The Captive

• Kanada Queen of the Night (neoficiální název)

Osem rokov po tom, čo malá Cassandra záhadne zmizla, začnú na povrch vychádzať skutočnosti, ktoré indikujú, že by ešte stále mohla byť nažive. Polícia nevie, čo má robiť, ale postupne sa odhaľujú nové a nové fakty, napríklad aj to, že Cassandriných rodičov niekto sleduje. Vysvitne tak, že ich dcéra bola pravdepodobne obeťou zvláštneho únosu. (readan)

Riddick77

Zmatené přeskakování v čase v kombinaci se slaboučkým záporákem (opravdu špatně napsaný charakter) trošku kazí dojem, jinak se však jedná o solidní dramatický thriller, který určitě neurazí. Scénář by si zasloužil více péče (třeba závěr je sešitý horkou jehlou), ale pořád nadprůměr. 6/10! ()

Baronne

No, chvílema jsem teda nevěděl, jestli jsem v minulosti, nebo v přítomnosti .. Možná se mi to i líbilo, každopádně za pár sekund to bylo vždycky objasněný. Mireille byla dost přesvědčivá, i když jako postava ve filmu, kdy celou dobu (8 let?) dávala ztrátu dcery za vinu manželovi, za to bych jí rozmlátil hubu . Kevin zahrál božího psychouše! Dokázal, že umí hrát.. Vesměs nízký hodnocení mi smazalo veškerý očekávání, takže mě to dost příjemně překvapilo, i když možná nemělo, protože kanadský filmy jsou podceňovaný. A jelikož mám rád Ryana, a byl to dost kvalitní krimi thriller, dávám full. ()

Dexter1

Moje prvé stretnutie s Egoyanom a myslím, že dopadlo veľmi slušne. Temná krimi dráma podfarbená hudbou à la Jóhann Jóhansson s tak poprehadzovanými dejovými linkami, že by sa ani Tarantino v tom nevyznal a vďaka počasiu to celé vyznieva ako severská dráma. To sú vlastne ingrediencie, ktoré potrebujem ku kvalitnému filmovému zážitku. Preto aj napriek tomu, že filmu miestami výrazne dôjde dych hodnotím vysoko. Skrátka kvalitka. ()

Aljak

Podľa mňa celkom vydarený thriller. Spočiatku mi to trochu pripomínalo atmosféru 3096 Tage (príbeh Nataschi Kampusch), no potom to nabralo inší vývoj - teda nielen z pohľadu unesenej, ale aj z pohľadu tých, ktorí ju neprestali nikdy hľadať a veriť, že ju ešte niekedy uvidia. Aj keď niektoré veci naozaj trochu postrádali logiku a tie zlomy v deji boli občas dosť neprirodzené, film ako celok ma bavil. Malo to dobrý spád, nechýbalo tomu ani napätie a dokonca aj postavy celkom vhodne vybraté, aj keď občas mi prišli niektorí vážne takí pasívni (napr. Cassandrina matka). ()

zbyshek

Opravdu chladný thriller. Po Zmizení je tu další podobný srdcervoucí příběh. Ztráta potomka je vážná záležitost, a je jasné, že to diváka dostane. Ale tady se mi líbilo, že se netlačilo zas tak na pilu, a byly tam i jiné dějové linie. Takže veškerá koncentrace nebyla jen na dívenku v multifunkční místnosti. Celý průběh a vyvrcholení bylo celkem očekávané. Ale jsem rád za happyend. Po herecké stránce žádné výtky, scénář si myslím obstojný. Tak mi nic asi nebrání dát tomuto dílu už slušných 70%. ()

laik_60

celkom príjemný zimuškavý krimi thriller, s troška rozhadzanym stredom v scenári, škoda, že sa nevenovali trosku tým "novým skutočnostiam", ktoré sa dali divákovi poznať. ()

Khumbac

Dobré zato trošku táhlé, byl to zřejmě záměr. Mám rád ty kanadské zasněžené krajiny. Rosario Dawson je krásné mulatka a dobrá herečka. Měl bych dvě skromné výtky k scénáři. 1) Když spolupachatelka únosce zpovídala krasobruslaře - copak si nevšimla, že na parkovišti stojí auto tatínka unesené dívky? Ta hrubka bila do očí ! 2) Vadila mně občasná zmatenost mezi budoucností a minulostí. Film je poučný ohledně úchylů na různých chatech, tak pozor dívky! Ke konci konečně trochu gradovalo napětí, byť závěrečná scéna byla dosti chabá. Hlavní záporák vypadal jako 100% úchylný únosce, mělo je to trknout. ()

Doudis19

Docela znepokojivý thriller, především díky tématu dětské pornografie, unášení dětí a podobně. Ale na prvni pohled vyděsí hlavně role Duranta se Speedmanem. Durant jako úchylný blond magor a Speedman jako naprosto apatický šílenec, oba na odlišné straně zákona. Tyhle dva sledovat je teda věc, v dobrém slova smyslu. Jinak průměr. ()

Timak

Já jsem teda hodně trpěl a musel jsem přetáčet - vlastně ani nevím, jestli jsem to dokoukal. Strašný ... raději nehodnotit. ()

JohnSmith

Viděl Egoyan to co natočil? Asi ne, jinak by to rozhodně sestříhal tak, aby v tom nebyl neskutečný guláš a dávalo to trochu víc smysl. Ono se to nakonec pochopit dá, ale ta cesta ke konci je opravdu děsná. ()

Skeksis

Ťahalo sa to ako sobotná opica, keď myslíte iba na to, kedy sa tá mizéria už skončí. Dej dobrý, ale nie veľmi originálny. Témy únosov detí a ich zneužívania tu predsa boli aj pred rokom 2014. Celé to bolo trochu povrchné. Veľa postáv a nevyužité charaktery. ()

herr_carter

Atom Egoyan nám ještě v budoucnu ukáže ! Výborný psycho-thriller s naprosto skvělým úchylákem v hlavní roli, K.Durandem. Hnusná atmosféra toho,co se rodičům Cassandry stalo, je výborně podpořená i prostředím, jelikož stále a všude chumelí, brrrrrr. Hodně zvláštní a netradiční film, který si ale ty správné příznivce musí hned získat - zbytek zdejšího osazenstva se buď špatně vyspal, nebo to nepochopil.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Lukoboss

Ne, nejde tomu dát víc, protože tam bylo tolik opravdu špatných situací, scén a nepochopitelných věcí, co se scénáře týče, že to fakt nejde. Když pominu ty skoky ve vyprávění z přítomnosti do minulosti a zase zpátky, který jsou prostě zmatečný, nemůžu si odpustit okomentovat toto: manželka, která celých 8 let vyčítá manželovi, že "ztratil" jejich dítě. Ale on nikoho neztratil, prostě šel do obchodu koupit koláč a řekl 9 leté dceři, aby na něj počkala v autě - mimochodem ani ona sama se nehrnula za ním a v 9 letech už není nejmenší. Pak policajt/detektiv, kterej si od začátku do konce myslí, že otec dítěte je kretén, kterej holku prodal nějakýmu úchylovi. :D to jako vážně toto?? A když se mu podaří online spojit právě s hledanou dívčinou, tak jeho přítelkyně (mimochodem velitelka celýho vyšetřování) toto absolutně zmaří během pár sekund svou naprostou demencí. Vypadá to, jako by to dítě ani hledat nechtěli a bylo jim to jedno. To prostě vůbec není možný. A ještě únos velitelky, to je taky mistrovský dílo - ona je hvězdou večera, má proslov, lidi jí tleskají atd., je to na pozvánky a nikdo netuší (ani ona), kdo že to s ní sedí u stolu? Nikdo si nevšimne s kým odešla? Ufff! A záporák musí mít úplně vyschlo v hubě, protože ji má celej film otevřenou jak úplnej dement. Ne, toto se fakt nepovedlo. Dvě hvězdy za R. Reynoldse a kanadský prostředí... ()

666Carnage

Deadpoolovi ukradli ceru a ten jí osm let hledá. Solidní drama kde se ale musíte trochu zorientovat protože chvilku trvá než se v těch časových pásmech vyznáte. Film řeší silné téma, které se doopravdy děje. Docela slušné obsazení a Kevin Durand je pěknej slizák. 70% ()

Litvicek

Absolutně nemohu nic namítat, připadalo mi to téměř podobné filmu Zmizení. Stejné počasí, stejný víceméně děj, akorat zde nebylo tolik akce, to však neznamená, že tu nebylo napětí, ne, naopak, bylo a kolik! Film má zajímavě sestříhané dějové linky, chviličku trvá, než si divák zvykne ale o to víc ho to baví, já se teda bavil skvěle. Byla chyba, že jsem to sledoval ráno, v noci by to mělo zcela jiný, mnohem lepší náboj. Co říct? Opravdu zapeklité drama, které ani na minutut nenudí a kterému vévodí skvělé herecké výkony. Kevin Durand je znám svou vysokou a statnou postavou, nicméně zde zahrál, jak bych to jen slušně řekl, přitepleného uchyla s blond vlasy a uchylkou pro poezii ale v jistém smyslu se dá říct, že se mi ta role líbila, skvěle zahrané. Ne opravdu, měl jsem z tohodle filmu trochu strach, abych se nepodíval na jen tak nějakou sračku (podle hodnocení se mi do toho moc nechtělo) ale musím uznat, že jsem se vážně bavil. Né, že bych si plánoval to omrknout znova, to upřímně asi ne, protože se mi to vrylo do paměti a už jsem ten požitek z toho měl, takže film učel splnil. 4 Hvězdy, zapeklité drama jak se sluší a patří. ()

Hanys_

S Egoyanovým tempem jsem se rychle srovnal, ale dost mi vadily ty časové skoky a slabý záporák (Durand vypadal že hraje parodii na únosce). A těch náhod tady bylo až moc. ()