Clona

• Velká Británie The Lens
Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 52–53 min)

Scénář:

Marek Epstein

Kamera:

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková (více)

Epizody(7)

Clona je příběhem, v jehož středu stojí postava mladého policejního kameramana Romana (Kryštof Hádek). Ten svou práci, kterou mu dohodil jeho otec (Jan Hartl), vnímá jako jednoroční výplň, kterou je nucen absolvovat po neúspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Při jedné z prvních akcí se však situace fatálně zvrtne a banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž pod koly ujíždějícího automobilu umírá Romanův otec. Touha vyřešit otcovu vraždu, napínavá policejní vyšetřování a Romanův vztah k Lence (Vica Kerekes) i vlastní matce (Taťána Medvecká) jsou leitmotivy celého seriálu. (Česká televize)

Miroslav.Zac

Hádek se snaží, ale ani on sám neutáhne seriál sám. A i když tam hrají i slavnější herci, přijde mi, že jsou tam jen jako Hádkův kompars. ()

bertrand

Tedy "look" to má impozantní, klobouk pana B. zůstává na hlavě. Ale co byste určitě nečekali: hlavní hrdina (chlapecký typ, ženy ho milují a muži nenávidí) kouří cigára a má smysl pro. A tvrdou kebuli, problém s autoritou nebo tami, i toho paňáka se nebojí vypít, k tomu parta nonkonformních detektivů, asi tvrďolínů, budoucí kámoši a možná i něco víc, hodnej šéf, asi menťor.... zkrátka.... je to celé takové.... originální, vypiplané. ()

endemit

Začátek sotva za dvě. Kriminálka podobná severským, hlavně aby to vypadalo "temně." A hrozně mě tam štvala hudba. Ještě tomu dám šanci a pak možná hodnocení změním, ale moc tomu nevěřím. ()

KiR0

Přiznávám se, že jsem z prvního dílu měl velice rozpačitý dojem. Zdálo se mi to takové naivní, průhledné, dialogy bez nápadu a hlavně mi chybí jakási "lidskost", které provázely (alespoň v mých očích) "Případy 1.oddělení"... Necháme tomuto seriálu čas a uvidíme, možná budeme překvapeni. ()

Fash

Jako celek, proc ne. Ale rozkouskovane uz sem tam neco pokulhava. To mi zatim vubec nevadi. Dokonce mi ani nevadi tzv. seversky styl vizualni stranky, ktery bude nyni zkratka jen trendy (a pulka lidi se stavi na hlavu, jak kazdej kopiruje). Oproti skutecnosti, kdy je casto zminovana Vica Kerekes, bych radsu vyzdvihl Rostislava Novaka, ktery je pro me snad vetsi tahak nez hlavni postava nebo cecikata zrzka (nemuzu se zbavit dojmu, ze je Tana Pauhofova o neco lepsi i pres sporejsi obdareni na hrudi). Co mi leze na nervy maximalne je (bohuzel) Krystof Hadek. Jeste do nedavna jsem ho mel vcelku v oblibe, ale jak zacal byt ve vicero dilech, uz je ho na me moc. Navic, se svou vizazi sotva 18letyho kluka mi ke kriminalce proste nesedi. ()

studentice

Obrovska nuda...dlouhe zabery, minimum deje, nelogicke chovani postav-jak se vubec hlavni hrdina k policii dostal! a spousta zbytecne vaty okolo. Neni to detektivni ani psychologicky serial, je to pro me proste zklamani... ()

Edge_666

Naprosto komerční seriál stylu Kriminálka ... (doplň) natočený za peníze poplatníků. Jedna hvězda jen za to, že jako seriál komerční televize bych to snad pobral. Jako věc veřejnoprávní televize je to Odpad! ()

ditri

Jasný není to severská krimi, ale v rámci žánru úplně adekvátní a rozhodně dívatelné. Jen tak dál. ()

redme

Po dvou dílech musím dát jen dvě *. Nevím, co jsem od seriálu čekal, ale to co jsem zatím viděl to rozhodně nebylo. Člověk se namlsá na Případech 1. oddělení a řekne si ,,Sakra, ta Jednička se naučila točit fajn kriminálky. Clona bude určitě taky alespoň tak dobrá jako 1. oddělení. “ A ono to zatím stojí za dvě kulový ,,hvězdy “. Nevím, kde vzal scénárista modely k chování postav kriminalistů, ale takové lidi by nechali u policie pracovat opravdu asi jen v archivu. Všichni si dělají co chtějí a kdy chtějí. Postava policejního kameramana, který sám doma hledá stopy na svém domácím videu je hooodně nevěrohodná. Už to, že po absolvování základního výcviku okamžitě nakluše k elitní kriminalistické jednotce je víc než přitažená za vlasy.A s tím co tam vyvádí by byl bez práce asi tak za hodinu. Druhý díl jsem po první polovině doslova protrpěl,nuda, nuda, nuda... Snad se to ještě rozjede, protože české kriminálky / ať seriály, nebo filmy / mám rád a Hádek je dobrý herec. Doufám, že přístí týden budu moci hodnocení zvednout . ()

CentriFUGA

Seriál na mě po shlédnutí prvního a druhého dílu působí rozpačitým dojmem. Na jedné straně poměrně slušné herecké obsazení a vcelku solidní kamera. Na straně druhé je děj nepřehledný, vyšetřování je velmi zdlouhavé, jsou zde dlouhé pasáže o ničem, které člověku nic nepřinesou. Dále mi přišlo, že naopak některé detaily vyšetřování chybí (byly vystříhány) a proto byl děj zamotaný a velmi nepřehledný. Seriálu dám šanci ještě dalším dílem, ale pokud se bude vše nést ve stejném stylu, tak si seriál místo v mé filmotéce nezaslouží. ()

maclib

...krimi s perfektní atmosférou,výbornou kamerou,dobrou hudbou a obstojnými hereckými výkony.To podprůměrné hodnocení nějak nechápu. ()

benji66

Člověk se snaží si udělat na dílo jakýs takýs publikovatelný názor, ocenit nadprůměrnou kameru, vyjímečně nerušící hudbu, nápad (třebaže maličko krkolomný), víceméně velmi dobré herecké výkony, jenže pak se tam mihne ta slovenská rozhoďnožka se svým univerzálním unylým pohledem, s nímž to už asi doklepe až do posledního dílu a jde všechno k čertu. Vše dobré je zapomenuto a názor se stává nepublikovatelným... S hodnocením ještě počkám, ale žádná hitparáda to asi nebude. Nevybavím si, že bych někomu jeho postavu věřil ještě méně, než téhle slečně. ()

mikyhaus

Třetí díl je za náma a já se podívám i na čtvrtý...protože tam v pondělí nic "lepšího"není,možná kdyby veveřice mluvila maďarsky a nahoře bez, dal bych 4 ()

kreyson13

Je to kravina a navíc s realitou to nemá společnýho snad vůbec nic, Chápu, že je to "umění", ale na rozdíl od 1.oddělení se to o policejní praxi ani neotřelo. A ukňouranej Hádek to už nezachrání. ()

bilder

Kdyby to nebylo tak brzy po skvělém 1. oddělení, možná bych dala víc. Takhle jen za Hádka, naopak za Vicu body srážím. Nevadí mi slovenština, ale proboha, vždyť jí vůbec není rozumět! Opravdu by se nenašla nějaká hezká mladá akční neokoukaná česká herečka? ()

bratr_jezek

Příběhu chybí pár věcí, abychom si ho mohli zařadit mezi oblíbená díla. Už samotná myšlenka, že se bude vyšetřování dělat moderně a přes kameru je v některých dílech těžce odfláknuta. Pár herců tu nemá moc co hrát, u hlavní postavy či Viktora Preisse to zamrzí. Vika je sice sexbomba, ale neočekávejte žádnou peprnou scénu, když si odmyslíte jednu sprchu snímanou z hodně, ale opravdu hodně, netradičního úhlu. Vyšetřování případů postrádá napětí, rychlá kamera tady nepůsobí cool, ale vnáší do děje zmatek. Celá vyšetřovací skupina působí až nereálně (takový ten americký styl, kdy jdou do všeho po hlavě, nic neřeší, na nic nepotřebují povolení, s nikým nespolupracují, střílejí na vše, co se hýbe a v nemocnici jsou možná víc než doma). Snaha oživit chabý děj motivem korupce, která se táhne několika částmi v podobě "stínového bosse", působí snahou marně konkurovat např. takové Expozituře. Velká škoda promarněné šance. ()