LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Lego, stavebnice mého dětství. Od jeho příběhu jsem tedy čekal hodně. Bohužel při sledování filmu jsem více vzpomínal na časy strávenými s touto kultovní hračkou, než že bych si užíval sice bláznivou, ale myšlenkově celkem prázdnou jízdu. Tady už se nedá mluvit ani o product placementu, když je název zboží nejen v názvu filmu, ale celou dobu nesleze ani ze scény. V podstatě se jedná o celovečerní reklamu. To není stížnost. Zrovna u Lega mi to vůbec nevadí, jen bych čekal přidanou hodnotu v podobě chytrého příběhu. Tady zůstalo jen u přehlídky známých postav z filmu, televize či komiksů, což je na 100 minut děje trošku málo. Ovšem nazvat v dnešní době hlavního záporáka Lord Business je podle mě trefou do černého.(2.8.2014)

Takhle dobře jsem se u animovaného filmu nebavil pěkných pár let. Neskutečná jízda plná gagů, drobných nenápadných fórků a akčních scén stříhaných zhruba stejnou rychlostí jako trikové scény v Transformers. Navíc scenáristé mají trumfy schované v rukávech, a když je nakonec vytáhnou, příběh to kupodivu nezabije, ale vylepší. Nejlepší americký animák od Toy Story 3!(9.2.2014)

Nemusíte být master builder, abyste si uvědomili, že nejzásadnějším přínosem snímku je jeho podvratná revolta vůči dánskému magnátovi, jenž chrlí jeden kostičkový set za druhým, z něhož postavit cokoliv dle vlastní fantazie je dneska už vlastně zhola nemožné; hromada humoru, akční dostihy jak z bruckheimerovské stáje a skvělý balanc na všechny divácké cílovky jsou už jen příjemným bonusem. 4 a ½.(6.6.2014)

Pecka, kterou hned řadím mezi klasiku jako SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI nebo ÚŽASŇÁKOVI. Svižné, nápadité, vtipné. V akčních scénách možná až příliš zběsilé, ale vzpomínky na dětská léta strávená se stavebnicí (v mém případě náhražkou LEGA jménem CHEVA) spolehlivě oprášeny. A jako třešnička na dortu Will Ferrell. A závěrečná tečka s Duplem!(10.5.2014)

Lego Movie je zdaleka nejlepší, když se nejvíc vzdaluje ostatním Dreamworks animákům s jejich absolutní nevážností a věčným vršením gagů, odkazů a akce. Lego Movie je nejlepší... když je prostě jen jako Lego. Starosvětská zábava která baví i nejnovější generace, zábava u které se dokáže bavit i dospělý díky nenápadně podsouvané satiře a ke konci i hlubšímu ideovému základu. Ale nejde v tom dost na dřeň, ne dost aby dosáhl absolutna, pořád je to jen nařachaná zábava a ne další Úžasňákovi, navíc z toho nejgeniálnějšího prostředí jaké kdy kdo vymyslel - já na své kostičky lega bolestivě zabodané do holých chodidel totiž vzpomínám s láskou. 8/10(22.5.2014)

• - Ve filmu nebyla použita žádná simulace rozmazaného pohybu. Když bylo potřeba udělat rozmazaný pohyb, animátoři vytvořili lego kostku, která vypadala jako pruh a měla stejnou barvu jako filmová postava. (Cheeker)

• - Pojem "Master Builder" je oficiální označení od firmy LEGO. "LEGO® Master Builders" jsou speciálně školení a kreativní lidé, kteří dělají návrhy všech stavebnic LEGO. Další "LEGO® Master Builders" vytvářejí veliké, detailně propracované sochy pro zábavní parky LEGOLAND® a další speciální akce po celém světě. (Cheeker)

• - V dialógoch možno zachytiť repliky z filmov Taken (2008) "Nie je to nič osobné, len biznis" a Temný Rytier (2008) "On je hrdina, ktorého si zaslúžite". Vo filme si tiež možno všimnúť odkazy na filmy Matrix (1999) a The Magic Portal (1989) čo bol mimo iné prvý lego stop motion animovaný film, zvaný tiež Brickfilm. (WalterIK7)