LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Celkom zábavné, milé a tak správne pojašené. Síce tento animák zaujme skôr tie menšie deti (hlavne chlapcov), ale niečo si odnesú aj dospelí, hlavne čo sa týka tej peknej pointy na záver. Ale cesta k nej bola pre mňa trochu tŕnistá a mierne nudná, navyše nie som priaznivcom takejto "lego" animácie. Čo sa týka animákov, som skôr konzervatívnejší typ. Lepší priemer. 65/100(20.1.2017)

On ten účinok hlášok bol niekedy tvorcami zjavne až príliš preceňovaný a záverečný happy end/reálne opodstatnenie lego-sveta ma akosi nechytil(o) za srdce. Mimo toho sa ale jedná o vcelku podarený lego-animák, s množstvom skvelých nápadov, ktorý rozhodne pobaví - jak pravil básnik - malých aj veľkých. Taký jemný nadpriemer na spríjemnenie večera.(9.6.2014)

S legem jsme si jako malí caparti hráli asi všichni, takže film chvílemi vrací diváka do dob, kdy bylo strašně fajn postavit si z kostiček vlastní barák, zoo, letiště... cokoli. Je vidět, že tvůrci mají k téhle stavebnici podobné pocity a do Lego příběhu vložili desítky pomrknutí na diváka a detailů, kterých si všimnete až na druhé zkouknutí. Závěrečné rozuzlení je milé a svých způsobem originální, ale to, co mu předchází, si až moc půjčuje z jiných filmů. Záleží na tom, jak moc vám vadí, že už po tisící vidíte vztah ňouma - děsně cool holka s cool přítelem atd. Pro druhý díl bych uvítala trochu promyšlenější a originálnější hlavní příběh. Jinak ale silný palec nahoru.(22.4.2014)

Do poslední chvíli jsem nevěřil, že to bude opravdu až tak dobré. Lego Movie je přecpané nápady, a to jak vizuálními, tak dialogovými, chvílemi to byl takový nápor, že se mi to zdálo až přesycené. Nadto má na dětský komerční film poměrně inteligentní přesahy a zajímavé rozuzlení, které sice patří k těm z druhu samospásných, protože obhajuje jakýkoli předchozí nesmysl, ale samo o sobě má k nesmyslnému velmi daleko. Prostě spokojenost po všech stránkách a po dlouhé době "blockbuster" (dá-li se to tak říct), který překonal očekávání. Hlavní písnička ve své příšernosti proklatě návyková.(22.5.2014)

Rozdělím si komentář do dvou částí, s Vaším dovolením. I bez, to si jen tak hraji na empatického asertiva. Psal jsem si totiž v průběhu filmu poznámečky, abych mohl blábolit skutečně kriticky a fundovaně. A když už je jednou mám, plácnu je POMOvi do báze, děj se co děj. Začněme přímo ohodnocením - prvotní zděšení nad nepokrytou reklamou na produkt dánských vidláků přehlušila radost z opěvování neřádu, jenž nad řádem ční, nad řádem, v němž totiž zlořád se skrývá, ba i celá zlořádů podřadná řada! Kreativita byla vyzdvižena, zmrd dostal druhou šanci a my, mistři stavitelé z let osmdesátých, svého ztraceného kosmonautíka. Dobrá tedy. Zakoupím zmutovaný Merkur i dcerce, když tak hezky prosíte. Tak. A nyní si dovolím otrocky zkopírovat slova, která má opilecky roztřesená ruka zanesla během samotné promítačky na vnitřní stranu obalu od cigaret značky Marlboro light. - Hovno hádé, nějakej kino ryb//ježyžmajrá!//emet-dement//KOSMONAUT!!//chcát//to fakt prodávaj legopindi v podobě Brumbála??//zív//Ferrell, snad přijdou humory//zív//dys is dý ent.....No uznejte, že s podobnou přípravou nezaváhá byť i sebeslabší komentátor. Čtvrtou hvězdu dávám proto, že jsem již roky nešlápl jen v ponožkách na nějakou umělohmotnou kravinu s ostrými hranami, jejíž barva trapně ladí s kobercem a jiným způsobem, než bolestivým, je prostě neodhalitelná.(17.5.2014)

• - Animace vznikla kombinací stop-motion záběrů s technologii CGI. (Dr Lizal)

• - Jedná se o první animovaný film, na kterém pracoval Morgan Freeman. (Nathanielmon)

• - Oficiální česká verze filmu obsahuje kromě dabingu i přeložené popisky, nápisy, billboardy a podobně. (Akrman)