poster

LEGO® příběh

 • USA

  The Lego Movie

 • Slovensko

  Lego príbeh

 • Velká Británie

  The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djoker
  ***

  Lego, stavebnice mého dětství. Od jeho příběhu jsem tedy čekal hodně. Bohužel při sledování filmu jsem více vzpomínal na časy strávenými s touto kultovní hračkou, než že bych si užíval sice bláznivou, ale myšlenkově celkem prázdnou jízdu. Tady už se nedá mluvit ani o product placementu, když je název zboží nejen v názvu filmu, ale celou dobu nesleze ani ze scény. V podstatě se jedná o celovečerní reklamu. To není stížnost. Zrovna u Lega mi to vůbec nevadí, jen bych čekal přidanou hodnotu v podobě chytrého příběhu. Tady zůstalo jen u přehlídky známých postav z filmu, televize či komiksů, což je na 100 minut děje trošku málo. Ovšem nazvat v dnešní době hlavního záporáka Lord Business je podle mě trefou do černého.(2.8.2014)

 • Slarque
  *****

  Takhle dobře jsem se u animovaného filmu nebavil pěkných pár let. Neskutečná jízda plná gagů, drobných nenápadných fórků a akčních scén stříhaných zhruba stejnou rychlostí jako trikové scény v Transformers. Navíc scenáristé mají trumfy schované v rukávech, a když je nakonec vytáhnou, příběh to kupodivu nezabije, ale vylepší. Nejlepší americký animák od Toy Story 3!(9.2.2014)

 • Isherwood
  ****

  Nemusíte být master builder, abyste si uvědomili, že nejzásadnějším přínosem snímku je jeho podvratná revolta vůči dánskému magnátovi, jenž chrlí jeden kostičkový set za druhým, z něhož postavit cokoliv dle vlastní fantazie je dneska už vlastně zhola nemožné; hromada humoru, akční dostihy jak z bruckheimerovské stáje a skvělý balanc na všechny divácké cílovky jsou už jen příjemným bonusem. 4 a ½.(6.6.2014)

 • choze
  *****

  Pecka, kterou hned řadím mezi klasiku jako SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI nebo ÚŽASŇÁKOVI. Svižné, nápadité, vtipné. V akčních scénách možná až příliš zběsilé, ale vzpomínky na dětská léta strávená se stavebnicí (v mém případě náhražkou LEGA jménem CHEVA) spolehlivě oprášeny. A jako třešnička na dortu Will Ferrell. A závěrečná tečka s Duplem!(10.5.2014)

 • HAL
  ****

  Lego Movie je zdaleka nejlepší, když se nejvíc vzdaluje ostatním Dreamworks animákům s jejich absolutní nevážností a věčným vršením gagů, odkazů a akce. Lego Movie je nejlepší... když je prostě jen jako Lego. Starosvětská zábava která baví i nejnovější generace, zábava u které se dokáže bavit i dospělý díky nenápadně podsouvané satiře a ke konci i hlubšímu ideovému základu. Ale nejde v tom dost na dřeň, ne dost aby dosáhl absolutna, pořád je to jen nařachaná zábava a ne další Úžasňákovi, navíc z toho nejgeniálnějšího prostředí jaké kdy kdo vymyslel - já na své kostičky lega bolestivě zabodané do holých chodidel totiž vzpomínám s láskou. 8/10(22.5.2014)

 • - Ve filmu nebyla použita žádná simulace rozmazaného pohybu. Když bylo potřeba udělat rozmazaný pohyb, animátoři vytvořili lego kostku, která vypadala jako pruh a měla stejnou barvu jako filmová postava. (Cheeker)

 • - Pojem "Master Builder" je oficiální označení od firmy LEGO. "LEGO® Master Builders" jsou speciálně školení a kreativní lidé, kteří dělají návrhy všech stavebnic LEGO. Další "LEGO® Master Builders" vytvářejí veliké, detailně propracované sochy pro zábavní parky LEGOLAND® a další speciální akce po celém světě. (Cheeker)

 • - V dialógoch možno zachytiť repliky z filmov Taken (2008) "Nie je to nič osobné, len biznis" a Temný Rytier (2008) "On je hrdina, ktorého si zaslúžite". Vo filme si tiež možno všimnúť odkazy na filmy Matrix (1999) a The Magic Portal (1989) čo bol mimo iné prvý lego stop motion animovaný film, zvaný tiež Brickfilm. (WalterIK7)