Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

fallanga

R. Johnson bude mít při režírování osmých Star Wars celkem lehkou práci, protože po tomhle už to nikdo nemůže brát zcela vážně. Sedmička ještě ušla, kvalita hodně kolísala, ale celkově to bylo fajn. Zato Rogue One, to je komedie, která se snaží tvářit seriózně, ale nejde to. Celý film je protkaný vcelku lacinými vtipy. U některých jsem se zasmál, u některých ne, ale i kdybych se smál u všech, tak SW nemá být vtipné. Má to být temný příběh. Ne, komedie, která se místy zvrhává v doják. Z celého filmu vlastně dobře zapůsobilo akorát Impérium. Tarkin byl prostě super. Vader sice nebyl ten starý dobrý Vader, ale taky to zvládal celkem dobře. Ale zbytek? Nesympatické a otravné hlavní postavy, kýčovitý záporák a Mikkelsen, který si bude muset hledat práci v Mekáči, protože po tomhle mu reputace dosti klesla. Na filmu je ovšem skvělé to, že jelikož všichni víte, jak to dopadne, tak mohu napsat spoiler z konce, aniž bych dostal vynadáno. Vrcholem filmu, bylo to, že všechny ty otravné postavy umřely. Na smrt slepého samuraje jsem čekal od doby co se objevil. Abych to shrnul, tak od dalšího SW očekávám buď rodinnou komedii nebo nějaký pořádný trolling, kdy si Disney řekne, že když už sérii tolik podělali, tak si aspoň udělají ze všech prdel a vrátí tam JarJara a celý film se bude točit okolo konspiračních teorií o tom, kdo vystřelil první. ()

LakiyL

Začnem od inej veci ako od samotného hodnotenia filmu. Rozumiem, že prevádzkovatelia kín potrebujú vykazovať zisky, a preto predávajú predražené nápoje a popcorn a nachos a neviem čo. Čo ale nechápem sú ľudia, ktorí sa prídu do kina najesť. Nemáš doma chladničku? Nemáš cestou 4 fastfoody? Musíš chrúmať tie sračky akurát keď je najväčšie ticho? Títo ľudia mi vedia maximálne pokaziť filmový zážitok. Ďakujem. Ďalšia vec sa týka znova kinokultúry. Myslím že k nej patrí aj púšťanie trailerov pred samotným filmom. Ak sa nemýlim, videl som 2. Ostatné boli reklamy na rádiá, reklamy na operátorov, reklama na banku a plno ostatných sračiek, ktoré nikoho nezaujímajú. Ďakujem po druhýkrát za vymývanie mozgov. Už som čakal na: nasaďte si 3D okuliare, pustíme Vám 3D reklamu (našťastie sa tak nestalo, no nečudujem sa ak to niekoho v blízkej budúcnosti napadne). Samotnému filmu sa nedá vyčítať až tak mnoho, spomeniem len: pre mňa trošku zbytočne rozťahaný dej a prvoplánovosť výskytu niektorých postáv. Rozumiem že tvorcovia šli na istotu, ale vôbec nemusí byť film tak úzko spätý s hlavnými epizódami. Táto by sa kľudne mohla volať ep. 3,75. Čo nemožno vytýkať je technická stránka filmu a vizuál- ten si vedia v Disney postrážiť. Postavy výborne obsadené. ()

playboy_05

Slusny spin-off, ktery ovsem tezi hlavne z celeho univerza, nez ze by neco noveho prinasel...prostoucky pribeh a premnoho vedlejsich postav, ke kterym si moc vztah nevybudujete...velmi potesil Darth Vader, byt slo jen o delsi cameo...film sam o sobe fanousky (coz jsem i ja) potesi, ale ostatni nenadchne...srovnani s Abramsovou Epizodou VII se dobrovolne a diplomaticky vyhybam...on to mel daleko, daleko tezsi...a to se mu vycitaly veci, ktere se tady u "hloupeho" spin-offu vesele prehlizely:) ()

