poster

LEGO® příběh

 • USA

  The Lego Movie

 • Slovensko

  Lego príbeh

 • Velká Británie

  The Lego Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Bolo to peklo. Boli tam lasery! Žraloky! Žraloky s lasermi! Naštvané sekretárky!“ Nakoľko keďže sa okolo nezaujímavého hlavného hrdinu a nezaujímavej hlavnej hrdinky sformuje banda v čele s Batmanom či (rýchlo však uväzneným) Supermanom, mohlo by sa zdať, že tento film musí byť neskutočná prča a smršť nápadov. Nanešťastie som sa nijako zázračne nebavil, až na pár úžasne absurdných nápadov (DUPLO, neviditeľné auto Wonder Woman). V scenári oceňujem hlavne pôvabnú pasáž s "inými svetmi LEGO" (postava sa dostane do televízneho živého programu, ale toto vysielanie logicky nie je vidno v stredovekom legu - v Stredoveku predsa nemali televízor! - a tak to, čo postava rozpráva, v stredovekom legu číta chlapík na koni). Naopak neoceňujem kuriózne hrané finále. Škoda, že ústredný nudný párik kradne priestor takým úžasným charakterom, ako sú Pirát, Batman, večne optimistická jednorožcová ružová mačička a kozmonaut z 80-tych rokov neustále túžiaci postaviť raketu.(7.1.2017)

 • xxmartinxx
  *****

  Doporučuju zajít ve Slováči v angličtině. Každopádně největší překvapení a film, který mě po dlouhé době nabil trochou té dobré nálady. Nechápu, komu je to určeno - děti to nemají šanci pochopit a dospělí se můžou cítit hloupě vyrazit, každopádně je ale tahle sympatická satira překvapivě silná, místy nečekaně tvrdá a hlavně promyšlená. Navíc popkulturní odkazy mi po dlouhé době nepřišly otravné a nucené, ale opravtu zábavné. 85 %(6.2.2014)

 • chezush
  ****

  Jestli někoho opravdu nemáte rádi a chcete aby trpěl, doporučuji mu pouštět písničku Everything Is Awesome celý den. Ta písnička je zlo a už přes týden jí nemůžu dostat z hlavy. Jinak je LEGO hrozně fajn, taková pohádka jak pro dospělé, tak i pro malé. Plno narážek, humoru i známých postav. A Batman je největší frajer.(16.5.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Do poslední chvíli jsem nevěřil, že to bude opravdu až tak dobré. Lego Movie je přecpané nápady, a to jak vizuálními, tak dialogovými, chvílemi to byl takový nápor, že se mi to zdálo až přesycené. Nadto má na dětský komerční film poměrně inteligentní přesahy a zajímavé rozuzlení, které sice patří k těm z druhu samospásných, protože obhajuje jakýkoli předchozí nesmysl, ale samo o sobě má k nesmyslnému velmi daleko. Prostě spokojenost po všech stránkách a po dlouhé době "blockbuster" (dá-li se to tak říct), který překonal očekávání. Hlavní písnička ve své příšernosti proklatě návyková.(22.5.2014)

 • Djoker
  ***

  Lego, stavebnice mého dětství. Od jeho příběhu jsem tedy čekal hodně. Bohužel při sledování filmu jsem více vzpomínal na časy strávenými s touto kultovní hračkou, než že bych si užíval sice bláznivou, ale myšlenkově celkem prázdnou jízdu. Tady už se nedá mluvit ani o product placementu, když je název zboží nejen v názvu filmu, ale celou dobu nesleze ani ze scény. V podstatě se jedná o celovečerní reklamu. To není stížnost. Zrovna u Lega mi to vůbec nevadí, jen bych čekal přidanou hodnotu v podobě chytrého příběhu. Tady zůstalo jen u přehlídky známých postav z filmu, televize či komiksů, cože je na 100 minut děje trošku málo. Ovšem nazvat v dnešní době hlavního záporáka Lord Business je podle mě trefou do černého.(2.8.2014)

 • - Slovo “Lego” v samotném filmu použito nebylo. (Nathanielmon)

 • - Oficiální česká verze filmu obsahuje kromě dabingu i přeložené popisky, nápisy, billboardy a podobně. (Akrman)

 • - Lord Business je prezidentem společnosti Octan. Jde o smyšlenou značku sítě čerpacích stanic, která se objevila poprvé roku 1992 a od té doby se stala součástí mnoha setů Lego. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace