Pustina

• Velká Británie Wasteland
Drama / Mysteriózní
Česko, 2016, 7 h 32 min (Minutáž: 52–60 min)

Scénář:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Oskar Hes, Martin Sitta, Janek Gregor, Petra Špalková (více)

Epizody(8)

negativ

Atmosféra, střih, muzika a hlavně herecké výkony jen těžce s něčím seriálovým u nás natočeného srovnávat. Tady těžko něco vytknout. I když, něco přece. Časem už mi vadil v podstatě stejný výraz Stivínové, chvějící se víčka a prázdný pohled už bylo ke konci únavné sledovat, podobně i Křenková neopouštěla tuto polohu (narozdíl od Duška, ten 90% času hrál parádně a udržoval diváka v nejistotě, co se mu honí v palici). Můj tip na pachatele (už někde kolem 2.dílu) mi nakonec vyšel a proto za mně žádné velké překvapení se nekonalo... Navíc "originální" zvrat ve vyšetřování, kdy policie opustí poměrně logickou DNA stopu konstatováním "oni to v laborce asi nějak popletli" a Dušek v žabkách to bez jakékoliv pomoci vyřeší sám... malý smrad, kterého ještě před pár vteřinami držel hlavou dolů z balkónu otec zavražděné, na kriminalistu hned poté chlapácky vypalí hlášku "co mi můžete, ještě mi nebylo 15" ... tak toto hoši neberu a je to jen za 4* s odřenýma ušima. ()

PaKo1980

Tak pokud se něco kvalitativně z české produkce blíží Temnému případu, tak je to Pustina. Rapl byl oproti tomuto čajíček, i když dobrej a s rumíčkem. Lokace, herecké obsazení a výkony, kamera, režie vše na 5*. ()

k.rakonos

Strhující, ponuré, temné, atmosferické, téměř dokonalé. Prostě klobouk dolů před touto minisérií, být to holywoodský počin, má to nominaci na jeden z nejlepších seriálů historie. Možná hlavní pachatel měli být dva pachatelé i vzhledem k průběhu seriálu a vyšetřování, ale i tak prostě nářez. Životní výkon Stivínové, o jinak komediálním herci Duškovi ani nemluvě. Asi první dramatická role pro ráčkujícího fotbalistu Nohu, který taky překvapil....Chci další Pustinu :-) ()

silvia93

Čekala jsem víc... Utahané, ponuré, nudné... Dokoukala jsem to jen proto, abych věděla, jaká je mezi všemi spojitost a kdo a proč to udělal, ale nějak moc mě to nebavilo, i když konec trochu překvapil, ale není to nic, co bych doporučila. Podle mě ztráta času. ()

nickrgwrsz

Seriál mě z počátku zaujal. Doslova nutí ke sledování. Na chvilku jsem si dokonce myslel, že se konečně objeví počin, který se vzdáleně přiblíží mému oblíbenému "Pitavalovi" :) Nestalo se. Zlo opět vyhrálo, stejně jako v životě. Přitom stačilo aby pan Dušek pustil chlapce z balkonu a celá série mohla skončit skoro až přešťastně. Škoda, podruhé už se nepodívám. Není nad starou klasiku, pohoda, klídek, sem tam nějaké ty vloupačky :) ()

january

Forma jednoznačně zvítězila nad obsahem. Po prvních dvou dílech jsem byla nadšená a těšila se, kam se bude příběh rozvíjet, ale ten jakoby přestal existovat. Hlavní postavy se nikam nerozvinou, dělají a říkají pořád to stejné dokolečka, příběhy vedlejších postav vyšumí do ztracena. Překvapivý pachatel mě už na konci ani moc nezajímal. Kdyby měl seriál aspoň trochu přesah do nějakého "morálního poučení", jak handrkování rodičů odnesou jejich děti, tak budiž, ale to by se musel trochu víc rozvíjet motiv pachatele, což nešlo, protože by to na konci nebylo takový překvápko, žejó. Doporučuju pustit si první dva díly a pak ten poslední. Všechno mezitím je vata. ()

stuj

Povedené. Ze začátku sice jen tříhvězdičkový průměr, ale od čtvrtého dílu je člověk vtažen a zvědavost stoupá. Duškovo herectví je zezačátku nepříjemné, ale čím déle se člověk dívá, tím víc mu přichází na chuť a na konci zůstává v hlavě zejména jeho výkon. Pěkná záležitost. ()

Anubiska

Ponurá,depresívní atmosféra pohraniční,k zániku odsouzené vesnice, postavy,z nichž ani jednu si neoblíbíte a spíš než o detektivku se jedná o psychothriller. Výtečně zahrané,napínavé do poslední chvíle. Excelentní Dušek, naprosto nezapomenutelný výkon. Kdybych to uměla,modlím se za víc takovýchto seriálů,protože to,co naše televize poslední roky produkují, nad tím vážně zůstává rozum stát. ()

Gooner007

Ani mě to neminulo a po většinou hodně pozitivních ohlasech jsem do toho šel. Ten seriál jsem přejel během jednoho večera a noci a rozhodně je to podařená věc. Je fajn, že má člověk pocit, že umíme natočit taky něco jiného než Ordinaci, Doktora Martina nebo typickou detektivku, kde se mele pořád jedno a totéž dokola. Pozitiva: ponurá, depresivní atmosféra, přišlo mi, že sleduju dobře propracovanou záležitost ze skandinávského prostředí, když nepočítám české reálie, ale přímo jen tu atmosféru a surovost, dostatek necenzurovaných záběrů, kamera-ne, že bych byl nějaký fajnšmekr, ale v tomto seriálu snad i lajk pozná, že kamera je fakt někde jinde, výkony Zuzany Stivínové, Jana Ciny a kluků z pasťáku (tam jsem si dokonce myslel, že jde o kluky, kteří si výchovnými zařízeními prošli, až pak jsem se pídil a zjistil, že jde vesměs o studenty středních uměleckých škol). Odvážné obsazení Leoše Nohy po jeho víceméně komických rolích. A to jde všechno za režií, takže Zachariáš/Nellis v tomto bomba . Negativa: Jaroslav Dušek. Tomu obsazení jsem nevěřil a dopadlo dle mého očekávání. Není to nějaký úlet, ale postava Karla Sikory šla ztvárnit určitě s větší noblesou, kde by se projevil herecký um a hlavně větší psychologičnost. Na druhou stranu mě z fleku nenapadá český herec, kterého bych do tak specifické role obsadil. Ani Štěpán Benoni mě nebavil, od začátku do konce pro mě nijaký. Zklamání a velkou kaňkou je ale poslední díl, kdy mi přišlo, že už nezbýval čas, peníze nebo obojí a je to tak nějak bezmyšlenkovitě zakončeno. Na poměry předchozích dílů to končí poměrně lacině, což je škoda, když jde o vyvrcholení toho všeho, ale ani tento zásadná nedostatek mě neodradí od plného počtu hvězd, protože je to v českých luzích a hájích nevídané dílo. ()

AlesKrc1

konečně český seriál co stojí za nějaké slovo. Já se bál co to bude zač,ale hltal jsem ho od začátku až do konce.Skvělá atmosféra ,neustále napětí a čekání co bude v dalším dílu. Herecky kraluje Jaroslav Dušek , tohle jestli uvidí i dál než u nás myslím že se mu nabídky pohrnou :) Leoš Noha ukazuje že je dobrý herec a ne jen Áda Větvička z Okresního přeboru. Jsem nadšen a doufám že bude opět něco podobného a na české poměry nadprůměrného zase natočeno ()

MZ91.EOLB83

Bezprostředně po shlédnutí všech osmi epizod: 100% Na časté prohlášení "český seriál desetiletí" si dovolím reagovat otázkou: Který český seriál starší deseti let je lepší? Pustina si, spíše než srovnání se seriály z naší kotliny, zaslouží srovnání s tím nejlepším z celosvětové televizní tvorby. A i v tomto globálním měřítku s hrdostí obstojí. TOTO je seriál, na který se CHCETE koukat - nejde jen o útrpné naladění něčeho, co běží v televizi a hýbe se, když člověk přijde z práce. Před podobnými počiny je Pustina o světelné roky dál. Nevzpomínám si, kdy naposledy mě libovolný seriál / film, podobným způsobem emočně rozložil. - Potřebuju znát odpověď na jednu jednoduchou otázku. A pak budu vědět, že si rozumíme. - Tak fajn. - Jsem blázen, nebo ne? ()

kratajirka

Nesnáším české rádoby seroše. Buď jsou to braky nebo braky taky. Za poslední dekádu mě ohromila ČtvrtáHvězda svým důvtipem a hereckostí a hravostí. Tohle je jiná dimenze. Ano hereckost a hravost se zde vyrojila v plné míře rovněž. Nicméně tu máme nový aspekt - dramatičnost s napětím. Žádná kdejaká kriminálka Anděl nebo blboviny tohoto typu - Pustina je vrcholem dramatického thrilleru české tvorby!! Napětí se dalo přímo řezat!!!! ()

Ruda.neck

Rozhodně jeden z nejlepších českých kriminálních seriálů, ne-li vůbec nejlepší, především díky úžasné atmosféře a hereckým výkonům. Bohužel mi asi v polovině seriálu došlo, že námět vraždy má původ v jednom skutečném případě, který se odehrál v ČR v nedávné minulosti. Pak už bylo jasné, kdo je vrah, a příběh tak pro mě ztrácel na gradaci. Ale jinak super, jen tak dál. ()

kreyson13

Celkem zklamání. Po všech těch ódách a adoracích jsem čekal superbombu a přišla průměrná kriminálka. Pár dílů bylo silných, ale zbytek vata. Konec byl úplně na palici.A navíc: odkdy se těží hnědý uhlí na Liberecku? A dát roli vyšetřovatele Áddovi Větvičkovi byl úplnej úlet. Naštěstí to mělo jen 8 dílů, takže se to přežít dalo. ()

Thoman

No a pak že to nejde!!! Tuto českou seriálovou bombu jsem zhltl, jak se říká, na jeden nádech. Je vidět, že když se jednou za uherák podaří v naší vlasti napsat úžasný scénář, tak ten zbytek přijde nějak sám, protože herce i režiséry na to máme. A výkon Jaroslava Duška? Naprost famózní. Doufám, že je to začátek nové éry a nejen výstřel do tmy-i když z pořádné houfnice! ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby