Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Automaniak

Proč taková nuda??? Dávám jednu hvězdičku za Zoey Deutch, podle konce jedničky se plánuje dvojka? to jako vážně? a i kdyby, přes tak mizerné tržby těžko vznikne. ()

Haide

Většinu filmu jsem měla neustálé nutkání si něco vygooglit. Přijde mi, že chybělo obrovské množství informací a děj byl děravý. Navíc obsazení dost děsivé. ()

lakart

Četl jsem knihu, která není špatná (trochu uspěchaná). Film jsem si myslel, že se povede a opravdu se stalo. Vím, že to není žádný hit roku, ale přesto to bylo koukatelné, místy vtipné, místy zase hodně temné. Dynamické tempo, které zaručuje filmu svižnost a vyhne se zbytečnému blábolení. Závěr mě hodně nabudil na další díly. Myslím, že v tomto duchu by se celá série mohla odehrát. Jediné, co bych opravdu vytkl, byl herec Dimitrije, volil bych charismatičtějšího herce. 70% ()

Acrobat odpad!

Niežeby som sa do Nemky nezamiloval. Činnosť, ktorú vykonáva s nadšením a pohŕdaním zároveň, je skvostná a inšpirujúca. V inom svete zlatko. Montana ma nevítala s nadšením. Ako nový prišelec som vzbudzoval nedôveru a aj posmech. Pravda je, že som nevyzeral bohvieako príťažlivo. Nagelované slabé vlasy sa po 12 hodinovej ceste autom vytvarovali do avantgardných tvarov. Mastná tvár bez možnosti umyť sa. Kefka bola luxus, nič som nejedol. Akonáhle som vystúpil na školskom dvore, všetkým išla ruka na ústa, aby prekryli úškrny. A vtedy som ju zbadal prvýkrát...Zhíkli všetci, lebo tesne za ňou sa vyrútil zle vyzerajúci človek a chcel ju prebodnúť. „Musím s kožou na trh“ pomyslel som si. Beretta s posvätným nábojom sa zablyskla v mojej ruke a človek mizne. Mizne zo sveta. Už si nikto nezakryl ústa, S otvorenými čumeli na mňa ako na zjavenie. „Dominique“ to už kričala sexuálne príťažlivo vyzerajúco riaditeľka. „Zabudneme na vonkajší incident, odteraz sa venujte školským a študijným veciam.“ „Rozumiem, pani.“ Ale čoby. Už po mesiaci sledovania pohybov a väzieb išla po čiernom havranovi prvá depeša do Vatikánu, kde som podával správy. Úlohou bolo zistiť, kto obcuje so svätým Vladimírom. Vatikán sa to však nikdy nedozvedel, pretože Zoey (Rose) bola persona prichytená in flagranti. No nemohol som ju zradiť, ale ani prezradiť. Mlynské kamene si na mne zgustli a gniavili ma. Nepomáhali prehovárania, vyhrážky, milostné scény, ozrejmenia, sľuby. „Choď už. Zbohom a neobzeraj sa!“ Bozk to bol intenzívny, ale nie vysnený. Ani nie dva semestre trval môj pobyt. Vo Vatikáne som podal celkovú správu, kde som čo to zatajil, ale odviedol ich na falošnú stopu, hoci som na seba nebol hrdý. Poprosil som o pár mesiacov voľna a išiel späť do Montany. Jednak preto, lebo tam šiel aj Logan hľadať svoju minulosť, ale najmä preto, aby som z neďalekých skál pozoroval život vo Vampírskej akadémii. Všetko tak ako má byť, ale to sa už z útrob jaskyne derú nejaké príšerné zvuky...(videné 03.05.2014, HDrip) ()

D.Sleeper odpad!

What a piece of... something... something shitty... Smell is in the air... Don´t tell me you´ ve... stepped on... bloody Hello Kitty... sizzling over there :-((( ... ;-))) ()

E lan

Jedna * za pobavení z toho jak je ten film trapný. Katastrofální akční scény, které jsou vyloženě k smíchu, tragické herecké výkony a obludně nesmyslný scénář. Na druhé straně se sklenkou vína je to docela sranda:-) ()

loveless odpad!

Knihu jsem nečetla a tohle bych možná radši neviděla. Možná se vyrovná nejhoršímu dílu Stmívání, ale proč se na to chtít vlastně koukat? ()

