LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Rozdělím si komentář do dvou částí, s Vaším dovolením. I bez, to si jen tak hraji na empatického asertiva. Psal jsem si totiž v průběhu filmu poznámečky, abych mohl blábolit skutečně kriticky a fundovaně. A když už je jednou mám, plácnu je POMOvi do báze, děj se co děj. Začněme přímo ohodnocením - prvotní zděšení nad nepokrytou reklamou na produkt dánských vidláků přehlušila radost z opěvování neřádu, jenž nad řádem ční, nad řádem, v němž totiž zlořád se skrývá, ba i celá zlořádů podřadná řada! Kreativita byla vyzdvižena, zmrd dostal druhou šanci a my, mistři stavitelé z let osmdesátých, svého ztraceného kosmonautíka. Dobrá tedy. Zakoupím zmutovaný Merkur i dcerce, když tak hezky prosíte. Tak. A nyní si dovolím otrocky zkopírovat slova, která má opilecky roztřesená ruka zanesla během samotné promítačky na vnitřní stranu obalu od cigaret značky Marlboro light. - Hovno hádé, nějakej kino ryb//ježyžmajrá!//emet-dement//KOSMONAUT!!//chcát//to fakt prodávaj legopindi v podobě Brumbála??//zív//Ferrell, snad přijdou humory//zív//dys is dý ent.....No uznejte, že s podobnou přípravou nezaváhá byť i sebeslabší komentátor. Čtvrtou hvězdu dávám proto, že jsem již roky nešlápl jen v ponožkách na nějakou umělohmotnou kravinu s ostrými hranami, jejíž barva trapně ladí s kobercem a jiným způsobem, než bolestivým, je prostě neodhalitelná.(17.5.2014)

Orwellovský odér (a "Velký bratr" Lord Byznys), společenské rýpance, popkulturní odkazy (Star Wars jsou geniální!), spousta jednoduchých gagů a hlášek, místy úplně nepříčetná akce (při záchvatu vzteku roztomilé barevné kočičky, evokující duhu zvracejícího jednorožce, jsem šel smíchy do kolen a bylo mi jedno, že jde o fór převelice primitivní) a nečekaná promyšlenost, jenž dodává - zvláště po závěrečném zvratu - filmu monumentální rozměr nejen na poli zábavy. Přidanou hodnotu tvoří nečekaně skvělý český dabing a poslední sekundy před závěrečnými titulky. Bylo to prostě... tak BOŽÍ!(8.2.2014)

Pecka, kterou hned řadím mezi klasiku jako SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI nebo ÚŽASŇÁKOVI. Svižné, nápadité, vtipné. V akčních scénách možná až příliš zběsilé, ale vzpomínky na dětská léta strávenýma se stavebnicí (v mém případě náhražkou LEGA jménem CHEVA) spolehlivě oprášeny. A jako třešnička na dortu Will Ferrell. A závěrečná tečka s Duplem!(10.5.2014)

Pár opravdu vybroušených vtípků a celková originalita a živelnost zvoleného prostředí nedokáže zcela zajistit kvalitní úroveň příběhu, který je místy dětinský a sentimentální až hanba a v závěru se snaží oslnit myšlenkou, jakou bych mu nezbaštil ani coby dvojnásobný otec po třech vypitých pivech. Příště zvolím raději dabovanou verzi, která mi jistě umožní lépe se soustředit na propracované obrazové detaily. Zatím ale pouze 65%..(26.5.2014)

Dětský film, který si však děti neužijí zdaleka tak jako "sečtělí" fanoušci, kteří alespoň rámcově znají zásadní filmové, seriálové a komiksové hity. LEGO PŘÍBĚH je velká jízda, která svůj potenciál možná až "přetěžila", takže napoprvé není úplně snadné ten film naplno pobrat. Chytré absurdní gagy, skvělé citace a narážky (hlavně ty na Orwella, STAR WARS a slavné komiksové postavy - Batman a duo Superman/Green Lantern pobaví dokonale), animace v mnohém až nečekaně precizní (např. takřka nepatrná poškození figurek), zběsilé, odvázané a velkolepé akční scény (bohužel občas také mírně chaotické a nepřehledné) a k tomu navíc velmi překvapivé, promyšlené a dojemné finále, které filmu dodává krásné poselství, jenž perfektně vystihuje podstatu hračky, o níž snímek vypráví a jejíž je (báječnou) poctou. 80 - 90 %(9.3.2014)

• - Tvůrci filmu uspořádali v souvislosti s filmem soutěž, kdy lidé mohli postavit z Lega jakoukoliv bláznivou věc. Tvůrci poté vybrali tu nejlepší a zakomponovali ji do filmu. (Moloko_El)

• - Na konci filmu si je možné všimnúť lego verzie režisérov snímky Phila Lorda a Christophera Millera. (WalterIK7)

• - Pracovným označením filmu bol názov Lego: The Piece of Resistance. (MikaelSVK)