The Captive

• Kanada Queen of the Night (neoficiální název)

Osem rokov po tom, čo malá Cassandra záhadne zmizla, začnú na povrch vychádzať skutočnosti, ktoré indikujú, že by ešte stále mohla byť nažive. Polícia nevie, čo má robiť, ale postupne sa odhaľujú nové a nové fakty, napríklad aj to, že Cassandriných rodičov niekto sleduje. Vysvitne tak, že ich dcéra bola pravdepodobne obeťou zvláštneho únosu. (readan)

lucijelucije

Líbila se mi myšlenka tohoto snímku, zmizelé děvče, naděje, že není úplně po všem, výčitky a spoustu dalších otázek, které se nabízí. Jen ty psychologické konverzace jestli teda je, nebo není vinný otec, by nemusely být tak intenzivní, protože víc akce, by dodalo The Captive větší jiskru. ()

warrenur

Pomerne utahany a chaoticky zostrihany film. Potesila ma akurat Mireille Enos, ktora si zahrala v seriali "The Killing" hlavnu policajnu rolu. Tymto ho aj davam do pozornosti. Tento film ma neoslovil. Reynolds mi tu tiez nesedel. Asi ho mam este v pamati z "Hlasov". Neodporucam. ()

Rockerman

Není co řešit! Jsa opět připoután k opěradlu židle, nemám jinou možnost, než dát plný počet *. Je to také film, který nutí diváka přemýšlet a hlavně dávat pozor. Flash-backy jsou tu totiž někdy hodně nenápadné a je třeba se soustředit, abychom se v ději neztratili. 5* dávám přestože závěr nebyl moc domyšlený a byl takový uspěchaný a příliš idylický. Odpouštím, neboť jinak to byl zážitek. ()

HyneX

Kevina Duranda mám celkem rád už od té doby, co jsem ho poprvé viděl v seriálu Lost. Nejdřív jsem si říkal, že tahle role pro něj vůbec není, ale vlastně mu to nakonec docela sedlo. Jinak film byl zbytečně zdlouhavý a vleklý - přesto jsem to ale dokoukal, asi to zachraňoval Ryan Reynolds. ()

Eluin

Za mě prima film, k Egoyanovi mám blízký vztah už od jeho představení v rámci filmového klubu na ČT2 (Exotica, Sladké zítřky, Feliciina cesta), takže mu i ty dírky ve scénáři dokážu prominout. ()

gp_one

Zbytečný zmatek na časové ose, který mimo jiné způsobil, že byl film v polovině napínavější než celý jeho závěr. Nemusel to být špatný thriller, ale v tomto případě příliš mnoho lidí dělalo všechno proto, aby zas tak dobrý nebyl. Z možnosti stavět hutnou atmosféru v mrazivém prostředí a šokujícího rozplétání pedofilní organizace, tak zbyla jen unylá nuda a chaos a autista s výrazem debila v roli primitivního záporáka s nímž jak vše začalo, také skončilo. Možná bych dal i dvě *, ale mám zrovna přísné období. ()

Acrobat

Zaujímala by ma len pohnútka a motív. Výčitky: inteligencia , umiestňovanie kamier, nedotknuteľnosť Cassandri v psychickej oblasti, Reynolds, "opitá" Rosario a dodávka, stromčeky. Uznanie: stále brilantnejšia Enos, civilnosť, krajina ako doplnenie temnoty deja. Snímok držia rozprávacie metódy, za všetkým vidím záblesk prisonerov, ale stále mám pocit, že Atom nebude ani jeden z Coenov, ani Fincher, ani Denis. Dobre rozprával, málo vysvetlil, povinne (mysli severoamericky) skončil. (videné 11.01.2015,BDrip) ()

DavidWebb

Ešte pred polovičkou filmu som začal byť zvedavý, ktorýžeto režisér si odhrýzol príliš veľké sústo nato, aby ho vôbec vedel požuť a prehltnúť. Atom Egoyan. OK, kto to kruci je? A po skončení ma začalo zaujímať, ktožeto tento zmätok vlastne napísal. Atom Egoyan. Oouuukéj... Tak už to dáva trochu väčší zmysel. Kruci, čo si asi myslel, že točí nejakú oskarovku? Dlhé zábery o ničom, skákanie po časovej osi, veľa nevysvetlených vecí. Ten flik nato síce hercov má (teda okrem Mireille Enos, tá pôsobila celý čas skôr nechcene komicky) ale ten príbeh... Vlastne jednoduchý únos vyrozprávaný úmyselne mätúco. Možno inšpirovaný úspechom (príbehovo aj režisérsky) Prisoners, kde to ale fungovalo celé na úplne inej úrovni. Tá snaha sa nedá nevidieť, ale nejde to ani porovnávať. Čo mňa osobne zaujalo najviac, bola Rosario Dawson. Toto nie je prvý snímok, v ktorom som ju videl, ale až tu ma začala fascinovať. Nie herecky, ale výzorom. Tá baba je jak chameleón. Jednu sekundu vyzerá doslova ako šeredná ohava a v inom zábere o päť sekúnd vypadá ako ozaj pekná, príťažlivá kočka. Neskutočné. No ništ... Mohlo to byť o hodne lepšie. Hmm. Mohlo? ()

TommyDiamond

Atom tentokrát selhal. A to nejen jako scénárista, ale i jako režisér. Myšlenka, kterou má tento snímek je bezpochyby zajímavá, ovšem to provedení je vážně tristní. Celý děj tohoto pomalého thrilleru je opravdu hloupě poskládaný a místy působí tak, že se v něm člověk až ztrácí. Co příběhu opravdu chybí je dynamika a větší napětí. Naopak bych ubral na emocích, protože toho sentimentu tam bylo někdy až přespřilis a hlavně bych zjednodušil mozaiku retrospektivy( vracení se v ději) Výkony herců byly nad očekání, ale víc než dvě hvězdy nedám ()

BrianMorello

Zajímavé téma natočené zoufale nezajímavým způsobem.. aneb když dva dělají totéž, není to totéž. Natočit tento snímek nějaký schopný režisér, a ne tento ňouma, mohlo se jednat o skvělý thriller alá Gone Girl, či Prisoners. Bohužel nestalo se tak a místo toho jsme mohli vidět film vizuálně nehezký, naprosto dementně sestříhaný, zobrazující spoustu nesmyslných za hlavu přitažených scén a ve výsledku i film se zkaženým a vlastně nijakým finále, které nezanechalo sebemenší emoce. Chvílemi jsem se tak nudil, že jsem musel přetáčet.. Vlastně ani nevím, proč dávám za dva.. fakt ne.. ()

Bube1

Já jsem věděl, že to bude dobrý a nemýlil jsem se... The Captive je parádně atmosférický díky zasněženému prostředí a zároveň velmi uvěřitelný z hlediska chování postav (hlavně Reynolds sedl). Zároveň se mi líbil neotřelý způsob vyprávění děje, který si uchoval přehlednost i přes časové skoky. Do plného počtu scházelo jen epičtější finále, ale i tak jsou to hezké 4 hvězdy. ()

mac000

Samotný námět filmu - otec se snaží na vlastní pěst najít svoji unesenou dceru, není nic originálního. A.Egoyan, jenž si napsal i scénář, k tomu přistupuje ne zcela tradičně a vyvolává v divákovi pocit napětí, který se stupňuje až do závěrečné scény. Film byl oficiálně uveden v premiéře na festivalu v Cannes. Ten, kdo má rád Egoyanovy filmy pro jejich rozvolněné tempo a zvláštní atmosféru, si i v jeho nejnovějším tvůrčím počinu příjde na své. Ale pokud od něj někdo dosud nic neviděl, pak ať rozhodně nezačíná s tímto filmem... ()

unrocker

Zase tak špatný film to nebyl, jde celou dobu cítit ze jde o nizky kanadsky rozpočet, ale i přesto to ma docela atmosferu i když trošku zamotany děj... ()

a0001

Ano film necháva diváka v kľude, no po istej chvíli sa však pretvára tento kľud na ukrutnú nudu. Atmosféra nula bodov. ()

DonBraso

Panečku smekám.Takhle zabít film se nepovede jen tak někomu.Téma zmiznutí dcery je stále aktuální,který určitě moc dobře zná i M.Enos,která jedno zmizení už vyšetřovala v seriálu a trochu jsem se divil,že zrovna nehraje vyšetřovatelku.Vlastně je to úplně jedno,film jsem si pustil kvůli Reynoldsovi a ten zahrál solidní part.Mrazivý krimi thriller přímo nabízel tolik slušných scenérií a máme leda stále dokola kameru u auta,jak někdo umí parádně couvat na sněhu se smykem,pak sníh,brusle,restaurace,kamrlík,stanice,pokoj a tak stále dokola,až Vám prdnou leda slipyz toho všeho.Napíšu co většina,časová osa je dobrá věc,ale to by musel někdo s tím taky umět.Buď si střihač ubalil solidního jointa a rejža to radši ani moc nezkoumal,ale tolik chyb snad neudělá ani kluk na základce co by se učil s editorem.Posloupnost scén v jednu chvíli je naprosto totálně mimo mísu a to člověk čeká,že když už tak blbě je dána za údalostí,tak to bude mít nějaký efekt.No efekt to má,leda divný pohled diváka do další černé díry.Začátek od zmizení ještě šlo,ale pak to byl páček shledáček.Nudný jak Novotný v Novotách co bych vyprávěl.Rozuzlení v řádu pěti minut.WTF :D Konec byl dementní vehementně o tom žádná.Zajatá Cass tý to bylo nejspíš jedno,Fritzek se choval normálně a vlastně ani nevíme proč to dělal,ono otázek je víc než v Riskuj.Tohle tahání za nos,aby z toho vyšel plevel ze sněhu,kde stačilo jednou trochu toho štěstíčka a říct,to jsou oni,jo to už chce mít sakra štěstí.Jedna hvězda za odvahu spíš za Ryana a Mireille,která mě nostalgicky dostala na místo určení.Jinak pět hvězd za tohle,to bych musel dát už pak i Magnuskovi za maso co má na sobě :D ()

Cannonball

Nefunkcna chemia medzi hlavnymi predstavitelmi a zbytocna dlzka sposobuje vacsinu absencie napatia, na ktoru sa snazi rezia navodit cely cas. Reynoldsovi a Speedmanovi to moc nejde a Enosova je rovnako otravna ako vo World War Z. 50% ()

LindaVa

Hodnotím třema a samotnou mě to strašně mrzí. S takovým obsazením a "severskym" pozadím to mohl být nesmírně dobrej film. Ale při každé druhé scéně sem si říkala "to je jako všechno, vážne?". Potenciál potlacenej kam až ho jen potlačit šlo, ke konci je škoda se vyjadřovat, asi to potřebovali prostě rychle zabalit. Škoda. To je slovo, co tenhle film vystihuje. Škoda. ()