LEGO® příběh

Lego príbeh

The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

,,...KDY JEDINEČNÝ SE ŽLUTÝM OBLIČEJEM KOUSEK ODPORU OBJEVÍ V ÚKRYTU V PODZEMÍ A SPOLEČNĚ S UŠLECHTILOU ARMÁDOU CELOU NAŠI ŘÍŠI SPASÍ...“ /// Tak tohle je totální uchylárna! (skoro jako když koukám na ty japonský kokotiny!) Film vo Lego® postavičkách, udělanej z Lego® kostek. Budiž. Emmet je vobyčejnej průměrnej chlap (typizovanej stavební dělník) a mluvilo se vo něm v proroctví. Ovšem pak začnou lítat Lego® střely, Lego® mozek, Lego® voda, Lego® prach, Lego® výbuchy a nesmí chybět ani Batman (Lego®). Květnatý řečičky… vlastně ne – spíš kraviny vypouštěný Lego® úst. A taky plno hloupejch nápadů, který zachráněj svět. Jako bonus hezký poselství o výjimečnosti (hned po spoustě filmovejch vodkazů!). Bezva nápad! To se kurva cení! Že děcka? A dospěláci? Vy mazejte do hračkárny! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V neděli beru parchanty na Legopárek. 2.) Toužím po světě, kde by spoustu problémů vyřešil odlakovač. 3.) Thx za titule ,,.Bac. a Araziel“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ ne(24.7.2014)

Prezentácia filmových trademarkov Warner Bros. vo svete značky kráľa stavebníc. Naj-product-placementový film všetkých čias (keď nepočítame Logoramu), skrývajúci sa za rodinnú zábavu. Zoberiete do mulťáku decká, za majlant im prikúpite popcorn a cestou domov utratíte zbytok peňaženky v predajni Lega. Zopár cool vtipov a dôkladné technické spracovanie, ale tí roboticky rozpohybovaní panáčikovia nie sú o nič živší než primitívne nagrafikovaní Cartman s Kennym. A záverečné prekvapenie s "veľkou myšlienkou" nezmyselné.(3.4.2014)

Orwellovský odér (a "Velký bratr" Lord Byznys), společenské rýpance, popkulturní odkazy (Star Wars jsou geniální!), spousta jednoduchých gagů a hlášek, místy úplně nepříčetná akce (při záchvatu vzteku roztomilé barevné kočičky, evokující duhu zvracejícího jednorožce, jsem šel smíchy do kolen a bylo mi jedno, že jde o fór převelice primitivní) a nečekaná promyšlenost, jenž dodává - zvláště po závěrečném zvratu - filmu monumentální rozměr nejen na poli zábavy. Přidanou hodnotu tvoří nečekaně skvělý český dabing a poslední sekundy před závěrečnými titulky. Bylo to prostě... tak BOŽÍ!(8.2.2014)

Hodně kámošů mi říkalo, že je to blbost, tak jsem moc nevěděl co od toho čekat. A nakonec jsem byl příjemně překvapený. Má to docela zajímavou myšlenku. Ty Lego světy byly vážně úžasné. Ale přece jen je to orientované spíš pro dětské publikum. Ale i starší si v tom najdou své. Samotný nápad s vyvoleným ve stylu Matrixu moc originální není. Ale potěšila mě hlavně přítomnost komixových postav. Hlavně teda Batmana a jeho hlášek. Líbilo se mi jak tam pořád něco stavěli, to bylo super. A ještě mě dostala scéna s Willem Ferrelem. Určitě to ocení všichni, kteří si někdy hráli s legem. A písnička Všechno je tu boží vám bude ještě dlouho hrát v hlavě. "Kde mám kaťata?" :D(20.6.2014)

"Co kostka, to myšlenka. Co Lego, to vzpomínka." Když jsem byl ještě malý kluk, vydržel jsem u Lega sedět / ležet / stát celý den. Vzpomínám si, že zlatým bodem Štědrého dne bylo pokaždé rozbalení velké krabice s Legem a jeho následné sestavování. Takhle si nějak představuji upřímnou dětskou radost. Když se podívám na dnešní děti, kteří si od "Ježíška" přejí samé tablety a předražené mobily s wifinou, říkám si jak krásné LEGO-DĚTSTVÍ jsem měl. A proto si zavzpomínám a od srdce zasměji, když mi i v mých osmnácti letech Ježíšek nadělí malou Lego sestavu hasičského auta, aby jsem si zavzpomínal na staré dobré "skládací časy". Co se týče filmu samotného, netřeba více slov. Všichni, kteří s legem vyrůstaly se se mnou musí v prvních větách tohoto komentáře shodnout. A pro ty, kteří k Legu neměli tak velký citový vztah to stručně shrnu do pár vět. Příběh samotný hned zpočátku nastavil laťku hodně vysoko. Postarala se o to nejen ohromující ukázka ladně se pohybujících Lego panáčků, ale také kvality "za kamerou". Kamera a hlavně střih v jistých momentech dodávala tomuto fenomenálnímu Lego příběhu na velké dominantnosti. Postupem času příběh malinko strádal na kvalitě, ale zachraňovaly to občasné gagy a hlášky vtipně vážného Batmana. Závěr samotný je kapitola sama o sobě. Propojení Lego světa se světem reálným byl pro mě malinký emocionální šok. V poslední čtvrthodince, jako bych viděl sám sebe, obklopen různými kostkami ze kterých postupně poskládám jeden velký LEGO PŘÍBĚH ! ___ (Cinestar, Hradec Králové)(5.3.2014)

• - Pôvodný príbeh mal 13 hlavných postáv, ale pre finálnu verziu ich zostalo iba 7. (figliar)

• - Film je venovaný pamiatke výkonnej producentky Kathleen Flemingovej, ktorá zomrela počas jeho produkcie. (MikaelSVK)

• - Na konci filmu si je možné všimnúť lego verzie režisérov snímky Phila Lorda a Christophera Millera. (WalterIK7)