Scream Queens

Komedie / Horor / Mysteriózní
USA, (2015–2016), 16 h 38 min (Minutáž: 41–46 min)

Hudba:

Mac Quayle

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos (více)

Série(2) / Epizody(23)

Seriál se zaměřuje na sesterství Kappa na Wallacské univerzitě, které vede Chanel Oberin (Emma Roberts). Sesterství však ohrožuje děkanka Cathy Munsch (Jamie Lee Curtis), která jej chce zrušit. Nastávající události zavedou postavy o 20 let zpět k tajemné vraždě na univerzitě a spolu s odhalením tajemství o vraždě se vrací i Červený ďábel. (hansel97)

wampire23

Scream queens sú niečo úplne odlišné od súčasnej seriálovej tvorby. Nemusí sadnúť každému, ale komu to sadne po prvých dvoch dieloch, toho to nepustí. Gagy a parodovanie nielen hororových klasík sú väčšinou over the top, charaktery sú tak za hranou, že sa na nich nedá nesmiať. Postava Chada je pre mňa jednou z najlepšie ,,zahraných" postáv za posledné roky, každý jeho part je potešením pre bránicu. Dúfam, že to prvou sériou neskončí. P.S. Najlepšia a nezabudnuteľná scéna je Backstreet boys :D. ()

ASSBURGER

Je to proste divné v jednu chvíľu to je komédia a v druhú to je až brutálny horor proste 3/5 je podľa mňa najlogickejšia voľba lebo ma to aj zabavilo,vystrašilo ale aj mi to trochu prišlo divné proste Ash vs Evil Dead je omnoho lepšie než tento seriál ale aj tak malo toto niečo do seba... ()

molcan2

Papuľnatá Emma Roberts je úžasná. Tiež atmosféra klasických hororových slasherov funguje perfektne! Ak máte radi Smrtíci atrakce, Protivné baby, Piatok 13. a Halloween, tak sa vám aj toto bude určite páčiť! ()

Bozvav

Není to úplně marný. Nechybí humor, napětí i nějaká ta akce. Parodie na universitní sesterstva a bratrstva. Příjemná oddychovka, kterou nemůžete brát vážně. ()

Qeo

American Horror Story v komediálním pojetí. Holky sice někdy kecaj tak dlouho, že je chcete přejet rozpálenou žehličkou... Naštěstí je tu Jamie Lee Curtis, která drží školu pevně ve svých dominantních rukou. Její charisma stříká z obrazovky na metry daleko. Co se ostatních týče, přeju všem originální, krutou a dlouho smrt… ()

Vabr

Nebudu se tady rozepisovat, protože rozepsané to mám k daným sériím, ale napíšu zde celkové problémy. Hodně to připomíná seriál Scream a ten je překvapivě o trochu lepší. Není tak kolísavý kvalitou dílů ani sérií, nevadily mi tam postavy tak jako tady (Grace, její táta, Gigi, Pete) a vrah mě tam aspoň zajímal víc než tady. Ze Chanel a její party by se dalo vytěžit více vtipů a stěrů. Kdyby ubrali otravné a trapné postavy, tak by se kvalita tohoto seriálu o dost zlepšila. Stylem točení to připomíná AHS. Ten styl tolik nemusím, protože mi připadá lehce amatérský, ale je v pohodě. Používají zde nějaké nové nápady, ale hrozně rychle je utínají nebo zapomínají, že je tam vůbec měli a už je tam nedají (maskot Zmrzlinka, děkanka bydlí v Kappě, Chanel chce udělat ze šered krásky...). Celkově moc nekřičí. Sice v druhé polovině 1. série konečně nějak křičí víc, ale čekal jsem, že dostanu víc křiku víc, když se to jmenuje Scream Queens. VYHODNOCENÍ: ODDĚLTE SLOVO QUEENS A DOSTANETE O NĚCO LEPŠÍ SERIÁL NEŽ TOTO ()

Withree

Tak tady nemůže jinak, než napálit plnou palbu. Není to seriál pro každého, to ne! Když to člověk nebere vážně nebo je nějak zasvěcen do stylu psaní tria MFB, tak prostě není možné tenhle seriál nemilovat. Ať už jde o over-the-top vraždící scény, chanel-o-ween, Backstreet Boys, dialogové přestřelky nebo, a tohle teď musí výrazně vyznačeno, casting. Ten casting. Vyzdvihnout je potřeba trojici, která mě u tohoto skvostu udržela ze začátku, protože Chad, Denise a Nutbag A.K.A. Chanel #3. Geniální castingové tahy. Já musím jen doufat, že ty PR Ryanovy žvásty versus skutečný konec je předehrou k potenciální druhé řadě, protože Scream Queens si to 100% zaslouží. ()

neo93

Pilotní díl tohoto komediálně hororového seriálu mě zrovna nenadchl, spíše naopak. Po jeho zhlédnutí jsem byl tak znechucen a zhnusen celkovým podáním, že jsem prostě seriál odložil s tím, že se na něj už asi nebudu dívat. Po několika týdnech, jsem se pro mě stále z neznámého důvodu, vrátil k seriálu a řekl jsem si, že to s ním ještě zkusím. Nevím, čím přesně to bylo, že se mi hned po první epizodě seriál tak znelíbil, ale na podruhé to již vyšlo. Možná to bylo také tím, že jsem úplně nepobral humor a nepochopil samotnou podstatu seriálu. Pokud ale přistoupíte na tuto bláznivou a bizarní podívanou, tak se budete hodně dobře bavit. Příběh není nic extra, prostě se hledá vrah, který na potkání vraždí jednu osobu za druhou kolem sesterstva Kappa. Po pár epizodách mě ale i docela zajímalo, kdo je onen záhadný masový vrah. Velkou zásluhou na tak dobrém vyznění ze seriálu mají hlavní představitelky studentek v čele s Emmou Roberts, tak i Jamie Lee Curtis v roli děkanky, která si to přímo užívá. Když bude druhá řada stejně zábavná jako tato, rád se na ni podívám. ()

3mates33

Nechápem tomu, pozerám to, páči sa mi tam hlavne ten KKT na prsiach a tak.....asi tento seriál nieje určený pre mňa, no aj tak ho asi dopozerám. ()

Uesbe

naozaj ma nedonútia ani do Glee ani do ahs.....to sú dva extrémy....avšak presný stred medzi týmito dvoma, inšpirovaný Cravenovým majsterštukom....nedá sa odolať. Skvelá hudba, zopár hitov sa vám zhnusí, ale to k tomu patrí. Skvelí herci, idú za všetky hranice a tak to v paródií má byť. Dobre postavený príbeh, šoky sú primerané, humor absurdný. Dúfam, že urobia aj druhú sériu. ()

JimDeNiro

Obsazení skvělé, ale čekal jsem přece jenom horor, Ryana Murphyho mám moc rád, ale totok nevím... Emma Roberts je skvělá fucking bitch a Jamie Lee Curtis super... Dal bych více, ale 13 dílů se mi zdálo moc, že to natahovali. Jinak musím říct, že jsem se každý týden těšil, ale mělo to na víc, hlavně na poli hororu... 60% ()

Nely

Jelikož nám první řada právě skončila, dokopala jsem se sem a napíšu nějaký ten komentář! Pro mě naprosto skvělá show! Svěží, vtipná, absurdní, klišé kam se podíváš, originální, skvěle napsané (ty hlášky si budu muset někam napsat :D) A za mě výborný casting! Pro mě úplně nejvýraznější po celou sezonu jednoznačně Emma Roberts. Role Chanel Oberlin jí padla jako ulitá a upřímně si myslím, že většina té show stála právě na ní! (a taky je pravda, že větší mrchu jsem asi neviděla, ale i tak mi byla ze všech postav nejsympatičtější :D) Pro mě celkově je postava Chanel jedna z nejvíc ikonických postav ever! :) Výborná byla samozřejmě Jamie Lee Curtis. Ty její připomínky a hlášky..to se člověk nemohl přestat smát...další super lidi jako Billie Lourd, Abigail Breslin, Lea Michele, Niecy Nash...Ryan celkově napsal skvělý postavy. Je sice pravda, že některé měli více prostoru, některé méně, ale celá show měla až do konce výborné tempo, s ničím se nepatlali a jestli je zrovna něco co vám přijde absurdní, to je na tom právě to zábavný! Celá show si nebere servítky, člověk se chytá za hlavu nad tím co to vlastně vymysleli..prostě paráda! Doufám, že bude druhá serie, protože takovýhle druh show tu dlouho nebyl :) můžu jen doporučit, i když vím, že někomu tento smysl pro humor nemusí jít po chuti :) ()

Hedy

Páteční noc Halloweenu třináctého z noční můry z Elm Street se nám dostala do vysokoškolského kampusu. Je zde tolik postav že tvůrci zabíjejí jak na běžícím páse pokud možno co nejvtipněji aby vás nenudilo zbytečné hledání kdo je vrah a kdo ne. SPOILER--- Buzík, holka s nákrčníkem a divná žena. Každopádně je zde mnoho charakterů a tvůrci se očividně nijak nesrali s hlubší osobností. Zkrátka a jednoduše má každý určitou charakteristiku která se přes celý seriál ani trochu nezmění. Něco jako postavy ve Scooby Doo. Je tady černoška, namyšlená blondýna co se chová jako svině, blonďaté prkno, blbeček co prcá i nohu od stolu, starší svině atd atd. Každý má svou roli a nehodlá z ní vypadnout. Pokud čekáte nějaký posun ohledně osobnosti hlavních aktérů tak odejděte. Všichni se chovají stejně až budete později schopno předvídat jejich reakce. Nejlepší je vidět skupinu lidí kteří viděli už deset vražd jak křičí po každé když před nimi někoho zabijí. Jinak jde o slušnou oddechovku nad kterou se člověk nemusí dlouho zamýšlet. Tohle je hodnocení jen první série takže dávám obstojné 4 hvězdy. ()

EliG

Pozrela som si to len zo zvedavosti a kvôli Ariane. Avšak, prišlo sklamanie. Väčší blud som ešte nevidela, možno to bude aj tým že nie som na žáner horror comedy, neviem. Som ale prekvapená že tvorcovia majú za sebou dobre hodnotené seráli ako Glee alebo American Horror Story (nevidela som ani jedno, no malo to očividný divácky úspech). Keď im diváci uveria aj toto 40-minutové ťažko-pozeratelné divadlo, budem veľmi prekvapená. Plus, Abigail Breslin to nijako herecky nezvláda. Jednu hviezdičku dávam kvôli tomu, že ma na konci druhej časti presvedčili dať tretej časti ešte jednu šancu. ()

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku