Městečko Pines

• USA Wayward Pines
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2016), 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin (více)

Série(2) / Epizody(20)

Ethan Burke (Mat Dillon) je agentem tajné služby, který vyšetřuje, kam zmizeli dva jeho kolegové, rovněž federální agenti. Během pátrání utrpí náhle autonehodu, a když se probere z bezvědomí, vidí, že se nachází v idylickém městečku Wayward Pines. Nepamatuje si však, za jakých okolností se tam dostal. Místní lidé ho nejen chtějí přimět, aby u nich zůstal, ale Ethanovi se ani žádným způsobem nedaří navázat kontakt s okolním světem. Celé město je opředeno jakousi podivnou tajuplností a zdá se, že z něho není úniku. Ethan chce věci přijít na kloub, ale místo odpovědí naráží jen na stále nové a nové záhady. Brzy si začne uvědomovat tvrdou realitu: vypadá to, že z Wayward Pines už nikdy živý nevyvázne. (Film+)

Birter

Je zajímavé jak rychle se změnila celková atmosféra a pointa seriálu z epizody na epizodu (The Truth). Ze začátku vypadá Wayward Pines jako normální rip-off Twin Peaks, který má ale spoustu nových záhad a zápletek co nabídout. Ne vždy je to perfektní, ale koukatelné bezesporu. Po rozuzlení, které je absolutně (použiju-li anglikánismus) ''mysl odvávající'', ale Wayward Pines zcela změní žánr. Očekával bych, že když už takový plot twist vymyslí, mohli by i zbytek příběhu nechat v oné mysteriózní linii, která se bude epizodu co epizodu odkrývat, sci-fi nesci-fi, protože fanoušci se spolu se seriálem nezmění. A právě to byl asi jediný důvod, proč mě druhá série už vůbec nezajímala. ()

zodiak217

Tento seriál by si po prvej sérii zaslúžil plný počet hviezd a ešte aj bonusovu za neskutočnu dejovú líniu, hru s realitou s našimi myslami, čo je možné a nemožné a fantastickými napínavými scénami, ktoré vás nútia neodlepit sa od monitora. Koniec prvej série bol veľkolepý, dramatický, silný. Avšak prišla druhá séria, došla literárna predloha a všetko sa rozpadlo ako domček z kariet. Vyzabíjali postupne prakticky všetkých hlavných hrdinov prvej série akoby nič. Zrejme sa inšpirovali z Game of Thrones. Spravili z toho mix Avatara a Revolution s postapokalyptickymi prvkami, kde sa vytráca nádych tajomná a prepojenia s realitou a je to už len čistá vojna o prežitie s bandou teenagerov s napoleondkym komplexom vo veleni. Koniec bolo vlastne vykúpenie, no skončilo to najhoršie ako mohlo lebo vlastne nikto nevie ako. Vyhubil Aberov vyrus? Ak áno čo sa stalo so zvyškom ľudí v mestečku, ktorí si ho zdemolovali? Žili šťastne až kým nrpomreli bez jedla? Alebo Aberi ovládli mesto? Neviem ukončil by dom to nejak poriadne keď už neplanovali tretiu sériu. V každom prípade si tu tvorcovia poriadne uleteli a spravili z toho absolútne scifi, ktoré ma s prvou sériou spoločnú len dejovú líniu. Inak je to taky polčas rozpadu a čistý boj o prežitie. ()

mirodevil

Bál jsem se, že když tvůrci v 5. díle vše prozradili, nebudou mít už co nabídnout... Ano, úroveň šla o level dolů, ale poslední dva díly mě utvrdili v tom, že Wayward pines je jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl... 90% ()

numan

Má vůbec smysl zachraňovat lidskou rasu, byla-li by odsouzena k životu v totalitě? Po nehorázném průseru jménem Sense8 už jsem toho letos od nových mysteriozních seriálů moc nečekal a už vůbec ne to, že jiskřičku naděje mocně rozdmýchá skomírající hvězda kdysi nadějného M. Night Shyamalana - tolik už toho od legendárního http://www.csfd.cz/film/8363-znameni/ dokázal dokravit, že úplně ztratil mojí důvěru. Kvalitu filmů a seriálů podobného druhu měřím tím, jak často mám chuť se během nich dívat na hodinky. Při Wayward Pines jsem úplně ztratil pojem o čase, taková je to jízda. Naposled mě takhle lapil před už skoro 10ti lety v mnohém stále nepřekonaný http://www.csfd.cz/film/226185-pokoj-c-10/, který pro mě dodnes reprezentuje nástup "nových" TV seriálů po zlomu milénia. Tytam jsou uplkané epizodní telenovely 90. let, děj se ubírá netušenými zákrutami a napíná vás na skřipec tak, že se neodtrhnete od obrazovky až do strhujícího finále s šokující tečkou. Nejlepší nikdy nerealizované Frankensteinovo monstrum Matt Dillon jede svou životní roli a všichni ostatní (od jeho rodiny až po fašistického trpajzlíka) jsou minimálně uvěřitelní. Dokonalost. ()

sitmin

Wayward Pines možná trochu pokulhává po stránce formy, ale po stránce obsahu je to televizní bomba. Jakožto student filmu a televize jsem seriálů viděl už majlant a v poslední době jde beze sporu americká tv prudce vzhůru a témata a žánry na obrazovce zaznamenaly boom, projektů typu WP je stále pomálu. Pokud chcete zavzpomínat na Twin Peaks a být příjemně napjatí, na 100% obětujte těch 7 hodin života Matu Dillonovi a spol. ()

Lord.Filipus

Když jsem dočetl knihu Městečko Pines, těšil jsem se na srovnání se seriálem. Nastalo dosti značné zklamání...První půlka seriálu byla ještě obstojná, ale zbytek se nesl v duchu zdlouhavé nudy a stupidního chování postav. Pro toho, kdo četl knihu, naprostá ztráta času. ()

Lukkyn

Nemluvte o minulosti , nemluvte radši o ničem. To se jednou takhle proberete po opici, autonehodě, nebo čem to vlastně. Nevíte kde jste a všichni a doslova všichni jsou tu pošuci. Nastrojené městečko Pines Vás vítá ve své zahádne realitě. Čím hlouběji děj jde tím je více jasné , že se záhadnost změní v postapokalyptickou scifárnu. Nebral bych to vůbec jako mínus ba naopak. I druhá rovina filmu je velmi zajímavá. Postavy jsou různorodé některým přejete zúčtování a to hned jiným fandíte , aby už tu zeď kurva přelezli. M. Night S. se vrací s něčím co konečně opět stojí za naši pozornost. Popravdě se bojím druhé řady , kterou už nebude moci táhnou svkělý Matt Dillon. Jinak ovšem výborná minisérie. ()

Thug_Leo

1.Série byla zajímavá pro diváka, který postupně poznával co se a jak děje...3* S nástupem druhé série jsem si říkal, že by tvůrci mohli dostat větší koule, thriller, napětí, přežití proti mutantům, cestování za plot, jiné lokace, lepší scénář a ne se stále babrat v tom samém. Co jsme dostali? Jiného silně necharismatického hrdinu a více puberťáků co si myslí jak jsou chytří, důležití a přitom by potřebovali PÁR FACEK A KOPANEC DO PRDELE! 2x03, pokud se nic nezmění ani v dalším díle, budu velice peprný a přestávám sledovat. ()

ceftax

první serka 4* druhá serka 1* a už prosím žádné další pokračování. Celá druhá serie by se vešla do jednoho dílu a je to fakt shit ()

Film2

Prvá séria úplne dokonalá, atmosféra, postupné odhalovanie deja, šokujúce momenty, postavy, skrátka celkové spracovanie je na jednotku s hviezdičkou. To už sa ale vôbec nedá povedať o druhej sérii. Atmosféra sa vytratila, šokujúce momenty vymizli, postavy sú jedna velká katastrofa, nie je komu držať palce, oblúbenci z prvej série tu už nie sú a tí ktorí prežili prvú sériu zomrú hneď začiatkom druhej série. V popredí sú tu postavy ktoré sú na zlej strane, najradšej by ste tam osobne vtrhli a vysporiadali sa s nimi sami, pretože nie je tu nikto kto by sa s nimi mohol vysporiadať a keď aj je tak je vám úplne ukradnutý. Jediné čo je tam aspoň trochu zaujímavé sú mutanti. Skrátka druhá séria čistá katastrofa, pozeraná nasilu. Ak bude tretia tak v nádeji sa na ňu pozrem aspoň na prvé časti, potom končím s týmto seriálom úplne a budem si pamútať len tú dokonalú prvú sériu. ()

redsparrow

První série funguje samostatně a dostatečně a nechci hodnocení snižovat dokonale trapným pokusem o druhou. Pokusím se zapomenout že jsem viděl 1 díl. ()

Vlkodlak13

Nejdřív mě to přišlo jako cestování časem (což by bylo i lepší než to co se z toho vyklubalo). Pak se vše začne objasňovat, i když se tu pořád hraje s myšlenkou, že se cestuje časem, protože se tam motají scény ze součastnosti. Jak se konečně dostalo k těm zrůdám (což původně podle zvuků znělo úplně jinak než to, co z toho vzešlo), tak jsem si říkal, že tím autor chtěl asi skrytě něco říct. Teď po shlédnutí první série mi je jasný, že tam nic skrytýho nebylo a že se jedná o pouhý Sci-fi seriál. Jasně je to napínavý, má to zajímavou atmosféru, ale jaksi tu chybějí ty informace, čím se to stalo, kdy a proč - jasně, bylo tam něco načnutý, ale ne dokončený. A to nemluvím o tom blbým závěru. ----- Na to, že to původně bylo zamýšlený jako jedna série ten konec dost podělali. Mohlo a skončilo by to i jinak, kdyby tam místo té poslední scény vsunuli něco jinýho a jestli autoři nezamýšleli pokračování je pěkná blbost - viz konec první série.. Není to špatný, doporučuji shlédnout, ale neočekávejte od toho rozumný, natož pěkný konec. Uvidím co se odehraje v druhé sérii, ale víc jak 3 hvězdy si to nezaslouží. ()

WugWugs

Séria prvá: Konečne seriál, ktorý správne a sústredene tlačí na pílu bez zbytočnej vaty. Žiaľ, len do polovice - tempo sa zvolní, pozornosť prenesie z jednej hlavnej postavy na viaceré individuálne konflikty a začnú sa objavovať nadbytočné umelé drámy, a je len dobre, že seriál nemá viac ako 10 dielov, inak by sme tu mali ďalšiu telezombienovelu, naťahovačku v štýle Walking Dead. V závere z postavy "briliantného vedca", čo má všetko premyslené a zrealizované, urobili len priemerného hlupáka zmätene sa patlajúceho v nejakom naivnom sociálnom experimente. Škoda, chcel som dať Wayward Pines plný počet, stále je však o hlavu nad väčšinou seriálovej tvorby za ostatné roky. ()

Ignitus.C

Svou atmosféru to mělo. Alespoň ze začátku. Potom to na působivosti jenom ztrácelo. Ale docela často si na to vzpomenu. Takže určitý dojem to zanechalo. ()

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům