Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

joobi

Bohužel velké zklamání. Film není vyloženě špatný, ale je průměrný... což je v kontextu k tomu, o jaký film jde - zklamáním. Problém je v tom, že akce a příběh nejsou konzistentní... sledujeme tři dějové linie, z niž je jedna naprosto zbytečná a pouze vyplňuje čas a hraje na city (Finn a slečna Asiatka). Další velký problém je značné množství nelogičností a nevyužitého potenciálu v mnoha situacích a u mnoha postav. Nelogičností míním celou situaci kolem Galaktické republiky, která je prezentována tak, že byla zničena. Otázkou však zůstává kdy a jak byla zničena... kým. První řád v epizodě VII. zničil Hosnian Prime, což bylo v té době přechodné stanoviště... zůstává tak otázkou co se stalo se zbytkem republiky a jak mohla zaniknout. Vyložený průser a nevyužití potenciálu u postav je prvek záporáka... ať už míníme Snoeka nebo Kylo Rena, oba jsou totiž jenom jeden velký Fail. Ren působí jako ubrečené děcko, ze kterého nemá respekt ani strach už vůbec nikdo... a Snoeka je asi lepší ani nekomentovat. Film doplácí na slabí příběh, který je nezajímavý a snadno předvídatelný, a to ještě více než tomu bylo u epizody VII. a Rogue One. Na to navážu faktem, že mělo jít o nejtemnější film ze světa Star Wars... bohužel i takový Frozen je temnějším filmem. Pro průměrný film se hodí průměrné hodnocení - 50%. ()

Stružák

Z Epizody VII jsem měl dost rozporuplný pocity, něco se mi líbilo, něco míň, něco mě štvalo. Z Epizody VIII mám pocity absolutně prázdný, nijaký. 😑 Už dlouho mě nějakej film nebyl tak volnej. Vono se tu toho totiž za ty dvě a půl hodiny zas toliko nestane... A to, co se stane, zas takovej vodvar není teda. Stejně jako v předchozím díle tu je absolutně nepřítomná nějaká Síla, zas mi tu nedává smysl, kde Rey bere ty schopnosti, zas mi tu chybí nějakej výraznej záporák (a to tentokrát hodně!). Scény mezi Finnem a Rose jsou pak napřesdržku snad všechny (z toho jedna konkrétní obzvlášť). Na druhou stranu, když tohle všechno pominu, tak se na film kouká docela dobře, pozemní i letecký souboje maj drajv, Mark Hamill (Skywalker – nebo jak říká kamarád: "Skypetalker" ☎️ 💬 😂) hraje první ligu (kupodivu) a nějakým zvláštním způsobem mě baví i postava Poea. Nicméně, musím si někdy film pustit v klidu doma, protože v kině mě štvalo to množství rádoby vtipnejch (nebo i skutečně vtipnejch scén), který, jak často říkám, do podobnejch filmů prostě nepatří. Vtipný možná i jsou, ale nemaj tam co dělat. Čokoládová zmrzlina může bejt taky sama o sobě prima, ale mezi kachnu, knedlíky a zelí nepatří. Studio Disney (potažmo Rian Johnson) mi tu právě uvařili a naservírovali tenhle divnej paskvil. 🍗🍫 Ten je ve výsledku sice o fous lepší než Epizoda VII, ale zase o fous horší než třeba Rogue One. ()

Krabak

Star Wars Tragedie pokračuje. O něco lepší jak jeho předchůdce. Ovšem že by se to mělo rovnat 1,2,3 nebo 4,5,6? Tak to ani zdaleka. Hlavní postavy jsou tu totálně bez charisma. Výcvik Ray byl trapnost. Souboje jsou stále hnusné, okořeněné Matrix efektem...co to kua??? Děj točící se kolem toho, že najednou všichni vidí lidi na druhé straně galaxie, mohou si na ně přes tuto vidinu sáhnout a vidí je i ti, co nepoužívají Sílu? No to se jděte opravdu zahrabat. U tohoto dílu si scénárista řekl, že ničení planet bylo už dost, tak že se budou ničit lodě velké, jako planety. Co bych naopak pochválil? Zajímavě designovanou planetu povstalců, divnoroztomilé příšerky, efekty....a proč si ten botulinovej rádobyVader roztřískal tu masku? Kdo má na něj furt čumět? :-/ Další zklamání a i přes to se opět těším na další díl. PS: Bohužel herecké dovednosti Marka Hamilla i Carrie Fisher se s jejich věkem neskutečně snížili. --->30% ()

papushka

Strašně dlouhý dvě a půl hodiny řemeslně vypimpený disneyovský genderově a multikulti korektní rodinný komedie. Paskvil na entou a emoce nebo překvapení nikde (když nepočítám Leiu wtf Supermana). The Force is not strong with this one. Nope. ()

ruhebitte2010

Nějak mi přijde, že spousta "starších" fanoušků nemůže zkousnout, že se prostě SW připravují pro novou generaci. Já si naopak myslím, že je to dobře a oproti svému předchůdci, který byl založen hodně na nostalgii posouvá tento "díl" ságu o kus dál. Nenudil jsem se, legrace nepřekročila únosnou mez. Teším se na pokračování. 80% ()

Junglista

Cestou z kina jsem si říkal, že si to nejdřív nechám trochu rozležet v hlavě, ale jako horká palice si to nadatlím teď. Začnu tím horším (protože je toho víc): 1) moc nevyužitejch postav - v podstatě kromě trojice Rey, Kylo a Luke, všichni. Většina má svojí linku, která je ve filmu asi jen proto, aby to natáhli na 2 a půl hodiny. A zrovna ty podstatný byly odfláklý úplně stejně. 2) Daisy - nevím, co se s ní stalo od epizody VII, ale takový dřevo jsem ve filmu neviděl od dob Jiřího Krampola. Bitka po Snokovi, kdy tam náhodně máchala mečem jak kdyby měla v prackách násadu od koštěte a tvářila se u toho jak já po ránu? No to snad ne... 3) Rose + Finn - proboha proč??? Úplně zbytečná vata o ničem. 4) Snoke byl k smíchu, takovýmu Palpatinovi nesahá ani po nehty u nohou, o Vaderovi nemluvě. 5) Leia a její "probuzení" - WHAT?!!! 6) Až moc infantilního humoru (ehm, Disney...) na úkor několika vtipnejch scén. To by bylo asi k hlavním záporům vše. Klady: Luke - lightsaber s hvězdičkou, tam bylo všechno. Kylo - v VII byl takový nedoškubaný kuře, tady už to bylo mnohem lepší a věřím, že bude ještě líp. Rozpravy mezi Benem a Rey mě taky bavily. A asi největší klad je, že další díl bude mít zase v rukách Abrams. Dám tomu pak ještě jednu šanci, ale teď budu za konzervu, začínám fandit temný straně a doufám, že to za 2 roky dopadne o moc líp. ()

Milan25

Nejsem zarytý fanoušek SW, ale převažuje zklamání. Je to naprosto laciné a nic nového to nepřineslo. V polovině filmu jsem se regulérně nudil. Děj je pořád to stejné dokola, povstalci vs. bad guys, a netuším, z jakého důvodu se to snaží být vtipné. V rámci značky už se jedná už o vyloženě vaření z vody. Fans na to půjdou, protože je to prostě Star Wars, ale jinak je film hrozně prázdný. Ze 150 minut by šlo udělat hezkých 120, protože spousta scén tam byla zbytečná, nebo nelogická, a všechny zvířátka bych nemilosrdně vystříhal. Paradoxně nejlepší moment filmu je 5 vteřinová scéna bez zvuku. ()

provitamin

V Epizóde VIII sa mi viac páčili pokojné scénky, celá tá mytológia Star Wars a rozhovory, ako tie veľkolepé vesmírne bitky. Mark Hamill hrá oveľa lepšie ako vo filmoch z 80-tych rokov a dokonca obľúbil som si už aj Daisy Ridley, ktorá sa mi v sedmičke nepáčila. Ak Vás teda zaujíma, či otec synovi odsekne pravú ruku, ale pravnúčik pradedkovi ľavú ruku, isto choďte do kina. Len tých súbojov so svetelnými mečmi bolo na môj vkus veľmi málo, oproti 2. a 3 epizóde je to výrazne menej a to je práve to, čo ma na SW najviac baví. Za prvou trilógiou táto zaostáva aj absenciou výraznejších hereckých osobností. Všetka česť súčasnej hereckej posádke, ale kvality Natalie Portman, Ewana Mc Gregora alebo Liama Neesona nedosahujú. Navyše je tu zase prítomná politická korektnosť, keď pribudne k vedľajšej postave černocha tentokrát ešte aj Aziatka. Epizóda IX. by sa teda mohla odohrávať na Luníku IX. ()

SpaceOdyseus

Libi. A moc. Mam par vyhrad, ale bavil jsem se temer kralovsky.Linka s Lukem, Rey a Kylo a Snokem byla na plny pocet. Trosku mi ale nesedlo, jak se cely konflikt Rebelove versus First Order smrskl na dve lode a jeden koutek vesmiru. A nemuzu si pomoct, ale vylet do kasina mi take neprisel tak dulezity, vzhledem k prostoru ktery dostal. Jinak to byla parada, z ktere jsem nemohl odtrhnout oci a urcite si to jeste hodnekrat pustim. Uvidime po dalsich projekci, mozna tu patou hvezdu jeste dotlacim. Edit: Ale co, film ve me po par dalsich projekcich roste, musim pridat posledni hvezdu. ()

Ripley

Po prvním shlédnutí:zatím ucházející nikoliv však odzbrojující.Myslím si,že poté co SW opustil otec Lucas,už to nebude nikdo ono.DODATEK:po druhém shlédnutí jsem se smířil s tím co Rian Johnson udělal s Lukem a zvyšuji hodnocení.DODATEK č.2:po třetím shlédnutí naopak snižuji hodnocení.Především za děj a hromadu nesmyslů. ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. Což o to, špatný film osmé Star Wars nejsou. Jak je ale patrné prakticky z jakékoli recenze, tyhle jsou trochu jiné. Snaží se vybudovat příběh pro svoji generaci a tím tak trochu šlapou po některých věcech, na kterých se SW dříve zakládaly. A to bolí. Je jasné, že v moderních filmech už těžko obstávají černobílé postavy starších epizod. Stejně jako se musel přizpůsobit James Bond, tak i SW se musí naučit, že svět žije v mnoha barvách. Nicméně ač se nepovažuji za skalního fanouška SW, ani mně se nelíbí, že najednou už to není o světelných mečech a Jediích, ale o generickém moderním sci-fi s několika prokreslenými postavami a zajímavým dějem. Abych byl konkrétní, co filmu vysloveně ubírá, tak slabší zápletka Finna a Rose a to, že si se Sílou dělají, co chtějí (Leia is the new Superman). Naopak co filmu pomáhá, tak věci, které bych od SW nečekal a fungují. Například úvodní trolling Poa na účet Hugse a prostě typická Skypová konverzace. To je dokonalé. Nebo super akční scéna, kdy se děly tisíckrát vystřelí po Lukovi. To je epické a můj akční fanda byl u vytržení. Bohužel ale dvě a půl hodiny působí roztahaně, protože i když to do sebe všechno nějak zapadá, ta laťka prostě kolísá. Výsledkem tedy je, že máme generické moderní sci-fi s kolísavou úrovní od průměrné po epické. Když k tomu přičtu přítomnost mé nejoblíbenější SW postavy - mistra Yody, ještě k tomu ve své vtipné "senilnější" podobě, není na tom film zle. Jakožto fanda pokračování ale musím hvězdu ubrat za zmíněné pošlapávání principů Star Wars. ()

Teg

Šlo by o tom napsat hodně... jako wtf? Omg? co to je? Ale já napíšu jen: "První SW film u kterého jsem se nudil". Zkrátka, tohle není SW, pouze průměrně natočený blockbuster který má vydělat (a vydělá) hodně peněz. ()

Zmrv

A já říkám proč ne? Johnson se vydal poměrně výrazně odlišnou cestou než kdokoliv před ním, ale to je přesně to, co jsem od něj chtěl. K dokonalosti má Poslední z Jediů ovšem také daleko, a to hlavně z jednoho prostého důvodu - dějová linka Finna a Rose je naprosto zbytečná. Relativně zajímavá postava dezertéra je v ní využita hůř, než kdyby nečinně zůstala v rebelské flotile a Rose je opravdu až smutně zbytečná a otravná. Johnson měl radši dát víc prostoru Lukovi a Rey, nebo zkrátit docela přetaženou stopáž. Největší problém mám ovšem se scénou, kdy se Leia přemění na Marry Poppins. Opravdu bylo tohle potřeba? Každopádně má ovšem naštěstí osmá epizoda ságy mnohem více kladů než záporů. Ať už to jsou herecké výkony všech zůčastněných (obzvláště Hamill jako zlomený Luke exceluje, a světe div se dokonce i z Bena Sola je konečně normální a snesitelná postava), temnější feel celého filmu, celá scéna ve Snookově budoáru, nebo třeba cameo jednoho nejmenovaného mistra Jediů. Prostě a jednoduše: má to chyby ale i tak jsem spokojen a nedočkavě vyhlížím zakončení této trilogie. 75% ()

forestman

Už asi stárnu. Dřív mě nadchla kdejaká zhovadilost. Dalo se na to koukat. Moc dlouhé. Někdy se to táhlo. Toho negra s tou šikmoočkou bych fakt zbičoval. Ti tam snad byli jenom do počtu, aby si lidi nestěžovali na rasismus, že tam jsou jenom běloši.. :D Asi lepší jak předchozí díl. Lehce nadprůměrný film. Nic víc. 70% ()

Miller

Po původních růžových brýlích, které jsem si nasadil v rámci nostalgie a fanouškovství, jsem byl z filmu nadšen. Bohužel, u druhé projekce jsem dával pozor, a viděl všechny nesmysly, které boří kanonické věci, klišé a špatné výkony. Pohřbívání Star Wars pokračuje, ale není to tak hrozné, jako Síla se probouzí. 65 % ()

cab

Nejvíce co nejnovějšímu dílu chybí je závěrečný uspokojující pocit, že jsem viděl úžasný komplexní velkofilm. Den po projekci jsem si moc konkrétních scén nevybavil. Velké očekávání následuje mírné zklamání. S odstupem času se jedná o výborný film s větším potenciálem než si tvůrci uvědomují. Nový svěží omlazený směr je ku prospěchu v dnešním čím dál rychlejším světě. 80% ()

alouch

Pro mě určitě o moc lepší než 7. díl, přičemž nad všema září Mark Hamil jako Luke Skywalker. Jako mladé jedi ucho se mi pranic nelíbil, ale jako moudrý, zklamaný jedi v důchodu si ukradl film jednoznačně pro sebe. Krásná, chytrá, úžasná Ray byla o něco málo úžasnější, čili už nepůsobila jako pěst na oko a tím tak zmizel největší zápor nových Star wars. Jenom ta rasová a feministická korektnost... Ale budiž, film působil jako celek výborně, za mě spokojenost. ()

Ebon

Zatím hodně slabý 4 hvězdy. Dobrý svěží dech nových SW protkaný kokotinama. Dost kontroverzní. Škoda, že oba hlavní záporáci utekli z Bohnic. S hysterickým uplakaným Emem, ani s arogantním neschopným pošahancem Huxem se nějam neumím ztotožnit. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu