Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars. (Falcon)

Tirion

Těžký průměr, který vyprchá z diváka ještě před koncem titulků. Je kacířství, nazvat to Star Wars. Být to navíc o třetinu kratší, nikdo by se nezlobil a filmu by to pomohlo. Je tu přehršel zbytečných scén. Herci špatní nejsou, ale hlavní hrdina chce tak moc být Harrison Ford, až je nakonec jen gumovým imitátorem. Generická hudba na motivy SW je pak už jen poslední díl do skládačky... Celkově průměr, který neurazí - ale tak na TV obrazovkách. ()

Tony.cs

Víte, že to jsou Hvězdné Války, ale necítíte Hvězdné Války. A to je moc důležité. Má to skvělé momenty a jako samostatný film by to fungovalo, ale Lucasův styl je fuč a to je zlé. Alespoň, že Howard je dobrý řemeslník a šťávu to díky tomu má. ()

blackrain

Solův příběh si přímo říkal o zfilmování. Prostě průšvihář od narození. K jeho životnímu stylu netřeba víc dovávat. To bohatě stačí. Nejsou to staré dobré Star Wars. To je fakt. S tím se bohužel nedá nic dělat. Ale jinak to byla jízda, která se mi líbila. Natočená zručně. Musím říct, že jsem byla k dalšímu příběhu z mého oblíbeného světa skeptická a držela si od něho odstup. ()

DH3Factor

Tak jako nejsem si úplně jistej, že byla tahle Sólovka nutná. Tempo to sice má, ale je to takový křečovitý. Howard se snaží všechno správně poskládat do škatulky a natočil tak rutinu bez pořádnýho srdce. Překvapivá svěžest z Rogue One se bohužel neopakuje. Jako upovídaný vesmírný western, který vám doplní hluchá místa ve vzdělání, to ale pořád funguje. P.S. Musím uznat že Matce draků to v těch vypasovaných pumpkách dost sluší. ()

Kaluž

Nenáročné sci-fi dobrodrůžo jako ze staré školy se vším, co k tomu patří. Akorát ta Emilia "Daenerys" Clarkeová je furt děsný poleno. S tím mladým Solem bych si ale klidně dal nášup. ()

..Lucas..

Na Solovi se mi líbila hlavně jedna věc, a to jsou herci. Hlavně Woody a Emilia mě potěšili, ostatní neurazili. Jinak je Solo sice zábavný film, ale po skončení jsem si říkal, že je vlastně úplně zbytečný. Nepřinesl kromě pár věcí nic nového a kdyby nevznikl, nic by se nestalo. ()

Helo

Vzhledem k ne moc vysokým očekáváním tomu kvůli následnýmu překvapení s chutí napálím 5 hvězd. Má to parádní tempo, při kterým se střídaj různý "styly", takže film plynule přechází od survivalu v ghettu, přes scény zjevně inspirovaný první světovou, až po ani trochu blbou scifi gangsterku-kovbojku. Ehrenreich hraje docela dobře, dokonce se mu podařilo dost přesvědčivě aplikovat některý z Fordových grimas a gest, takže se jako Han úplně neztratí a celý je to pro SW člověka prostě... super. Powellova hudba taktéž! Škoda těch nízkých tržeb, páč tenhle film by si tu miliardu klidně zasloužil. ()

Blackhand47

Zatímco sequelová trilogie cílí spíše na nové diváky a původní generaci z ní naskakuje husí kůže, série spinoffů je taková služba těm nejvěrnějším fanouškům. Rogue One fungoval skvěle, Solo možná ještě lépe. Za to můžeme samozřejmě poděkovat géniovi Ronu Howardovi, který je více než zkušený řemeslník a režisér. Kromě dobře zvládnutého příběhu nám přinesl také vizuální orgie, které ve Star Wars nemají obdoby. Jasně, planety a kostýmy vždycky vypadaly skvěle, ale nikdy nebyly zasazeny do Da Vinciho obrazů. Příběh jako takový je především v druhé polovině strašně předvídatelný, ale co byste od filmu o mladém pašerákovi chtěli. Hlavní je, že všechno šlape a film si nehraje na něco, co není. To co si na filmu rozhodně oblíbíte, jsou postavy. Vůbec nechápu tu kritiku na Aldena Ehrenreicha, kterému role Hana opravdu sedla. Ano, je mladý a jde o jeho vůbec první velkou roli, ale potenciál má obrovský. Harrison to není, ale film nemůže stát na imitaci někoho jiného, takhle fungují snad jen fanouškovské projekty. Když na scénu vstoupí Lando, krade si všechny scény pro sebe. V tomhle případě překonal Glover samotného Williamse a posunul postavu úchylného pašeráka na jinou úroveň. Zatímco v jiných projektech mám s Emiliou Clarke problém, tady mi její postava vůbec nevadila. Beckett a jeho posádka jsou zpracováni dobře, ale ne všechny postavy mají dostatek prostoru, abyste si na ně udělali nějaký hlubší názor. Krapítek mne možná zklamala L3, která zde funguje jako taková propagace rovnoprávnosti, ale pořád to udělali decentně, že to ve filmu tolik neruší. Nejzábavnější na filmu je hledat spojitosti s jinými filmy či seriály, kterých je zde opravdu hodně. Především pak ve velkém film odkazuje na seriál Klonové války, ze kterých ve velkém čerpá věci z galaktického podsvětí. Překvapením pak pro některé bude příchod jedné postavy, která má v seriálech velkou roli a za několik let si vybudovala obrovskou fanouškovskou základnu. Teď už mi neříkejte, že podobná camea nejsou možná. Soundtrack je zvládnutý na jedničku a kromě klasických melodií přináší i pár zajímavých motivů, jako například ten doprovázející Enfys Nest. Přímo něco zapamatovatelného ale ve filmu nehledejte, experimentování není Disneyho silnou stránkou. Rozhodně se mi ale líbilo, jak byl opět zapracován imperiální motiv do jejich oficiální propagace, čehož jsme se už dříve dočkali v animácích. Taky bych hned narukoval, kdyby to bylo možné. Ať bude příští spinoff jakýkoliv, budu se na něj těšit mnohem víc než na Epizodu IX. Solo je opravdu řemeslně zpracovaný film, který hraje na jistotu a vzdává poctu původním generacím fanoušků. Kdyby takhle fungovaly i sequely, byl bych nadmíru spokojen. Už jen kvůli všem těm odkazům musím hodnocení trochu zvýšit a budu doufat v případné pokračování. 85% ()

dom156

Bál jsem se, kdo ztvární tak kultovní postavu a hlavně Ford je a bude vždy číslo jedna. Kupodivu jsem byl mile překvapen, jelikož casting se povedl. Současný Han je sympaťák a uličník v jednom, prostě jak Ford. Film byl velmi osvěžující oproti Star Wars 8, kde nás drtí od začátku do konce akce. Zde jsou i klidnější pasáže, aby si divák mohl odpočinout a vše pořádně vstřebat. Hudební podtext zdařilý. Po shlédnutí jsem vedl diskuzi, kolik tak Han může být let, vzhledem k umístěný jedné z postav, která se objevuje ve filmu z roku 1999. Za mě velmi podařené a doporučuju. ()

CageDepp

Čekal jsem zklamání, ale to nepřišlo. Konec mě velmi bavil a hlavně Han Solo a váhám nad 5 hvězdama, ale začátek byl slabší tak lepší 4. Určitě lepší než Rogue One: Star Wars Story. ()

halogenka

Z moji strany promarnena prilezitost udelat fakt zabavny film. Han Solo je postava, ktera ma potencial byt nejvtipnejsim a nejcharizmatictejsim badassem Star Wars vesmiru a misto toho je to jenom takovy dacan. Solo je meh s hercema, co k sobe nejak nestymujou, nic zajimaveho nehrajou (moc nechapu vseobecne ucuravani z Donalda Glovera a obsazeni dvojvyrazove Emilie uz vubec ne) a se zapletkou, ktera je smutne predvidatelna. ()

Vědma

Dějově se nejedná o žádný zázrak, ale Chewbacca je moje nejoblíbenější postava ze Star Wars a způsob seznámení s Hanem si scénáristi vymysleli fakt dobře, A když Han zasedne za řízení Falconu , oddychne si a zazní Star Warsová hudba, tak kdo by hvězdičku nepřihodil. Jenom bohužel ten Harrison je jenom jeden. Avšak Paul Bettany vyzrál do kvalitního záporáka s přirozenou vznešeností. ()

Trevor

Moje hodnotenie filmu nebude úplne objektívne z dvoch dôvodov. Tým prvým je ten, že po desiatich rokoch som film videl v kine (naposledy to bol film Bathory) a tak som si naplno užíval atmosféru kina a 3D okuliare. Tým druhým je že film som videl v spoločnosti dvoch skvelých ľudí a o to príjemnejšie sa na film dívalo. Napriek tomu, že hlavný hrdina Hans Solo bol úplne nevýrazný, že poznámky robota-ženy L3 za zrovnoprávnenie do série Star Wars podľa mňa nepatria a že aj zápletka bola pomerne jednoduchá a aj koniec priehľadný, tak niektoré zábery vrátane preletu dierou doslova vyrazili dych. Zážitok nepokazil ani zhruba dvadsaťpäťročný tupec, ktorý pod rúškom tmy poznámkou "držte huby" ukázal aký je drsný frajer keď počuje dvoch šeptajúcich tínedžerov. Situáciu pochopil až pri záverečných titulkoch, keď po rozsvietení svetiel zbadal že tretím z partie tínedžerov nie je tak celkom tínedžer a jeho rýchly odchod z kina po výmene pohľadov by neprekonal ani Usain Bolt v najlepšej forme. Nuž, aj takýmto ľuďom svieti slnko. Inak sa jedná o jedno z lepších nových pokračovaní série Star Wars, 80%. ()

kajas

Jako skoro u každého komentáře k SW filmu musím na úvod zmínit, že nejsem žádný ortodoxní fanoušek. Lucase obdivuji za to, že stvořil fenomén, který v historii kinematografie nemá obdoby. Žeru taky Williamse a jeho nesmrtelné hudební motivy. Ale nepamatuji si každičký detail a každou postavu, která kdy tímhle světem prošla. Jednotlivé epizody mi splývají dohromady a nejvíc v paměti mi utkvěla mnohými proklínaná "Síla se probouzí". Nicméně jsem byla překvapená, jak snadno se mi dařilo nemyslet na Harrisona Forda a jeho Hana. Tahle jízda byla sice trochu méně opuletní než klasické Epizody, přesto mě bavila o dost více než "Rogue One", a to hlavně díky sympatickým postavám a chemii mezi nimi. ()

Aleee89

Bylo to akční a dobrodružné, místy dokonce vtipné, ale nemůžu si pomoct, svět Star Wars mě prostě nebere tolik, abych mu propadla a dvě hodiny a čtvrt v kuse se bavila. ()

Radda

Od tohoto filmu jsem od počátku nevěděl co očekávat, ale nakonec jsem byl opravdu mile překvapen. Jako vždy u Star Wars filmů byl vynikající střih, vizuál a klasicky hudba, naopak se tentokrát moc nepovedlo vykreslit osobnost záporáka a některé postavy by si zasloužili lepší herecké obsazení. V celkovém hodnocení se i přes pár nedostatků film povedl a zařadil bych ho asi na stejnou kvalitativní pozici vedle dalšího spin-off snímku Rogue One. Snímek hodnotím 75%. PS: V závěru snímku bylo cameo ,,stáré známé,, postavy, které bylo opravdu nečekané, ale o to více zajimavé. ()

Jigy

Filmově to není špatné. Prostě film na jedno shlédnutí. Ale klidně by se to mohlo jmenovat Procházka, nebo Karel, protože ze světa Star Wars to má jen prostředí a pár postav. Jinak prostě tuctový film, který mohl být třeba o ninjovi. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (více)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (více)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)