boo-boo

Rogue One dýcha presne tým čím Lucasove filmy, krásne sa naň pozerá (každá z planét má niečo do seba, či už vizuálne, alebo možnosťami prostredia), má pútavý dej a posledná polhodina je splnený akčný sen (vesmírna bitva! ATATs! Vader!). O to viac zamrzí, že absolútne nevenuje pozornosť postavám (okrem tých čo obstarávajú situačnú komiku, t.j. Donnie Yen a Tudykov K-2SO) a robí z nich zameniteľné figúrky pobehujúce od výbuchu v strieľačke a opačne. A tak ten záver, ktorý čo sa týka prekvapivých zvratov nič ponúknuť nemôže, úplne vyšumí do stratena napriek emocionálnym možnostiam, ktoré má k dispozícii oproti bežným blockbusterom (ktoré sú už v zárodku základom minimálne trilógií). ()

DD

Na TFA jsem v kině oceňoval hlavně její nostalgické kvality, ale doma jsem se nedostal za prvních 20 minut a Godzillu považuji za hroznou sračku. Rogue One... no, těch posledních 30-40 minut to hodně tahá, co si budeme povídat. Vlastně jsem kvůli nim uvažoval nad sedmičkou, ale bohužel to co tomu předchází je strašlivá nuda. Zápletka je na papíře dobrá, ale dějově je to zkrátka triviální a řešeno neustálým přesouváním se z jedné planety na druhou a to při stopáži 130 minut. Do toho nesympatické postavy (ten slepý Asiat docela na pěst), ze kterých je "rodina" ještě rychleji než z Suicide Squad, s ksichty nezajímavých herců (Jones a Luna fakt marní). Že na rozdíl od TFA nefungoval humor a odkazy a Giacchinův soundtrack jen divně kopíroval (?) Williamse a do toho několik mrtvolných CG ksichtů... To bych přežil. Myslím, že to mohl být dobrý film. Zkrátit o 15-20 minut, dát víc Vadera a jinej cast a nejspíš to byl top blockbuster roku. Ale takhle je to celkem meh a nějak si neumím představit, že bych si musel pustit tuhle hopsačku a pak navazovat ANH. ()

Clark_Kent

Rogue One vzlétli do slušné výšky. Kdysi dávno v jedné......všichni to moc dobře známe. Samostatný film, který svůj děj zasadil těsně před epizodu IV. Své pocity jsem ukojil převážně proto, že jsem odjakživa velký fanoušek Hvězdných válek a znám všechny epizody i pozpátku. Herecké obsazení funguje dosti přívětivě například super- charismatický Mads Mikkelsen /Hannibal TV Series/ mě herecky potěšil moc. Nováček krásná Felicita Jones coby hlavní tahounka a rebelka Jyn Erso dosti úctyhodná. Víceméně i kung fu hvězda Donnie Yen / Yip Man/ alias slepý Chirrut hodně předvedl. Nemůžu zapomenout, také na vtipně hláškujícího oblíbence K- 2SO (Alan Tudyk). Rogue One za mě rozhodně není průšvih, ale chválu si zaslouží velmi propracovaný výtečný prequel. Připravte se na adrenalinový rozkvět a to převážně ke konci filmu. Analyzuji, zní to něco jako sen dokonce se objevují ohlasy, že se blíží třetí nejlepší Star Wars od Impérium vrací úder. Režisér Gareth Edwards společně s Walt Disney Pictures odvedl parádní prácičku. No a také samozřejmě Lord Vader se konečně rozhejbe a náramně vás postraší a pár dalších překvapení uvidíte. ()

Taffey

Toto je naprosto zbytečný film. Co bylo špatně? Hudba: použit jen fragment klasického tématu a zbytek dodělaný tak nějak podivně. Scénář : naprostá mizerie, bez šmrncu, jednocestná záležitost, ani ne do pekla a zase zpět, ale jen do pekla, s žádnou postavou jsem se nesžil, i když Felicicty se mi, docela líbila, ale ani mě nemrzelo, že tam všcichni zařvali, jedno klišé vedle druhého: nechápu, co je to za debilita, poslední dobou, že když chcete udělat cokoli podstatného, musíte šplhat k vysílači do věže, to je neuvěřitelně nelogické a není to , v novějších filmech, poprvé. Zbytečně dlouhé přestřelky, . Zajímalo by mě, kolik vsuvek do ságy chtějí tvůrci ještě udělat? Přitom se naskýtá tolik úžasných sci fi témat, počínaje Vynálezem profesora van Troffa, přes Setkání s Rámou až k sáze Nadace, o Non Stopu od B.W.Aldisse ani nemluvě. a ti idioti budou točit, do zblbnutí, stále další a další a stále slabší a slabší vsuvky, prequely a já nevím, co ještě, ke Star Wars. Domníval jsem se, když jsem, dnes do kina, šel, že půjde o nějaký film úplně mimo ságu, na stejné téma ale že to bude něco jako když J.J,.Abrams točil novou jedničku Star Treku. Na filmu jsem ocenil především casting, ale tolik proklamovaný Mads Mikkelsen si zahrál jen o něco víc, než v sedmičce Mark Hammil , což byla fraška úplná. Líbil se mi motiv brány ve štítě, to bylo pěkné. ale třeba způsob letu Tie Fihghterů, to bylo natočeno, jakoby to točili v dřevních dobách Star Treku. Velká bída, šel jsem na půl desátou večerní a za bilety jsem vysolil tři kila. Kdybych si koupil dvě kila vepřové panenky, mohli jsem si zítra doma pěkně debužírovat. Jedna + až nad hlavu, dokonce si myslím, že hodnocení limituje k odpadu. A co bylo nejhorší, že film byl téměř prost filozofie obou sil. Jeden nevidomý Jedi to fakt nevythl. hONOCENÍ LEPŠÍ NEŽ *** tomu může dát jen člověk s minimálními požadavky na dobrý film. Navíc, Ben Mendelsohn byl, v roli šéfa Hvězdy smrti, naprosto nevýrazný. A docela by mě zajímaly myšlenkové pochody takového POMA. Pokud tohle byl našlapaný film, tak to mi poser gatě. ()

Mr.Baboon

Z kina byste měli odcházet s úžasným pocitem a nejlépe s otevřenou hubou dokořán. A přesně toto jsem měl já. Naprosto jiný pocit než u VII, kde jsem si říkal, že se mi tohle nelíbilo a pak zas tohle by se mi líbilo jinak, ALE!... Ne. Tady jsem odcházel z kina naprosto spokojenej. Jiný styl než číslované epizody, skvělý příběh a k tomu dokonale zakomponované postavy právě ze starých filmů, všechno sedělo. Po dlouhé době jsem se takhle cítil po odchodu ze sálu... vlastně to bylo možná poprvé. ()

sosi

Trošku iné Star Wars na aké sme zvyknutý. Bez svetelných mečov a Jediov som sa zaobišiel, bolo to výborné doplnené postavami, ktoré to vyplnili a ukázali, že Star Wars nie sú iba Jediovia, ale dôležitú úlohu zohrávajú aj povstalcovia (rebeli). Pokrívkavalo to pri niektorých zbytočných scénach, ktoré nám nič nepovedali a takisto absencia hudby Johna Williamsa, Michael Giacchino na neho bohužiaľ nenadviazal, ale pri dôležitých scénach dokázal podčiarknuť ich vážnosť. Ľudia, ktorí milujú Star Wars, tak im tieto detaily nebudú prekážať a užijú si ho. Treba pripomenúť, že záver bol tak epický, že ma prikoval do sedadla a "žral" som ho s otvorenými ústami a mal som chuť začať hádzať popcorn po celom kine (škoda, že už bol zjedený). Z posledných 3 minút, keď sa z hmly rozsvietil Vaderov červený svetelný meč striekalo hádam celé kino, krásna nostalgia :) ()

Dampfer

Impérium v plné síle a rebelové, kteří si snad poprvé neví rady. Rogue One je přesně ten díl skládanky, který jsem potřeboval na doplnění té části příběhu, kde Temná strana jede. Co na tom, že za dvě hodiny a pár drobných nepředstaví do hloubky všechny nové postavy, ono o ně tak nejde a navíc během příběhu splňují své role skvěle i bez (často) zbytečných rychlých originů. Tahle epizoda 3,5 si dala za úkol představit rodící se naději povstání z doby, kdy to lord Vader s přehledem ovládl a to se povedlo bravurně. Úžasné kulisy nových světů, fighty s řádnou intenzitou a postavičky ze kterých mám radost, protože je tvůrci konečně řádně "zhasínají" a vy pochopíte, že ti stormtroopeři se uměli trefit. Lepší vyjádření moci Impéria prostě nešlo udělat a kdo chce vidět jejich zbraně v plné síle... ať spěchá do kin. Jestli tyhle ty Star Wars stories budou doplňovat universum epizod tímhle způsobem, jen do nich! Navíc, posledních cca deset minut, kdy se na scénu dostane i "ona" postava, je svou epičností na úrovni mnohých momentů epizody III i V. Brilantní a i lepší než epizoda VII. ()

Simi_Papi

Nepamatuju si, že bych z nějakýho filmu odcházel tak nadšenej! Výtky ostatních chápu, tohle byl ale geniální fan-service, kterej je porovnatelnej s čímkoli, co v sáze předtím vzniklo. 97% ()

Limous

Mazec jako prase, starý známý tváře a vůbec všechno, bylo to fakt skvělý, nemám co dodat :) Jeden z nejlepších filmů SW. ()

dwbmb

Toto je rozhodně nejlepší film ze světa Star Wars od roku 1983. Neobsahuje ani jednu vyloženě trapnou postavu. Děj má spád a gradaci. Vůbec nepůsobí dojmem, že byl natočený "na sílu", ale perfektně do známého světa zapadá, čemuž napomáhají méně nenápadné až nápadné drobné odkazy na starší snímky. Nechybí decentní malé dávky humoru v jinak surovém světě otevřené války. Ta surovost a nemilosrdnost je asi největším odklonem od hlavní příběhové série Star Wars. Moc palců nahoru. ()

Mahowny

Fakt jsem se bál na tenhle film jít, protože Darth Disney Force awakens podělal. Jsem ale fanda, takže jsem nakonec do kina šel. Dnešní Holywood trpí nešvarem, upřednostňuje akci před příběhem a všechno se odehrává v rychlém tempu, aby divák o ničem moc nepřemýšlel. To ale Star Wars děsně nesvědčí. Pokud takhle bude Darth Disney pokračovat a udělá z každého dílu bitvu nebo závod v přespolním běhu, budu fakt nasranej. Příběh Rogue one se odehrává mezi starou a novou trilogií a měl spoustu prostoru a možností inspirace, bohužel toho scénáristi nevyužili a udělali z toho zase debilní běhačkostřílečku. Chybí mi ty silné charaktery, vykreslené postavy a jejich příběhy, které se postupně prolínají ságou. Tady dostaneme hrdiny na jedno použití, které raději všechny co nejrychleji pozabíjí. Pár věcí mě začíná srát: okupace mého oblíbeného scifi feminismem, absence síly a jedi???, opakovaní klišé - všichni mají problémy s rodiči, vždycky tam musí být pseudovtipnej robot, vše končí závěrečnou bitvou a nakonec závěrečné záběry na dramaticky civící herce ze staré trilogie. Má to i dobrý momenty: závěrečná scéna s Vaderem, AT-AT na pláži, postavu Saw Garerry, kterou ale bohužel okamžitě ukončí. Je to o krok lepší, než předchozí pokus, o síle se už mluví, snad se v dalším pokusu i ukáže.... PS: kurvadoprdele kde jsou úvodní titulky! Jak mohli zapomenou na úvodní titulky, to není žádná hloupá okurka, to jsou SW titulky. ()

kaprson

Oproti epizodě VII., kterou jsem loni takřka nevydejchal, je pro mě Rogue One obstojný počin s uceleným příběhem, který plynule přechází do klasické ep.4. Je pravda, že postavy jednotlivých povstalců nejsou prokreslené a většinou není zřejmá jejich osobní motivace, proč se staly rebely, ale jako typy v podstatě válečného filmu mi byly představeny dostatečně, abych k nim zaujal postoj a přilnul tak akorát, jak se sluší na "bezejmenné" vojáky, o jejichž činu film vypráví. Chválím, že hrdinové umírají a lze vidět i odvrácenou tvář povstání na straně obětí. S grafiky "oživeným" Tarkinem jsem problém neměl a tvář Leii byla (naštěstí) vidět jen na vteřinku. Líbilo se mi, že v poslední části filmu bylo znát sílící tlak Impéria (ačkoli trochu moc chybujícího) a na konci jsem měl pocit, že se povstalcům akce zdařila jen tak tak. Hlavní záporák filmu (bílá uniforma) mi sednul, robot byl zábavný, bitvy povedené. Hudbu jsem vnímal a vyhovovala mi, přestože taktovkou nemával sám Mistr. Naopak slabší mi přišel Whitaker, což jsem nečekal, možná za to může vyměklý dabing, který mi k jeho postavě vůbec nepasoval. Hlavní slabinu vidím v prostřední třetině filmu, která mi přišla místy natahovaná a nudnější a kde bych uvítal nějaký ten střih (včetně pár delších monologů). Zaplaťbůh tam nebyla žádná vyložené trapná figura nebo WTF scéna. Závěrečné bravurní školení lorda Vadera laserovým mečem počítám mezi nejhustější scény celé ságy. ()

SurbPsycho

Čo na to povedať..hneď po zhliadnutí si vravím fajn určite lepšie než siedma epizóda, ale po čase moje hodnotenie klesalo a klesalo a kle... Aplikovať "halivúdsky" kundo-kundí vzorec na Star Wars (opäť???) ako sorry, ale už ma nebaví pozerať sa na nevinné osudom nepriaznivo zasiahnuté dievčatká, ktoré sú siroty a musia niečo niekomu dokázať a nik iný iba oni to zvládnu, aj keď o nejakom tom povstaní nemajú ani šajnu a majú ho uprdele a ich moto je "nádej je základom povstania" a "niekedy vieš aj keď nevieš" :D Nepodstatné, nevymodelované postavy bez detailov, bez minulosti sa točia okolo jednej (JEDINEJ) triviálnej a prvoplánovej zápletky, ktorá sa ťahá celým filmom bez nejakých postranných malých dejov, ktoré by dali snímke charakter. Divák za celých 133 minút nedostal ani tú najmenšiu šancu zžiť sa s postavami a vytvoriť si k nim akýsi ten subjektívny postoj, ktorý by vyvolal emócie. Film je samozrejme zhluk nezmyslov a nelogiky, ale áno všetkým sa nám páčili bojové scény a všetky tie star wars veci! A áno posledných 5 minút filmu (nepočítam romantiku na pláži) bolo EPICKÝCH, aj keď nechápem ako je možné, že (nášmu pánovi a spasiteľovi) Dath Vaderovi utiekli najdôležitejšie info spred ksichtu, ale týchto 5 minút spravilo z tejto mršiny "aspoň" polomŕtvu snímku, ktorú si už aj tak nikdy v živote opäť nepozriem, takže pomaly a v tichosti odíde a ako sa vraví "zíde z očí, zíde z mysle". ()

J.e.r.e.c

„You bring us hope!“ Gareth Edwards mi přinesl naději. Naději, že po průseru v podobě EP VII (ani po roce nemám o nic větší chuť ji vidět znovu) ještě nemám nad Hvězdnými válkami (dále SW) lámat světelný meč, protože tenhle svět, vesmír, Galaxie, mi má i na filmovém plátně pořád sakra co nabídnout. Tady je prakticky všechno, co mi minule chybělo, a naopak nic z toho, co mě tak sralo. Za prvé: Není to reboot, update, ani remake, je to nový příběh! Originál, který sice není moc originální, ale jako našlapané dobrodružství, perfektně integrované do světa původní trilogie, funguje líp, než jsem se vůbec odvážil doufat. A kdykoliv si vzpomenu na ex-manžele Solovy, tak o to víc oceňuji, že tento film není zaplevelen nesnesitelnou devótností vůči původním hrdinům, ani jejich patetickým blábolením. Za druhé: Postavy jsou super! Bavila mě ústřední dvojka, i když mi chvíli trvalo, než jsem k nim našel cestu. Ale v průběhu filmu si počínají tak, že jsem jim prostě musel začít fandit. Vedlejší postavy se dají přinejhorším přežít (pilot), jsou fajn (mám rád Donnieho Yena), a v případě s arnoldovským cynismem hláškujícího droida dokonce zastíní vše, co zatím tenhle filmový vesmír v rámci svého humoru přinesl. Bravo, K-2SO! A protože imperiálové, včetně těch dávno mrtvých, se nedají zahanbit, je tenhle průlet báječně vypadající Galaxií (Star Destroyer na obloze Jedhy! Příbytek ty-víš-koho na Mustafaru!!) na cestě k finálnímu ohňostroji doslova balzámem na duši fanouška pochroumané Abramsovým failem. Výtkám vůči logice či dokonce plochosti charakterů se musím smát. Při podobných nárocích by se minimálně původní trilogie nedala vůbec sledovat. Navíc tu jsou docela progresivní, v SW nevídané prvky - třeba Rebelie, která byla až doposud plná pravdoláskařů a sluníčkářů, zde poprvé vycení zuby a ukáže také svojí Temnou stranu. A když už je řeč o vlku... vlk nasadil respirátor, helmu, aktivoval světelný meč a předvedl to nejlepší, co v něm je. Dvě scény mu stačily, aby si podmanil celý film a mě dostal na kolena. A donutil Prvnímu Darebákovi vpálit plný kotel! (Pokud si jako správní masochisté zajdete na dabovanou verzi, tak vás bude Darth Vašut jistě strašit i ze sna. Já na to Sílu neměl.) Viděno v IMAXu, v originále a v (nevadícím) 3D. 100 % ()

john.h

Ale jo. Spin off ke Star Wars se vydařil neočekávaně skvěle. Jede to na dospělejší notě, což někdo někde kritizuje, ale mě se to líbilo maximálně. Žádná infantilnost a dětské vtípky, ale celkem dramatický a místy smutný děj, do toho "realistický" vizuál, jak jen realistický u značky Star Wars může být. Dokonce i takoví ti legrační mimozemštané nepůsobili úplně legračně. Když například uvidíte jakousi rasu o výšce 50 cm s velkou hlavou a ošklivým xichtem jak to pálí ze zákrytu, tak se sice uchechtnete, ale ten týpek prostě patří k rebelům a je to badass, žádnej roztomilej animovanej mimozemšťánek prvoplánově udělanej kvůli nové kolekci Star Wars hraček. Dojde párkrát i na Darth Vadera, jehož scény jsou super. Není to daleko od pěti, ale už jsem viděl i lepší Star Wars díly. I když těžko říct, jestli se to dá řadit k sérii Star Wars, protože ten pocit z podívané mám úplně jiný, jakobych koukal na jiný žánr. Co mě iritovalo byla úvodní melodie s prvními povědomými tóny, které pak přejdou do tónů nepovědomých a zní to dost nudně. Celkově ale pecka, jděte na to. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord