Reklama

Reklama

Rogue One: Star Wars Story

  • USA Rogue One: A Star Wars Story (více)
Trailer 7

Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti. (Falcon)

Diskuze

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Eodeon

jo vidíš, ta scéna je ještě z jednoho pohledu prapodivná. Kylo Ren / Ben Solo, jistojistě dostal doma přednášku kdo je jeho strýc a jeho děda. A určitě co udělal hrdinského, jak zachránil svého syna/jeho strýce, postavil se císaři a tím i temné straně síly. I jak Darth Vader žil celou dobu ( po dobu své temné části ) v omylu - což i sám těsně před smrtí přiznal. Trošku mi hapruje, co by chtěl po takové výchově Kylo dokončit, co jeho děda začal. Kdyby uctíval císaře a já nevím koho. Ale takhle on chce dokončit největší omyl, který Darth Vader počal :)

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Eodeon

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Já jsem tu jeho postavu chápal (i když k té kariéře v FO-představa Finna jak řve na Starkillerovi místo Huxe je dost vtipná :D), jen mi prostě nesedla, nepasovala mi do toho SW univerzia (ono mezi námi už to, jak utečou z toho křižníku je hrůza, vojáci FO se prokazují jako kvalitní klony vojáků Impéria, při Huxově poznámce ke Kylovi jak jsou úchvatní se vždy chlámu :))

Jinak Kylo-ono já ho mám rád, je dobře napsanej a sedí mi-a ano, také mi jeho tvář vadila a ještě pořád mi nesedí (vzpomínám na kámoše co při sundání masky v kině řekl: "A navíc má křivej nos" :)), ale Kylo je kupodivu pro mě jeden z největších kladů toho dílu, byť jsem si to ze začátku nemyslel, ale on je to něco překvapivého, nového :). A jeho "Guards!" je jeden z mála vtipů co mě baví pořád. Jediné co mu neodpustím je souboj s Rey, to doteď nemohu skousnout.

na příspěvěk reagoval Rypicong

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Rypicong

zajímavé, s tím Kylo Renem. já ho měl rád okamžitě. líbilo se mi, že takovou postavu jsme v SW ještě neměli, takového mladého aspiranta na temného lorda, který se snaží nějak vyrovnat s určitými slabostmi. pořád mám tu postavu rád, ale přijde mi trochu komický ten moment, kdy se "zpovídá" helmě svého dědečka a přiznává se mu k tomu, jak cítí volání ke světlu apod. připadá mi to prostě humorné. umím si dokonale představit dobrého člověka, který občas odolá pokušení udělat něco zlého, ale naopak mi to přijde prostě... neobvyklé. někdo, kdo je prostě ta největší svině musí chudáček pracně odolávat nějakému vnitřnímu sklonu k dobru? nevím.

na příspěvěk reagoval Rypicong, Darth_AK

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Darth_AK

ono je to těžký, mě hodně připomínal Harryho Pottera, když začal po uvolnění z vězení objevovat kouzelnický svět, do kterého od malička patřil. Stejný to bylo i s osvobozením Finna. Užíval si svobody a byl ze všeho "vyplesklej" a užíval si to. A tak je to i napsaný dobře, přece nemůže do toho světa vstoupit jako suverén - takový člověk by už dávno udělal kariéru v FO. Pak už je jenom otázka, jestli se taková vzrušená postava do SW světa hodí a nepůsobí "rušivým" dojmem. Je to ale čistě subjektivní.

Kylo, k němu jsem si našel cestu a je důležitý pochopit jeho postavu, rozpolcenou, milující svoje rodiče, odloučený, je v něm neustálý vnitřní boj. Podle mě svádí ještě horší vnitřní boj jak Anakin. Já jsem měl ze začátku velký problém s jeho "ksichtem" ale postupem času jsem došel k názoru, že vlastně je to výborný ksicht na rozpolceného člověka. A ten jeho hlas v masce je kurva dobrej :)

9 TIE během otáčky + ještě něco pokosil na zemi, jedna z nejzbytečnějších scén v SW - pro mě...

na příspěvěk reagoval Eodeon, Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Jo, špatně napsaná je lepší-Boyega se snažil, ale ta postava nemá dobrej podklad-stejně jako když zničí First order Hosnian, z toho jsem byl chvíli úplně mimo a přiběhne Finn a začne řvát, že to udělal First order..Oh bože :). Jinak chápu ten joke i Poeův charakter (mimochodem i já nejsem fandou scény 9 TIE zničených jedním X-wingem během jedné otáčky :D), ale mínění o Kylovi mi to zničilo už na začátku (ono né že by to Kylo pak zlepšil teda).

na příspěvěk reagoval Rypicong

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Darth_AK

no, ale on tak tu scénu měl napsanou ve scénáři a musel jí zahrát. JJA určitě není lempl a korigoval si herce k obrazu svému. Určitě tvé výtky bych neviděl ve špatně zahrané postavě, ale možná pro tebe ve špatně napsané postavě.  Ale s uřvanou scénou to mám stejný - mě irituje did you see that, did you see that ?

S tou maskou, ono na první pohled je to naopak výborně promyšlený vtip, protože Poe je takový frajer - teď když nad tím přemýšlím, tak mi hodně připomíná Eso Rimmera :) nebo Cruise z Top Gunu :) ty vole, ne, to jsem si zase nahrabal svinstvo do hlavy... No, prostě bohém a věřím tomu, že právě k takový postavě, je podobný zesměšňování elit žádoucí/přirozené. Problém vidím v tom, z čeho si konkrétně udělal prdel. Ze stejný věci si udělal prdel i film Spaceballs hned v úvodní scéně, kdy se poprvý na scéně objevil "Darth Vader" Narážka na smysl tý masky. Ono když se občas bavím s lidmi, který nemají SW moc rádi, tak si nejvíce dělají srandu z masky Darth Vadera :)

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Duncan66

tak pro velký úspěch ještě jednou zopakuji: o tom článku řeč nebyla a vůbec mě nezajímá. zajímalo mě čistě jen to, z jakých důvodů do něj tolik uživatelů vkládá svou důvěru, proč ne třeba do jiného textu. to je celé.

 

jenže aby čtenář recenze získal reálnou představu o tom, zda by se mu film líbil, musí recenze film popsat a zhodnotit věrně, takový, jaký je, a férově, a její autor tudíž musí dodržet řadu věcí, třeba by měl vědět, co vlastně píše, měl by se vyznat v tom, co soudí, a měl by si vše umět dobře zdůvodnit. jen na základě dobře podloženého názoru má čtenář naději udělat si o filmu představu. cokoliv jiného jsou jen náhodné a nevyzpytatelné dojmy a ty máme každý úplně jiné.

na příspěvěk reagoval Duncan66

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Ono jde o to že já nemám rád některé ty uřvané scény: "Vohoho thats one hell of a pilot" a celkově tam moc často pobíhá a na někoho řve-chyba není ani tolik v Boyegovi, jako v jeho charakteru. Zrovna Hux mi sedl, mladý nadšený fanatik..Ona je to prostě asi věc názoru :). Každopádně vtip, který pro mě vždy ničí jinak hodně dobrou úvodní scénu je: "přes tu masku ti jde špatně rozumět"-už jsem to tu jednou psal, to se prostě sithskému lordovi, resp. ani rytíři z Renu neříká a ničí to jeho charisma už ze začátku. Jinak vtipy mi přišly napoprvé dobré, čím častěji to vidím, tím víc mě iritují a všímám si jak zbytečně moc jich tam je.

Jinak jo, takový Trench run na Starkillerovi je hrozná kopírka..to mě unavuje, já prostě od Abramse čekal víc-poprvé jsem měl wow efekt, vpálil jsem pět hvězd a juchal jsem. Ale wow efekt odezněl a já vidím, že ten díl je nejhorší z celé ságy, protože mi nemá co nabídnout, nic, na co bych vzpomínal..

A u RO se prostě neshodneme. :)

na příspěvěk reagoval Rypicong

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Darth_AK

já co se týče hereckých výkonů, tam nemám problém s nikým. Je věc druhá, jak daný představitel postavy, mi přijde sympatický. Tady bohužel nemůžu rozdejchat generála Huxe. Je mi extrémně nesympatický, prostě ksichtem se mi tam nehodí. Přijde mi jak mladý ucho, jak nějaký spratek ze Zmijozelo a hned nejvyšší šéf Star killeru. V porovnání s Tarkinem, je to úsměvný. Musí to být asi s Prvním řádem hodně špatný, když nemalou pozici zastává "tohle".

Vtipy mi vadí a to hodně. Jsou tam bohužel vtipy, dělající si srandu z filmů Star Wars. Takový vtipy bych čekal ve filmu typu Spaceballs apod.

No a pak vděčné téma - kopírované scény. Jo, musím přiznat, že prequel kopíruje původní trilogii. Ale jedním dechem dodávám, že E7 to dotáhla k dokonalosti ( myšleno ironicky ) a hlavně to vůbec nemusela dělat. 

A u RO s tebou výjimečně nesouhlasím. Od epizody V, je to nejryzejší SW jaké tu kdy bylo.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Eodeon

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Já se na to nesmím dívat :D. Vždycky když to vidím, tak to v mých očích jen klesá-od hereckých výkonů (hlavně Boyega), přes vtipy, které už mi nepřijdou vtipné (není to jak u Pelíšků, kde se zasměju vždy když to vidím i když ten vtip znám, tady ho taky čekám, ale už se na něj ani netěším) a nevím, celkově ty časté kopírované scény. Zatím se zuby nehty držím 4 hvězd, ale půjdu dolů, půjdu. Tady u Rogue mám taky tři a ten film není horší než VII, o moc ne.

na příspěvěk reagoval Rypicong, Merengues9

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Darth_AK

mě třeba od 3* odrazuje několik věcí a postupem času jich je čím dál víc. 

Hlavně ten film není tak černobílý, jak jsem si ho po premiéře namaloval. A nemůžu přehlížet, že v tom filmu je odvedený výborný řemeslo.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Duncan66

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

Mě od tří hvězdiček pro TFA zatím odrazuje smrt Carrie, ale ono to jednou přijde.

Jinak kdybychom neměli shovívavost, tak bychom se ani ne Rebels nedívali :D

na příspěvěk reagoval Rypicong

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Eodeon

tema je to v podstate stejne, k Filovi se doslo pres Vavru a je to podobny pripad jako Vavra. Ale to je burt. Me jenom prekvapuje, ze kdyz si hrajes na co si hrajes, tak dokazes x hodin o necem debatovat a neprimo hodnotit na zaklade emocemi zkreslenych popisu jinych lidi aniz bys obetoval 5-10 minut na precteni originalu. To mi moc nejde dohromady. resp. vubec.

 

mozna to nejak vypada, ale to mi muze byt putna. V podstate staci jediny clovek, ktery bude na stejne vlne jako jeho ctenar. Divakovi preci nejde o to, zda se film libil recenzentovi po nejake odborne strance. Divak potrebuje vedet, jestli na ten film ma jit a nebude zklamany, ale bude se mu to libit a bude spokojeny. To je preci to jedine oc tu ve skutecnosti bezi. 

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

neboj, že po první sezóně do toho půjdu s určitou rezervovaností. ale pořád jsou to SW a já mám zažitou velkou shovívavost k čemukoliv, co má na sobě tuhle značku. taky proto jsem nedal TFA ještě nižší hodnocení :D

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

Náhodou ta epizoda s mejluranem nebyla marná, ale máš pravdu-ale jinak to ti nepovím, abych pravdu řekl, z té série si pamatuji jen pět posledních dílů, ty za něco stojí, před tím moc taky nevím :D. Z první série je zapamatovatelný hlavně ten poslední s final fightem s inquisitorem, z druhé poslední čtyři díly a ze třetí zatím nic. No hlavně neočekávej nic úchvatnýho, jde prostě vidět že zatímco do CW rval peníze Lucas, tak do Rebels rve peníze Disney a..no ani nerve, spíš pomalu šoupe.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

já nemám ve zvyku mezi sebou porovnávat kvalitu sezón. jen jednotlivých epizod. ale věřím, že když se to zprůměruje, bude druhá lepší než první. přinejmenším by měly odpadnout ty nutné "charakter-development" epizody, protože divák už postavy zná a tým je sehraný, tak snad se něco konečně začne dít :) představa další epizody, kdy se postavy celou dobu honí za nějakým kusem ovoce, je děsivá.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

No takhle hypotéza to není, protože v tom díle je opravdu Geonosis vyhlazené, takže by to dávalo logiku - no trochu mi to Rogue one kříží, tak si nejsem teď jist ničím.

Jinak druhá sezóna je z Rebels nejlepší, hlavně závěrečný díl, jinak ten seriál na TCW prostě nemá.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

druhou sezónu musím teprve nakoukat, ale DVD si koupím teprve tehdy, až pročtu knihy, které jsem si objednal. jedno po druhém, takže v tomto směru se poučím až za nějaký čas :)

 

ale když říkáš, že je to jen hypotéza, nejspíš bude možné si to vykládat různě. třeba to je jen nějaká dezinformace, kterou Impérium rozšířilo, aby na Geonosis nikdo necestoval.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

tak to je mýlka. Bluntman mluvil o Filově textu a to v reakci na Rypiconga. téma je jiné už dávno.

 

a samozřejmě, že psát recenze může kdokoliv. přesně podle toho to pak také vypadá :)

na příspěvěk reagoval Duncan66

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

No vzhledem k tomu že Rebels to podporují (epizoda 2x16, Honorable Ones, tuším), tak by to i znělo logicky, ale potvrzeno to samozřejmě není.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Související novinky

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Reklama

Reklama