Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

HellsAngel

Príjemná rodinná zábava, spočívajúca v hromade skvelých vtípkov a odkazov na všeličo možné z dielne LEGO. Ak to neberiete príliš vážne, budete sa baviť. ()

Muf911

Na to, že je to v podstatě jeden velký reklamní film, tak dost dobrý. Doporučuji všem dětem i rodičům, všichni si v tom najdou své. 3,5 hvězdy. ()

Franki69

Když je potřeba se odreagovat od severských mordů a heroických superhrdinů, vyhrává naprosto Awesome Lego story. Kdo by taky stál o bezcitný krágl. Když animák, tak tenhle dejte, rozhodně se pobavíte. Pokud ale máte rádi íránskou nezávislou produkci, pak se Lego story vyhněte, film je určený výhradně všem, kteří si ještě chtějí (nebo si nezapomněli) hrát. Jasných 100%, kostičku po kostičce. ()

Brenda.Ch

Hele, je to fakt všechno boží. Tvůrci si asi museli trochu něčeho šlehnout, protože mám dojem, že tolik fantasmagorií se nemůže jen tak zjevit v lidském mozku - nicméně velmi podařená pohádka s dynamickým dějem, napěchovanými dialogy, slušným vtipem a dokonce i s poselstvím, což najít v moderních pohádkách je celkem problém. Ano ano, ten svět kostiček je tu právě pro mistry stavitele, nikoliv pro nehybnou nádheru a jen ten rodič, který to pochopí, může se aspoň trochu přiblížit tomu neskutečně krásnému dětskému pohledu na svět... ()

PenelopaW

Za mne velmi příjemné překvapení nabité hláškami, odkazy na popkulturu a mraky skrytých vtípků, které třeba napoprvé uniknou (za mne jsou top stavitelé Leonardo a Leonardo). Jednu hvězdu ubírám jen za náhlý přechod k hrané části filmu, kterou sice chápu, ale za mne mohla být klidně vypuštěna. ()

Alexius321

Ano, je jasné, že celý film je jenom jeden velký product placement, ale i tak. Nečekal jsem nic a byl jsem příjemně překvapen, na animovanou lego-slátaninu je film překvapivě vtipný, navíc i má nějakou celkovou myšlenku a nehraje si na nic, co by nebyl. Více méně se jedná o přestavení katalogu lego v komediálním provedení a nutno říct, že funguje. ()

Izmo123

Aji u těch nejvtipnější filmů se dokážou zaměřit aji na dojemné momenty které patří mezi úplně ty nejdojemnější momenty které jsem kdy mohl vidět a to hlavně na konci filmu kde se vysvětlí jedna věc která zní obyčejně ale není obyčejná, protože z LEGA je každý výjimečný a když nějaký člověk není dobrý ve stavění LEGA tak je dobrý v něčem jiném i přesto se to může považovat za obyčejné tak přesto se to považuje za výjimečné protože to umí, animace taky patří mezi úplně ty nejlepší u stop motion které jsou taky kombinací klasické animace u obličeje postav a nevypadá to nějak špatně, LEGO příběh bude asi ten nejlepší LEGO film který kdy vznikl a nejspíš ho nic nepřekoná, jinak hodnotím: Animace 10/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

PanPyzamo

Na LEGO příběh jsem prostě musel jako dítě ihned jít. Už jen kvůli té animaci z lega, která mě prostě okouzlila a já si řek, že to v kině bude bomba. Celkově i byla, ale velmi mile překvapil i příběh, který jsem čekal tak nadprůměrný, ale byl za mě tedy skvělý s bezva nápadem a i když tuto recenzi píšu ze vzpomínek, když jsem film viděl jako dítě, tak věřím tomu, že by se film mohl zalíbit i dospělejšímu publiku. Už jen proto, protože je zde Batman, což byla za mě nejlepší postava z celého filmu. Pamatuju si, že jsem jako dítě byl zklamaný z konce, ale když se na to podívám zpětně, tak jsem spokojen. Celkově se tedy jedná o skvělý film, který můžu doporučit a věřím tomu, že znělka Everything Is Awesome se vám dostane do hlavy aspoň na dobrých pár dní. 8/10 ()

lukas11the

Film, který otevřel cestu všem následným Lego filmům. Skvěle spojuje humor, Lego, příjemné písně. Pro milovníka Lego kostiček naprostá povinnost. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Lendak

Humor suchší ako Atacama ale stále úžasný "blockbuster" s úžasnými nápadmi. Jak vizuálnymi, tak dialógovými. Rest in peaces. Všetko to je "poskladané" prekvapivo inteligentným, morálnym presahom. Kde film tým vlastne kritizuje jedného nemenovaného dánskeho magnáta, ale robí to najlepšou možnou cestou.  Spokojnosť. Everything is awesome mi ostane v hlave dosť dlho. Bohužiaľ. VERDIKT: 9 poschodových gaučov z 10. ()

Marlo

Tak prve bych zmínil klady tohoto animáku a to je bezkonkurenční zpracování... po dlouhé době jsem litoval že jsem nešel na film ve 3D a za druhé zcela překvapivý závěr a nějaké to ponaučení pro děti. Tak to by bylo. A ted k jednomu velkému záporu a to je z mé strany opravdováááá nuda( přišlo mi jako by to mělo 3 hodiny..vážně) u filmu jsem se uchechtl tak maximálně jednou, veškeré vtipné scény jsou víceméně už v traileru a k tomu připočtětě opravdu nudné podání příběhu (mimo závěru cca20min) a mnoha ohledech nevyužitého potenciálu ( tím myslím že by se opravdu mnohem více filmů a známých postav dalo zparodovat v LEGO světě). Ještě ke všemu jsem zpozoroval, a to upozornuji že jsem byl v plném sále který z 85 % byl obsazen dětmi nezpozoroval mnoho smíchu ani ve svém okolí takže nejspiše nebudu sám kdo má dojem že je spíše zde suchopádný a nezáživně podaný humor. Je možní že v originále vtipy vyzní lépe ale dost o tom pochybuji. Za mě velké zklamání 50%.. ()

Berios

Trochu jsem se bál, že ty nejlepší gagy vyplýtvali už v trailerech, ale naštěstí se tak nestalo. V tenhle animák? v sobě kombinuje hloubku, hravost a tak hodně i paroduje tuhle společnost a "módní" trendy, odkazů ať už na LEGO svět nebo na ten náš je tam mraky, a to jsem si jistý že mi i některé unikly. Osobně jsem se u filmu královsky bavil, a to ještě víc než ta děcka co tam seděla v kině se mnou, ale hlavně jsem se ze srdce i ZASMÁL, což by měl být standard, na který spousta dnešních tvůrců komedií zapomínají. Je to originální, vtipné, stopáž tak akorát a závěr, ačkoliv by se někomu mohl zdát jako klišé, má hloubku a líbil se mi. A ačkoliv je na udělování titulu "Animák roku" ještě brzo, tak s velkou dávkou jistotu mohu říct, že se jedná o nejoriginálnější letošní animák. Teď si jen počkat, jací budou noví Mupeti. ()

Lukkyn

Fíha všem, kteří se Vám smějí a budou smát , že na to jdete do kina ukažte velký vztyčený prostředníček!!!Ptáte se proč? Protože tenhle film je božííííí a všechno v něm je boží :-) je to v podstatě jedna velká humorná akční jízda, která chrlí jednu hlášku za druhou a jeden souboj za druhým. Příběh pro mě byl vedlejší (ikdyž není tak špatný) protože jsem o něm ani nesthil přemýšlet. Zábava plynula svižně a mě ohromila nápaditost ,vtipnost a kreativita tvůrců. Nemluvě o tom, že jste aboslutně nemohli čekat co bude dál. Nástup Žvejka , Batmana ,Supermana a Green Laterna neměl chybu. "Myslíš , že se tady jako jen tak objeví vesmírná loď?" :-) Konec byl překvapivý a zatraceně dobrý!!!!Já tomu nemám co vytknout!!! ()

ztracenyDen

Pěkná vzpomínka na dětství. Krásně vymodelovaný svět a do detailu propracované postavičky. Humor dobrý. Rušivé byly některé rychlejší sekvence v „trhaném“ podání. Všechno je tu božííí. ()

Shanman

Klukovské sny se některým stavitelům v tomhle movie rozhodně splnili a fenomén LEGA funguje i na velkém plátně. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard