Rogue One: Star Wars Story

Star Wars Anthology: Rogue One

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 133 min

Edwards, Gilroy... anebo kdokoli, kdo přetáčel, přestříhával a tvaroval tenhle galaktický masterpiece, jsou PÁNI! Z černobílé (leč vynikající) pohádky se stala šedá zóna, kde se slévá hranice mezi dobrem a zlem, dobří páchají skutky, z nichž hledají vykoupení. A kde ti, kteří dělají černou práci, končí většinou mentálně destabilizovaní, anebo rovnou s blasterem vypálenou kérkou v zátylku. Do toho témata hodnoty individuální lidské oběti a jejího dopadu na širší vesmír a povýšení Síly zpět na čiré náboženství. A příjemná snaha nenechat postavy se pateticky vykecávat i pro ty pomalejší v publiku. Řval jsem jako želva a ani jsem k tomu nepotřeboval vaderovský masakr, který je ve své minutě velkolepější než cokoli z Lucasových prequelů.(14.12.2016)

Nejslabší Star Wars! Jednoznačně a suveréně a zcela poprávu. Film dobrých 90 minut nefunguje. Potom přichází bitva a nejlepší scénu si nechají tvůrci na závěr. Diváka dokáže nasrat když více než dvě hodiny čeká na to, až se zjeví ve tmě červeně svítící meč a Darth Vader konečně spustí. Do té doby dostávám jen zcela zbytečné meziplanetární skoky a postavy, které mě jsou zcela u zadku. Vztahy mezi nimi prakticky neexistují. Edwards nebyl dobrá volba ani náhodou. Tenhle film je zbytečný asi jako čistička vody u čínské chemičky. A to celé pomrkávání směřem právě k Číně. Nemůžu být k filmu kdovíjak schovívavý, vzhledem k tomu o jakou značku se jedná. Překvapuje mě zde poměrně solidně vysoké hodnocení. Naštěstí je zde poměrně dost uživatelů, kteří se podobně jako já nenechají opít rohlíkem a tohleto dobrodrůžo Disneyho fabrice prostě nezbaští. 50%(22.3.2017)

“POJĎ MÉ DÍTĚ. MÁME PŘED SEBOU DLOUHOU CESTU...“ /// Tak vono dohromady není vočem vypravovat… taková přetechnizovaná pohádka s kusem ftipu, ve který se zachraňuje lidstvo. Teda aspoň jeho část. Moc mě to nechytlo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že už i vesmír je plnej Číňanů. 2.) Jsem fanda. 3.) Thx za titule „-OverLord-„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(2.4.2017)

Nemám jediný problém. Film se od ostatních sice odlišuje potemnělou atmosférou, kterou čarují místy přímo úchvatné záběry a originální prostředí, ale pořád to jsou Star Wars se vším všudy. Dobrodružné, se zajímavými hrdiny, přehledným dějem (že se nepolíbení diváci budou MOŽNÁ hůře orientovat, mi opravdu vrásky nedělá), vděčným humorem, kterého ale není zbytečně moc, a také s naprosto úžasným záporákem Orsonem Krennicem. Triky snad ani nemá smysl chválit, ale vypíchl bych, jak sympaticky pomohly k digitálním návratům některých postav, jež mě potěšily (a vlastně nejen ty digitální, mám na mysli tu dvojici z baru v Mos Eisley, která se tentokrát potlouká městem Jedha), režijně je všechno na výbornou (westernový úvod!) a zejména závěrečná bitva plus vše, co přijde po ní, patří k tomu vůbec nejlepšímu, co kdy bylo ve Star Wars k vidění. Hudba Michaela Giacchina... No, je obdivuhodné, co dokázal za měsíc (i díky asi šesti nebo osmi orchestrátorům) složit a vážně dobře se to poslouchá, ačkoliv musím říct, že Desplatův soundtrack by mě zajímal stejně, ne-li o něco více.(16.12.2016)

Ze začátku uvádím že jsem spíše odpůrce než fanouškem StarWars. 7 díl jsem v kině protrpěl a Rogue One jsem dal šanci především kvůli novému cástingu a Donnie Yenovi, který až na dva malé akční zářezy moc toho nepředvedl. Naštěstí nové Star Wars není až tak infantilní, triviální a omšelé jako předchozí Star Wars. Podivných kreatur je zde minimum, z herců mě nikdo nesral a na akci se dalo koukat bez přetáčení očí, přesto se nejedná o nic vzrušivého či nápaditého, z čeho bych si sedl na zadek. Palec nahoru za parádní výkon Foresta Whitakera a za dvouminutové sólo Lorda Vadera, které mělo šmrnc,ale jednou stačilo. 65%(15.12.2016)

• - Genevieve O'Reilly, která ve filmu hraje vůdkyni povstalců Mon Mothmu, tuto postavu ztvárnila už ve Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005). Její scény však tehdy byly vystřiženy. (TwoFace)

• - Ve filmu se vyskytují odkazy na seriál z prostředí Hvězdných válek a to Star Wars Povstalci (od r. 2014). V jedné ze scén lze spatřit jeden z prvních rebelských transportérů spolu s lodí posádky Ghost, jak vedle sebe plují v doprovodu rebelské flotily. V další scéně pak lze naopak spatřit náladového robota Chopera. (Veskoslav)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Jyn Erso (Felicity Jones) a Cassian Andor (Diego Luna) na pláži a čekají na svou smrt, je moře v naprostém klidu a to i přesto, že v něm právě odehrál výbuch, který by měl vytvořit vlny. (Technical58)