Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

salamandrr

Pěkný retro, nějak mě napadla paralela se Smrtnostnou zbraní. Každopádně mě trailer lákal na vtipnější snímek, než sem viděl. A je smutné dodat, že jsem zápletku prohlídnul až příliš brzo.. jako já sem na tohle fakt analfabet, ale bylo to jasný jak prd při koncertu vážný hudby v Rudolfinu. ()

figliar

Osemdesiate roky boli cool... A dokazujú to aj Crow s Goslingom v tejto príjemnej krimi komédii. Toto duo si sadlo priamo ideálne, takmer ako Holmes a Watson. Zaujímavá zápletka, dobové hlášky a podarený koniec si zaslúžia 4 hviezdičky. ()

tomik99

Pakliže existuje nálepka „absolutně debilní americký film“, nalepil bych ji přesně pod tento snímek, protože na něm je špatně snad vše. Naprosto stupidní zápletka, infantilní vtipy, nezajímavé vyšetřování a otřesné dialogy. Já se velice divím, že se právě pod tento film podepsali Ryan Gosling a Russell Crowe, oba dva skvělí herci, které jinak mám velice rád. Nevím, jestli nečetli scénář, nebo jim naopak přišel dobrý, ale oba jmenovaní si zaslouží mnohem lepší role v mnohem lepších filmech. Ve snímku se objevuje i Kim Basinger, která jediná je naprosto správně na svém kolbišti. Její kariéra je plná přesně takovými blbými filmy, takže ta jediná se v tomto hrozném filmu objevila na správném místě. Je mi jasné, že toto naprosto směšně nadhodnocené hodnocení zde na ČSFD je způsobeno tím, že ve filmu hraje právě Gosling s Crowem. Kdybyste tyto dvě hvězdy vyměnily za někoho jiného, tak má tento film ani ne 50%. ()

misbos

Mrazivé tušení budoucích průserů - aneb - tak moc chceme, aby to byla prča, že se chvílema vyprdneme na vnitřní logiku postav i celýho filmu. Crowe a Gosling se můžou přetrhnout, aby to zachránili, a jejich výkon je to jediný, co tomu filmu pomáhá nepadnout na držku úplně. ()

PEZ

Výborná buddy komédia, aké sa už dnes bohužiaľ netočia. Ale máme tu ešte naštastie Shane Blacka, ktorý z času na čas opráši svoje skvelé nápady a pripomenie filmy ako Posledný skaut, či Kiss Kiss Bang Bang. Tentokrát natočil vtipnú fresku z LA 70. rokov a vďaka dobrému scenáru, skvelej kamere, dobre vybranej hudbe a skvelým hercom vznikla zábavná komédia. Najmä Ryan Gosling si to schuti užil a my vďaka nemu tiež. Popriňom zahviezdila podobným spôsobom jeho "dcéra" Angourie Rice. Zaujímavosťou je, že soundtrack pre film nahral Slovak National Symphony Orchestra. Film, ktorý nie je úplne výrazný, ani nebude v koncoročnej top 10, avšak je naozaj zábavný a napriek thrillerovým prvkom sa jedná o feel-good movie. 8/10 [#42/2018] ()

Razzor_82

Mega hustá „Buddy“ konzumovka! Crow a Gosling utvoří zajímavý a praštěný kontrast dvou postav, kterým není nic svatého. Skvěle jsem se bavil celý film při jejich neobvyklém pátrání pátrání po porno filmu. Obzvláště zfotrovatělí Crow táhne akci skvělými gagy. Gosling zase v jeho netradiční roli věčně vylitého soukromého očka, konečně jiný Ryan než je k vidění. 7/10 ()

ER

Tak trochu ujetá krimi komedie s přesvědčivými hereckými výkony,kdy ,na rozdíl od Posledního skauta, se tu objeví slušná dívka....,ale právě ta tu až tak nevyzní a skóre taky sráží pár otřepaných fórů. Nakonec jsem se bavil,takže dávám 4 hvězdy,ale s odřenýma ušima. ()

Patrik200s

Veľmi milo spracovaná krimi komediálna záležitosť. Obľúbení herci v hlavných úlohe boli už v trailery predzvesťou dobrého filmu. Táto záruku vlastne pravdu povediac celý film drží nad pomyselnou čiarou priemer. Crowe ani napriek šedinám nestráca na gladiátorskej charizme a Gosling ukázal komickú tvár. Pre mňa určite dobrá kombinácia - odporúčam. ()

AloisNeuman

Shane Black to dokázal. Pokračování HUMORU POSLEDNÍHO SKAUTA JE ZPĚT !! A možná bych chtěl i vidět pokračování protě Gosling a Crowe jsou jako dvojice výborní. JDĚTE DO KINA STOJÍ TO ZA TO NA VELKÉM PLÁTNĚ :) ()

Nix

Je to sice zábavný film, ale já jsem nadšený teda nebyl. Sice dvojka Crowe a Gosling byli skvělí a jde vidět, že spolu jim to klape, ale přišlo mi to všechno takové nucené a hlášky a vtipy byli nemastné, neslané. A co se týká zápletky, tam nějaká byla? Musím hodnotit dvěma hvězdami, protože od Blacka bych čekal daleko více. Přece jenom i Kiss Kiss Bang Bang byl mnohem zábavnější film, u kterého se člověk opravdu nenudil a kdo nezná Posledního skauta, jako by nebyl. Takže ať se na mne pán Black nezlobí, ale chtělo by to pro příště opravdu zamakat, jinak budu nucen psát další negativní komentáře, je to škoda no... za mne nedoporučuji, protože já se u filmu opravdu nudil... Sice 80tková atmosféra byla celkem fajn, ale tenhle film si myslím přejde do historie zapomnění... ()

Mira90

Protřleý rutinér Russell Crowe a lůzr, zato se širokým srdcem, Ryan Gosling jsou parádní dvojkou bouchačů/detektivů v Hollywoodu neonoých sedmdesátek. Gosling má navíc dceru, která za titulní dvojkou nijak nezaostává a je skvělým sidekickem. Správní chlapi jsou sakra dobrou buddy komedií, která je zatraceně ironická, naplněná vtipem a pro ránu nejde daleko. Je mojí povinností sdělit, že za ní stojí Shane Black, autor Posledního skauta a Smrtonosné zbraně a také Kiss Kiss Bang Bang, se kterými je každý srovnává, ale upřímně, já si z těch filmů pamatuju pár scén, takže co já vím... Nice Guys jsou ale každopádně pecka. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Je to neco mezi Big lebowski (ne tak dobry) a Man from U.N.C.L.E (lepsi). Krimi zapletka, stylizace, humor a hlavne chemie mezi Russellem Crowem a Ryanem Goslingem to vsechno ve filmu funguje. Doporucuju. 80% 4/5* ()

Franc1s

Pohodová krimi-komedie s hlavní dvojkou Crowe a Gosling, kde bezva hlášek je nespočet. Super retro atmosféra L.A., akce a bitky taky jsou a dívá se na to super. Porno příběh taky je, takže co řešit. směle do koukání, na odpoledne jako dělaný :D 7,5/10 ()

Veronica27

Tak řekněme, že Russell Crowe tomu přidal ještě na jedné hvězdičce, mi tam prostě sedl.Docela příjemný film, párkrát jsem se i zasmála. ()

E lan

Taková ztřeštěná akční oddychová komedie, která je někdy docela vtipná a v některých scénách naopak spíše trapná. Tak nějak tomu chybí šťáva a hlavní dvojice je jaksi nevýrazná. Přesto akčních komedií starého ražení není v poslední době vůbec dost... ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)