LEGO® příběh

Lego príbeh

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Obsahuje spoilery: "Jestli máte někdo černý kostky, tak je navalte, protože já stavím jenom z černý!" LEGO® Batman byl úžasnej!:D Jinak tvůrci LEGO® příběhu se opravdu v ničem nekrotili a na základě toho vzniklo něco, co názorně ukazuje, že v každém z nás je kousek dítěte. Příběh sympatického Emmeta má tempo, šmrnc, hloubku a přehršel vtipných situací. Důvtip i řadu hlášek ocení nejen právě děti, ale i dospělí. Plus animace působí parádně! Vidíme skutečné LEGO kostky, které ožily. - 100%.(5.10.2020)

• Pluhy

Přišlo mi to jak reklama na LSD pro děti. Nic proti ztřeštěným barvičkám a úchylným komediím, ale tady už jsem se toho nějak přejedl. Mnohem raději bych strávil dvě hodiny skládáním lega, než sledoval přehlídku barviček a product placementu. Lego mě navíc zklamalo příliš dětinským hraným koncem. Song "Všechno je tu boží" je ale pecka, to se musí uznat.(20.6.2014)

Po dlouhé době vtipný animák, který svou neutuchající jízdou dokázal rozbrnět několikrát mé hlasivky, až mi málem vyletěla huba z pantu. Ani všechny momenty jsem nedokázal zachytit, jak bylo všechno tak rychlé a svižné. Humor, který mám rád byl vidět a slyšet na každém centimetru obrazovky a dokonce se mi podsouvala chuť vrátit se do dětských let a něco si postavit z barevných kostiček a usměvavých žlutých hlav. Dokonce i písnička byla chytlavá a zněla líp v češtině, než v originále.(14.6.2014)

Fakt nechápem tak vysoké hodnotenie, ale ...aháá, veď je to LEGO!! Máloktorý z dnešných animákov ma sklame, ale "Legu" sa to podarilo. Prvú polovicu som sa stále hľadal, príbeh mi prišiel neprehľadný, unáhlený, málo vtipný a prehnane akčný. Až záverečných 20-30 minút film ako tak zachraňuje, ale nemôžem si pomôcť, ale tak populárna hračka si zaslúžila lepší animák a lepšiu poklonu. Deti podľa reakcií tiež neskákali od radosti, takže u mňa veľmi slabučké tri hviezdy, ktorý berte ako rodinný priemer. Za mňa osobne by to boli skôr dve hviezdy. 50%.(31.12.2014)

Lego není moje oblíbená hračka. Měla jsem jako dítě (když se podívám na to množství plyšáků, které vlastním, tak ten minulý čas zjevně není použit správně) mnohem raději plyšáky, puzzle a hlavolamy než stavebnice. Nechci působit podezíravě, ale mám pocit, že vím, kdo byl hlavním sponzorem téhle kratochvilné taškařice, kde se zhádá Brumbál s Gandalfem, Žvejka převeze při chytračení Batman, Shakespeare chtivě nahlíží do výstřihu Zlému policajtovi a člověk zjišťuje, že neví, kde má kaťata. Návody jsou pro blbce, rady ostatně taky. I tak bych poradila všem - jsou situace, kdy věta "všechno je tu boží!" může napáchat mnoho problémů. A nejsou to jen pracovní porady, kam není radno tuto mantru tahat.(9.12.2015)

• - Režiséri sa snažili do filmu dostať postavu "Princa z Perzie", avšak Disney nesúhlasilo s licenčnou zmluvou. (figliar)

• - Animace vznikla kombinací stop-motion záběrů s technologii CGI. (Dr Lizal)

• - Hůl Vitruvise je ve skutečnosti napůl slízané lízátko. (HellFire)