Evii.B

Po strašně dlouhé době těšení jsem to konečně viděla! Hned na začátek musím přiznat, že hodnocení je trošku nadhodnocené, normálně bych tomu dala asi 4*, ale to, že konečně zfilmovanli mou nejoblíbenější knižní serií mě trochu ovlivnilo. Tak tedy k hodnocení, Zoey Deutch byla naprosto bezkonkurenční, ta se prostě pro roli Rose narodila. Lucy Fry mě z počátku moc nenadchávala, ale její řeč na konci mě opravdu převědčila. Celově má film svělé hlášky a Rosiny komentáře během celého filmu byly pecka. Na můj vkus mohli vynechat pár narážek na Twilight, FB a tak, zkrátka se mi to k tomu filmu moc nehodilo. Než začnu s kritikou musím ještě pochválit, že se opravdu drželi knižní předlohy, myslím, že posloupnost děje zvládli opravdu dobře, že i ten, kdo nečetl knihy vše pochopil. Skvěli udělanej byl i závěr filmu, kde vše nabralo tempo. A teď něco k Danilovi Kozlovskijmu(?) ruskej přízvuk si může klidně nechat, proč proboha nevybrali někoho lepšího!? Na fotkách na IMDB je ještě fešák, ale to, co se objevilo ve filmu byl teda trochu šok. Vlasy ala Snape mu na jeho velké hlavně vůbec neslušely, postava taky žádná hiparáda (v tom kabátě vypadal, že neprojde dvěřmi) a nemůžu si pomoc, ale vypadá hrozně staře. Dejte mi Bena Barnese a jsem nad míru spokojená! Škola bylad dost inspirovaná Bradavicemi, ty chodby byly snad úplně stejný. Škoda, že film se v kinech moc neohřál a nesklidil zas tak velký úspěch. ()

dj_kure

Málokdy se stává abych něco nebyl schopnej dokoukat, ale dal jsem akademii alespoň 50 minut svého času... Je to běs, nekoukatelný, absolutně nezajímavá zápletka s hrozně složitym a opět novym rozdělením nadpřirozenejch bytostí (upírů). Well... Z tohohle hit nebude :-) ()

Axela

Keď som dočítala knihy, túžila som, aby vytvorili filmy. A hľa- o niečo neskôr sme sa dočkali. Keď som však videla trailer, mala som chuť niekoho zastreliť. Konečne som si teda Vampire Academy pozrela a nebolo to zas tak hrozné (pravdepodobne som sa už mentálne pripravila). Alebo to mohli urobiť viac do "temného" štýlu. Možno by to bolo lepšie, možno by dokonca viac utržili, ale aspoň to už nebolo ako tých ďalších sto podobných filmov o upíroch. Minimálne to bolo vtipné a aj keď hovadina, dokonca aj bez pekného hlavného hrdinu, tú hoďku a trištvrte som vydržala pozerať so zaujatím. ()

FunnyXis

Myslel jsem si, že už nic horšího a puberťáckého než sága Tvajlajt nemůže vzniknout, ale ejhle, asi sem to neměl zakřiknout. Tento film je vyloženě založený na hezkých tvářičkách, nekomplikovanou zápletkou a už od začátku bylo celkem jasný kdo za vší šikanou a zlomyslnem stojí. Pro mě velké zklamání, knihy jsem nečetl a možná jsem tak měl učinit namísto ztráty téměř dvou hodin mého života. Za hezké hlavní hrdinky dávám 3/10 ()

TommyDiamond odpad!

Je opravdu stylové začít nový rok odpadem! Ovšem v tomto případě to je opravdu nezbytné. Staré čínské přísloví sice říká, že každý den neprší, ale když se sejde stupidní předloha z pera anti-spisovatelky, režisér amatér, který nikdy nic kloudného nenatočil a netalentované herecké mladí, tak prostě musí pršet furt... Po tomto otřesném zážitku mě však ještě víc k zemi srazí zjištění, že si tento škvár zde našel přes sto obdivovatelů,tj. lidí, kteří ho dali do své topten. Ptám se pak sám sebe, jestli právě tohle je ta pověstná rovnováha mezi inteligencí a stupiditou? ()

ellniora

Kdyby to bylo točeno jako recese, dala bych všech pět, ale nemyslím si, že to byl záměr. Je to totální odpad, ale jednu hvězdu přesto dám. Je tam jedna scéna, kterou jsem si pouštěla asi 10x dokola a brečela jsem u ní smíchy... ()

teroosh

Čekala jsem, že to bude ohromná blbost pro malý holky, ale naopak - vlastně jsem se ohromně bavila. Zoey Deutch skvělá, hlavní lover boy ne úplně tradiční hezounek. Takže něco mezi 3* a 4* (čtyři za vtip na konci). Still, so much better love story than Twilight. ()

carodejb

Prekvapivo svižné a natočené s nadhľadom. Ale vážne. Toto je presný opak Pottera: decká sú tu drzý narcisti ignorujúci autority, v škole funguje technika a sex nie je tabu. Nesmierne to baví, keďže celé je to také nevážne, prirodzené a veľký doraz je na akciu. A hlavná hrdinka je "k sežrání". Len škoda, že bez predlohy som sa zo začiatku poriadne strácal. ()

Jana8458

Mám pocit, že je to podle knížky, ale nečetla jsem ji a ani to neplánuji. Film tedy nehodnotím jako zfilmovanou knihu. Zaujalo mě to a musím říct, že se mi to opravdu líbilo. Užila jsem si zamilované příběhy, napětí, prostě vše. Nelituji shlédnutí. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent