LEGO® příběh

• slovenský

Lego príbeh

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA / Dánsko, 2014, 100 min

Orwellovský odér (a "Velký bratr" Lord Byznys), společenské rýpance, popkulturní odkazy (Star Wars jsou geniální!), spousta jednoduchých gagů a hlášek, místy úplně nepříčetná akce (při záchvatu vzteku roztomilé barevné kočičky, evokující duhu zvracejícího jednorožce, jsem šel smíchy do kolen a bylo mi jedno, že jde o fór převelice primitivní) a nečekaná promyšlenost, jenž dodává - zvláště po závěrečném zvratu - filmu monumentální rozměr nejen na poli zábavy. Přidanou hodnotu tvoří nečekaně skvělý český dabing a poslední sekundy před závěrečnými titulky. Bylo to prostě... tak BOŽÍ!(8.2.2014)

Fakt nechápem tak vysoké hodnotenie, ale ...aháá, veď je to LEGO!! Máloktorý z dnešných animákov ma sklame, ale "Legu" sa to podarilo. Prvú polovicu som sa stále hľadal, príbeh mi prišiel neprehľadný, unáhlený, málo vtipný a prehnane akčný. Až záverečných 20-30 minút film ako tak zachraňuje, ale nemôžem si pomôcť, ale tak populárna hračka si zaslúžila lepší animák a lepšiu poklonu. Deti podľa reakcií tiež neskákali od radosti, takže u mňa veľmi slabučké tri hviezdy, ktorý berte ako rodinný priemer. Za mňa osobne by to boli skôr dve hviezdy. 50%.(31.12.2014)

Po dlouhé době přehřívám své mozkové závity v důsledku rozhodnutí, že si dám výjimečně více než obvykle záležet, a zkusím sem prdnout vskutku nadmíru originální komentář s jednou doporučující větou, kterou zatím přede mnou ještě nikdo na ČSFD nepoužil. Takže pozor: VŠECHNO JE TU BOŽÍ! Uf. Součástí téhle krabice je vedle smrtonosné dávky povedených gagů a vtípků také přesah jako hovado, napodruhý už to snad na modrý placičce rozdejchám líp.(24.2.2014)

Pecka, kterou hned řadím mezi klasiku jako SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI nebo ÚŽASŇÁKOVI. Svižné, nápadité, vtipné. V akčních scénách možná až příliš zběsilé, ale vzpomínky na dětská léta strávenýma se stavebnicí (v mém případě náhražkou LEGA jménem CHEVA) spolehlivě oprášeny. A jako třešnička na dortu Will Ferrell. A závěrečná tečka s Duplem!(10.5.2014)

Celkom zábavné, milé a tak správne pojašené. Síce tento animák zaujme skôr tie menšie deti (hlavne chlapcov), ale niečo si odnesú aj dospelí, hlavne čo sa týka tej peknej pointy na záver. Ale cesta k nej bola pre mňa trochu tŕnistá a mierne nudná, navyše nie som priaznivcom takejto "lego" animácie. Čo sa týka animákov, som skôr konzervatívnejší typ. Lepší priemer. 65/100(20.1.2017)

• - Lord Business je prezidentem společnosti Octan. Jde o smyšlenou značku sítě čerpacích stanic, která se objevila poprvé roku 1992 a od té doby se stala součástí mnoha setů Lego. (HellFire)

• - V traileru se scéna, kdy se Emmet potká s Lucy, odehrává ve dne, kdežto ve filmu v noci. (Wolftalon)

• - V dialógoch možno zachytiť repliky z filmov Taken (2008) "Nie je to nič osobné, len biznis" a Temný Rytier (2008) "On je hrdina, ktorého si zaslúžite". Vo filme si tiež možno všimnúť odkazy na filmy Matrix (1999) a The Magic Portal (1989) čo bol mimo iné prvý lego stop motion animovaný film, zvaný tiež Brickfilm. (WalterIK7)