili neúnavný animovaný milník, všeobjímající piedestal pro nejkreativnější stavebnici na světě. A to je jen začátek, Lego příběh vás totiž doslova uhrane spoustou přesně vysoustružených gagů, za kterými se ale skrývá i, ehm, chytrá a dojemná nadstavba. Zkrátka se připravte na vysokooktanový životabudič, jenž drtivě překonává vysoko nastavená očekávání. A vlastně se přitom ani moc nezapotí... (10/10) ()

Isherwood

Nemusíte být master builder, abyste si uvědomili, že nejzásadnějším přínosem snímku je jeho podvratná revolta vůči dánskému magnátovi, jenž chrlí jeden kostičkový set za druhým, z něhož postavit cokoliv dle vlastní fantazie je dneska už vlastně zhola nemožné; hromada humoru, akční dostihy jak z bruckheimerovské stáje a skvělý balanc na všechny divácké cílovky jsou už jen příjemným bonusem. 4 a ½. ()

POMO

Prezentácia filmových trademarkov Warner Bros. vo svete značky kráľa stavebníc. Naj-product-placementový film všetkých čias (keď nepočítame Logoramu), skrývajúci sa za rodinnú zábavu. Zoberiete do mulťáku decká, za majlant im prikúpite popcorn a cestou domov utratíte zbytok peňaženky v predajni Lega. Zopár cool vtipov a dôkladné technické spracovanie, ale tí roboticky rozpohybovaní panáčikovia nie sú o nič živší než primitívne nagrafikovaní Cartman s Kennym. A záverečné prekvapenie s "veľkou myšlienkou" nezmyselné. ()

J*A*S*M

Do poslední chvíli jsem nevěřil, že to bude opravdu až tak dobré. Lego Movie je přecpané nápady, a to jak vizuálními, tak dialogovými, chvílemi to byl takový nápor, že se mi to zdálo až přesycené. Nadto má na dětský komerční film poměrně inteligentní přesahy a zajímavé rozuzlení, které sice patří k těm z druhu samospásných, protože obhajuje jakýkoli předchozí nesmysl, ale samo o sobě má k nesmyslnému velmi daleko. Prostě spokojenost po všech stránkách a po dlouhé době "blockbuster" (dá-li se to tak říct), který překonal očekávání. Hlavní písnička ve své příšernosti proklatě návyková. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $257,760,692Tržby Celosvetovo $468,760,692Tržby za predaj Blu-ray v USA $66,831,319 //počet predaných kusov 1,698,860Tržby za predaj DVD v USA $50,302,527 //počet predaných kusov 3,423,483║ tak v prvom rade treba uznať že nápaditosť v tomto počine nepozná hraníc, využiteľnosť námetu takmer dosiahla úrovne prepracovanosti takej ako tomu bolo vo svete hračiek Toy Story(čo považujem za akýkoľvek vrchol animačnej a príbehovej tvorby), troška na škodu ale je že nie každý nápad, uletenosť, frk je dotiahnutý k dokonalosti, lebo je citeľné že tvorcovia si ukúsli až priveľké sústo na to aby to strávili, miestami to je až prílišná smršť, ktorá nie je usledovateľná, či že až neprehľadná, občas sa tam stráca aj dabing, čo nechcene uberá na kráse, záver je veľmi príjemný a ani Will Ferrell tam moc nevadí, nie je úplne dokonalé ale ináč spokojnosť /videl v kine: 75%/ ()

• Lepidlo na Emmetovom chrbte sa medzi zábermi striedavo vytráca. Takisto aj sledovacie zariadenie, ktoré má mať pripevnené na nohe. (MikaelSVK)
  • Pracovným označením filmu bol názov Lego: The Piece of Resistance. (MikaelSVK)