Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars. (Falcon)

Pajky3

Mě osobně bavil Solo asi i víc než nová pokračování Star Wars. Na rozdíl od nich totiž neměl první polovinu příběhu nezajímavou a celou dobu se tam něco dělo. Setkání s Chewbaccou, vlaková loupež, Lando Calrissian, Millennium Falcon - podle mě si není na co stěžovat. Napětí tam je, bitvy a létání vesmírem taky, k tomu podrazy a dojde i na trochu lásky, z toho všeho mi vychází v podstatě ideální mix. Navíc casting na Hana Sola se povedl a Alden Ehrenreich mi jako mladší verze Harrisona Forda docela seděl. Matoucí mi pak přišlo jen závěrečné cameo, které nebylo potřeba. ()

Juto

,,Solo: A Star Wars Story" je mimoriadne svižné príjemné dobrodružstvo. Zostáva verný postavám a zároveň predstavuje nové, ktoré skutočne obohacujú príbeh Hana Sola. Nie je tu žiadna zmienka o sile ani veľká vrcholná bitka či svetelné meče a napriek tomu je to veľmi zábavné. 7,5/10 ()

Šimpy

Kde to má být napínavé, tak je to napínavé. kde to má být zábavné, je to zábavné. Kde to má být akční, je to akční. Asi už stárnu, ale možná víc od filmu nechci. Byly scény, který jsem si užíval (vlak, Kessel) a pak scény, kde jsem se trošku nudil. Lando má podle mě míň prostoru než si zaslouží. Alespoň závěrečný plot twist funguje i s cameem jedné postavy. Potěšil i Warwick Davis. No, napálím tomu 3 hvězdy a 70 procent. Vstupenka byla gratis a příští týden půjdu podrhé, tak třeba hodnocení zvednu. ()

animaxis

Na rovinu, Solo mi nepřipadá prakticky ničím zajímavý, co se námětu týče. Tím se vlastně moje největší obavy naplnily. Han Solo je fajn vedlejší postava, ale celý film prostě minimálně z mého pohledu není schopen utáhnout. Celý film je víceméně o tom, jak poznává lidi, které známe z původní trilogie nebo jak přichází ke svým "věcem". Jsou tu samozřejmě i nové postavy. Většina jich není tak výrazná, ale najde se tu pár, které dokáží překvapit. Dalším překvapením je, že mi tu v hlavní roli nevadí Alden Ehrenreich. Navíc chemie mezi jeho postavou a postavou Emilie Clarke tu podle mě relativně funguje, byť tu nemá tolik prostoru. Celkově mám pocit, že na tomto filmu si dalo záležet spoustu tvůrců a že mohl dopadnout i mnohem hůř. Rozhodně ho ale řadím spíš ke slabším filmům této ságy (ale pro představu, tam řadím třeba i Novou naději) a prostě nevidím pořádný důvod pro jeho existenci, když toto univerzum nabízí mnohem lepší náměty k filmovému zpracování. ()

mortak

Solo dopadl jako Kingsman. První polovina filmu uteče rychle, ale pak spadne řetěz. Místo toho, aby zápletka gradovala, jak se ve správném filmu sluší a patří, máme tu pilotní díl seriálu, který navazuje na jiný seriál, a tak se budují vztahy a vytvářejí se vazby se starší sérií. V rámci všeho toho vysvětlování "jak a kde k čemu Han přišel", či seriálového rozvolnění děje (jak se ta postava dostala odněkud na toto místo vám vysvětlíme když scénárista dá v x-tém dílu) nějak vypadl záporák, a děj se místo pohybu vpřed zacyklil. A je to škoda, protože kdyby se to jmenovalo třeba "Vesmírní piráti" a na nic to nenavazovalo, pak by to mohl být skvělý film. A poznámka k titulkům - Lando říká Solovi Hen. Proč to není přeloženo? ()

BoXBe

Hate určitě nesdílím. Trochu mě rušil ten barevný filtr, trochu mě znervózňovala ta absence charismatu hlavního hrdiny a chyběl mi nějaký moment přesně opačný velké chobotnici kdesi ve víru, který by byl zapamatovatelný a zanechal hlubší dojem. Vlak super, provazování s mytologií Star Wars podařené, romantická chemie naopak moc nefungovala (hype Her o trůny se prostě každého netýká), Woody Harrelson a robot naopak fungovali skvěle, některé postavy odešly z příběhu moc brzo a tak dále. Po pravdě, když budu mít někdy na franšízu chuť, ani Han Solem nepohrdnu, je mnohem lepší než spousta zbytečného smetí nejen v kinech. Z řady Star Wars, nebudu si nalhávat, ale fakt nejslabší článek, který měl vzniknout už někdy v roce 1987. Update 12/2019: "Nejslabší" beru po shlédnutí Rise of Skywalker zpět. ()

campix

Druhý ze samostatných filmů, které čerpají ze světa Star Wars, a rozvíjejí jednotlivé charaktery především do minulosti. Pokud bychom hodnotili Sola jako samostatný film, tak by se jednalo o celkem solidní western ze světa Star Wars, kde jde především o několik heistů za sebou a jednotlivý členové se předhánějí v podrazech těch ostatních. Vidíme zde známe postavy, z originální série. Už víme jak se potkal Han s Landou, Chewbaccou nebo jak získal Millenium Falcon. Pokud ovšem hodnotíme film v rámci universa, tak tu máme veskrze průměrnou podívanou s Aldenem Ehrenreichem v hlavní roli, který bohužel nemá dostatečné charizma a činí tak film do velké míry snadno zapomenutelný. Jako žánrová jednohubka by to bylo naprosto v pořádku. Jako část světa Star Wars zvítezil pocit kalkulu velkého filmového studia a ždímání všem známého vesmíru. ()

nineweh

Plus: Lando. Mínus: "herecké" výkony Aldena a Emilie, příšerně neoriginální hudba (a tím nemyslím útržky ikonických melodií, které všichni známe, ale to bezostyšné kopírování Pána prstenů a dalších bijáků). ()

otík

No ... nevím. Předně - byl jsem na tom v kině, 2D s titulkami a dobrá volba. Pokud tento film má vyznít a nezapadnout mezi průměr, je třeba jej vidět v kině. Vizuelně je to moc dobré, sice nic úchvatného, ale pro fanouška Star Wars bez obtíží stravitelné. Příběh - hm, nic zásadního nešlo čekat a také ničeho zásadního jsme se nedočkali. Ale obsazení je velmi podařené, mladý Han Solo jedná jako starý Harrison Ford jen o x let mladší. Také všechny další postavy jsou bez problémů, i když překvapivě Woody Harrelson nezaujme tolik, jak by člověk čekal. Problém jsem měl s neskutečným množství názvů jmen i lokací, totálně jsem se od začátku ztrácel, trochu mi vadila neustálá namyšlenost hlavní postavy (ale Han takový je, s tím nic nenadělám) a také mi chybělo něco, co by vyloženě nadchlo. Prostě šlo o dvouhodinové vyprávění, které začalo, pak skončilo a nic víc. Na rozdíl od Rogue One tu však postavy většinou přežijí a člověk s nimi může odcházet domů. Zklamán nejsem, ale že bych byl nadšen? Je to asi tak, jakoby člověka zajímalo, co se dělo s postavou prince Miroslava v Pyšné princezně před tím, než se stal vládcem. Zajímalo by vás to? :-) PS: rozhodně je třeba zmínit, že snímek je až neskutečně komediální a nevím, nevím, jestli je tomu zrovna dobře. V některých scénám mi přišel humor až zcela zbytečný ()

alchac

Tak jsem se k Hanově Sólovce nakonec dokopal a byť (protože?) byla má očekávání nižší než žádná, musím nyní zhodnotit, že tohle samoHanění nedopadlo vůbec blbě. Érnrajch, ač mladý a nablýskaný, má sice hodně daleko i do otlučené Fordovky se značně přetočeným tachometrem a bylo by bývalo asi lépe, kdyby šlo o dobrodružné scífko mimo hvězdněválkové univerzum, neboť pokud jsem to odhalil i já, pak každý ortodoxní SW nerd jistě po zhlédnutí dostával autistické záchvaty z toho, že tvůrcům poněkud zahaprovala časová linie, jelikož závěrečné demaskování holografického ultrapadoucha jaksi učinilo hlavního hrdinu mnohem starším jeho stínového tchána (a tedy pořádným pedofilem), nicméně pobavilo, nenasralo a ke slabší čtveřici tak doklouzalo. Což nic nemění na tom, že od další Epizody očekávám galaktický megaprůser a náhrobní kámen celé série. ()

Mol

I DON'T LIKE IT, I DON'T AGREE WITH IT, BUT I ACCEPT IT! Těmito slovy pašeráka Landy, by se daly shrnout mé pocity po skončení filmu. Star Wars mám rád a každé pokračování mi vždy udělá radost, ale docela mám problém se zvykáním si na nové tváře, i když Woddy Harrelson je výjimka, protože ten do své role seděl jako nikdo jiný. Navíc některé scény tu byly až přehnaně debilní, jako například ten vír, v kterém se ukrývala ta obrovská chobotnice. A co tu dělal Darth Maul? Zabit byl snad již v epizodě I. a to byl přeci Anakin ještě malej spratek. (zjištěno: v nějakejch těch animákách pro děcka, byl vzkříšený) Nevadí, protože i přes to se jedná o další výpravu do světa Hvězdných Válek a těch fanoušek nemůže mít nikdy dost. ()

Motinski

Chvíľu pred premiérov som sa bál či fakt nepôjde o prúser. Našťastie sa tak nestalo. Ehrenreich ako Solo zahral maximum, film sa mi viac podobal k Rogue One ako k hlavnej Star Wars línii a odľahčenejší koncept bol správny krok. Už len vzhľadom nato ako sme Hanovu postavu poznali predtým. Určite by som netvrdil že ide o zbytočný spin-off. Skalných fanúšikov poteší a dokáže uspieť aj ako samostatný film bez ohľadu na značku. Príbeh je napínavý, postavy super, aj keď Emilia Clarke až tak nesadla, ide sa viac na istotu, (na rozdiel od ôsmej epizódy) a určite si pozriem znovu. ()

VaHo

Bez jakéhokoliv očekávání... a bum... velká spokojenost. Má to drajv, má to tempo, postavy jsou sympatické (ne jako v Rogue one) a "komorní" zasazení mi sedlo. Pokud se oprostíte od toho, že budete Ehrenreicha porovnávat s Fordem... tak i tuhle potíž překonáte. Takže ano, za mě slušných 75 - 80 %. ()

filmmovier

Po Rogue One jsem ani nečekal, že by Solova sólovka byla lepší a po prvních trailerech jsem dokonce čekal galaktickou tragédii. Ta sice dorazila až s brutálně nízkými tržbami, které si ale film rozhodně nezaslouží. Sice nedosahuje kvalit prvního SW Story ani Posledního z Jediů (ten film je výbornej a vy jste hlupáci), ale pořád je to lepší, než sedmička (ale to je všechno). I přes komplikovaný porod, přetáčky a změny režisérů se nakonec Solo velmi vydařil. Dvě hodiny trvající odkaz na původní trilogii se sympatickými postavami (Alden sice nemá Fordovo charisma, ale asi všichni čekali větší tragédii - až na mně, já dopředu neodsuzoval a byl jsem příjemně překvapen). Ty nejzajímavější postavy sice dostali málo prostoru, ale všechno to plně vynahradil Donald Glover, jehož Lando je naprosto fantastický a který si krade celý film pro sebe... tedy až do nejluxusnějšího a nejpřekvapivějšího camea posledních mnoha let, u kterého mě fakt mrzí, že se asi nedozvíme, co bude dál. Akce je fajn (ačkoliv ta nejlepší je samozřejmě ta vlaková na začátku) a vtipy také fungují naprosto výborně, absence světelných mečů ani tentokrát nevadí (ale už by to fakt chtělo nějakej pořádnej souboj) a Emilia Clarke je aspoň pěkná a jako brunetě jí to sluší mnohem víc, než v tý hnusný blond. Atmosféra původní trilogie (hlavně teda čtyřky) je všudypřítomná a jako celek je tenhle film zase něco úplně jiného. A dobrého, takže mě se zatím líbí, co s tím Disney dělá. Ne vždy s tím souhlasím, ale v případě Sola to snad lepší ani být nemohlo. Jen jsou prostě v téhle sérii lepší filmy. 80%. ()

kjakob

Z "reinkarnovaných" SW filmů má Solo v sobě atmosféru asi nejbližší té z původní trilogie. Je to především tím, že se plně soustředí na postavy a neservíruje nám žádné velkolepé bitvy. Částečně tomu pomohla i hudba, která se často opírá o Williamsovy nejznámější motivy, ať už jde o vesmírnou honičky s křižníkem impéria nebo seznamování posádky se svou budoucí ikonickou lodí. Mohlo se tnout i více do živého a některé postavy se nemusely konce příběhu dožít. Takto některé linky vyšuměly do prázdna, ale je taky možné že si jen Disney otevírá vrátka pro další spin-offy. Tenhle výlet do předaleké galaxie se ale ve výsledku povedl, na rozdíl od předešlé Epizody. Disney by měl více oprašovat a recyklovat původní materiál, to mu zatím jde lépe než tvořit nové SW filmy. ()

Xicht0r

Zbytečnost nejvyššího řádu. Pramalej "SW feeling", otravný postavy (hlavně robotka aktivistka), nulový napětí, levnej vizuál, generická a špatná hudba.Tohle je tak epizoda do animovanejch SW a ne celovečerák z kterýho si máme sednout na prdel... ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (více)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (více)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)