Rogue One: Star Wars Story

Star Wars Anthology: Rogue One

Rogue One: A Star Wars Story

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 133 min

Jak to celé shrnout? Prostě skrz naskrz obyčejné. Zisk především, chladné, bez nápadu, bez emocí. Žádná filmová událost. Star Wars jsou přesně 40 let totálně výnosnou a silnou značkou, Lucas pro mnohé polobohem, fantazie a sny diváků tehdy i roky poté se protáčely na maximum. Jenže za mě měl tenhle svět zůstat právě v 70. a 80. letech. Děj nestrhne, režie je těžkopádná, vtahy mezi postavami mdlé. Kvantita, nýbrž kvalita. Několik vymazlených scén si přesto odneseme, ale na 133 minut a takovou legendu je to zatraceně málo. Finále fajn. Jinak další prázdný popcorn. A to se na nás hrne další.(22.4.2017)

Zkrotit příšeru z japonského folklóru bylo snadné, americké kosmické monstrum vytěžující po dekády peníze z fanouškovských planet je už těžším soustem.. Generický akční film z prostředí vesmíru, v kterém mohou nerušeně umírat nové postavy, protože si to taťka Lucas takhle přeje. A co je nejhorší, je vám to lhostejné. Když se ozve dech nemocného muže napojeného na plicní ventilaci a na zakouřené chodbě se rozsvítí červená zářivka, je už na nějaké vzbuzování emocí pozdě.. Zatímco Abrams byl se svou podřimující sílou servilní k původní sérii, Edwards se snažil SW vtisknout vlastní, jakousi špinavě-nepohádkovou tvář. Pro další tvůrce je varováním, že ani jeden přístup bez schopnosti propašovat to dávné kouzlo moc nefunguje..(16.11.2017)

Je vcelku jedno, jak složená grupa prdprdká v raketce vesmírem ukrást návod na Smrdihvězdu, důležité je, že se podařilo lépe, než v posledních dílech ságy samotné, vyvážit patos, akci, infantilitu a triky. Nečekané plus - nejen, že tam klaďasové hynou jak Němci na dovče (tedy hoooodně), ale je přidána i otázka morálnosti konání zlého ve jménu dobra. Snad se z přemíry přemýšlení typičtí konzumenti komicků nesesypou.(6.5.2017)

• Wacoslav1

Já nevím mě to nebavilo. Je to takové nijaké ani nevím kam to zařadit, nebýt tu pár odkazů, známých propriet, zrestaurovaných postav a občasný hudební motiv, tak to těžko identifikuji jako Star Wars a hlavně prázdné a nic neříkající. Největší problém pak představují postavy které mi byli absolutně ukradené v tomhle dává mistr Abrams a Force Awakens packalovi Edwardsovi a Rogue One těžký K.O, bez emocí a zájmu o vývoj děje to nemůže fungovat a nezachrání to ani slušné finále. Konec s Darth Vaderem nejlepší, ale to nestačí. Jsem fanda SW, ale 3* nedám, když vidím to hype a další film co bude klátit miliardy a přitom se na značce jen přiživuje.45%(26.12.2016)

Prvá pracovná porada bola asi o tom, že Darth Vader je najviac cool bad-motherfucker v Galaxii a treba mu vymyslieť scénu, ktorá to dokáže. Nie trápne a tisíckrát sparodované škrtenie Silou, ale čosi, čo pripomína, že bol svojho času najlepší Jedi šermiar. No a to ostatné je omáčka k tomu. Asi hodinu len ľahko nadpriemerná, potom (zhruba od Vaderovho prvého nástupu) parádne epická, zábavná, napínavá a so skvelými trikmi. Plus na konci vyhŕkli slzy, hoci nie preto, že by samotný film bol tak dobre vystavaný (skôr nie, hlavné postavy mi boli relatívne ľahostajné), ale preto, ako krásne a funkčne je to prepojené s klasikou najväčšou, teda Epizódou IV. Je to čistý servis pre fanúšikov a keďže sa medzi nich radím, tak spokojnosť.(18.12.2016)

• - Název planety Wobani je anagram jména Obi-Wan. (D.Moore)

• - Rogue One je prvním dílem ze série Star Wars, který nezačíná úvodním běžícím textem. Tvůrčí tým filmu se tak rozhodl na základě úvodního textu ze Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), ve kterém už je obsažena část příběhu z Rogue One. (MasterMagic)

• - Ve filmu se vyskytují odkazy na seriál z prostředí Hvězdných válek a to Star Wars Povstalci (od r. 2014). V jedné ze scén lze spatřit jeden z prvních rebelských transportérů spolu s lodí posádky Ghost, jak vedle sebe plují v doprovodu rebelské flotily. V další scéně pak lze naopak spatřit náladového robota Chopera. (Veskoslav)