Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

vitekpe

Ocekavane to zadna hitparada neni, ale nevadi mi mirny neonoir nadech a pobavily (mozna nechtene) vtipne momenty... :) Hrebejk asi potrebuje penize, ale moc se nevytahl... 2- ()

JamesSi

Neznámý muž se loučí s neznámou ženou. Ta vejde k sobě domů a jde se osprchovat. Mezitím muž si nandá podomácku udělanou masku, vyleze dva metry na balkón (s nandanou maskou) a dvacet sekund pouze stojí a pozoruje ženu ve vaně. Pak otevře dveře a jemně dotkne se zad ženy. Žena začne křičet. Tma. Dramatické kriminalistické titulky ve stylu True Detective. Začíná seriál Místo zločinu Plzeň. Jakožto Plzeňák jsem doufal, že půjde o seriál, který bude nevědomky vtipný (asi jako Vraždy v Kruhu). To se v některých scénách podařilo, ale ve většině scén jde o klasickou kriminálku. Sakrastické hlášky, osočování všech podezřelých a další klišé známé ze zahraničních kriminálek tu naleznete. Je to profesionálně nakamerované a nazvučené, ale herecké výkony by mohli být lepší (jdou, ale rozhodně jsem to postavám nevěřil) a scénář je občas dosti hloupý (ale má i pár světlých momentů). Zrežírované je to nic moc - zvláště "akční" scény a honičky se nedají brát vážně. Vše je to takové průměrné, až na pár nevědomky vtipných scén. 5/10 Šéf nás vykopne až na Štruncák. EDIT: Děkuji uživateli Tomovi_Lachtanovi, že mě opravil. ()

velkyvezir

Kriminálka Anděl v podání České televize. Nic víc, nic míň. Kdyby ty prachy raději bývali dali na Případy 1. oddělení, aby druhá řada měla více než avizovaných 8 dílů.:-/ A proč hodnocení už po prvním díle? Asi takto: když kousnu do jablka a nechutná mi, nemusím ho přece jíst celé, abych mohl říci, že mi nechutná.;-) První díl každého seriálu musí být trhák, aby nalákal na díly další. To se zde prostě nestalo. ()

klúčik

Hodnotím po 4 časti. Filmy režiséra Hřebejka mám rád. No niekedy sa stane, že aj keď je snaha , tak sa všetko nepodarí, tak , ako by to malo byť. Bohužiaľ tento kriminálny seriál sa nepodaril. Je to pomalé, nezáživné, bez napätia .... Dávam 40%. ()

Přemek

Tak fajn: zatím souzeno podle jednoho dílu. Hned na začátku přemíra klišé (opilý policista, policisty nenáviděný a opovrhovaný žurnalista, o vtípcích typu "Vedla nadaci Kapka krve" - "No tady je teda víc než kapka krve, co?" nemluvě), jinak průběh detektivky bez napětí, ovšem co měla znamenat ta scéna se stříkačkou a následná honička po nemocnici a po střechách, finále zcela bez gradace... No, nevim. ()

kolemjdouc

Podle mě je scénář slušný ale výkony herců jsou hrůza.je otázka proč.Může za to režisér anebo herce to nebavilo a ožili jen při výplatě? ()

prezdivaka

Jestli tady na tom seroši něco vybočuje, tak je to skvělá kamera Asena Šopova a ti co to nevidí, do toho fakt nevidí, tak ať raději fotí svými foťáky a nevyjadřují se o něčem, čemu nerozumí. ()

EllienPM

Ty holky jsou dneska takový nebojácně samostatný, že? V minisukni a podpatcích skáčou po střeše Thomayerky jako Chuck Rorýs. Marně dumám, jak mohl jeden člověk zároveň spáchat Pelíšky, Musíme si pomáhat a TOTO. Doufám, že v příštím díle ukáže aspoň z poloviny tolik nahejch chlapů, jako dneska ženskejch. Ale ne, teď vážně - tohle je tak dětinský, že by se z toho mozkový závity nezavařily ani pravidelným divačkám Novy. Tou dětskou naivitou je to vlastně i hodně komický, hořce směšný, směšně nechytrý a nestrašidelný. Kdybych u dnešní policie pracoval já, byl bych za megahvězdu. ČT v čele s Dvořákem je holt už jen hodně špatnej seriál, bez naděje na zlepšení. Kdyby to člověk neplatil, mohl by to zdatně odignorovat, že. ()

mira007

Po prvním díle : Jak byla moje očekávání velká ( také díky tomu, že týden předtím skončil Labyrint ) tak následovalo bohužel zklamání. Navzdory celkem atraktivnímu námětu to bylo nudné, pomalu plynoucí a celkem předvídatelné. Postavy byly nevýrazné - jen jsem nepochopil, že někdo kdo je takový notor jako postava Stránského může být nepostradatelný kriminalista ( v Bukowském měl Kuneš s alkoholem problém a taky teda musel na léčení ) - sorry to je trochu málo uvěřitelné. Berenika hraje lehce afektovanou mladou kriminalistku a moc jí to nesedne, Vaculík je borec , ale hrál tam celkem asi dvě minuty, takže jediná postava, která má můj respekt je ten puntičkářský narcis Karas ( J.Zadražil ) Hvězdy dávám za obsazení, Plzeň, nahatý holky na zabití. Doufám, že první díl byl omyl a další budou na úrovni herců a režiséra. ()

jacksax

tragická kamera, tragický Hřebejk - těžko říct, jestli i tragický scénář. Ale ztrácející se vanilkový doutník a vrah, co spadne z rovné střechy mne moc nenadchly, amatérismus vyšetřování první kategorie už mám nastudovaný z prvního dílu olomouckého triptychu (víc jsem nedal), záběry vykrádají Stracha a hudba asi měla odkazovat na Malého pitavala. Celkově to má outfit Rodiných pout nebo čehokoliv podobného, což mi podsouvá myšlenku, jestli Hřebejka a jeho tým vůbec kriminálky zajímají a mají něco nastudováno nebo se jen vecpali tam, kde je to in a smrdí z toho lehce keš studia za "velký režisérský jméno".. ()

Mallinali

Jo, souhlasím, zatím to vypadá jako Kriminálka Anděl ala ČT (navíc má přirozenější dialogy, depresivnost a pozvolnější umělecké tempo, chybí naopak zábava) a pokud berete antidepresiva, je pro vás přidaná hodnota nulová. ()

mh.mail

30% - Tentokrát spíše zklamání, obzvlášť ve srovnání s Labyrintem, který běžel ve stejném čase předtím. Řekl bych, že řemeslně to bylo natočené celkem v pohodě, ale děj, postavy a případy byly takové nijaké, mdlé a nepříliš zajímavé. Dost divná byla i parta vyšetřovatelů, asi nejvíc se mé představě seriózního vyšetřovatele blížila postava Jana Zadražila a kupodivu i Vladimíra Polívky - sice mladý a nezkušený, ale dělal, co se od něj očekávalo. Martin Stránský - alkoholik, který podle mého názoru u policie nemá co dělat, Berenika Kohoutová - několikrát si vystřihla akci na vlastní pěst a porušila nařízení nadřízených, což by ji určitě taky nemělo projít. Lukáš Vaculík a Vladimír Kratina se tam jenom občas míhali, ani jsem nepochopil, kdo je vlastně komu nadřízený a jakou má funkci. Ne, tohle mě opravdu ze sedadla nezvedlo. Značka „Hřebejk“ bohužel značně vyčpěla. ()

Bozvav

Vtipný, byť ničím nevybočující krimi seriál, mezi jehož nesporné výhody sice nepatří skvělý scénář, či super inteligentní akce, ale super fungující chemie mezi hlavními aktéry, svižné tempo a koukatelná zápletka. Lehce nadhodnocuji a dávám 65%. ()

Rockerman odpad!

Moc rád bych věděl, jestli se Jan Hřebejk ještě někdy dostane do "devadesátkové" formy, protože po roce 2000 to už nebylo to pravé ořechové. První díl krimi seriálu z Plzně je velice bídný a jen dokazuje má předešlá slova. Nevím, jestli ještě budu pokračovat? Spletl jsem se i v novém miléniu se Hřebejkovi pár filmů povedlo, ale toto je zoufalství a ztráta času! (31.10.2015). ()

PDcz

Tam bylo ale divnych postav.. a dotaz, proc Plzen? Kdyz to stejne nataci v Praze.. Nejlepsi je ta znelka :-D Hotovy "Bic bozi" :-D :-D ()