castor

Zase pěkně pohromadě. Nějaký velký kvalitativní sešup jsem teda nezaznamenal. Dvojka mě bavila víc, než jednička. Trojka je zase trochu jinde, ptákovina trvá, je znovu poctou béčkové akce a jednotliví lišáci si ze sebe zase dělají příjemnou legraci. I když přátelské popichování mezi Stathamem a Stallonem ve větší míře schází. U dvojky jsem měl problém s akcí. Střihač měl tehdy dostat pořádně přes prsty, akce lehce štvala, protože se střílelo a nemířilo, nikdo neměl ani šrám, ale soupeři do kulek naskakovali jako snad nikdy předtím. Trojka (vyjma závěru) taková není. Možná nazvedne ze židle nevěrohodnými výbuchy i místy rezignací na vyšší level. Stallone, který naštěstí shodil pološílený knír, dál pokračuje v oživování stagnujících kariér svých kolegů, dál vzdává poctu žánru osmdesátých a částečně i devadesátých let, jen až moc svolil ke snaze vyjít vstříc mladým divákům. Nižší věková přístupnost je jednoznačně špatným krokem. Dlouhé scény rekrutování mladých posil jsou nudné. Dočkáme se tak situací hloupých (mračící se vyhazovačka v červených šatech), stejně jako herců z kategorie zbyteční (takový Jet Li jen tupě střílí a pronese zhruba desítku slov). Potěší naopak nové slavné posily (dočasný návrat do první ligy si zejména v úvodu užívá Wesley Snipes a v druhé polovině zase ukecaný Španěl Antonio Banderas). Některé staré gardy bohužel melou z posledního (hodně neesteticky vypadá Dolph Lundgren, u kterého to tvůrci maskují zřejmě tím, že mu neustále cpou do ruky flašku; sešle a unaveně vypadá i Arnold, který v Konečné předváděl něco úplně jiného), ostatně i závěrečný duel mezi Slyem a Melem je dost odbytý. Pozitiva nicméně určitě převyšují ty mírné i velké přešlapy. Čtvrtému setkání se tak bránit rozhodně nebudu. Uvidíme!! ()

viperblade

První dva díly této série si více méně na nic nehrály a byly to jen čistokrevné béčkové filmy, kde stříkala digitální krev a sešlo se tam pár velkých hvězd minulosti. Tento díl vedle nich působí jako vykastrovaný bratránek z osmého kolena, který je ještě ke všemu nudný. Ano, i přes ten neskutečný casting se nějakým způsobem podařilo Patricku Hughesovi vycucnout to, co dělalo první dva díly skvělými. A fakt, že to je on, kdo momentálně pracuje na remaku filmu The Raid mě opravdu vytáčí a už dlouho jsem si tak nepřál, aby něco nebylo natočeno… 50 %. ()

ClintEastwood

Ale no tak, dámy a pánové, proč ta spousta dvouhvězdičkových hodnocení? Expendables 3 určitě nedosahují kvalit výjimečného druhého dílu, ovšem s jedničkou se mohou téměř rovnat. Téměř. Jsou trošku více crazy a několik scén je zde možná zbytečných (např. skok člunem na náklaďák či brečící Expendables u nemocničního lůžka), ale je to pořád neskutečná jízda. A o to tady jde. Bavit se. Hromada akce, trefné hlášky (při Arnieho - utíkejte k vrtulníku - mi srdce zaplesalo), skvělé obsazení a hlavně velká zábava. Na dvě hodiny vypnout mozek a nechat se bavit těmito pány, kteří už tak nějak po třetím filmu začínají patřit do rodiny. Gibson byl obstojný záporák (i když nedosahoval chladnosti Van Dammeho), ale z nových tváří mne nejvíce zaujal Wesley Snipes - to byla trefa do černého. Bez nadsázky. Závěrečné připíjení Budvarem také nemá chybu a my, fanoušci akce a osmdesátkové zábavy přenesené do nového milénia - už vyhlížíme čtvrtý díl. Snad už i se Seagalem, nechme se překvapit. Tak na vás, chlapci. ()

*CARNIFEX*

Kým môj kolega dal z úcty k hercom hviezdy štyri, Ja dávam z úcty k nemu hviezdy dve. Keby mám v tomto komentári vyjadriť svoj názor, musel by som s hodnotením k odpadu. No to si k toľko minutej munície proste nemôžem dovoliť. Obzvlášť, keď si v snímku zahrali aj "naše štyri slovenské" tanky. Ja proste tieto sračky nedokážem len tak prehltnúť. Veď samotný záver už hraničil so žánrom scifi a fantasy. Za poslednú dobu jeden z naj-extrémnejších snímkov kde logika siaha na dno mozgovej kôry. ()

D.Moore

Podle mě lepší biják než trochu nuceným dojmem působící dvojka. Ale samozřejmě má své mouchy. Na jedné straně perfektně natočená a přehledná akce s úžasným finále s armádou, sympatická sebranka známých starochů okořeněná vynikajícím Banderasem a Fordem, kteří se očividně dobře bavili, záporák Mel Gibson a neustálé tempo. Na straně druhé po většinu doby nepříliš zajímavý mladý tým (neplatí to o finále, v němž se blýsknou všichni) a hlavně, hlavně, hlavně ten odbytý souboj Stallone versus Gibson. Plus jedna do očí bijící nelogičnost - Expendables letí do Somálska zlikvidovat někoho, o kom ani nevědí, jak vypadá? Velmi divné.___P.S. Kdo se díval na pirátskou kopii a oželel kino, musel zákonitě přijít cca o polovinu zážitku. Dobře vám tak. ()

MM_Ramone

V roku 2010 vyrukoval Sylvester Stallone so svojim projektom "Expendables". Sám ho režíroval, podieľal sa na scenári a stvárnil jednu z hlavných úloh. Titul, v ktorom sa stretli herecké hviezdy zo starých akčných snímkov. Bola to bomba! Dal som tomu štyri hviezdičky. O dva roky neskôr sa objavilo pokračovanie "Expendables 2". Režíroval ho Simon West. To sa mi páčilo ešte viac ako pôvodný film. Perfektne som sa pri tom bavil. Ocenil som to plným počtom. Tretia časť "Expendables 3" bola vyprodukovaná v roku 2014, pod režisérskou taktovkou Patricka Hughsa. Tento krát ma to však už akosi moc nebavilo. Miestami to pôsobilo veľmi lacno. Takže myslím, že tri hviezdičky tomu budú stačiť. *** ()

kulyk

Sláj Geriavit, Iáson Urinal, Dolfík Švédskýkapken a Veslo Protéz contra Melanom Condrofortison, aneb exlý debils po třetí a ještě radostněji: jak si parta inkontinentů vychovává beďaraté následníky. Po díle druhém, který mi připadal odtrženější od reality než Bóďa Sobotka, na mě opět prdla atmosféra véháesek a k nim konzumovaných langošů, onoho kulinářského hitu konce osmdesátých let. Když pak z rovu vykoukli i Árný Krzecowižil, Jet-li Ne-um-zu Bu-du Tudal, předválečná Fordka i Toníno Bandážkýla, bylo milo na světě. Trošku upřímnosti na závěr bezduchého cancu - klíčem k pojmutí díla je nálada, v níž si jej pustíte. A já byl prostě fpoho, neboť jsem papkal řízky od maminky, pokakané citronem. Maso, ne moje mumienka! Heil zkomolinám. ()

PinokKio

Chlapům asi ochablo svalstvo, jak jinak si vysvětlit, že mají snahu se do finiše spíš prokecat než se tam prostřílet a probít. A ještě k tomu přizvali omladinu, která je sice rychlejší a vychytralejší, ale jinak tu slouží spíš jen jako návnada na háčku. Třetí Postradatelní tentokrát dost vyměkli .. ()

Spooner

Ale jo, pořád to funguje. Patrick Hughes sice místo mladé dravé krve přináší hlavně v polovině snímku hodně zatuhlou podívanou. Jakmile se ale dostane ke slovu jeho hodně slušné akční řemeslo a stará garda, tak si to prostě stále béčkově užijete. Antonio Banderas ruluje, Harrison Ford s Arniem se asi vsadili, kdo z nich umře dřív a drsoň Mel Gibson by zasloužil mnohem více prostoru. Na první dva díly se to nechytá, má akční dušička je však stále spokojená. ()

MMR

Hned na začátku autoři nešetřili pořádnou akcí, a nešetřili jí skoro po celou dobu. Ačkoliv potřetí to samé už se stává nudným, tak si myslím, že těch několik úsměvných momentů a těch plno akčních momentů za ty 4 hvězdy stojí. ()

Wacoslav1

No a máme to tady! Trvalo to kurevsky dlouho, ale konečně jsme se dočkali filmu roku 2014. Kterým jak jsem od začátku nepochyboval tohle pokračování důchodců v akci nepochybně je. Pro všechny akční gerontofoby další splněný sen a místní vypatlaná omladina nechť od toho dá ruce laskavě pryč. Stejně nikdy nepochopí o čem je tahle série. Já to naštěstí vím a taky moc dobře tuším, že navěky s námi hrdinové našeho filmového dětství nebudou a proto je potřeba si jich vážit a užít si každý další film ve kterém se objeví a taky projevit trochu toho zasranýho respektu místo plivání a házení špíny na ně. pánové jsou i v pokročilejším věku pořád borci a tentokrát nám servírují nejvážnější a nejtemnější pokračování série který zatím jak pozoruji vyvolává v lidech hodně rozporuplný pocity. Ono totiž největším průserem je, že všichni to srovnávají z dvojkou která je po všech stránkách kultovním akčňákem a pro tento účel byla stvořena. Já ten film žeru o tom žádná, ale pokud bych se na to podíval z odstupem, tak musím konstatovat, že po stránce obsahu a nějaký přidaný hodnoty prostě nenajdete hloupější film než je Exp 2 to není žádná kritika přemoudřelýho intelektuála kterým rozhodně nejsem to je prostě fakt. Jinak upřímně řečeno moc se mi do toho srovnávání nechce, ale když už bych se do něj pustil, tak musím konstatovat, že dvojka i když asi zůstane v jistém směru nejikoničtějším akčním filmem poslední doby, tak po stránce atmosféry, příběhu a propracovanosti postav si s ní trojka zcela vytírá prdel. Problém je v tom, že jenom málokdo to ocení. prostě tohle pokračování si jde svou cestou a úplně novým směrem a možná, že právě tohle tu někteří chytráci co to svrhávají do hlubin pekelných nedokážou akceptovat a v tom je právě ten problém. A víte co? já vám na to jebu. Po opakovaných shlédnutích kdy si čím dál tím víc všímám nejrůznějších detailů a i když jsem měl napoprvé taky lehce rozporuplné pocity musím konstatovat, že ten film se mi líbí víc a víc. A dokonce musím konstatovat, že pokud dvojka byla extrémně hloupá po stránce děje a scénáře, tak trojku bych se nebál klidně označit chytrým filmem. Možná, že na tom příběhu není nic extra originálního,ale to zpracování a způsob jakým je film pojatý mě trefuje na komoru. Hlavně se mi líbí jak je tu vyřešený ten střet generací to jest mladí vs staří. důchodcům už možná nepatří budoucnost, ale když na to přijde, tak jsou pořád schopní všem těm adolescentům nakopat řitě. Takže i když Sly víceméně natočil spíš modernější akčňák, tak ten oldschol duch je z toho pořád na míle cejtit a to je nejdůležitější. Pokud mám hodnotit nové tváře, tak samozřejmě jsou tu ti kteří se předvedli pozitivně i ti kteří se nemuseli předvádět vůbec. Ano řeč je o těch mladistvých delikventech kteří si sice hrajou na super hi tech vojáky kterým by měla patřit budoucnost, ale nakonec to jsou stejně staří dědci kteří musí zachránit jejich neposkvrněné řitní věnce a blány před narušením. Já nevím nebudu prostě ty dementály komentovat. Líbila se mi Ronda Rousey ta se aspoň předvedla v bitkách a pro zlý holky v akci mám prostě slabost. Ti zbývající jsou tu úplně k prdu a úplně nejvíc z nich nežeru Lutze kterej si hraje na hroznýho drsňáka co má problém z autoritami a neposlouchá rozkazy... brrr no ten byl na odstřel, ale dobrý dalo se to čekat já se z toho nepodělám a jak říkám je to celý opravdu chytře podaný a zpracovaný. Navíc velice zajímavě tu svoji postavu vykreslil i Sly jehož Barney Ross tu není žádným bezchybným borcem spíš naopak od začátku dělá píčoviny. vyrábí jeden fail za druhým. Když jsem to viděl poprvé říkal jsem si kurva co to je?! Vždyť Stallone se chová jako největší dement... Co to má bejt?! Až po opakovaném zkouknutí jsem pochopil, že je to prostě velmi chytrá a velmi odvážná sebekritika jeho postavy a mě se tenhle nový přístup prostě líbí. No nic ty nezletilý gáje už jsme probrali, teď je na čase probrat i ostatní nový postavy tentokrát ty co se rekrutují z té důchodcovské generace o které je stejně pořád a především tenhle film. Tak jako prvního je samozřejmě třeba zmínit Mela Gibsona. už od začátku byla jeho postava tou nejvíc očekávanou a bylo mu prorokováno, že si pro sebe nekompromisně ukradne titul nejlepší záporák série no a světe div se ono to tak dopadlo. Sice JCVD ve dvojce podal svůj pravděpodobně životní výkon, ale musel si k němu dopomoci pronášením drsňáckých hlášek a nošením černých brejlí zatím co u Mela stačí aby nasadil svůj typickej výraz jenom se tvářil, tak jak to umí pouze on a po stránce respektu a charizma prostě Žán nemá nárok. navíc kromě toho je postava Conrada Stonebankse kurevsky dobře napsaná. to jak dokáže v podstatě jenom on sám (ta armáda neschopných žoldáku kterou má k dispozici je tu jen od toho aby měli postradatelní koho likvidovat) hlavním hrdinům zatopit a způsobit nemalý problémy je prostě dokonalý. na co všechno tenhle chlap stačí je neuvěřitelný no prostě je to pan machr. Další kdo se konečně přidal k partě je pak Wesley Snipes. sice se z výjimkou začátku zase až tak extra nepředvede, ale jeho postava sem zapadne dokonale. totéž lze říct i o Banderasovi ktrerej kromě toho, že převzal po Lundgrenovi roli vrchního šaška a je pekelně šílenej a zábavnej, tak se dokáže i v akci velice slušně utrhnout ze řetězu a předvádět kousky kterých bych ani netušil, že je schopnej. Co se stálých účastníků týče, tak Slye už jsme proprali dost no a ti ostatní? Crews a Couture jsou opět jako tradičně za křoví. Dolph je bohužel snad ještě víc upozaděnej než ve dvojce, ale to je fuk stejně se mi pořád líbí ze všech nejvíc. No Arnold už si jak je jeho tradicí v této sérii dává jenom další cameo. nicméně opět ho opepří kultovní hláškou a dá po citování Terminátora ve druhém díle do placu jinou svoji legendární hlášku. tentokrát pro změnu z Predátora takže ok i to beru. jediný kdo je tam opravdu zbytečný a navíc je na něm vidět, že hraní v tom si opravdu neužívá je Jet Li. doufal jsem, že bude mít větší roli než ve dvojce. No co už chyba lávky není to tak. V podstatě se tu jenom vyskytne aby si párkrát vystřelil a zahláškoval jinej účel to nemá, takže kdyby se tu neobjevil vůbec tak se nic nestane. Ford kterej pak nahradil Willise je celkem v pohodě sice je na něm už vidět, že je ze všech nejstarší vypadá už jako totální dědula, ale taky to v sobě ještě pořád má. No nic tak jsme probrali snad všechno co se dalo sice bych ještě věděl o čem se rozepsat, ale už na to kašlu. I tak už z touhle šílenou recenzí riskuju, že se to nebude chtít nikomu číst, ale to je mi fuk prostě mi to nedalo a nebyl jsem to schopný odbýt pár řádky. Takže abych to shrnul třetí díl nepostradatelné série opět přišel z něčím novým a i když na to hromada lidí bude nadávat, tak na mojí spokojenosti se nic nemění a jsem rád, že každej díl z téhle série je svůj a originální. Tak je to správné, tak o má být. Možná by tu někteří chtěli vidět další kopii dvojky nebo rovnou tři stejný díly, ale já říkám, že by to byla nuda. Každopádně doufám, že se dočkáme i čtyřky eventuálně i pětky, protože Expendables mají pořád co nabídnout a je tu ještě hromada herců co se v sérii neobjevila. Takže jenom takhle dál dědci mě jste rozhodně nezklamali a budu netrpělivě vyhlížet další vaše projekty.100% () (méně) (více)

petero

To je taká paráda vidieť Welsleyho Snipesa opät v akcii a nie v nejakom nízkorozpočtovom shite a že si to aj poriadne užíva. Podobne Antonio Banderas a jeho neznesiteľná postava ukazuje ako na seba strhnúť pozornosť. Či už to niekomu vyhovuje alebo nie, to už je len jeho problem. Zahral čo mal a to s poriadnym entuziazmom. Z mladých najviac zaujme Ronda Rousey. Ďalší záporácky part Mela Gibsona spadne opäť len do priemeru, pretože skrátka nie je vykreslený podobne diabolsky ako postava Van Dammeho či Davida Zayasa. Ešte dobrý ťah bol Kelsey Grammer, Arnold Schwarzenegger má opäť o niečo väčšiu úlohu a poteší aj Harrison Ford a na ostatných skrátka už nezostalo miesto (predviedli sa v jednotke a dvojke tak čo). Dej je zatiaľ nejjednoduchší z trilógie a po dopozeraní som pôvodne chcel zadeliť o bod menej ale keď som uvidel tú nenávisť v diskusii… ja by som bol spokojný aj keby sa celý čas týto páprdovia ostreľujú hláškami za barovím pultom. Akcie je dosť a je veľmi solídna, hneď na úvod dve akčné scény za sebou porfektne vtiahnu do deja a záverečné inferno je tiež v fajn, súboj Expendables s malou armádou v obrovskom baráku za ostreľovania tankov a vrtuľníkov sa často nevidí. Treba sa skrátka zmieriť s tým, že takú surovosť full kontakt súbojov ako aj cool vedľajších scénok (Statham a basketbalisti) už zrejme nedostaneme. ()

Davies182

V životě každého uživatele ČSFD nadejde chvíle, kdy bez výhrad souhlasí s verbalem! Nebavil jsem se, vůbec. Až na poslední uběhanou čtvrthodinu. První hvězdička za "GET TU DA ČOPA!!!", druhá za Budwara. Jo, jsem tím odkojenej, sakra, ale každej z těch důchodců by už si to konečně měl přiznat, střihnout si vlastního Harryho Browna, a následně utýct k minimalistickejm dramatům. Not kidding. ()

gogo76

S novou tv stanicou Joj cinema som sa konečne zladil a našiel som si čas na Expendables 3 vo vyhovujúcom vysielacom čase. Dostal som presne to, čo som očakával, čiže priemernú, bezduchú strieľačku s otrepaným príbehom a hromadou akčných hviezd. Pribudli H. Ford, Mel Gibson a asi najlepšia postava filmu A. Banderas. Jeho "kecálek" , ktorému beží huba non-stop je jedinou postavou, ktorá trochu vybočuje z hromady machrov. Akcie si užijete, ale mňa to akosi nebavilo a užíval som si viac rozhovory medzi Arnoldom a Stallonem, Stallonem a Banderasom a Banderasa s kýmkoľvek. Expendables je už značkou, Problém je, že o takúto partiu nemusíte mať obavy a to samotný film značne ubíja. Nech sa deje čokoľvek, vždy sa zo všetkého dostanú, postrieľajú tisícky chlapov a ešte majú čas na srandičky...Ok, akčná jednohubka, asi to tak chceli, ale myslím , že diváci chceli niečo viac...60%. ()

Xmilden

Kdysi jsem tady měl komentář o tom jak hrozně moc se mě tenhle díl nelíbil. Tentokrát jsem si je pustil všechny pěkně za sebou a představte si že jsem zjistil že ani Trojka není vůbec špatná a nejen že se dá bezúhony přežít. Ona je možná i daleko zajímavější než Dvojka. Ve Dvojce je hodně humoru, máme tam Chucka, ale na druhou stranu příběh není nic moc. kamera je vyloženě hnusná a Van Damme sice tomu celému dá nějaké body navíc, ale jako herec na Gibsonovu úroveň nedosahuje ani náhodou. Svůj pohled na třetí díl jsem tedy upravil a docela bych se i těšil na případné pokračování. PS: Nemyslel jsem že to někdy napíšu, ale Stallone je v novějších filmech daleko větší bourák než Arnold. Ta politika tě chlape nepěkně semlela. Barney Ross rozhodně Stallonovi ve filmografii ostudu nedělá. Charisma rozhodně má. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Postradatelní přidali hvězdy v obsazení, zrušili erkový rating, natáhli stopáž a rozplizli se v něčem, co není ani sranda, ani cool, ani nostalgická vzpomínka. Na jednu stranu kupodivu funguje pokus o jakousi psychologii/hlubší charakterizaci postav, na tu druhou to nikoho moc nezajímá, jelikož si všechno ukradla trojka Gibson, Snipes a Banderas. Všichni tři jsou velice zábavní, byť každý jiným způsobem a nejspíš o to nikdo z nich moc nestál. Sly Stallone, statečně vzdorujíc rozpadu těla i tváře akční superstar, je stále zdatný tahoun. A to je vlastně všechno, oč je možno zakopnout. Příběh je přímočará kopírka ustřílených béček z osmdesátek a akce má místy živočišný drajv, ale povětšinou je spíše debilní, než efektní. Navzdory veškerému myslitelnému nadhledu je poněkud fail, když kamarád v helikoptéře rozstřeluje tanky a já si do jednoho vlezu, protože "žjova, teď mám tank a střílim z velkýho kanónu!" Jiný příklad: na place pobíhá kluk - motorkář. Jsme v zaminovaném paneláku, do kterého střílí deset tanků a celá armáda fiktivní země, ale stejně do něj vlítne několik borců na motorkách, protože vjíždět do paneláků na motorkách uprostřed válečné vřavy je báječná taktická vychytávka. Důvod je samozřejmě jediný - jeden z borců dostane do čuni a přijde o motorku, aby si mohl zablbnout kluk - motorkář. Teď už je jen na divákovi, zda mu podobná z prstu vycucaná nahodilost vadí, protože provedení proti konkurenci nikterak nevyčnívá. Připočíst je třeba také otřepané fórky alá "drsňák dělá oplzlé fórky na akční sexbombu a akční sexbomba dělá znechucené ksichtíky" nebo "celou dobu jsem jen šašek, ale musím si alespoň jednou vylít srdíčko". Jinak by to asi šlo, co já vím. Možná stárnu rychleji, než ti pánové před kamerou. P.S. Arnolda Schwarzeneggera je podezřele málo. Skoro jako by mu kamarádi zapomněli říct, že se něco točí. 5/10 ()

darkrobyk

Trojka začala lehce šumět do těžké šedi průměru. Ani by nevadila jednoduchá zápletka, kdy Stallon nejprve vykopne přestárlý tým do důchodu a nakonec je rád, že mu přijdou zachránit zadek, jako vadí méně akce bez nápadu. Slibný začátek (připomínající starší bondovky) se postupně rozplizne do pindání a sestavování nového týmu. Vše zachraňuje až závěrečná bitva o rukojmí. Jenže v rámci dnešního akčního žánru se nejedná o nic převratného. Co by vyráželo dech divákům před třiceti lety, to je dnes minimální standard. A aby film vydělal co nejvíce, obejde ze zcela bez krve (kromě rozbitých frňáků), byť mrtvol je v závěru požehnaně. K blbé náladě přispělo i pár stupidních songů během filmu. Když ne metal, tak snad už raději nějaké osmdesátkové retro než tyhle hrůzy. Dal bych 2*, jednu ovšem přihodím za všechny ty akční hvězdy...nostalgie je mrcha... ()

Ampi

Další příjemné setkání s akčními hrdiny z 90. let včetně nových posil, včetně oživlého kocoura v botách ze Shreka v podobě Antonia Banderase a mnoho dalších. Hotel Araksi je zajímavé místo pro velkolepou akcemi nabitou bitvu. Dolph Lundgren si hrál s tanky už tenkrát. Pěkná reklama na Budvar. ()

cheyene

Nevím, kdo měl od třetího dílu jaká očekávání, ale já se dočkal přesně toho, co jsem očekával, co jsem si přál a co jsem vidět chtěl, tudíž pod 5* nepůjdu, ani kdyby to tu hanělo milion estétů. Trojka začíná klasicky perfektní akcí, která má rychlost, spád a sálá z ní testosteron starých a poctivých akčních hrdinů 80. a 90. let. Wesley Snipes tu dostává svůj největší podíl prostoru v celém snímku, ovšem i nadále se dokáže příjemně předvést před kamerou. V úvodní pasáži shledávám pouze jediný nedostatek, který dost možná způsobil rating PG-13. Konkrétně mi neštymovalo, že natažené ocelové lano, jenž se stalo překážkou pro ozbrojence ze záporné strany stojící na obrněném vlaku, nezpůsobilo větší paseku na jejich tělesných schránkách. Tam vskutku mohlo být více krve, a to podotýkám, že nejsem krvelačná šelma, která to potřebuje ve filmech vidět. Následující část a la Sedm statečných či Tucet špinavců, kdy si Barney Ross vybírá nový tým, je sice pomalejší, ale to mi vůbec nevadilo. Naopak. Po hlučné akci je prostor pro tišší scény, což není na škodu, krom toho se nám tu představují noví hrdinové snímku. Akce Slye s nováčky je zdařilá, baví diváka od začátku do konce a je nad slunce jasné, že něco se zvrtne, aby na plac mohla naběhnout opět ta stará dobrá parta, jež mladíkům ukáže, jak se to dělá postaru a naopak, aby viděla, že 21. století má i jiné metody, které jsou rovněž potřebné, možná spíše n e p o s t r a d a t e l n é! Rozhodně bych netvrdil, že si Ex 3 hrají na něco vážnějšího než v prvních dvou dílech, že by tu chyběl humor a akce bylo málo. Určitě ne! Za doprovodu vynikající hudby, která těží ze skvělého soundtracku prvního a také druhého dílu, směřuje příběh k velkolepému akčnímu finále, které nepostrádá naprosto nic! Divák se pobaví jak u scén s Antonio Banderasem, jenž je tu vtipálkem numero uno, tak u rozdělení týmu na Barneyho část a Trenchovu část spolu s perfektním Harrisonem Fordem a poněkud pozapomenutým a bohužel nevýrazným Jet-Lim, jež tu alespoň nějaký ten souboj mít mohl. Škoda. Přesto se však lze pobavit u destrukčních scén, které s klasicky těžkými zbraněmi vede Arnold Schwarzenegger a jeho téměř dětský smích, když sundá helikoptéru, je k popukání. Pobaví také řada hlášek a choreografie soubojů, kterým ovšem mírně láme vaz rychlý střih, což veškeré bitky znepřehledňuje, ale zato zase dodává na zběsilém tempu. Nyní je potřeba vychválit, ba přímo do nebes vyzdvihnout hlavního padoucha, fanatického a perfektně ztvárněného Stonebankse, v jehož kůži se Mel Gibson patřičně vyřádil. Po Van Dammeovi, jakožto padouchovi ve dvojce, jsem si myslel, že trojka bude mít slabého záporňáka, ovšem s uveřejněním obsazení a skutečností, že Gibson si střihne zápornou roli, jsem začal tušit, že belgická akční hvězda bude překonána. Mel je totiž vynikající herec a předvádí to v každé scéně, v níž se objeví. To, že působí neskonale ve formě, dodává snímku patřičné koule a kdykoli je v nějaké interakci s postradatelnou bandou (ale i sám), film jde kvalitativně prudce nahoru. Holt, kdo umí, umí. S blížícím se Gibsonovým koncem je měrka zábavy na naprostém vrcholu, neboť nas*aná grimasa Stonebankse, nastoupení do náklaďáku s tím, že on Rosse a jeho lidi vyřídí, dále pak perfektní souboj se Slyem, natolik přikovává fanoušky do sedaček, že je divákovi líto jen jedné věci - že to tak rychle uteklo! Střet těchto dvou herců mohl být vskutku o něco delší. K ostatním hercům není moc co dodávat, protože Statham, Lundgren a spol. hrají to, co jim neskutečně sedí a možná právě proto, že je jejich prostor ochuzen o pasáže, kde je mladý tým, o to víc si je divák vychutná a užije, poněvadž svým charismatem strčí do kapsy i dvacet takových mladíčků, jací tvoří mladou krev Expendables. Dle mého názoru je však film vyvážený, zábavný, dostatečně akční a strhující, takže nezbývá nic jiného, než si dát repete spolu s prvními dvěma díly a lačně se těšit na to, co nám Stallone naservíruje ve čtyřce o dva roky pozdějí! [v kině 30.8.2014; 19:30] () (méně) (více)

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy