Scream Queens

Komedie / Horor / Mysteriózní
USA, (2015–2016), 16 h 38 min (Minutáž: 41–46 min)

Hudba:

Mac Quayle

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos (více)

Série(2) / Epizody(23)

Seriál se zaměřuje na sesterství Kappa na Wallacské univerzitě, které vede Chanel Oberin (Emma Roberts). Sesterství však ohrožuje děkanka Cathy Munsch (Jamie Lee Curtis), která jej chce zrušit. Nastávající události zavedou postavy o 20 let zpět k tajemné vraždě na univerzitě a spolu s odhalením tajemství o vraždě se vrací i Červený ďábel. (hansel97)

maddy

Scrap Queens. Ryan Murphy sa definitívne utrhol z reťaze a po úspechu Glee a American Horror Story si myslí, že si môže dovoliť všetko. No, ale nemôže. Na Scream Queens som sa skutočne tešil a čakal, že Murphy príde opäť s niečím originálnym, no v Scream Queens len paroduje tisíckrát videné žánrové klišé, čo robil už pred dvadsiatimi rokmi Wes Craven v Scream, akurát Murphy sa tentoraz nesnaží o horor, ale o paródiu plnú absurdít, ktorá má najbližšie asi k Scary Movie. No keby boli Scream Queens regulárnou paródiou na známe scény z rôznych slasherov tak by snáď aj pôsobili vtipné, takto tá celá absurdita chovania postáv a bizarné scény zachádzajú ďaleko za to, čo je ešte vtipné a čo už je iba trápne. V Scream Queens je v podstate všetko a všetci naokolo neskutočne dementné a to je celé čomu sa má divák smiať. Chápem, že celá ta prestrelená štylizácia a maximálna absurdnosť všetkých situácii je zámerná a chápem aj, že to zámerne zveličuje všetky typické úlohy učiteľov, vrahov, školských krásavíc a krásavcov a verím aj, že v skutočnom živote by sa možno aj také husi našli, ktoré by namiesto privolania polície radšej dali status na facebook (veď predsa žijeme v dobe, keď plno slepíc musí uvádzať každú životnú udalosť na modrú sociálnu sieť, lebo inak akoby sa ani nestala), ale ja mám tak nejako problém sa smiať tomu, že každá a jedna postava tu má IQ hojdacieho koníka a to je celé čo má zaobstarávať „humor“. Preto mi skutočne neprídu vtipné situácie, keď sa študentky nad vaňou v ktorej ich spolužiačka rodí dohadujú, že ju radšej nechajú vykrvácať, lebo si musia ísť zatancovať na hit Waterfalls od TLC. Ešte raz zdôrazňujem, že chápem, že ten afekt ja zámerný, ale Scream Queen bohužiaľ až veľmi často hraničia skôr s trápnosťou, než s vtipnosťou a to je najhlavnejší problém. Nemá to žiadnu atmosféru, nefunguje to ani ako paródia, ani ako vyslovená komédia a už absolútne nie ako horor. Je to iba kŕčovitá a nevydarená snaha o zveličovanie žánrových klišé, ktorá nefunguje. Jediné kvôli čomu sa tak Scream Queen oplatí sledovať je ultimátna „bitch“ úloha Emmy Roberts, ktorá tu vyslovene paroduje samú seba a je ešte väčšia mrcha, než vo všetkých svojich filmoch/seriáloch dohromady, ale aj to platí jedine v prípade, že vás samotná Emma aspoň trochu baví. Ja som si tento jej výstup užíval, no inak si nedokážem predstaviť, že Scream Queen môžu mať v televízii dlhú životnosť a nájsť si nejakú cieľovú skupinu divákov. Vlastne ani nerozumiem kto je tu cieľovka? Fanúšikovia komédií? Asi ťažko. Fanúšikovia hororov? Určite nie. Fanúšikovia paródií? Aj to pochybujem. Fanúšikovia Ryana Murphyho? Tí samotní jednak nedokážu utiahnuť sledovanosť a navyše podľa prvých ohlasov Scream Queens sklamali aj ich. Toto jednoducho nemá šancu u publika výrazne uspieť, aj keď väčšiu „hovadinu“ tento rok v americkej televízii zaručene neuvidíme. No ja si radšej pustím ten priemerný seriálový Scream, než podpriemerné Scream Queens. PILOT (s01/02): 2* (4/10) ()

Vxxx

Já jsem nadšená! Neříkám, že je to nějaký skvost, umělecky to má samozřejmě plno much, ale ten absurdní humor mě baví moc. Otázka je, jak dlouho to vydrží. Aby se to neomrzelo. Ale zatím dobrý :) 4* ()

Sokka_

Tyjo to je taková blbost. Úplná hovadina!:D Ale baví mě to, hodně. Je to oddechovka, na kterou bych se nejradši díval každý den po škole. Herci jsou skvělí, až na Jamie a Arianu. Musim říct, že mě překvapilo, jak špatná Ariana byla:DD Brad, Ryan a Ian udělali z Jamie Lee Curtis druhou Sue Sylvester. Celkem mě to štve, protože těch dlouhých a nudných monologů už bylo dost. ()

Trevor

U Murphyho sa ešte naplno neprejavovala liberálna ideológia a tak sú Scream Queens celkom vydarenou satirou na klasické slashery s pomerne vydareným príbehom. 2 série úplne stačili, tlačiť v tomto smere na pílu bybolo zbytočné, Murphyho možno aj druhá séria v nemocničnom prostredí inšpirovala k úspešnej Ratched, aj keď jej kvalita je znížená už spomínanou liberálnou ideol´giou, ktorá ho pohltila naplno. ()

Rodriguez

Scream Queens Vás dostane už při prvním díle! Nebo alespon mě jo. Příjemná hororová komedie s hromadou černého humoru a vtipnýma hláškama. Jamie Lee Curtis se tentokrát nevrátila s Michaelem Myersem. Postačí nám Rudý ďábel, který se mstí slavnému univerzitnímu sesterství Kappa... Odhalí zvráceným hůmorem vraha dřív než všechny zabije? 90% ()

dubinak

1. série: První čtyři díly jsem si říkala: Do háje, na co to sakra čumim? Nějaká parodie sebe sama? Sarkastická komedie pro lidi s IQ méně než 90 a nenáročným smyslem pro humor? Zesměšňování hororů devadesátých let smíchané s americkým teenage humorem 21. století? Ano, přátelé je to úplně všechno z toho co jsem vyjmenovala. Scream Queens je na první dojem seriál bez absolutního smyslu, logiky, přirozeného jednání postav. Je to prostě jen urážlivá, nekorektní, laciná, trapná zábava. Nehledejte tu žádné velké zápletky, detektivní příběh první třídy nebo snad prvoplánované dialogy. Tempo je tady prostě vražedné, Emma Roberts svými nadčasovými monology drtí všechny scénaristy jednou ranou a Murphy zabíjí třinácti díly této jízdy všechny retro slashery, které kdo kdy natočil. Murphy si tento seriál střihnul nejspíš proto, že chtěl ukázat, že si umí udělat i srandu, a to opravdu ve velkém. Scream Queens se mi výrazně zaryjí do paměti už jen kvůli tomu, jak šíleně absurdní byly jejich dilemata. V podstatě mi Murphyho tým vyrazil dech a já bych toho chtěla tolik napsat, ale tohle prostě nejde popsat jen tak pár větami. To se musí zažít a pochopit. To druhé bude ovšem pro velkou většinu publika těžké, pokud vůbec seriál dokoukají do konce. Já sama jsem přemýšlela, jestli tohle nevzdat. Ale tady platí, že trpělivost přináší růže. 2. série. Pro mě jednoznačně ještě lepší než první série. Asi za to může i to, že jsem si zvykla na absurdnost celého seriálu a šílené dialogy i námět. Druhá série má ale navrch už jen kvůli zamotanějšímu, méně předvídatelnému příběhu, lepším postavám, vypracovanějším dialogům a hlavně méně monotonními zvraty a zápletkami. Navíc prostředí nemocnice je o moc zábavnější a rozmanitější. Potěší také známé tváře odjinud, ale i ty staré vedlejší z předchozí série. Zkrátka Murphyho strašně chválím a koukám, že dal víc energie do Scream Queens, než do poslední příšerné série AHS. V každém případě už se těším na třetí. ()

Larushka

První série byla super, vtipná, parodická, nebrala se vážně. Těším se na druhou. ------- Druhá byla o hodně slabší, jsem ráda, že neprodlužují. Těším se na další Ryanův počin. ()

Mr.Ripley

1. série: Postavit seriál na stereotypizaci, přestřelené parodizaci a přehnaně otravných postavách (Emma Roberts opravdu neumí hrát jinou postavu, než spratka s inteligencí mozku po lobotomizaci). Ryan a spol. vše zkrátka vyhnali natolik over the top, až se nelze ubránit značné rozpolcenosti a smíšeným pocitům. Humor místy funguje, místy je bolestivě křečovitý. Otázkou zůstává, pro jakou cílovku SQ jsou a opravdu se jim s tímto bizarně osobitým (místy, až odpudivým) přístupem podaří přežít sezónu. Nicméně, to co se zdálo jako přestřelené se ve finále ukázalo jako naprosto dokonale promyšlený meta počin, kde se nezapomnělo na sebemenší detaily (soundtrack, móda, citace současných televizních a filmových hitů, popkulturní odkazy na klasiky, hlášky a módní doplňky Chanelek a tribute scéna Psychu). Scream Queens nejsou pro každého. Jsou protivné, zlé, chladné, cynické, krvavé, brutální, ale zároveň bizarně-morbidně vtipné a promyšlené do závěrečného odhalení. (Lea Michele, Abigail Breslin, Billie Lourd, Niecy Nash a Jamie L. Curtis si kradou každou scénu pro sebe.) Škoda, že si druhá řada kvalitu neudržela. 70% ()

MikyAff

Pilot - Páni, páni, páni! Takhle nabušenej pilot jsem dlouho neviděla. Že hned v prvním díle se toho stane už tolik jsem opravdu nečekala a proto je to natolik příjemné překvapení! Doufám, že si to udrží minimálně takovou úroveň, ale kdyby se to postupně nějakým způsobem zlepšovalo, nejsem vůbec proti. Scéna s textováním s vrahem byla dost vtipně podaná. Až mi mrzí, že by se určitě nějaký takový slepice našly, které by místo útěku radši daly status na twitter. Herci jsou skvěle obsazení, obzvlášť Emma Roberts která je pro potvoru jako stvořená, a člověk honem neví komu zatím fandit. Těším se na další díly. 1.série Příjemná změna oproti vážným seriálům. Právě ty nejbláznivější postavy jsou nejlépe zahrané a tou úplně nejlepší je Denise Hemphill. U každé její scény jsem se bavila a i když nic neříkala, člověk byl rád, že tam je. Všeobecně se jedná o seriál, který není třeba brát příliš vážně a je spíš pro vypnutí a oddech. Finálové odkrytí vraha bylo vlastně tak čekané, že to někdo až nečekal. I tak jsem ráda, jak to nakonec skončilo a další série bych se nebránila, i když jako jednohubka by to taky nebylo špatný. ()

Mishqo

75-80% ... Určite to treba brať z nadhľadom, lebo by takýto seriál mohol skončiť aj s veľmi nízkym hodnotením, ale s ohľadom na to o čo vlastne tvorcom ide to je geniálny seriál. Hlúposť amerických vysokoškolských bratstiev a sesterstiev je centrálnym motívom. Seriál si vlastne robí srandu sám zo seba. A to je to hlavné, lebo keby sa bol bral vážne tak by to dobre nedopadlo. Jednoducho vtipné, aj zápletka funguje. Geniálna hudba. A s obsadením tiež nemám problém, ani s Arianou Grande či Nickom Jonasom. ()

venalce

Může to znít podivně, ale právě tenhle seriál lze považovat za plnohodnotnou náhradu ukončeného Glee. Rukopis tvůrců se nezapře, opět se zde jede na vlně absurdních postav v absurdních situacích. Dokonce to jde tak daleko, že normálně se chovající postavy tu působí otravně (Grace), a naopak, čím šílenější postava, tím více si získá vaše srdce (Chanel, Chad). Pravda, od Glee se to liší absencí zpěvu, který je ovšem nahrazen odpovídajícím množstvím krve, ale v podstatě tu větší rozdíly nenajdete. Snad jen, že je to ještě šílenější...v tom dobrém slova smyslu. ()

hroubek

S01 - Tohle je totální GP(Guilty Pleasure) a pokud to někdo nepochopí už během první několika minut, tak nemá šanci seriál do koukat s čistou hlavou. Tvůrci s Ryanem Murphym jsou si moc dobře vědomi co stvořili a pro koho to stvořili. Seriál působí jako parodie a je to záměr. Je to ujeté, přepálené, kýčovité, sebeshazující, trefné, americké, uvědomělé a hodně moc zábavné pokud přistoupíte na hru tvůrci. Scream Queens mě přišly jako kombinace Vřískotu - American Horror Story - Glee. Nejlépe by seriál dal popsat jako American Horror Story z vysoké školy. Fakt mě bavilo jakým způsobem si z nás tvůrci dělají legraci. Bavilo mě jak se seriál naoko tváří vážně, aby to následně smetl v totálně ujeté dialogové smršti. Dialogy jsou opravdu povedené a krásně doplňují různé odkazy na horory, popkulturu, tradiční americké svátky a všeobecné pokrytectví. Tím je spojeno i samotné obsazení a jednorázové figurky na šachovnici. Neznám americkou popkulturu dopodrobna, abych dokázal na plno ocenit každé cameo nebo narážku, ale herci mě hodně dobře bavili. Emma Roberts je výborná, protože krásně skloubila protivnost své postavy, aroganci, rozmazlenost, a zároveň dokázala být sexy a mít nejvíce odzbrojujících dialogů. Jamie Lee Curtis hraje hodně přepáleně a je na ní vidět jak moc se baví, hlášky, svádění, a neustálé odkazy na feminismus a ženskost a k tomu umí bojové umění. Skyler Samuels hraje nejnormálnější postavu a proto místy působí až moc normálně ke všemu co se kolem ní děje. Lea Michele má velmi vděčnou postavu a je vidět, že si jí neskutečně užívá. Ta přepálenost z ní úplně vyzařuje a celé to podtrhuje ten krční límec a dialogy o vraždách. Glen Powell je opravdu moc komický a nelze se nesmát, když pronáší ty své hlášky. Výborně funguje duo Abigail Breslin a Billie Lourd, které jsou správně natvrdlé a jsou ideálním terčem na trefné shazování. Hodně dobře mě bavila Niecy Nash a Nasim Pedrad, které krásně zapadly mezi hlavní herečky. Seriál má hodně chyb jako třeba nesoudržný děj, mraky zbytečných odboček nebo, že postavy chovají až moc natvrdle. Dost se mi líbilo, že vůbec nezáleží na tom, kdo je vrah, ale jakým způsobem se naše Královny budou hádat, urážet a bavit se. Scream Queens se mi líbilo a vůbec bych se nezlobil, kdyby byla další řada. recenze na obě řady . ()

Wade

Wooow opravdu lituji že jsem se na zhlédnutí SQ těšil,protože mě vůbec nebavili postavy a nakonec ani celý příběh. Celé mi to přišlo prostě nudné a jsem rád že mám 1.sérii za sebou a na druhou se nikdy nepodívám. SQ je pro mě jedno velké zklamání proto nemůžu dát lepší hodnocení než slabé 2*. 1.série 2/5 --- IMDb - 3/10 ()

Napp

Záleží z jakého úhlu se na Scream Queens díváte. Na jednu stranu působí jako prapodivná a mnohdy ubohá slátanina všeho, co je v pop kultuře vůbec možné nalézt. Z druhého úhlu ale jako geniálně propracovaná parodie s hororovými prvky a skvělou Jamie Lee Curtis. Tenhle typ komedie jsem hledal pěkně dlouho! ()

Babous

Ačkoliv je v popisku napsáno komedie/horor, je to horor. Ty komediální prvky vznikají díky tomu, jak skvělé postavy s kamennou tváří říkají jednu absurdnost či hloupost za druhou ("Nikdo přece neumře z toho, když mu strčíš obličej do fritovacího oleje!") a odhalují tak slabiny amerického vzdělávacího systému. Celé je to příjemně originální a ztřeštěné, svěží vítr mezi ultravážným a ultradrsným pojetím seriálu, které v poslední době dominuje obrazovkám. Nejlepší je rozhodně prvotřídní bitch Chanel v podání Emmy Roberts a všichni Dickie Dollar Scholars, kteří staví na hlavu všechny stereotypy o univerzitních bratrstvech. Bere se to míň vážně než Scream z dílny MTV, ale jde v podstatě o podobný styl - slasherový seriál, který si utahuje z hororových klišé. Dost mě to chytlo, těším se na další díly, trochu mě mrzí vlažné přijetí, protože tyhle groteskní absurdnosti já prostě můžu ("Jmenuje se to Pravda, nebo úkol! Ne Pravda, úkol nebo lež! Nemůžeš lhát!"). ()

MareT.

Jeden z nejocekavanejsich serialu sezony! Po seriozne branem televiznim Vriskotu tu je tahle silenost od tvurcu AHS a ja tleskam. Nejdrive jsem si nebyl jisty, ale nekolikrat me to dostalo do kolen. Ty dialogy jsou opravdu extrem (v dobrem slova smyslu), obsazeni paradni a hlavne se mi to dostalo pod kuzi! Super, ale ma to hoodne specifickou cilovku! Coz jsem u serialu, ktery neni na kabelovce, dlouho nevidel. Tak doufejme v dobry scenar, krvave "chasing scene", prekvapivy konec a velkou sledovanost at se treba dockame i vriskajich kraloven na druhou:) Zbytek dojmu az po skonceni posledniho dilu ()

Mimomisu

Svym zpusobem strasna, STRASNA kravina, kde je prehravani podminkou castingu a je stoprocentne zamerne. Pokud na tu hru se zanrem a parodii pristoupite, tak se budete dost pravdepodobne bavit. A ja mam rad parodie a hrani se zanry, ale presto to na vic, nez horsi ctyri hvezdy nedotahne. Protoze by si to zaslouzilo vice strachu a mene prehravani a stale by to mohla byt parodie i bez toho, aby to bylo dotazene do absurdna. Je to trosku skoda, ale porad zabava. Jen ne pro kazdeho ()

Standic1

Tak tohle mě dostalo prakticky hned od začátku. Emma Roberts je perfektní a po každé když pronese to svoje "Oh Chaaaad!", tak vyprsknu smíchy. Tu "pipinu", která je nechutně bohatá hraje naprosto bravurně. Jamie Lee Curtis si od dob Halloweenu snad nezahrála lepší roli a ukázala, že je pro každou srandu. Celé je to trhlé, jede tu hláška za hláškou a paroduje to hned několik hororových pokladů (Mlčení jehňátek mě vážně pobavilo), ale rozhodně na tom nestaví, což je úleva. Finále vážně pobavilo a musím říct, že ač je seriál jaký je, tak byl plný překvapení :) Snad se dočkáme druhé série. ()

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku